Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 4,934 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nn79 8 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 4,935 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• sarica1983

Gde je Ketrinbg moja cimerka iz bolnice?

hippeia
    Član
    hippeia

Sretan rodjendan Stasi, sve najljepse :cvecko: :-* :bravo: :bravo: :bravo: :zvezda: :zvezda:

Sarice pa gdje si ti 🙂 🙂 🙂

Fiona jos samo malo i bicete u svom stanu, a onda neces vise biti nervozna :HAG:

Ljudi, sinoc sam na ulici srela Milicu, moju rodu 🙂 Mi se nismo ranije vidjele, ovo je prvi put. Ona je tako divna i draga, jos je sladja nego sto sam je zamisljala :love: A moj mali rodic i njegov brat-nemam rijeci koliko su slatki :love: Jedva cekam da idemo u setnju, nikako da se organizujemo 🙂

Danas mi Ksenija ide s bakom i dedom na more, ali samo na jedan dan, vracaju se veceras 🙂 Oni hoce da je vode i na cijele vikende, ali nemam pojma kako bi se ponasala bez nas, pa je ovo proba, sigurna sam da ce joj biti fino 🙂
    Mm, Petar i ja-ko zna kad cemo, kad ce mm imati slobodan vikend…Svake godine idemo sve manje i manje, na kraju ce se nas odlazak na more svesti samo na godisnji odmor i to je to…pod nosom nam je, a idemo manje nego vi kojima je daleko, vjerovali ili ne…

nn79
    Član
    nn79

Sretan rodjendancic Staso! 🙂 Kako li je to tek divno (malo sam pozurila 😆 )
    Jedva cekam da padne ova kisa, nesto mi je bas odjednom tesko 🙁 I posle ovoliko dana, mene tek sad krece da zeza rana 🙁 Valjda nisam stigla ni da mislim na to pored one dijastaze (napokon se valjda stanje sredjuje, pa sam malo pokretnija), pa dok smo se uhodavali sa dojenjem… A sad ovo 🙁 Iscitah temu o epiziotomiji, ali nesto ne nadjoh sta me interesuje, pa da vas pitam da li je jos neka imala „zakasnelu reakciju“? Nije da me nesto ekstra boli, vec mi je vise neprijatan osecaj. I istripovala sam se kad sam pogledala, posto deluje malo nespojeno…
    Pored lezanja zbog odrzavanja trudnoce, pa i sad posle porodjaja, prosto vise ne mogu da zamislim sebe funkcionalnu… A bila sam hiperaktivna ranije. Samo da se vise sve unormali, pa da najsladji bebac i ja krenemo da skitamo 🙂

Estella
    Član
    Estella

Cao drage! Mi danas primili vakcinu Pentaxim, ali smo se bas nacekali u domu zdravlja, dva i po sata smo cekali. Irina je bila divna, za ne poverovati, uopste nije plakala do pred kraj kad je primila vakcinu i kad se unervozila zbog gladi. Juce je konacno kakila, ali jedva, bas se mucila, pa nam je dr rekla da posto odlicno napreduje i to joj nece ugorziti sisanje da joj slobodno dajemo vise da pije caja od kima i komoraca, kaze da je problem sa stolicom mozda zbog dehidracije i vrucine. Takodje nam je za grceve i nadimanje preporucila Bebibion, to su neke kesice koje imaju ukus vanile i mogu se razmutiti u vodi, caju, mleku. Ne verujem da ce pomoci, nama najbolje pomaze Nurse Harvey’s.

Stasi srecan rodjendan, sve najbolje!!!

Sarice, poljubac za tebe i Ognjena!

tashaaaa
    Član
    tashaaaa

Cao mamice,
    evo i nas da se prijavimo 🙂

Irena84
    Član
    Irena84

Dobro jutro mame i bebe, ja da se javim, Hipp drago mi je da si upoznala Micku, i ja sam totalno odusevljena sa njima, jedna predivna porodica 🙂 Nadam se da cemo se i mi poznati uskoro i organizovati setnjicu sve tri 🙂 Mi smo nesto kenkavi bili sinoc, nemam pojma sta joj je, sve se prevrce obrce,pa mene frka da joj nije malo mlijeka posto su mi grudi normalne ono nijesu ni preko noci naponjene onako tvrde pa me strah ima li joj dosta mlijeka,kad stisnem ima mlijeka nekad vise nakda manje 🙁 Nemam pojma, eno opet dzonja tamo u krevetu,a ja kanim da pijem kafu posto me budi svako jutro u 6 ipo, isvijestim do navece 🙁 Srecan rodjendan stasi, vas sve ljubim, Tasoo dobro nam dosla, kuckamo se kasnije, AAA jojjj da ce ova kisa past normalno da pocinem vise, nesto me ubi ovo vrijeme ovako ovi oblaci na glavi mi stoje! 😛 MyTickerScript.com Ticker Photo Flipbook Slideshow Maker
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

filip.mm
    Član
    filip.mm

Caooo!Evo i mene.:)Joj kad spomenu kisu,juce je ovde ceo dan bilo sunce-kisa-sunce-kisa…Uzas!
    Tasooo dobro dosla.
    Evo pijem kafu i cekam da se Markic budi.Filip mi je spavao kod mojih sinoc,mene nesto kuk i kicma bas koce…valjda ce biti bolje.
    Merila sam sinoc Marka,ima 6900g.Leleeee!Bucko:)A kukala sam kao nemam dovoljno mleka.Kad se samo setim:)

aneri
    Član
    aneri

Dobro jutro
    Ksenija se probudia pa se mazi sa tatom.
    Estella kazi mi za njihalicu za koji je uzrast,posto mi hocemo da kupimo .Oona ima jedan polozaj kao polulezeci pa ne znma da li smem sad da je stavim da lezi u njoj?
    Sarice pa gde si ti ,veliki pozdrav za vas!
    Tashoo pozdrav i za vas dve!

