Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 4,934 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nn79 8 godine, 12 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 4,935 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Estella
    Član
    Estella

Gde ste mamice, nesto vas nema?

Ja sam juce isla malo da sopingujem, kupila dve haljine, tri majice, jedne pantalone i torbu. Skoro sve je nazalost za broj vece nego sto sam nosila pre trudnoce, ali sta cu kad nemam sta da obucem, ne mogu da idem svuda u trenerci. Bas mi je prijalo. Videla sam u Uscu kako neke mamice guraju kolica sa sasvim malim bebama, cak i probavaju stvari u kabinama, a bebe cute. Ja se ne bih usudila da povedem Irinu, plasim se da bi pocela da urla, a nemam dovoljno ruku i da guram prazna kolica i da nju nosim…

Micka, super sto je sve zavrseno i sto ti je sin dobro. Zao mi je sto si morala da prodjes kroz to, sta da se radi.

Aneri, iako dojis moguce je da dobijes menstruaciju, manje su sanse da ces brzo, ali je moguce. Meni bilo prestalo krvarenje, pa posle 5 dana opet pocelo, ja mislila da sam dobila, jos me i stomak boleo. Otisla sam kod dr, pregledala me ultrazvukom, kaze da se materica vratila u normalu, ali da jos uvek ima zaostale krvi i da se ne uplasim jer cu jos malo da krvarim. Mada nije to bas pravo krvarenje, vise je onako braonkasto. Dr mi je rekla da je moguce i da dobijem i da ostanem trudna dok dojim, bez obzira sto ne dohranjujem bebu. A moja drugarica koja je takodje dojila je dobila 40 dana posle porodjaja. Sve je moguce.

Filip, Irina je umela tako da se ukaki da nijedna pelena to nije mogla da zadrzi 🙂 Sad imamo problem sto 4 puna dana i danas 5. nije uopste kakila. Do sada se samo jednom desilo da preskoci 1 dan, a u bolnici je kakila i 5-6 puta dnevno. Halo beba kaze da je za dojene bebe normalno sve od jednom u 7 dana do 7 puta dnevno, ali ja se brinem jer to nije karakteristicno za nju, bojim se da joj antibiotici nisu nesto poremetili crevnu floru. Ne znam sta da radim, vezbice i masiranje stomaka i stopala ne pomazu. Halo beba kaze da ne treba stsvljati toplomer u guzu. Da li imate neku ideju? Vidim da je to pocelo da je muci, napinje se i puna je gasova. Sutra bi trebalo da idemo u dom zdravlja da primimo Pentaxim, pa cu da pitam, ali sta se radi ako beba ne kaki ni u tih 7 dana koliko se tolerise?

Micka&Nidza

cao mame….
    vidim da niste znale da smo zaglavili u bolnicu sa bronhitisom, rekla sam Alfaskorpion da vam javi,verovatno je zaboravila… nema veze. Bitno je da je Stefan ozdravio da je to sad iza nas.

Posle cu malo procesljati sta se radilo i pisalo u mom odsustvu p cu se javiti…..

Evo popodnevna :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: za sve mame….

Ljubim vas puno!!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-*

drdraganadimitrov

Zdravo mame!Mi smo se konacno vratili u nas stan.Zbog vrucina smo ostali duze kod bake.Bilo nam je lepo.Setali smo po dvoristu.U ponedeljak je primila vakcinu.Malo je tugovala kad smo se vratili iz DZ.Sada spava u ljuljaski,a ja evo na netu.
    Micka drago mi je da je Stefan sad dobro.
    Pozdrav

simona78
    Član
    simona78

Estella – 17/6/2010 12:01

Videla sam u Uscu kako neke mamice guraju kolica sa sasvim malim bebama, cak i probavaju stvari u kabinama, a bebe cute.

E tako sam ja sa S., stalno smo bile u shoppingu 🙂 A sad se ni ja sa P. ne bih usudila, isli smo par puta, ali svo cetvoro i obicno bi poslije pola sata zavrsila u narucju mm-a 🙂

Micka, drago mi je da je Stefan sad dobro i raspolozeno, ljubi malog zvrndavca!!!

Mi se spremamo, sjutra nam je 2. rodjendan, mama je bas ponosna na svoju veliku curu :smizla:

Nastasija
    Član
    Nastasija

Pozdrav drage mamice,
    nikako da stignem da se javim ovim dana, ali sad i pored toga sto je Dunja katastrofa nadjoh malo vremena. Juce je bila savrseno dobra, nije se cula, uredno spavala, a danas katastrofa. Ceo dan nesto kenka i cim je uzmem u ruke ona se primiri, ne znam sta joj je, sita je,nije mokra, u stanu je savrseno prijatno, pila je vodicu, a danas svako malo kme….pocinje glava da me boli i jedva cekam da dodje muz sa posla da me malo odmeni. Veceras cemo kao i predhodnih dana malo u setnjicu ona i ja i ona je divna, ne uspava se kao neke bebe samo gleda sta se to desava oko nje i mirna je savrseno mirna….A sto se tice stolice moja Dunja nije imala 2 dana stolicu juce se jednom ukakila i to je bilo strasno, sve joj je proslo. Danas opet nema stolicu moguce da je stomak muci, dala sam joj caj od kima,pa cemo videti da li ce imati stolicu, a na tu temu sam procitala prilicno i kazu da se kod beba tolerise i do 7 dana, ja stvarno ne znam.
    Micka dobro je da je sad sve oki, ljubi malenog punoooo

hippeia
    Član
    hippeia

Estella – 17/6/2010 12:01

Videla sam u Uscu kako neke mamice guraju kolica sa sasvim malim bebama, cak i probavaju stvari u kabinama, a bebe cute.

