Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 3,472 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Estella 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 3,473 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Bele
    Član
    Bele

Oooooooooo pa cestitamo Ivanu rodjendancic! :love: :HAG:

maza82
    Član
    maza82

Ivanu srećan rođendančić! :cvecko:

Ja opte nemam mira od jutros, nastavlja se faza "daj sisu ili ću vrištati na sav glas" umiri se na kratko pa opet počne da crveni, stenje prdi skuplja se i plače i jedino sisu kad mu dam umiri se :neznam:

Prevarim ga pa popije 30-40ml čaja pa onda kada vidim koliko je čaja popio padne mi na pamet da mora da je gladan :uzid:

stolica mu je onako tečna ali zlatno žuta

Dajem mu espumisan pre svakog podoja ali ne vredi pa onda kad već ne pomaže, pada mi napamet da mu ga i ne dajem više :neznam:

Nego tačno za sedam dana imaćemo pun mesec pa žemo moži da počnemo da pijemo sirup a ako ni to ne pomogne ima da se roknem ko siroče pa vas pozivam na žito ko voli :kreten: :kreten: :kreten: :kreten: :kreten:

Eto koliko je bio miran evo počinje da crveni, stenje prdi skuplja se i plače :upomoc: :upomoc: :upomoc: :upomoc: :upomoc:

Bele
    Član
    Bele

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa skote

maza82
    Član
    maza82

Skokovi u razvoju

Negde nedelju-dve nakon rođenja, dete koje je do tada mirno jelo svaka dva-tri sata, odjednom može dramatično povećati broj podoja. Tek sto je zaspalo već se probudi, plačući ili grizući rukicu, tražeći jesti. A mamu onda zaspu komentari okoline kako je super da je probala ali eto, očigledno dojenje ne funkcioniše kako bi trebalo.

Pravite se da ne čujete ove komentare. Povećavanje broja podoja u ovome periodu je skroz normalna pojava. U starim medicinskim knjigama ove dane nazivaju «frekventnima». Shvatili su da češće dojenje povećava proizvodnju, jer rastuća beba traži sve više i više mleka. Zato prihvatite ovu pojavu kao normalnu i frekventne dane provedite izležavajući se u krevetu s vašom bebicom. I najveći skeptici vam neće moći reći da je nešto drugo na ovome svetu važnije od davanja najbolje moguće hrane vašem detetu. Dvadeset minuta dojenja svakih sat vremena je efektivnije za povećanje proizvodnje nego ređi i duži podoji.
    Većina dece vremenom uhvati neki svoj ritam hranjenja, a iznenadno povećanje broja podoja je najčešće povezano sa skokovima u razvoju. Kao i ostali ljudi, deca su u nekim periodima gladnija nego u drugima. Umesto da proverava što se nalazi u frižideru, beba traži majku. Jedno kratko vreme je bebin apetit veći nego mamina proizvodnja mleka.

Mame ove periode najčešće primećuju oko treće nedelje života deteta i onda opet oko šeste. Ako vaša beba ima skok u razvoju pustite je da sisa koliko god hoće i kada god hoće. Na taj način će vaša produkcija brzo dosegnuti potražnju. Uskoro će se vreme između dva podoja produžiti i vaše dete će ponovno biti ono staro. Puno odmora za mamu s bebom u skoku u razvoju, to je savet koji bi joj sigurno svaki doktor dao. Priroda i vaša beba udružuju snage da bi vam pomogli da se što više odmorite.

Kada je beba oko tri mjeseca stara nastupa još jedan skok u razvoju. Ponovno je bebi porastao apetit i ponovno su česti podoji ono što će vam pomoći. Još uvijek je prerano za uvođenje dohrane pa nemojte rizikovati pojavu alergije zbog preranog davanja čvrste hrane.