Estella
    Član
    Estella

Dobro jutro!

Aneri, nasa njanjalica ima skroz lezeci polozaj, a moze da se i podigne u polulezeci. Mislim da ti je rano za polulezeci, tako bar kaze nasa dr, bas to sam je pitala pre neki dan. Ona kaze da kad beba napuni 3 meseca i kad i drugi uzv kukova pokaze da je sve ok, onda moze da se malo podigne naslon.

Tasho, dobro nam dosle vas dve!!!

Uh, ja se redovno budim izmedju 5 i 6, moja Ika jednostavno nece duze da spava, tad pocne da mlatara nozicama i da guce, a ponekad zaspi opet ali tek posle par sati kad ja ne mogu da spavam.

mmiilleennaa

Devojke cao i od mene! Meni se temperatura ponovo vratila, imala sam 39 pa sam morala ponovo u zemunsku hitno. Tamo na ginekologiji su mi rekli da je od grudi i da je sa matericom sve u redu a pedijatrijska sestra mi je rekla da su mi grudi ok. Dobila sam neke antibiotike i sad mi je temp ok. Ali ako se ponovo vrati morace da me hospitalizuju. Uzas!
    Inace, Mila je dobro samo sto ja imam problema sa dojenjem mnogo me boli dok mala sisa, i jos imam i ragade.
    Tasho evo konacno i ovde da se druzimo!
    Pozdrav za sve!!!

Nastasija
    Član
    Nastasija

Cao mamice,
    taso, Milena i ostale nove mamice dobro nam dosle…
    Milena bas mi je zao sto si tako prosla, nadam se da ce sad biti oki. Bradavice mazi multi-mam lanolinom da ti prodju ragade.
    Moja Dunja juce nije spavala skoro ceo dan. Ja vise ne znam da li je to oki, sve se nesto nosim mislju da odem sa njom kod dr i prosto pitam…ona odlicno spava nocu, ali danju nekad ume da bude strasno…I jos je muci i ta stolica pa ja pijem kompot od suvih sljiva kako bi joj olaksala stolicu jer juce je nije imala pa sve mislim da je zato i bila nervozna…vise nisam pametna:(

aneri
    Član
    aneri

Nastasija i Kenija ne spava po ceo dan ,bude budna i po osam sati vezano.
    Verovatno one imaju neki svoj ritam.
    Estella a koju vi imate njihalicu,ako mozes pusti mi link da je vidim.Mislim ako je ima na netu.
    Nisam ni znala da one mogu da se spuste u lezeci.
    MMilena koristi Bioclin Lanolin Multi mam kao sto ti je rekla Nastasija,ja nisam skoro imala nikakvih problema sa bradavicama,jesu me one bolele i jesu se ljustile ali od ove kreme to je proslo za par dana.

hippeia
    Član
    hippeia

Cao mamice 🙂

Tasho :HAG: :HAG: :HAG:

Ja pocinjem po malo da brinem, danas je 5-ti dan kako Petar nije kakio, jedino je jucer maaaaalo, vrlo maaaaalo bilo na pelenama, toliko malo da ne mogu da racunam da je kakio…ovo nam se desava prvi put, kakio je po nekoliko puta dnevno i sad odjednom, prvo 2 dana, pa sad 5 i ko zna koliko jos nece kakiti…:|

fiona29
    Član
    fiona29

Zdravo evo i ja da se javim,

Hipp super sto mozete da se druzite Milica, Irena i ti, valjda cemo i mi mame iz Bg-a a i malo sire uspeti da se organizujemo oko vidjenja.
    Tasho sreco dobro dosle ti i Sofija, bebica ti je premedena :-* , na mamu 🙂 (da ne cuje tata).
    milena nadam se da ces se stabilizovati sa grudima. Ragade kao sto su cure rekle ili lanoloin ili ih mazi svojim mlekom pa na vazduh. Vidi koja ti je sika manje ranjiva pa na nju doji a ovu drugu zalecim pa obrni, ili prosto daj jedan dan maleckoj dohranu dok se ne sanira bar jedna sika. Grudi izmuzavaj obavezno ma koliko da te boli. Za nedelju dana bices ko nova.
    filip Markic bas vejika beba, ima da ti otpadnu ledja. Ja sam pocela da radim malo vezbe za ledja i mogu ti reci da mi pomaze.
    cujemo se posle probudio se kmeko

mmiilleennaa

Hvala na savetima, mazem sve zivo, babylove i fitomama i multi mam i stavljam njihove komprese ali za sad slabo pomaze, patronazna kaze da ce to proci i da boli jer su grudi prvih mesec dana osetljivije.
    I moja Mila tesko kaki, juce joj je moja mama stavila toplomer u guzu da izmeri temperaturu i ona se odmah ukakila. A dajemo joj i humana caj protiv grceva i zatvora. Probaj hipp nesto od toga, mozda pomogne.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 4,935 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.