Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 4,934 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nn79 8 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 4,876 članaka - 4,876 do 4,890 (od 4,935 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• bobba
    Član
    bobba

Cao drage moje!
    Mi smo isli da primimo bocu posto smo je zbog nosica pomerili i super je proslo. Marko je prosli mesec napredovao kilo a sad je za 13 dana dobio 700gr i porastao 2.5cm. Kaze dr da je super cvrsta beba. Kazem ja mm ovih dana da nam beba vidno porasla,da znate kako je jak kad uhvati nesto ne pusta,dusa moja! Elem njemu nosic i dalje krklja ali bez slinica i prosto je takva beba kazu.

Baky ja sam sa Anjom imala najstrasnije muke a i jos ih imam u vezi njenog nosa tako da te razumem. Sto kazes bice lakse kad nauci da izduva nosic sama. Mi smo sa njom od drugog meseca obigrali sve bolnice i ustanove za decu, ostajali u bolnici, isli na operaciju, popili tone antibiotika, fizioloski i razne kapi smo koristili sakom i kapom, inhalirali se i nema sta nismo radili i gde nismo bili ali smo i dalje na pocetku, takva je i to je to. Evo i sad mi vec dva meseca slinavi kao puz ali je lakse jer izduva nosic. Nama je taj pun nosic imao uvek neke komplikacije pa je temperatura bila obavezna pojava,doslo mi da se ubijem kad je vidim kako se muci ali sve je to u rok sluzbe. Ljubi tu mrvicu i ne sekiraj se sto je najmanja kao sto kazes jer izgleda zdravo i ni malo sitno i mrsavo!

Skljonco Dunja je prelepa!!!! Ma na mamu, to znam sigurno! Ozdravite nam svi porodicno i veliki kiss za klince!
    Malisha i tvoja deca siu prelepa! Da ih covek *porucka* kakvi su! A Ema….nemam reci…
    Jeko zmajice gde si zagubila onaj goblen sto si kupila u trudnoci da ne mislis na hranu… Ma samo ti ruckaj da nam Masa ima mlekce!
    Biten zeno nije ti lako. Joj, muke tvoje. Ajde da nam se odmoris…
    Duco i Lavanda i vi ste na mukama…Uz vas smo, a proci mora…
    Evo place beban…

bobba
    Član
    bobba

Baky, zaboravi da kazem da se nadam da Petra nece imati probleme sa nosicem kao moja Anja ali eto da znas da niste sami i da ima i gorih slucajeva. Ja kazem, neko da kine moja Anja se razboli i krecu muke sa slajmom i nosicem + t-tura tako da draga moja ne sekiraj se,cisti nosic i radi to sto vec radis.

Chencha bravo za Noleta! Raste misic mali nego sta! Joj sto sam se nasmejala za onaj tvoj post o halo bebi i brojenju gutljaja. Sto kaze Ili ja se uzivela i reko bas da saznam koliko ml ima jedan gutljaj…E jesmo prolupale cime se opterecujemo1

Poljubac za sve bebice i mame!

VesnaS
    Član
    VesnaS

Zdravo mamice i bebice!
    Forum me nervira tako da mi se ne da ni ulaziti, a nisam jos presla na starije bebe.
    Mi smo nocas opet po starom lepo spavali, a prethodnih par dana smo bili haos budili se po 3-4 puta siznula sam.

Baky moj savet je da prvo dajes mrkvicu 3 dana, pa onda krompircic 3 dana pa ona pomesaj.
    Ja sam tako uvodila povrce, ali ti sama odluci.

Ljubim sve mamice i bebice drage.
    :love: :love:

duckiduca
    Član
    duckiduca

Dobro jutro drugari. Baky ta kuca i drzi tu dudu. Ona je pocela da koristi obicnu nuk cujku pa se mislim da li da joj kupujem tu uopste..mislim da bI Joca bio ljubomoran hehe.

