Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 3,472 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Estella 9 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,473 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Mirche
    Član
    Mirche

Evo nove temice!!!
    :caos:

Micka&Nidza

Konacno!!!
    Hvala Mirche!!!

Padam ispit definitivno, nema sanse da iscitam sve sto ste vi, vredne mame kuckale… :bravo: :bravo: :bravo: ima tu dosta strana za citanje…

Prvo da cestitam jucerasnje mini rodjuse svim bebama koje su ga juce imale… :-* :-* :-* :cvecko: :cvecko: :cvecko: Od bebca nisam stizala juce da se javim, nesto sam kratko citala, ali to nije dovoljno da polozim.
    Mogu samo da se prikljucim problemu oko nedostatka mleka i davanje dohrane bebama. Moj bebonja koliko god sisao, uvek je posle toga gladan i trazi jos.
    Tako da moram da mu spremim bas 30-40ml Bebelaca. I zaspi cim to popije…
    Veceras je pre kupanja sisao vise od 45 min, poceo da vristi jer je jos gladan i morala sam da mu spremim 60ml. Popio je i bio miran, uzivao u kupanju…
    Posle kupanja je opet sisao i to mu je bilo dosta. Zaspao je pre nekih pola sata…

A nocas sam se bila mnogo iznervirala, jedva sam izmlazanjem izvukla 30ml mleka…
    Sve sam zivo psovala…

Sta li sam jos htela da kazem…. :kreten: …
    Pojma nemam…

Sve vas :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
    da vas ne nabrajam, neku mamu cu sigurno zaboraviti da navedem..

tijana b
    Član
    tijana b

Nova tema ali da li hoce da salje poruke, pitanje je sada?

maza82
    Član
    maza82

Anchice :HAG: , Micka :HAG:

Ja maltex uzimam kad se setim, po 2-3kašičice i progutam sa vodom najmanje dva puta dnevno

Danas sam čula da slatkiši isto utiču da se poveća količina mleka ali kažu da utiče na grčeve

tijana b
    Član
    tijana b

Hoce!

A ja nemam sta da kazem….
    Srna spava, bio nam kum do malopre, ona ga studirala jedno sta vremena, ja je okupala malo kasnije oko 9:30 i u 10:30 je uveliko spavala.
    ja popila koju visnjevacu pa i ne vidim bas [email protected]!
    Laku noc svima :kucam: se ujutru!

tijana b
    Član
    tijana b

Ako slatkisi uticu na kolicinu mleka ja bih onda trebalo troje da doji, a nemam ni za ovu moju jednu nego je dohranjujem.
    A za taj maltex sam i ja cula, moram probati!

oljicica
    Član
    oljicica

Imamo novu temu :bravo: :bravo: :bravo:

Malac spava, a ja na farmi 🙂 , sutra idemo na UZ kukova, mozda i skinemo siroki povoj, kaze mm i ako nam budu rekli da mozemo mi cemo mu jos malo stavljati, da mu bude stabilniji :batina:

Pegipeg
    Član
    Pegipeg

De ste cure!evo i mene u trecu smenu!moje troje spavaju pa da kucnem koju 🙂 moram da se oglasim za taj siroki povoj,kod nas ga doktori u savetovalistu preporucuju do 6 meseci iako je sve u redu,medjutim kad sam sad sa Filipom izlazila iz porodilista,tu je dosla doktorka neonatolog da ga spremi za izlazak i dok ga sprema tako usput kaze mi da mu stavljam siroki povoj do prvog uz kukova posle da skinem!ja pitam zar nije do 6 meseci,a ona kaze pa moze,to je sad vec stvar doktora,jer je to kod nas sve stara skola koja se drzi sirokog povoja,ali zato mi i jesmo nacija sa najpravsim nogama..eto tako mi rece!

oljicica
    Član
    oljicica

Pegi, meni licno i ne smeta taj siroki povoj, nije mi tesko da te pelene operem i popeglam, a mislim da i bebcu nesmeta, druga bi prica bila da je rodjen u julu, pa da ga nosi po vrucinstinama.
    Kako nam je drugar Lilip danas