Sedeća stvar koja je karakteristična za tromesečni skok u razvoju je da je beba sve više i više budna i zainteresirana za svet oko sebe. Plač može značiti i želju za društvom i igranjem. Držite dete u centru aktivnosti. Pustite ga da leži na prostirci na podu blizu vas. Uživaće tako u muzici, pokretima, ljudima koji prolaze kraj njega. Što je dete starije više će tražiti promene. Pogled na stariju braću i sestre, na mamu i tatu i slušanje njihovih glasova su odlična simulacija za bebu. Većina ljudi primeti da deca kojoj se puno pričalo, pevalo i smešilo i uključivalo ih u porodične rutine, ranije počnu i pričati i komunicirati sa okolinom

maslacak
    Član
    maslacak

Danas castim Ivoni mini rodjendancic :alkoholicari: :alkoholicari: :alkoholicari:

maslacak
    Član
    maslacak

Al me zaj… ticker – Ivona rodjena 10.10.2009

sneki07
    Član
    sneki07

mazo, hvala za super tekst koji objašnjava puno toga…ja se baš pitam šta mu je ovih dana

maza82
    Član
    maza82

Tekst sam našla negde na netu ali stvarno može da pomogne

oljicica
    Član
    oljicica

Ovo sranje opet ne radi :galamdzija: :galamdzija:

oljicica
    Član
    oljicica

Ipak radi, pitam li se dokle, no dobro da se ja izjadam ..

Jutros odemo u 10 na UZ kukova, kad ono doca otisao, moj pametni muz je razumeo da su mu rekli u 10h, a ono snimanje se vrsi do 10h, znaci covek ne slusa nista :batina:

Vratimo se kuci i od tada pa do pre 20 min dete je non stop na rukama i place, kenjka ma da poludis. Ne znam da li je od grceva, vetra, mladog ili starog meseca ali :uzid: :uzid: :uzid:

Sad cekam mm da dodje sa posla i odoh u tri lepe, moram da proluftiram mozak inace :sok:

kriki25
    Član
    kriki25

Pozdrav drage! :-*

Au al’ ovde veje! Dojadi ova zima vise! Ma samo da grane sunce da izadjemo k’o ljudi napolje, jer se osecam kao u zatvoru, sve nesto izlecemo na kratko napolje. A dok ja bebu obucem i nabundam, pa sebe, prodje citava vecnost, smorim se toliko da mi se ni ne izlazi. Uh… Kad ce vise to prolece!

Mazo, bas je dobar tekst. Mislim da mi upravo imamo taj skok, jer mali mi danas jede na 2,5 sata, a jede inace na 4. Srecom znam sta je u pitanju, pa kad pocne da kmeci ne lupam glavu sta mu je, vec odmah na sisu, pa na flasicu i dete zadovoljno.

Mi smo sa mesec dana bila na UZ kukova i sve je bilo u redu, a dr nam rekla da se siroki povoj nosi do 6 meseci. Sto kaze Oljicica, barem nije leto i nije vrucina, pa to trontanje u pelene i ne smeta toliko detetu. Taman cemo do leta i skinuti siroki povoj! ;]

‘ajd da vidim ‘oce li otici ova poruka…

kriki25
    Član
    kriki25

Ivanu i Ivoni srecni rodjendancici! :bravo:

Micka&Nidza

Ivanu i Ivoni srecni mini rodjendancici!!! :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko:

suncokret
    Član
    suncokret

Zdravo mamice….ima li neko ko se nas sjeca 8)

Nemamo vremena kao prije da se kuckamo, Bele zeno ti i Hrizz ne odlazite odavde 😆 Blago vama

Lumpi ( nemam pojma svraca li vise ovde) dugujemo ti jedan veeeliki :-* ,ti si nas ljubila a mi nismo odgovorile..

Milena, je li ti svekrva ziva? jesi li joj dosla glave ❓ :>

Mi rastemo, veseli smo i cekamo zubic jos uvjek…….danas 4ti dan klopamo mrkvicu, do sada smo samo sikili…..i cini mi se da je boli stomacic od mrkve, ima li neko ko zna nesto o tome? Ne jedemo puno, 3-4 kasikice Nestle bio mrkva…
    Joj i danas sam prvi put kuila adaptirano, dodijalo mi je dojenje, nemogu vise….da mi je i toga se rijesiti..ali nemam srca da prekinem kad vidim ona mala 2 oka sto vire kod sike 😆

Dolazi li MH?
    Ljubimo vas sve, i mamice i bebice, stare i nove…..

MAMAuPOKUSAJU

drage mame samo da vam se javim na kratko da vas pozdravim…. mi smo u ponedeljak isli u sokobanjsku u institut za rehabilitaciju i moramo da radimo vezbice 3xpo20min dnecno za vratic i svakog utorka da idemo tamo na vezbe i u petak da zakazemo UZ glave 🙁 tako da smo se mm i ja bas smorili…..veliki ljubac za bebce od nas

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 3,473 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.