Bobbo bravo za mlekce. 700gr za 13 dana. SVAKA CAST. Kakva je Anja sa njim? Joca je napokon poceo da bude dobar ali joj ne da da spava..mnogo je postao glasan kada se igra i kada je srecan vristi na sav glas..

:-* :-* :-* :-*

chencha
    Član
    chencha

:caos: mamice!

Bobbo, bas sam se pitala gde si :HAG: Markic super napreduje, bravo! Jedan :-* za Anjicu, valjda ce proci ti slinci! Kako ona sa batom? Jel ide u obdaniste? Jel se privikla i pocela da jede tamo?

Duco, bas mi je zao sto si se toliko opteretila, ali znam da ti nije lako i da ne mozes a da ne brines. Cuvaj se, opustaj se koliko god je to moguce, idi na razgovore sa psihologom kad vec vidis da ti pomazu…sve samo da budes manje napeta i zabrinuta i zbog sebe i zbog svoje decice! Ti si nas borac i optimista, nemoj sada da nam posustajes :HAG:

Inace, kod nas se uvoze dr browns flasice i ostala oprema za hranjenje beba, videla sam na proslom decijem sajmu stand uvoznika, ali ih nisam vidjala po apotekama (doduse nisam ni trazila) pa ne znam kakve su cene.

Baky, probaj prvo sa krompirom nekoliko dana, i ako prihvati lepo krompir moze da ti bude osnova za uvodjenje sledecih vrsta povrca (sargarepa, tikvica, bundeva…). ALi nemoj da se iznenadis ako joj se i ne svidi, mnoge bebe ga ne prihvataju, ni meni BOca nije hteo, pa je nama onda osnova bila tikvica posto je nju bas voleo…I tamnozelene povrcke (brokoli, spanac, blitva…) nemoj jos neko vreme jer zbog velike kolicine nitrata smanjuju bebi hemoglobin.

Mali bebac i ja smo danas samci, „veliki“ bata gostuje kod babe i dede, sav srecan je jutros stavio svoj ranac i jedva stigao da mi mahne kada je moj tata dosao po njega. Dosadilo mu izgleda kuci, nije bio kod njih od kad sam se porodila, meni je sve nesto zao da ga saljem, da se ne oseti odbacenim zbog bebe, a on srecica jedva cekao izgleda 😆

Nocas sam pustila Novaka da spava i probudio se tek oko 4 da siki. Doduse, ja sam se budila na sat- dva da proveravam grudi, verovatno treba vremena da se nadolazenje mleka prilagodi bebinom spavanju, pa me nesto bio strah. A posto je nama BOca ranoranilac, vec u 5 sam ustala (da, da lepo ste videle 5, on se jos uvek nije prilagodio na promenu vremena posto je do tada spavao do 6), ali dobro 5-6 sati u komadu je meni dosta.

Jutros sam bila vredna, brzinski usisala kucu i poradila jos nesto i sad cu ceo dan da sa Novakom leskarim 😉

baky
    Član
    baky

Dobro jutro…
    Joj ljudi meni se uvodjenje hrane cini bas komplikovano, imam 1001 glupo pitanje,a sve je tako ocigledno… Npr, kad joj skuvam sargarepu i izpasiram, jel se samo onda daje ili se mesa sa necim da bude redja? I krompir isto, jel da mesam sa mlekom? Tako legnem uvece pa kao idiot razmisljam sta i kako da joj uvodim.. Imamo jednu kupljenu kasicu od sargarepe i jednu od bundeve… Ma kao da je u pitanju ne znam sta pa se plasim i opterecujem…
    Ja na faxu, tako da pocetak pomeramo za sutra kad budem kuci da joj ja dam..
    Bobo Anja je bas nadrljala sa slinama, nadam se da necemo tako.. Ma sad izlaze kao lude…
    Uh spava mi se na oci ne vidim a prof ima odbranu diplomskog pa ko zna do kad cemo da cekamo…
    Helena i Vesna :-*

VesnaS
    Član
    VesnaS

Baky ja dodam vodu u kojoj se kuhalo povrce da bude redje. :love:

baky
    Član
    baky

Ok Vesna hvala 🙂

helena M
    Član
    helena M

Baky,mozes sto kaze Vesna vodu u kojoj se kuvalo ili mleko koje inace Petra pije……………..sta god izaberes neces pogresiti

Jeka77
    Član
    Jeka77

Cao drugarkinje,

ja vec dva dana kucam poruke sa mob ali nece da posalje, odlepila sam kao i forum.