Pegipeg
    Član
    Pegipeg

Pa sta da ti kazem,ja znam kako Jevrem po Lilipu,xexe,oni sve iste momente sa grcevima imaju 🙂 imao je malo,nista strasno,cak je i odspavao sat vremena danas i 2 puta po 15min,zaspao u 11..ma dobrice su oni samo da ih ne muce ti prokleti grcevi! mi 16.idemo na uz i vakcinu,javljaj kako ste prosli i kolko su vas bockali..primate i vakcinu,jel?

mariam
    Član
    mariam

Dobar jutar od mene.ja nahranila bebca pa mi se ne spava.jadan celu noc spava i stenje zbog grceva.zanima me da li espumisan dajete pre svakog podoja?meni dr rekla 3x po 10 kapi,al mislim da bi pravi efekat bio da popije svaki put pre nego jede.odoh da spremam dorucak

sneki07
    Član
    sneki07

Dobro jutro svima!
    Meni se čini da Espumisan ima trenutno dejstvo…pa ga dajem po potrebi, i uvek po 25 kapi.
    Samo što se moje dete mnogo ljuti na Espumisan. Izgleda da mu se baš ne sviđa ukus.

T3
    Član
    T3

dobro jutro..ohoho nova tema..nadam se da ce sad raditi i slati poruke..tamo ispisasmo dvesta strana..nema sanse da polozim ispit al ajd vraticu se malo unazad iscitati i probati..
    do tada sve vas pozdravljam..
    oce li mi neko reci za te maltex tablete ili sta li su vec,jel su dobre ,jel stvarno povecavaju kolicinu mleka,ja pijem hipov caj ali nesto i ne primecujem da deluje tj da je mleka vise..mozda ga i ima a ja to nevidim,u svakom slucaju ne skodi a i pomaze i bebi zbog sadrzaja koji ima da lepse spava,protiv grcica itd..tako da nastavljam s njim,a pivo kupujem vec danas da nazdravimo uz jednu casu..au kad se mama opije..hihi

inace ja sam vam bolesna tj prehladjena,nos mi zapusen i curi ko lud,kijam po sto puta dnevno,nesto me i grlo grebucka al nece valjda i ono da me stigne,sva sam slomljenamnikkva,ma uzas..
    zna li neko jel smem kapi za nos koristiti dok dojim,uzecu fizioloski rastvor od nemanje da ga malo procistim,necu lekove tj da idem kod lekara ,pijem caj i limun,samo eto nesto za nos da lakse disem..

kasnije mi dolaze tetka i mama,pa cu malo odmoriti ,cuvace ga dok poradim nesto,a i uopsdte da na miru sednem i malo se opustim..za ovih dva meseca skoro koliko ima nisam posteno ni stala ni sela imam osecaj da sam ceo dan na nogama..

inace lepo smo spavali budio se ko i obicno,sisao,juce je posle kupanja lepo sisao i tup do dva jutros..oko pola sedam je opet sad jos spava videcemo dokle..

idem da posrcem kaficu,procitam sta sam propustila pa se cujemo posle..
    za sve veliki KISSSSSSSSSSSSSS

Bele
    Član
    Bele

Dobro jutro!

Mene je mali rano probudio i evo ga ponovo zaspao..a mene ko šiša.. 🙂

T3,ne smeš kapi za nos..kupi onaj marisol..mada,pravo da ti kazem,za to je najbolja orska voda ali posto je nemas,mozes obicnu so i vodu da pomesas i to da ušmrčeš..
    Ja rekla mojoj mami jer ona je alergicna na konzervans pa ne sme kapi da stavlja i bas je popustilo..probaj..

Lara NS
    Član
    Lara NS

Dobro jutro mame,

konacno radi forum!!!

Evo, mi castimo kaficu :kafica: :kafica: :kafica: danas punimo 5 meseci, pa posluzite se :smizla:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,473 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.