Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 3,472 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Estella 9 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 3,436 članaka - 3,436 do 3,450 (od 3,473 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• drdraganadimitrov

Zdravo mame! Estella drago mi ja ste dobro,a zdravstvo je takvo kakvo je.Mislim da mu nema pomoci. Sto se tice baba sestri-najgore su.Trenutno ne radim,ali dok sam studirala i kasnije radila u zdravstu jezila sam se od njih.Dovodile su me u situciju da budem drska prema njima, da napominjem da sam ja lekar, a ne one i da pred pacijentom ne smeju da ispravljaju moje dijagnoze i terapije jer su “ njihove babe ljude lecile narodnim lekom koji je odlican, a ne ova moderna medicina i svi ovi mladi dr koji nemaju pojima“.Kad sam bila u porodilistu Milici se zatvorio nosic,jer u sred januara je pukla pumpa i nismo imali grejanje.Kad sam potrazila fizioloski da joj stavim u nosic umesto fizioloskog dobila sam predavanje o njegovoj stetnosti kod novorodjencad.Na kraju sam ga uzela sama i rekla da je dr tako rekla.
    I milica sad slabije siska,ali sam joj nasla metod.Pre podoja joj nogice istusiram mlakom vodom i onda mi lepo siska.
    Nn79 dobrodosla
    POzdrav

drdraganadimitrov

Zdravo mame! Estella drago mi ja ste dobro,a zdravstvo je takvo kakvo je.Mislim da mu nema pomoci. Sto se tice baba sestri-najgore su.Trenutno ne radim,ali dok sam studirala i kasnije radila u zdravstu jezila sam se od njih.Dovodile su me u situciju da budem drska prema njima, da napominjem da sam ja lekar, a ne one i da pred pacijentom ne smeju da ispravljaju moje dijagnoze i terapije jer su “ njihove babe ljude lecile narodnim lekom koji je odlican, a ne ova moderna medicina i svi ovi mladi dr koji nemaju pojima“.Kad sam bila u porodilistu Milici se zatvorio nosic,jer u sred januara je pukla pumpa i nismo imali grejanje.Kad sam potrazila fizioloski da joj stavim u nosic umesto fizioloskog dobila sam predavanje o njegovoj stetnosti kod novorodjencad.Na kraju sam ga uzela sama i rekla da je dr tako rekla.
    I milica sad slabije siska,ali sam joj nasla metod.Pre podoja joj nogice istusiram mlakom vodom i onda mi lepo siska.
    Nn79 dobrodosla
    POzdrav

drdraganadimitrov

Sto se tice Pentaxima,mi sad treba da primimo drugu dozu tj u ponedeljak.Kupujemo je u apoteci u DZ.Prvu dozu nije primila sa navrsena dva meseca vec sa tri.Odlozili smo je jer je imala soor.Iako to nije kontraindikacija za vakcinu,nas stav je da potpuno zdrava treba da ih primi.Soor smo lecili daktanol gelom iako pise da nije za mladje bebe.Namazem malo na cucu-lazu i dam joj da sisa. 3-4 puta na dan.proslo je a tri dana.
    poz

aneri
    Član
    aneri

Dr draganadimitrov hvala ti puno,bas si mi dala ideju za daktanol.Probacemo.
    A znaci onda da i Kseniju ne mogu da vodim na vakcinu dok ne ocistimo soor.

Nastasija
    Član
    Nastasija

Mamice pozdrav i od nas.
    Dunjicu sam nekako uspavala jer ovaj pakao je nemoguc, ne mozemo da disemo a i njoj je ocigledno vruce. U stanu mi je sve redno otvoreno ni daska vetra da udje kroz kucu i sve mi se cini da je sve toplije. Klimu ni ne razmisljam da upalim zbog nje,tako da ce ovo izgleda biti dugo toplo leto:).
    Aneri, 20dec. vode u nju stavim 1 kasikicu sode, stavim da se prokuva i da provri, potom kad se ohladi uzmem gazicu namotam na prst, umocim i njoj ocistim jezik. Moram da napomenem ovo je rekla patronazna sestra da radimo i njoj je jezik doista cist, a neradimo ovo svaki dan jer sam cula da ne valja, tako da odprilike uzmem i odradim to svaki drugi dan.
    Sto se tice vakcine nama je receno da je kupimo kad budemo trebali na drugu kontrolu i za slucaj da je nadjemo recimo dan ranije (nikako pre) da ce da je stave kod njih u frizider, a za slucaj da je nenadjemo da je potrazimo a potom da ce je dobiti makar i sa par dana zakasnjenja.
    Mene interesuje posto je moja Dunjica danas u svom 40 danu zivota da li neka od mamica zna kad mogu da pocnu suzice, ja se stalno to pitam, a suzne kanale joj pospesujem masiranjem nosica kao sto je to rekla neka od mamica pa se sve bojim dali je sve u redu i da li ja to dobro radim??
    Nego drage mamice sta je sa Micikom znate li nesto bas sam se zabrinula kako joj je bebac???
    Nn79 dobro dosla draga….ljubaz vejiki za tebe i pilence maleno…

Estella
    Član
    Estella

Dobar dan drage mame!