Bobbo, pa gde si ti, nema te…inace goblen je ostao u Africi da podseca moju seju na moje trudnicke dane, hehe. Jedem , jedem a idem na struju, pa to samo ja mogu, mislim da ce lezeci da samo ode :). Bravo za Marka, on napreduje kao pravi i ljubi Anjicu lepoticu da joj prodje taj nosic.

Duco, gde je Jocko, jel u Srbiji ili je tu…ma on ce voleti i cuvati Evu najvise na svetu samo da malo porastu, ljubi malu princezu u ono oko najlepse a i mangupa svakako.

Skljonco, jel slinavite jos? Kako se Dunjica drzi? Mm imao stomacni grip ali se nadam da ce Masu zaobici, jos ne znam jer ne znam koliko dana traje inkubacija 🙁

Baky, samo pitaj sta nije jasno, pitanja nisu glupa jer ih svi postavljamo kada dodje vreme…ja cu vas ugusiti sa njima za jedno 2-3 meseca, hehe.

Chencha, pobeze dete kod bake i deke a ti se kao sekiras da on ne pomisli…hehe, ma oni teraju svoje, preslatki su skroz. Naravno da je sa bakom i dekom najludji provod, sve se moze.

Mi smo u haosu ovih dana a i dalje, stalno neka jurnjava a tek predstojece slave i neki silni rodjendani, pa to je ludilo…

Ljubim sve

skljonco
    Član
    skljonco

Drugariceeeeeeeeeeeeee sve sma iscitala samo da znate,al sam malo u ludacima, Dunjica je bash nadrljala mukica mala,juce smo isli u ZOO ,bila je super,na povratku iz Abu Dhabija ,150 km je prevristala,mukica,izgleda da su je stigli i grcevi,jer nije kakila dva dana,tek jutros oko pola4 mukica,skakutala je sve vreme,a onda od ovih slinetina nije mogla da dishe,pa se zagrcne sve …Smirila se kad smo dosli kuci i zaspala lepo,danas je bila ok al ceo dan taj nos pun ,pa joj stavra nervozu,kad veceras izmerismo ima i neku T-turicu :(,36,8 pa 37,4, pa u jednom momentu i 37,7.oDMAH smo zavli dr,rekao nam sta da joj damo ako bude imala turicu i kaze kapi za nosic i ako bude imala t-uru da dodjemo sutra.I eno je macka ,zaspi ,pa se probudi ,ne moze d adishe,izdigli smo joj dushek,pa ce joj valjda biti lakhse.. A juce se nauzivla,bila budna skoro sve vreme ,smejala se ,al eto izgleda da je taj stomacic juce napravio haos.Pa sve bljucka i prducka ,ma bash se namucila… Duki draga bolje sto si isla kod psihologa ,kad covek tako pocne da razmislja nikad da stane,sve ce to biti u redu,samo polako. Lavanda saljem ti 100000000 :-* ,Fico ce to sve mushki izgurati, a za tortikolis kao sto ti rece Chenca, i ja imam utisak da oni u Tirshovoj to onako odokativno, ap mojoj drugarici su za bebu koju nisu ni skinuli da pregledaju,po polozaju koji zauzima kad je nose rekli da je skolioticna 😯 ejjjjjjjjjjj a beba nije imala ni 2 meseca,tako da radite vezbice al bez nervozxe,.. Malisha Ema je kao pahuljica al Ivan je jedan medonja medeni 🙂 Ostale drugarice,imate kisice,odoh ja da slinavcima izdelim terapiju,ne vidim na oci koliko mi se spava ,kissss

