Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 5,427 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Bele 9 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 5,386 članaka - 5,386 do 5,400 (od 5,428 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Bibiz
    Član
    Bibiz

Neko me je pitao koje adaptirano dajem, dajem PreNAN, i i zaboravila sam sta sam htela jos…. jel treba nekom pola moje babe? 😆 😆

lena77*
    Član
    lena77*

hriz hvala…

mogli odvikavam je par dana i to izgleda ovako 1.noc …cujem meskolji si , ustanem dam joj dudu…ssssss.,pomazim i za 5-10 min zaspe…

2.noc ..probudi se u 11.30 😯 ja opet dudu ssssss pomazim i zaspi…pa opet u 2h… dala joj malo vode, duda,ssssssss i 10tak min i zaspi do 03.30 i naravno tad joj dam sisu…

3. noc ( procitala ja najefikasniji nacin je da pustis bebu da place do 15min da joj neprilazis …zaspace sama) i ajd ja pustim da place…5min je vikala aaaaa (dozivala me vise nego sto je plakala) i zasplala…pomislim ja super 5 mon i nije strasno…i probudi se u 3.30 ja joj dam sisu

4.noc…opet plac al sad 5, pa 10, pa 15 pa 18min. i sta cu ja ustanem dam vode pomazim je a ona se vec razbudila i sta ce dete neplace vise al gleda u mene i sve tako do 02.45 i evo je opet u 3.30 i opet joj dam sisu…

5noc…legla je kasnije u 22 ..kad evo je u 0.30…ja vodu dudu …ssssssss.i zaspala za 5.min….

e tako to ide kod nas …znaci ipak uspevam da je zavaram a da je gladna sigurno je nebi mogla zavarti…e sad do kad ce se buditi videcu…ali neodustajem kazu moras biti uporan….znaci ja spavam od 21 do 01 i onda se probudim ko vestica i strazarim i mislim kako ce i sta biti tu noc…i sve tako dok ona ne sisa do 04 i tad ponovo spavam do pola osam..i onda ustajem pre nje da bi na miru popila kafu i dosla sebi…

ispisa roman a dete ceka da idemo u setnju

Christy
    Član
    Christy

Al ste se raspisalee….
    Dobro jutro od nas i srecna vam ova nasa Nova!!!

Vidim Marija se javila :-* kako je Teodora?

Vesna, nadam se da ce ti nesto od svega toga pomoci 🙂

A gde nam je Lumpi? Juce i danas je nema.

MH, bas se ismejah tvom postu za ves, moj mm je isti takav, ima raspored, zna kad se sta pere i sl. A ja peglam, ali samo njeggove majce, nekad i kosulj i farmerke, zavisi kako sam raspolozena 😀

Marija, i ja tako mislim da ja to znam bolje ali sam u poslednje vreme bas opustena kada je to u pitanju. 😀

Teodori je do sada kaka bila bas retka a od kako jedemo jabuku postala je guuusta, to je normalno?

Hrizostom
    Član
    Hrizostom

…elizabeta je pominjala bozu…gdje to ima da se kupi i sta je to zapravo? … ❓

mogli
    Član
    mogli

Uh Leno, koje cimanje….Ja tako nekad pomislim zeznucu ga sa dudom i smirice se ,ali on krene sve jace da place, pa mi onda bude lakse da mu uvalim sisu nego da razbudi i sebe i mene i mm i ceo komsiluk…Pogotovu sto nocu jede jako brzo i odmah zaspi jos dok sisa, tako da je sve gotovo za 10 min. Ali opet, kad pomislim, bilo bi lepo da se budi samo jednom a ne dva-tri puta, onda vredi truda. Pojma nemam, mozda se i ja jednom nakanim da krenem to odvikavanje.

Vesna 1975

Lara NS – 14/1/2010 12:41

Laro ma uzeo mi je juče muž ruski kvas proizvodi bip, LENA mi je to preporučila, to je isto bezalkoholno pivo, pa ću videti, juče sam počela da pijem. Bele nije još krenula, ali sam optimista i nadam se da hoće, noću mi lepo siki i spava, valjda se nakupi dovoljno za noć :neznam: :neznam: :neznam: Jutros je opet morala humana :([/QUOTE]

kupila sam i ja juce taj ruski kvas, ali mi se nije svideo ukus. Popila sam par gutljaja i prosula ostatak. :doomed:  

Laro, ma ja ću sve popiti i pojesti ma koliko grozno bilo samo da mi nadođe mleko, ma pojela bih i boraniju samo da mi neko kaže da i od toga kreće mleko, a ja boraniju ne podnosim, gadim se na samu pomisao, a

kada jedem da ti ne pričam, dušu bi mogla da ispustim, ali bih bila spremna i na to!!!

