Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 4,934 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nn79 8 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 4,891 članaka - 4,891 do 4,905 (od 4,935 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• malisha75
    Član
    malisha75

SAmo da vas pozdravim dok se druzim sa lenjom pumpicom. Kod mene je potpuni haos. Dobila sam mastitis, sa sve temperaturom i sad se borim sa tim, a jedva oči držim otvorene. Boli užasno. Ludim od aventove elektricne pumpice koliko je neefikasna. Da mogu , sigurno bih ručno već davvno rešila problem. Osim toga, malisha je totalno odlepio. Dok sam bila u bolnici potpuno se otrgao kontroli i izgubio ama baš svu rutinu koju sam dve godine gajila kod njega. Upao u „neću “ fazon i vrti mm-a i baku oko malog prsta, a sada i mene. Najgore od svega je što to dete jaaaaaaaako malo spava. Ustaje oko 9h i leže posle ponoći, nekad čak u pola četiri!!!!. Pri tome danju dremne maksimalno pola sata i to samo u kolicima tokom šetnje. I ceo dan je supere raspoložen, a mi popadasmo. Mislili smo da je tako reagovao zbog mog odsustva, ali, nastavilo se i na dalje. Inače je za sada prema bebi super, ali ja se jako brinem što tako malo spava, skoro manje nego odrastao čovek. U stvari, brinem se za sebe, uz nespavanje i ruke odrvenele od sindroma karpalnog tunela, bojim se da ću ne daj Bože ispustiti bebu.

Odoh malo da čitkam šta ima kod vas. Nadam se da ćemo se i mi uskoro unormaliti pa onda mogu da računam i na pomalo ćaskanja.
    Cmokić za sve!

malisha75
    Član
    malisha75

Baky, ja sanjam o tome da zahrčem u 21h!!!!! Ali, sudeći po trenutnoj situaciji, tome se možda mogu nadati tek početkom 2013!!!
    Bravo za napredne drugare! Mi smo danas bili na kontroli. Dr nije htela da bocka Emu zbog bilirubina jer deluje tek pomalo žuta. Ima 3970, znači, vratila porođajnu težinu i dodala još malko. I ona ima grčiće.
    Za sve slinave drugare veliki cmokić i da nam što pre ozdrave! Mame, nemojte da štedite fiziološki rastvor ili rastvor morske soli. Samo po kap dve, neće mnogo da pomogne, možete da sipate domaćinski, da tako kažem, da isperete nos. Znači, sipate u jednu nosnicu (npr fiziološki rastvor pomoću šprica – najjeftinija varijanta), sačekate koji sekund, izvučete sa onom sisaljkom što se pravi vakum ustima, pa kad beba malo bolje prodiše, ponovite isto sa drugom nosnicom. I obavezno, uzglavlje od bar 30 stepeni, da se ceo dušek nagne, vidim da to već i radite.
    Duco, Lavanda, polako, sve su to rešivi problemi što imaju vaši klinci. Problem su stanja koja se ne mogu potpuno izlečiti i korigovati. Tako mene mm teši kad se oko nečega zabrinem.

Hvala puno na komplimentima za klince. Ma, sva su deca prelepa, treba da uživamo u njima što više jer strašno brzo porastu!

Odoh da mažem sir na grudi. Opet me trese groznica, a popila sam paracetamol pre tri sata…

skljonco
    Član
    skljonco

Jutro od nas ,ja vec ustala ,nos mi curiiiiiiiiiiiiii 🙁 tako da smo od dans svi zvanicno slinavi.Dunja nije imala t-turu,mozda joj je ono bilo od placa ,uglavnom ima 36,7 kad spava racunam da je to ok 🙄 .Inace nocas sam se budila ja na 2 sata i davala joj da sisa,dr je rekao da siki cesce i tako…ona je lepo spavala,provalila da moze da dise na usta,pa je to spas,inace opet juce nije kakila,mislim da je to vise muci nego nosic :).
    Malisa bash bzv za taj mastitis,ali polako,i Boba i Chenca se izborishe sa njim tako da ces i ti sigurna sam ,drzim ti fige :).A sto se tice Ivana i on je sada zbunjen,sve ce se to srediti,pa evo Ani je stariji od njega a isto je poceo totalno drugacije da se ponasa ,i mene je to v ise brinulo,nego sve ostalo, al eto ,moraju i oni malo da se adaptiraju :).I ne brini se ,jaca je tvoja zelja da je zastitish od bilo kog karpalnog sindroma :0.
    Kisss za sve ostale spavalice 🙂

