Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 3,472 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Estella 9 godine ranije.

Gledanje 3,421 članaka - 3,421 do 3,435 (od 3,473 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• drdraganadimitrov

Milicu ja nisam nikada pokrivala jorganom,vec frotirom i to tanjim.Kratke rukave nosimo vec vise od mesec dana,ali samo danju.Nocu joj obucem zeku i pokrijem je sad vec samo pelenicom,deblja je nego obicne. U principu Milica ne voli toplotu,a ja da i pravilo pedijatra:obucite vasu ebu, onako kako se vi oblacite ,jer je u vasem stomaku provela 9 meseci i navikla se na vasu temp. na nas se ne odnosi.Ja jos spavam u pidzami, pa me nekako strah da ona bude u kratkim rukavima. ali moracu da probam.
    Poz

Estella
    Član
    Estella

Cao! Zelim da vam opisem nase neprijatno iskustvo sa urinarnom infekcijom i bolnicom, za one koje ne mrzi da citaju…

Irina je dobila temperaturu 38,1 u ponedeljak 1.6. bez ikakvih drugih simptoma. Po savetu Halo bebe davali smo joj sirup Paracetamol 2ml koji je spustao temperaturu, ali ona se opet vracala. Sutradan pre podne smo otisli kod pedijatra, dali krv i urin na analizu, dr je odmah posumnjala na urinarnu infekciju i pre nego sto su nalazi bili gotovi i napisala nam uput za Institut za majku i dete – nefrologija. Rekla je da kad pokupimo popodne nalaze, ako ima urinarne infekcije da to vece odemo na Institut jer su oni dezurni i imaju dobre nefrologe. Tako je i bilo. U urinu je bilo dosta leukocita i bakterija, a i u krvi su bili poviseni leukociti i losija leukocitna formula. Isto vece su nas zadrzali na Institutu u bolnici na odeljenju nefrologije jer se urinarna infekcija kod tako male dece shvata ozbiljno.

Ja na srecu ranije nisam nikada bila u bolnici i opisujem vam stanje u bolnici kao neko potpuno neupucen i sokiran zatecenim stanjem. Tu noc su nas smestili u sobu sa troje tinejdzera, dva momka od 16 godina i jedne devoke od 15 ili 16 takodje. To nije klasicna soba, sve je u staklu i svakog trenutka vidite sta se desava u susednim sobama. Nas dve smo dobile jedan uski krevet jer nije bilo slobodnih krevetaca za nju, a tu noc su bili dezurni i bila je ludnica. Irinu su odveli na pola sata u sobu za intervencije, cula sam je kako urla i urla dok su joj stavljali kateter da uzmu urin, i dok su joj vadili krv i stavljali braunilu. Vratili su je u sobu kod mene, prikacili na infuziju tu noc, a ja nisam mogla da je smirim dva sata koliko je histericno plakala. Krevet je bio suvise uzak da bismo obe legle lepo, a ja nisam smela da se opustim pored nje. U sred noci je stigao hitan slucaj – majka sa decakom od 4 godine koji je sav bio pun vode i otecen, upalili su jaka svetla koja su gorela celu noc dok su oni trcali oko njega. Decak je dobio krevetac, a majka stolicu. Nekako smo prezivele tu noc, jedna od najgorih noci u mom zivotu. U sobi ima samo jedna cesma, a kupatilo je zajednicko za ceo sprat koji ukljucuje i odeljenja endokrinologije i kardiologije. Pritom ta kupatila ne lice ni na sta, fale daske za wc solju, ukupno ima tri wc-a i dve tus kabine, ali ne moze da se zakljuca, vrata su odvaljena od tus kabine i stoje sa strane, da biste dosli do wc-a prolazite pored tus kabine, uzas jedan, nisam mogla da verujem… Hrana je ravna katastrofi, i po kolicini i po kvalitetu. Za dorucak dobijete dva tanka parceta belog hleba izmedju namazana margarinom, i to je to, ili tanko namazana pastetom. Za rucak tri zrna pasulja, nema dovoljno pribora, ako dodjete do porcije, ne nadjete kasiku… Pritom, ne daju muzu da ulazi u sobu, nisam imala kome da ostavim dete, ako ona place – ja ne mogu da odem da rucam. Nosala sam je po ceo dan, crkla sam nacisto. Dojila sam je svaki cas, samo da se sto pre oporavi. Brzo je njoj spala temperatura i bilo joj je bolje, ali su nas poslednja tri dana drzali bukvalno za svaki slucaj zato sto je jako mala. Ja sam poludela, napravila scenu tokom vizite kako ja ne mogu da se istusiram, kako ne mogu sama da okupam dete na cesmi… Pustili su nekako da dodje mm da mi to vece cuva bebu da ja operem kosu, a posle smo nju okupali. Mada mi je vecernja smena i oko toga pravila problem. Ali sve moze na drskost i bezobrazluk, mora tako. A nasla sam pristojnije kupatilo u jednom jedinom apartmanu na spratu gde sam molila zene da me puste da se istusiram. Pustale su me svaki put. Sastav sobe se izmenio, ostao je jedan tinejdzer, jedna mama sa bebom od godinu dana i jedna mama sa desetogodisnjom devojcicom koja nije mogla da dobije krevet za sebe (mama), vec je noc provodila na stolici. Pomagale smo jedna drugoj koliko smo mogle. One su mi cuvale bebu da ja odem da jedem i da se sredim. A Irina mi je puno plakala jer taj antibiotik koji je dobijala remeti crevnu floru i boleo je stomak i pojacavali su se grcevi. Mnogo lekara je pregledalo i rekli su mi da je zdrava, ali da je boli stomak. Kakila je svaki cas, uzimali smo malo probiotic kids, a za grceve nam je mnogo pomogao Nurse Harvey’s. Dani su izgledali beskrajno dugi, a noci kako kad. Kad su dezurni, nisam spavala uopste. Kad nisu bili dezurni, uspevala sam malo da se odmorim. Lekari su bili super, strucni, korektni i ljubazni. Sestre uglavnom ok, ali je bilo par baksuza. Jedne noci je primljena zena sa bebom od 9 meseci koja je imala 40 temperaturu, ta baba (sestra) nije htela da joj pomogne nego joj je dala cepic da sama stavi detetu. Dete je iskakilo cepic, onda joj je dala sirup da sama da bebi, beba se ispovracala. Onda su zene iz susednih soba njoj pomagale da okupa bebu da joj skine temperaturu, a vrhunac je bio kad je baba dosla i dala zeni dzoger i kofu da ocisti ono sto je dete ispovracalo!?

