Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 5,427 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Bele 9 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 5,416 članaka - 5,416 do 5,428 (od 5,428 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• milena84
    Član
    milena84

Zenske,evo i mene napokon..Ja vas citam ali mi tatatura nije radila posto sam je polila sokom pa nisam mogla da pisem..

Ja i Djole smo super,krenula sam da mu dajem sokic od jabuke koji sama pravim a sledece nedelje krecemo sa sargarepom tj,sokicem od sargarepe.
    Pat5ronazna mi je savetovala da je bolje da krenem sa sokicima da bi imao i prirodan unos vidamina zbog dohrane i jos kaze da je bolje da predjemo na kravlje mleko ali se meni cini da je rano..
    Inace on pije i dalje 120 ml mleka nekad popije i manje ali to je otprilike..

MarijaHelena

Blueeee :bravo: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:

Oljicice po tabeli bi trebao da pije 90ml to je u drugom mesecu, do 8 nedelje…adaptirano je malo kaloricnije pa moguce ako dajes pola pola da mu je to malo slabije…daj mu 120 ukupno…pa ako bude bljuckao posle par obroka znaces…iz prva ce sve popiti i super al posle par obroka ce poceti da bljucka ako mu je mnogo pa ces videti…meni je Andreja u tom uzrastu jeo po 90ml do 8 nedelje ali na 2,5 sata, nocu na 3h…s tim sto je nead i posle 2h vec kretalo kenjkanje…slobodno mu daj par puta lako ces smanjiti posle…

lena77*
    Član
    lena77*

bravo za Aleksu …al ova moja vodi u svojoj grupi 7650…samo da nebude debela kao mama ceo zivot…zato joj i izbacujem nocni podoj…onda se bojim mozda je tako krupna jer je napocetku imala te dohrane…

Tanja D tesko je slusati bebu kad place….Aleksandra nije da place nego vise onako da me doziva vriskom Va…va u razmacima…

a sto se tice hranjenja beba na tri sata …ma ja sam se upocetku trudila jer su rekli u skolici a ja sve po pravilu…pisala , zapisivala gledala na sat …a moja mama zena gleda sta ja radim vidim nije joj pravo a ni jasno al cuti …nesme nista da mi kaze…i onda mi jednan dan puko film reko "a sto se ja drzim pravila?…davala sam joj da jede kad god je trazila i hvala bogu dete se samo uobrocilo…u poslednje vreme je uhvatila ritam strogo u 9h 12h 15h 18h 20h i spavanjac…i eto uobrocila se "skolski" sa3.5 meseca a ne sa tri nedelje kako njohva pravila nalezu

Elekttra
    Član
    Elekttra

Sta radite mame?Vidim bile ste mi vredne,samo pisete 😆 Ja celo jutro po kuci nesto sredjivala,Marta trazi samo neku zanimaciju pa sam izigravam klovna ceo dan.

Sto se tice jelke,mi cemo krajem januara da je sklonimo,tako barem svake godine. A premanje kuce,mm nista ne radi po tom pitanju,ja i peglam i perem,i usisavam i kuvam i sve.I jeste nekad zamorno ali kad se dobro organizujes sve ide lako.

Zelenizub,jeste chicco,imas za hladno vreme i vetar.

Laro,stigao nam onaj blender chicco,sto ujedno I kuvahranu za bebe.Super je I jako brzo je gotovo,lak je za odrzavanje bas.Ja sam zadovoljna.

Christy,normalno je da se bebi menja stolica kad se uvodi nova hrana,jel hoce da klopa?

Tanja,super Vam je nova slicica.Kako ste prihvatili jaje?

Jesi ziva bre Blue,nema te sto godina

Bele
    Član
    Bele

Ej Blue,vratila si nam se!!!! :bravo: A vidim i Mileni je izvetrio sok iz tastature! :bravo:

Ja sam dremnula kao po obicaju citavih 5 minuta i jos uvek sam polomljena..

MarijaHelena

Lena- da. Meni se tako cini!

Bele
    Član
    Bele

Fića nikad nije bljucnuo do sad!Ja kad citam kako vam bebe bljuckaju..ispada da Fića nikad nije bio do daske sit! :neznam:

lena77*
    Član
    lena77*

opa evo nam i Milene…a da ti nisi po TATATURI prosula nesto drugo a vamo nama kao satro sokici

lena77*
    Član
    lena77*

daj bele zeno pomagaj oko ogradice…mislim da je tvoja kao nasa….

MH ma nemogu da spustim dno skroz do dole…covece nemam snage a bojim se da vucem ko sivonja zajebacu nesto

Blue
    Član
    Blue

Za adaptirano mleko nemojte da gledate uzrast već kilažu. s njom upoređujete dozu mleka. po njima novorođenče ima 2.5kg :hmm:

MH :-* :HAG: :>

haha, i kod nas jelka još uvek stoji, obično dočekamo i kinesku novu godinu s njom, početkom februara :> 😆

Milena ja sam mu izbacila, tj smanjila sokiće i čajeve od kad sam uvela kašice. uglavnom pije vodu, a pred spavanje humanin čaj za miran san :> kada mu skuvam jabuku za klopu taj sokić od nje mu dajem, obožava ga.
    ubacili smo fruktolino i medolino, ali sa vodom, kada mu napravim sa mlekom stegne mu stolicu.
    recite mi kad pravite domaće kašice koliko beba pojede? pre par dana je pojeo 2 jabuke i jednu šargarepu, a jednom 2 banane :buljavko: :hmm: mislim to taman stane u onu veliku teglicu koju inače pojede i malo mu je sve ispod toga, al da nije mnogo? :hmm:

MarijaHelena

lena77* – 14/1/2010 15:29
    …u poslednje vreme je uhvatila ritam strogo u 9h 12h 15h 18h 20h i spavanjac…i eto uobrocila se „skolski“ sa3.5 meseca a ne sa tri nedelje kako njohva pravila nalezu

sto bi ja to volela….
    nas uvek zezne noc…tu nikad ne znam na cemu sam, dal ce da se probudi posle 3, 4, 5, 6- sati nikad ne znas…svaka noc lutrija…..preko dana na 3h kao sat sve ok…al noc nam sve ispomera i onda nikad ne jedemo danju u ista vremena sto bi ja volela…i zbog kupanja i spavanja i reda uopste..ovako stalno mislim -kad je jeo- koliko je proslo…drz ne daj….

Tanja D.
    Član
    Tanja D.

I mi smo se uobrocili,ali imamo 2x spavanje… oko 11h,to je nekih pola sata,pa oko 2h..e to je 2 do 3 sata spavanjac…evo dusa spava jos uvek. Posle toga mu nedam da spava do kupanja…kupanjac u pola 8,mleko i krevetac…budi se oko 5..nekad i u 2,ali retko…pa do 8,9 ujutru

Bele
    Član
    Bele

Leno,odgovorila bih ti ja da znam..nije nam ista ogradica,na mojoj se nista ne priteže…

Gledanje 5,416 članaka - 5,416 do 5,428 (od 5,428 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.