chencha
    Član
    chencha

:caos: drugarice!

Kod nas od jutros mirno, kuc kuc 😆 Malishe lepo raspolozene, pa sam i ja puna energije, oribasmo BOca i ja malopre cak i rernu koja je cekala i cekala na svojih pet minuta 😆

Malisha :HAG: sve te razumem! Ja sam do sada tri puta imala zacepljenje kanala na tri razlicita mesta, dva puta uz temperaturu 🙁 i isto sa pumpicom ne mogu nista da uradim. Doduse, kod mene i nije od prevelikog nadolazenja mleka, al da ne smaram sad ovde o tome.
    I za Ivanovo spavanje te razumem, nas Boca izlude sa svojim (ne)spavanjem. On zaspi oko pola 9, probudi se oko 12 oran i raspolozen za igru, nekako ga jedva uspavamo oko 2 (mm to preuzme na sebe) i u 5 ustaje raspolozen i naspavan kao da je spavao celu noc. Danju odspava sat – sat i po, a nekad cak i preskoci skroz dnevno spavanje i kao sto ti kazes, pun snage i energije. On nama nikad nije bio neka dnevna spavalica (izgleda da je i Novak slican), ali je nocu spajao bar 10ak sati, ovo sad je uzas, ja ne smem ni da saberem koliko on ukupno spava, plasim se te cifre. Jos uvek sve to prepisujem reakciji na Novakovo rodjenje, ali bi vec bio red da se stabilizuje.

Inace, Novaka muci stomacic, poceo je da kaki jednom dnevno i to se nocu iskaki bas posteno, piski redovno pa se nadam da to znaci da dobija dovoljno mleka. Eh ti mililitri, gde bi nam bio kraj kad bi se mogli izmeriti 😆 Ja sam, kao i pretpostavljam vecina majki, stalno u strahu da li je gladan, da li je dovoljno sisao, da li su mi grudi prazne…treba mi jos vremena da steknem samopouzdanje u sebe sto se tice dojenja. Nocas je opet dasa spavao do cetiri pa tek onda sikio i to mislim da ga je probudiom moj alarm (navijam ga na dva sata) jer smo se jedva podojili koliko je bio (ne) zainteresovan.

Pozdravljam vas sve, Boca skace po meni, odoohhh!

bobba
    Član
    bobba

Evo me na brzinu…
    Malisha kao sto rece Skljonco i ja i Chencha smo se izborile sa mastitisom pa ces i ti,a da boli boli djavolski. Drzim ti palceve da sto pre prodje. Ma pumpica je u tom slucaju beskorisna jer su kanali zacepljeni. Ja nisam mogla ni 5 ml da iscedim pumpicom, sve sam se masirala i istiskala rucno. Namazi ruke nekim uljem i masiraj i istiskaj do suza i proci ce. Ne znam da li si isla kod dr zbog toga ali ja sam npr pila palitreks 2×2 dnevno i spasilo me, mada ti ces to bolje znati.
    Joj nije vam lako sto vam Ivan i Boca tako malo spavaju a jos su tu i bebice.

Baki moj beban je zadnjih 10 dana kasljao kao odrastao, tako da ste vi vec i veliki. Dr rece da mu se to sliva i sad je vec prestao.