Naravno da sam se pitala sta sam uradila pogresno i otkud Iki urinarna infekcija eserihijom koli, ali nema tu odgovora. Uzv bubrega i besike je ok, lekari kazu da se jednostavno desilo. Zao mi je sto ovako mala mora da prima antibiotike i sto moramo da budemo na profilaksi jos ko zna koliko, a mikciono snimanje imamo zakazano za kraj avgusta. Ipak, videla sam mnogo gore i teze slucajeve u bolnici i znam da cemo mi to pregurati. A nikome ne zelim da zaglavi na onako odvratnom mestu. Ne mogu da verujem kakvo nam je zdravstvo i kakve su nam bolnice, mogla bih o tome do sutra…

Estella
    Član
    Estella

Aneri, procitala sam da si pitala za zabacivanje glave unazad, tako je i kod nas od samog pocetka, pitala sam pedijatra za to, rekla da da mnoge bebe to rade i da to nije razlog za brigu. Inace, i nama bas dosta pomaze Nurse Harvey’s.

I kod nas u stanu je toplo. Irini sam obukla bodic kratkih rukava i kratke carapice na stopala. Tako i spava, a pokrijem je tankim pokrivacem nocu, preko dana pelenom.

Pozdrav i poljubac za sve vas!

Nastasija
    Član
    Nastasija

Mamice drage pozdrav,
    evo nasla sam malo vremena i ja da se javim. Danas mi je Dunjica koliko toliko bolje u odnosu na juce i uspevam da joj ublazim grceve, cim vidim da se grci ja joj stavim cudesni termofor i ona se posle par minuta iskaki i sve bude bolje. Juce je bila u toku dana isto oki, samo me je uvece pred spavanje nesto zekila. Ja joj dajem i dalje kapi espumisan i fionice ako se budemo odlucili da kupimo ovo sto je aneri rekla ili sto je predlozila draga Simeona78 ja cu naravno javiti svoje utiske i opazanja vezana za iste.
    Estela citam ovu tvoju pricu i prosto mila ne mogu da verujem kakvo nam je zdravstvo…na svu srecu dobro je da ste se vratili da je Irini bolje!
    Simeonice vidim i ti si u istoj prici sve u krug, sta da se radi, da su nam bebice zive i zdrave a mi cemo se lako vec nekako snaci.
    Sto se tice oblacenja moja malena je u bodicu sa kratkim rukavima i dole ima samo carapice, a prekrivena je pelenicom,a uvece ide pamucna majcica duzih rukava neki bodic, carapice i opet je samo prekrivena pelenicom….

aneri
    Član
    aneri

Estella bas mi je zao sto ste morale kroz takvo neprijatno iskustvo da prodjete,ali najvaznije je da ste sada dobro.
    Sad si me utesila sto se tice glavice,Ksenija je skroz izvije unazad.