E tako ja sa Petrom 🙂 Sa Ksenijom ni dan danas to ne mogu, ona samo juri po prodavnici i nema sanse da mogu oko da skinem s nje!

Micka nisam znala da je malisha bas tako zaglavio, misic mali pa on se bas mucio 🙁 Hvala Bogu da ste sad dobro, ide ljeto, bice on super sad! Cuvajte se :HAG: :-*

Estella sjecas li se kako sam u pocetku pisala za Petra kako kaki desetak puta dnevno? E pa vremenom se to smanjilo, a prije neki dan je bio prvi put da se nije pokakio cijeli dan, tad je kakio posle 2 dana, a od tada ima 3 dana i on jos nije kakio. Mada ne brinem se uopste kad znam da je to normalno, a ni on ne pokazuje nikakve tegobe.

fiona29
    Član
    fiona29

Ne stizem ni ja da se javim

Micka draga bas ste se zaglavili, bas sam se pitala sta se desava sa vama. Nadam se iskreno da vam se to nece vracati. Sad zabrani posete svima kojima cure sline i nemoj da rizikujes da mu se to opet nakalemi.

Ne znam zene gde mi je glava, bas sam nesto nervozna, a trudim se da ne budem. Ubi me ova vrucina, sve manje i manje dana do selidbe, a jos nam nije sve namesteno u novom stanu, kuhinju smo tek danas ugovorili. Pored toga sto moram kuci da radim sve oko dece, kuvanje, pranje, peglanje i odrzavanje kuce muz trazi da svaki dan pakujem stvari za selidbu da bi prenosio po malo. Mama danas dosla da mi pomogne oko peglanja, vuce tatu sa sobom, boji se samog da ga ostavi kuci jer je omatorio. A tata mi postao bravi dzangirzavi deda, ne prepoznajem ga vise, komentarise sve po ceo dan, nista mu ne valja, sve on najbolje zna… Od buke ne znam vise kako se zovem. Jovana ne zatvara usta, Lazar je preplakao ceo dan uz gromoglasnu dreku, tatina prica, pa onda jos buka od tv-a, kompjutera, itd.. Na sve gazdarica od stana dovela potencijalne stanare. Ma sou vam je kod mene.
    Izvinjavam se sto se iskukah, obicno to neradim, nemojte da mi zamerite.
    Idem malo da se odmorim pre nego se ovaj mali probudi. Imate pusu od mene.

filip.mm
    Član
    filip.mm

Dobro jutro…Evo malo pala kisa,osvezilo pa se lakse dise.Popila kaficu pa reko da vidim koga ima kad…niko sem fionice.Draga moja samo ti kukaj ako ti je lakse.Verujem da je ludnica,mogu da zamislim.No jos malo pa ce sve lepo da se sredi.
    Mene nesto ukocio trticni deo kicme i cim sedim il se sagnem boli.Jedva okupala Marka sinoc.Tesko mi ga i podici s kreveta.Uf!Valjda ce proci.
    Pusica svima!

simona78
    Član
    simona78

Dobro jutrooooo 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

Evo kafice, tortice, sokica za sve. Danas smo veliki, pune 2 godine :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda:

Ljubimo sve bebe i mame :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

filip.mm
    Član
    filip.mm

Srecan rodjendan lepotici maloj!Kiss!

aneri
    Član
    aneri

Dobro jutro i od nas
    Mi smo bili u savetovaliste na kontrolicu sad smo 5050gr. i 53cm.Napredoval smo 1150gr za mesec dana.
    Mislim da smo na dobrom putu da izbacimo Humanu jer sve vise sikimo ,a HUmanu sasvm malo pijemo i pored toga lepo napredujemo.
    Bila je jako mirna sad na kontroli glas joj se nije cuo i pored toga sto su je mandali,merili,itd.
    Micka bas mi je zao sto ste tako prosli i sto ste se namucili,vazno da je sad ok.
    Srecan rodjendan Simoninoj curici.
    Estella ti se sa bas ponovila garderobom.Ja bih u neki veci shoping ,ali ne znam kako Kseniju da ostavim na duze.Sacekacu jos malo .
    MM ide sutra da kupi auto sediste i njihalicu za Kseniju,radujem se kao da cu sebi nesto da kupim.
    Bas sam primetila kad joj nesto kupim radujem se jako i samo gledam kako cu da je modiram.
    Fiona ja se uvek tesim time da sve prodje i sve se zaboravi ,pa tako i ti ,izdrzi ,sve je to prolazno,vazno da smo zivi i zdravi.
    Pozdrav za sve mamice i sve bebice!

Micka&Nidza

Stasa lepotice srecan ti rodjendan!!!!! :-* :-* :-* :-* :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko:

Hvala svima na lepim recima,podrsci i savetima!!!!!

drmiroslava

Ćao i od nas dve! Ja se retko javljam jer kad god počnema da kuckam, Dunja se probudi. Joj nas danima muče grčevi, a tako plače, a tako se previja od bolova da mi dođe da i ja zaplačem :(. Koristim Espumisan, ali i pored njega ima grčeve. Htela sam da kupim Nurce Harvey’s, ali je to za bebe starije od mesec dana. Da li možda znate šta bi još moglo da se koristi? Probala sam i Hipp-ov čaj od komorača, ali on još manje pomaže od kapi.

drdraganadimitrov

Pozdrav mame.
    Srecan rodjendan maloj tufnici.

sarica1983

Pozdrav za sve mame i njihove bebice od mene i Ognjena

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 4,935 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.