Mi imamo najstrasnije grceve i bas se mucimo. Sad smo kupili Bebibion i videcemo kako on deluje,a super je i ako beba ima probleme sa stolicom.
    Evo ga vristi,odoh…

jaca88
    Član
    jaca88

e mame cao samo na brzinu da vam se pohvalim, pa cu onda da citam sta ste pisale!!!!
    danas smo isli na vakcinu i upoznale smo mikicu plavusicu i preslatkog aleksu i aleksinog tatu…
    Mikica je prelepa i divna i nemam reci da je opisem, a aleksa je pravi mali bumbarcic, dobrica jedna malena, toliko mi je sladak da bih ga jednostavno pojela 🙂
    e tata nije puno pricao ali mi isto izgleda ok totalno.. bas sam se lepo osecala i bio mi je lep dan bez obzira na ninino plakanje posle vakcine.. jako sam srecna sto sam ih upoznala i nadam se da cemo se druziti :-*
    eto hvalila sam se sad idem da citam unazad sta ste pisale, jer me ovaj forum jako nervira pa nije bilo sanse da udjem ovih dana
    cmok svima:-*

mikicaplavusica

Hej mamice e uci na forum je pojam danas elem da ne duzim danas mi je bio divan i naporan dan jer samu frci oko slave i krstenja al danas smo obavili savetovaliste Aleksa ima 9.300gr i 70 cm i moze povrce,voce i zitna kasa i moze da sedi pomalo da ga podbocimo i da se pohvalim upoznala sam nasu Jacu sa foruma u savetovalistu i njenu preslatku devojcicu Ninu preslatke su obe kako mi se smejala dusica a Jaca i ja ko da se 100 god znamo steta da se nismo ispricale al videcemo se uskoro opet eto toliko drage moje sad cu biti u frci ovih dana oko slave i krstenja poljubac za sve :-*

mikicaplavusica

Hej mamice e uci na forum je pojam danas elem da ne duzim danas mi je bio divan i naporan dan jer samu frci oko slave i krstenja al danas smo obavili savetovaliste Aleksa ima 9.300gr i 70 cm i moze povrce,voce i zitna kasa i moze da sedi pomalo da ga podbocimo i da se pohvalim upoznala sam nasu Jacu sa foruma u savetovalistu i njenu preslatku devojcicu Ninu preslatke su obe kako mi se smejala dusica a Jaca i ja ko da se 100 god znamo steta da se nismo ispricale al videcemo se uskoro opet eto toliko drage moje sad cu biti u frci ovih dana oko slave i krstenja poljubac za sve :-*

chencha
    Član
    chencha

Dobro jutro!

Ja samo da se javnem na brzinu, juce i nocas sam najbolja drugarica sa pumpicom, cini mi se da nemam dovoljno mleka pa da probam i sa njom da to malo podstaknem. Juce sam cak morala i da posle jednog dojenja dodam ad mleko NOvaku. Nadam se da je to prolano, da me malo stize umor i da ce se srediti, uh bas ne bih da upadnemo u zacaran krug dohrane.

Taman sam mislila da cu za vikend malo da odmorim, kad eto ti tetka mm-a se juce najavila da ce danas doci i doneti babine NOvaku 😯 To nama niko nije donosio kad se Boca rodio, stvarno ne znam otkud joj sad ideja, al ajde…i tako umesto da odmaram, danas moram da spremam rucak. Jos se nocas Boca budio 546457 puta :uzid: Eto, malo da se pozalim i odfrustriram 😆

Malisha, nadam se da polako prolazi mastitis!
    Skljonco i vas virus je nadam se, proslost.