Estella
    Član
    Estella

Znam Aneri tacno na sta mislis za izvijanje glavice, Irina tako spava. Pokusali smo da joj postavimo nesto iza, ali ona pomeri celo telo unapred i opet izvije glavicu. Isto radi kada lezi u kolicima ili kad je prepovijam. Bas zbog toga sam pitala doktorku, ali ona mi je rekla da to bebe cesto rade i da je to normalno, ne brini!

ketrinbg
    Član
    ketrinbg

caos svima
    I meni Tea nosi bodic sa kratkim rukavima,dole carapice a prekrijem je pelenom,previse je vruce.Pije Espumisan 4x29kapi ali i pored toga ima grceve i problem sa podrigivanjem jer je halapljiva na oca
    Estella pokusaj da zaboravis to ruzno iskustvo u bolnici
    Evo sad se dere jer se nagutala vazduha

simona78
    Član
    simona78

Konacno da obje spavaju i da imam malo vremena za sebe… Sad cu u kadu, prije toga malo da gvirnem ovdje 🙂

Estella, zeno draga!!! Zar je moguce da su nam bolnice takve 😯 😯 😯 😯 Ja sam citala tvoju pricu i pravila slike u glavi, najezila sam se od prizora 😕 Kakva je to staklena soba? Uzas zivi! I sta je bilo tom djecaku od 4 god., kako pun vode i otekao??? Uzas zivi, nemam rijeci… Zao mi je sto ste prosle kroz to :(:(:( Sad glavu gore, to je iza vas, uzivajte u svojoj bebici, brzo ce i grcici proci…

simona78
    Član
    simona78

Sta je ovo, sto ste zatajile, mamice? Zar ja da vas spremam u krevet i budim ujutru 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 ‘Ajmo budjenje, stize :kafica: :kafica: :kafica:

aneri
    Član
    aneri

Evo ja sam budna od pet.
    Ksenija sde budila u 3,5,6 i jos je budna .Lezi cuti ,ali nece da spava.Ne znam sta joj je ,valjda je i njoj jako vrucina.
    Ja sam malo pospremila po stanu pa sad da vidim sta mi radite vi.
    Nastasija napisi mi kako cistis jezik bebi i koliko stavljas vodice i sode bikarbone.
    Nistatin nam nista nije pomogao,a u uputstvu Daktanol gela pise da se ne sme davati bebama mladjim od 6 meseci.

aneri
    Član
    aneri

Simona hvala na kafici!

aneri
    Član
    aneri

Da li ste kupovale vaksinu Pentaxim i kad ste vodili bebice da je prime?

nn79
    Član
    nn79

Dobro jutro mame, da se javnemo i mi. Cekam da se bebac budi za podoj (a moje grudi jos vise iscekuju), pa malo da vidim sta rade iskusnije mamice 🙂 Posto se tek uhodavamo sa dojenjem, neki put se bolje uskladimo, a nekad ne, nadam se da ce se to uskoro stabilizovati.
    Pitanjce, da li je iko imao problem sa dijastazom simfize (neko razdvajanje kostiju karlice)? Posto me je to snaslo (navodno se desava 1 u 100 slucajeva), tako da moram da lezim i mirujem, a i veci deo trudnoce sam prelezala 🙁 Ne znam koliko traje oporavak, a ja bih sad sve 🙁 Inace, to me je bas bolelo prvih par dana (a plasila sam se porodjaja i epiziotomije…), sad ne boli kad ne mrdam, ali se jako sporo krecem i gomilu pokreta ne mogu da uradim, tipa da se okrenem sa jednog boka na drugi, jer sve strasno zaboli i imam utisak da mi se karlica razdvoji.
    Iskukah se ja od ranog jutra…
    I kad vec pricate o oblacenju, kada je ok da predjemo na kratke rukave i sl, da li treba da cekam da jos malo poraste? Srecom, kod nas je stan poprillicno zaklonjen drvecem, tako da nije vruce (oko 26 stepeni).
    Krenuo je da se meskolji, sad cemo da papamo :love:
    Pozdrav svima, uzivajte!

filip.mm
    Član
    filip.mm

Cao mamice.Evo me iz pakla.
    Estella draga pa ne mogu da verujem da si prosla kroz taj horor.Strasno.To je nase zdravstvo.Samo da ste vi ok i da se ne vracate tamo.Ljubac!
    Aneri,kupuje se Pentraxim i primili smo ga kad su nam zakazali.
    nn79,dobro dosla.Na zalost ne mogu ti pomoci savetom ali ti zelim brz oporavak.
    Nama je nocas u stanu pored svih otvorenih prozora bilo 29C.Prokuvali smo.Cak se i Markic non-stop vrtio iako spava celu noc.Samo se migoljio.Pile malo.Ovo je pakao.Spavao je ubodicu bez rukava i samo preko stomacica ili ledja prebacim pelenicu.

filip.mm
    Član
    filip.mm

Kako vam bebe sisaju kad je ovako vruce?Meni Marko slabo,samo uvece bolje.

Gledanje 3,421 članaka - 3,421 do 3,435 (od 3,473 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.