Bobo bravo za Markca kako lepo raste i aj jedva cekam nashe merenje i meni se cini da je bubica lepo porasla ,sad videcemo 🙂

Sena_bgd
    Član
    Sena_bgd

Evo i nas ,forum proradio:)) prvo da vam kazem bas mi nedostajete:))) i veliki poljubac za sve bebice:)))) baky i ja imam milion pitanja oko uvodjenja hrane ali polako sledece nedelje krecemo:))))cestitam mini rodjendancice:)))) kazite mi koliko rupica vam sada imaju cucel na flasicama:))) Davida i dalje muci stomacic jadan vise cak mi i kakio zeleno ovih dana ,sve me brine dal je gladan…meni je mama lose ,mora na operacijupa sad jurimo oko papirologije bas sam zabrinuta…odoh i ja da odmorim…ljubimo vas

malena89
    Član
    malena89

evo i mene… deca spavaju… ja cu jos malo…
    sutra ustajem u 7 vodim anju da vadi krv… jao sto mrzim rano ustajanje..
    malisha preslatki ste…

baky
    Član
    baky

Ehej, kako ste? Ja mrtva umorna ali ako sad zaspim necu ni da se probudim u 12 da je nahranim 🙂 a mm uveliko zahrkao… Sto kazu moj brat i dever kao penzioneri smo u 9 u krevet… Sutra idemo kod kumova malom slave 2. rodjendan, pa cemo da odemo malo ranije da odvedemo Petru na pola sata, a inace u komsiluk smo tako da mozemo malo da je vodimo…
    Jao malopre sam se bas uplasila, sinoc dr kaze grlo super, a malopre je par puta tako kasljala kao odraso covek, e sad ne znam da li joj se sline slivaju ili sta je…
    Seno mi koristimo Nuk-ve i koristimo jedinicu M za mleko, za caj jedinicu-S, a za sok sa joj dala Aventovu onu vecu sa jednom rupom vecom i dve manje sa strane, mislim da je dvojka…

nn79
    Član
    nn79

I meni se bas spava, al’ nesto nikako da se svrtim… A danas se dan oduzio, bebac slabo spavao u toku dana, pa smo se i mm i ja umorili, ne znam kako je bebac izdrzao toliko aktivan. Veceras je inace vise od 3 sata jadnicak stucao! Bili smo i u setnji i jeo je i nije prestajalo, pa se unervozio, pa i zbog toga nije odspavao turu posle jela, tako da kad je napokon prestao i okupali ga oko 9, jedva se smirio da jede, skroz je bio sludjen. Nije nesto dugo ni sikio, pa se uspavao, jadnicak, bas se premorio :love: Sad naravno nemam pojma da li ce i kad u toku noci da se budi…
    Danas sam nesto bas bila nervozna, razni „problemi“ me stigli, pa sam tako pukla u jednom trenutku, a posle mi je bilo krivo i sve govorim sebi da su sve to gluposti oko cega se nerviram i da ne vredi gubiti snagu i biti zbog toga lose raspolozen, ali nekad je dzabe racionalno razmisljanje, kad je takav dan 🙁 Ala filozofiram 😆
    E, da zavrsim sa necim lepim, posle sve te nervoze, kada smo isli da setamo (u pokusajima da bebac prestane da stuca), svratili do Kalise u Zemunu i kupili prenosivi krevetac, posto cemo uskoro do mojih, pa do mm-ovih, pa na svim tim turnejama da ne razmisljamo gde ce on da spava. Bas me je to oraspolozilo, definitivno mi je sto puta vece zadovoljstvo kad nesto njemu uzmem, za sebe vise i ne gledam, jer uvek preracunavam sta za te pare mogu njemu da kupim 😆
    Lepo spavajte :-*

Gledanje 4,876 članaka - 4,876 do 4,890 (od 4,935 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.