Super sto su se Jaca i Mikica druzile!

baky
    Član
    baky

Dobro jutro, mi juce skitali ceo dan, posle kod kumceta na rodjendan, e tamo je bilo prelepo, vodili smo Petru, a imalu su posebnu sobu za decu puuunnnuuuuu balonima, coveculjkom od balona, ma deca su uzivala a Petra je samo gledala sarenilo i smejala se, bila je nekih sat ipo i vratila sam je kuci, evo sad lezi vezali smo joj balon za nogu on leti iznad nje a ona se odusevljava 🙂 🙂 Muski su se napiliiiii posteno, ali ajde 🙂 Veceras kod mog brata na rodjendan i tako bas nam veselo 🙂
    Bas lepo sto su se Mikica i Jaca upoznale, i ja bih volela da upoznam neku mamu sa foruma ali daleko smo 🙂
    Uh idemo sad do grada kuckamo se posle 🙂
    Poljubac svima :-*

baky
    Član
    baky

Gde ste mame…
    Da vas pitam juce je jela kupovnu kasicu sargarepu bez problema, a danas smo joj spremili krompir i sargarepu, i nece nikako, ma vristala je pri svakom pokusaju da joj dam… Koje da joj kupujem dok mi ne donesu domaci krompir i sargarepu?? Sta jos moze da jede? Sem krompira i sargarepe?

helena M
    Član
    helena M

Cao,devojke!

Evo da malo upadnem ovde……………mi smo dobro,ponekad pocne da krci………….juce smo kupili inhalator…………..sinoc i jutros isprobali……………ona,dusa moja kada sam joj stavila maskicu samo gleda i cuti………uopste se nije bunila :love: :love: :love:

Baky,ja sam joj davala posle toga tikvicu pa bundevu…………..

bobba
    Član
    bobba

Da se pohvalim da mi je sinoc stigla vestica,grrrr…
    Joj bedaka,mogla je malo kasnije. Nisam ocekivala da cu dobiti ovako brzo pa sam se prvo uplasila da nesto nije u redu jer smo ja i mm bili vredni prekjuce.Dobro ,bar znam sta je.

Nisam odgovorila devojkama koje su me pitale kako Anja reaguje na brata. Pa dobro,ne obraca previse paznju na njega,ponekad trazi da ga drzi,stavlja mu cuclu u usta kad mu ispadne i ljubi ga ali nista preterano. Inace uhvatilo je neko ludilo kako se on rodio,sto kaze Chencha jos dok sam ja bila ubolnici pa je nemoguca. Po ceo dan kmeci i sve dobija na plac, postala je jako sebicna,sve je njeno i nicije a u sobi gde je beba je izuzetno glasna,da ne kazem da vice. Tvrdoglava je kao mazga i ni prica a ni batine je ne mogu odgovoriti od onoga sto zamisli.Dete mi dozivelo potpuni preobrazaj.Bas joj ugadjamo da se ne oseti odbacenom ali ne vredi, sveti nam se posebno sto svako jutro ona mora u vrtic a beba ostaje sa mamom pa je tu dreka do neba,dusa me boli kad onako pospana place da hoce da ostane samnom i da dodjem po nju u vrtic. Samo da sto pre prodje ova faza.

Ljubim vas a bebice posebno!

baky
    Član
    baky

Gde ste mame… Ja ceo dan ulazim na forum vidim nikog nema pa se ne javljam…
    Helena hvala, sutra idemo u kupovinu 🙂
    Bobbo procice i ta faza, i moja sestra je bila takva kad se Petra rodila, ja se je ranije cuvala 90% jer teta i teca rade, vodila je u vrtic, vracala je, uspavljivala ma sve, par puta me greskom pozvala mama 🙂 i kad se Petra rodila, jednom rukom hranim Petru a drugom nju jer nece niko drugi da je hrani, potpuno ista je bila kao Anja, krene u vrtic place, hoce da odem po nju, ma haos, a mene dusa boli jer je stvarno volim kao svoje dete… Ali evo posle par meseci proslo je sad joj donosi igracke, ali opet vise se samnom mazi i igra nego sa njom… Ali bar nije ljubomorna, mada me par puta pitala kog vise volim 🙂 ali procice i to…

malena89
    Član
    malena89

evo i nas mame.. ja sinoc zapala u 21h sa anjom… andrej se kasnije probudio pa smo nastavili da spavamo zajedno do 00.30h… e onda smo ustali i nadam se da ce uskoro da zaspi…

Gledanje 4,891 članaka - 4,891 do 4,905 (od 4,935 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.