Bele
    Član
    Bele

Blago vama!Ja kuvam svaki dan jer nista ne ostane od predhodnog dana..sve počistimo..

I onda kad ne znam sta vise da kuvam,krenem po internetu da trazim recepte…

Mm nam uvece nesto da da jedemo,topli sendvič ili samo mleko i tako..

Uglavnom,jedva cekam da mi mama malo kuva,da odmorim!

A mm ne radi nista oko kucnih poslova jer sto kaze Marija,ja to bolje umem..iako on hoce ali kad sam bas u nekoj guzvi onda mu dam da usisava i brise podove..
    Jedino sto ne volim da radim je brisanje prozora i to sam njemu prepustila..

Tanja D.
    Član
    Tanja D.

Leno ja bi volela da imam srca da ga pustim da tako place u noc i da zaspi,al srce me zaboli kad pocne sve jace i jace..ja naravno..flaSICU I JEDI… Vec ima 5 meseci a budi se nocu…kazu da decu do sestog meseca treba odvici od nocnog obroka i nauciti da spava celu noc…KAKO? Kako kad kazu da decaci ne smeju mnogo da placu…. :hmm: :hmm:

maslacak
    Član
    maslacak

MH Ivona pije onu Humanu HA1, cini mi se da ima jos jedna ali MAMNEZIJA :>

pejana
    Član
    pejana

Tanja, pa moja Nadja se i dan danas budi nocu, i tek je sa dve godine prestala da nocu pije mleko kad je pocela da pije iz solje i na cevcicu …Tako da, ne brinite, nije nista strasno sto vam bebe jedu nocu, samo ste vi kao zombi! :ruganje:

Bele
    Član
    Bele

Bas sam nesto nikakva..ne znam koji mi je djavo,jedva se krecem..

A ko na djavola on danas ne prestaje da kmeči jer mu se SERE a ne moze…uh poludecu..dodje mi da skocim s terase!!!!!!

Tanja D.
    Član
    Tanja D.

ajmoooo…oooop…odeeee…konacno

Bele probaj da mu masiras stomacic…u smeru kazaljke na satu,a onda mu podigni nogice,kolena ka stomaku i pritegni mu tako stomacic nogicama…tako sto cesce…to je Akiju pomagalo

zelenizub
    Član
    zelenizub

I ja Leno pokusavam i slicno je kao kod tebe! Nadam se da cu uspeti da svedem na jedno budjenje!
    A to da decaci ne treba da placu pa ni devojcice ne treba da placu, ne treba da ih pustimo da se zacene ali od 2-3-5 kme bua nece nista da im fali! 8)

oljicica
    Član
    oljicica

Imam veliku nedoumicu i naravno brigu, pa molim iskusne mame po ovom pitanju da mi pomognu
    naime sin ima tacno mesec dana i hranim ga mojim mlekom plus adaptirano i to Aptamil 1, posto nece da sisa ja se izmlazam i tako da tacno znam koliko je popio. Davala sam mu po 90ml, na otprilike 3h, stim da nocu malo duze spava tako da smo imali ukupno 6 obroka na u toku 24h. Odnos mog mleka i Aptamila je negde 50:50 mozda malo vise u moju korist. sada sumljam da je gladan, jer ne spava mi vise lepo i ponovo kaki zelenkast kao i kada sam mu morala uvesti dohranu, on sam izgleda da ne zna sta je dosta jer koliko god da mu dam on pojede. Htela sam da povecam kolicinu na 120, ali sam se sada uplasila kaa sam procitala sta pise na Aptamilu

starost tezina broj obroka Kolicina

0-14 dana 2.5-3 7 60
    2-8 nedelja 3-3.5 6 90
    2 meseca 3.5-4 5 120
    3 meseca 4-5 5 150
    4 meseca 5-6 5 180
    5 meseci 6-7 5 210
    6 meseci >7 4 210

E sad, on je u 5-oj nedelji tako da treba jos da jede 90 ml, ali po tezini on pripada ovoj grupi od 2 meseca, ima 3900grama, meni ovde nista nije jasno, da li oni ovaj drugi mesec racunaju kada dete napuni 2 meseca, odnosno udje u treci, jer mi sada fakticki ulazimo u drugi.

ne zamerite, zaista sam sludjena

Bele
    Član
    Bele

Tanja,ma radim mu ja to al ne vredi…

Super ti je slicica..Aki je mali medenjak! :love:

Gledanje 5,386 članaka - 5,386 do 5,400 (od 5,428 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.