Mi smo opet imali losu noc. pocelo je jos juce popodne oko 5, Irina postala kenjkava, pocela da place, odbijala da sisa… Posle ovoga sto nam se desilo, ja sam sad u tripu da nije bolesna i da joj ne daj boze opet nesto fali. Ranije sam svu njenu histeriju pripisivala grcevima, a ispostavilo se da je imala eserihiju i verovatno je bolelo i peklo kad je piskila. Sad bi trebalo da je zdrava, ispregledalo je dosta lekara, rekli da je muci stomak, ali ja ne znam sta da mislim vise. Slabo smo spavali, Irina stalno dremka po pola sata, ali nikako da uhvati onaj cvrst san od par sati. Nocas je i u toku sisanja pocela da place. Sinoc smo je izveli malo u setnju i zavrsili tako sto sam ja gurala prazna kolica, a mm nosio nju, jednostavno je urlala u kolicima. Pritom se i navukla na ruke i ljuljuskanje. Priznajem da smo je i malo razmazili, ali to je sada zacarani krug koji ne znam kako da prekinem. Nisam panicar, trudim se da razmisljam racionalno, mozda je ona jednostavno takva beba, nadam se da je sve ok sa njom.

Jutros sam ukljucila klimu u drugoj prostoriji i ostavila otvorena vrata od dnevne sobe, tako da mi je Ika sada u njanjalici u denvnoj sobi i kao spava. Izgleda da joj je bas bilo vruce jer otkad sam ukljucila klimu deluje mi mnogo bolje. Sinoc se dosta znojila.

Pitanje za dr Draganu i ako jos neko zna – Ika bi trebalo da primi Pentaxim za koji dan punimo dva meseca, ali buduci da je ona jos dva dana na Pancefu, a onda prelazimo na profilaksu Palitreks 1 dnevno, da li ona sme da primi vakcinu? Ona jeste sada zdrava, ali uzima manje doze antibiotika, i tako ce biti jos najmanje dva meseca.

Ja imam jos 5 kg vise nego pre trudnoce, ali jos uvek ne mogu da obucem nijednnu suknju ni pantalone. Moram pod hitno nesto da kupim…

filip.mm
    Član
    filip.mm

Joj verujem da panicis…i ja bih.No moguce da joj je vruce.I meni je Marko bas nervozan zbog vrucine.
    Evo iz iskustva znam da nema veze profilaksa sa vakcinom.Meni je Filip od 7 nedelja do 2 godine bio na profilaksi Palitrexom i primio sve vakcine redovno.No ti jos pitaj dr,mozda je sa Pentraximom drugacije.

filip.mm
    Član
    filip.mm

Jel ima neku onu pokretnu klimu u kuci i kako ste zadovoljne?

hippeia
    Član
    hippeia

cao mamice :-*

ne stizem da se javim, Ksenija je opet bolesna, po treci put u 15 dana…Inace danas joj je rodjendan 🙂

Estella vjerovatno ce ti u domu zdravlja reci da li da primis vakcinu ili ne. Nama su,recimo, mmr vakcinu nekoliko puta odlagali jer je Ksenija imala osip, a mislimo da je osip bio samo od vrucine…

Ja sam na dijeti, a kg ni makac dole 😐 Ne znam sta da radim, ne smijem na bas strogu dijetu zbog dojenja…zar ne bi dojenje samo po sebi trebalo da pomaze? Bas sam razocarana, 11 kg vise nego prije trudnoce 🙁

aneri
    Član
    aneri

Srecan rodjendan nasoj imenjakinji!
    Nastasija hvala ti!

drdraganadimitrov

Jedine kontraindikacije za vakcinu su alergija na neku od komponenata vakcine i akutna infekciju.Profilakticko uzimanje antibiotika nije kontraindikacija za vakcinu. Mi nismo hteli da Milica primi vakcinu kad je imala soor,jer smo smatrali da ce za nju to biti stres,inace se daje vakcina deci koja imaju soor.Ona prvi put nije primila drugu dozu za hepb jer je nije bilo u Dz.Ako moze da zbog toga preskoci dozu,moze i zbog soora. U pricipu kalendar vakcinacije je zakonski obavezan,ali su ga sasatavili epidemiolozi.Nama je deciji neurolog rekala da je njihovo misljenje da decu ne bi trebalo vakcinisati pre 4meseca ,jer im je nervni sistem jos uvek nezreo za taj stres i da odlozimo vakcinaciju,ako mozemo pa je zbog soora nismo primili. Posavetuj se sa njenim pedijatrom i ako smatra da je jos slaba za vakcinu odlozi dok ne ojaca.
    A za kg ti si srecna. Ja sam nabacila 5kg oko priprema za svadbu(verovatno jedina mlada koja nije smrsala zbog nervoze),5kg od trudnoce i dodala sam 5kg sada u dojenju.
    Kad i kako cu to da skinem nemam pojima.
    Inace mi smo sad kod mojih za vikend,ovde je milina. Kuca,zelenilo ispred u dvoristu, a temp u sobi ne prelazi 23 stepena.Kad smo stigli Milica se nasiskala posteno i sad spavka.
    Pozdrav

Estella
    Član
    Estella

Srecan rodjendan Kseniji, sve najlepse!!!

Hvala na odgovorima za vakcinu! Filip, ja mislim da je pokretna klima ok, ali meni bi zauzimala dosta mesta u i onako malom stanu, zato smo se odlucili za ovu obicnu – ugradnu.

hippeia
    Član
    hippeia

heeeej upravo sam skontala da Irena i ja zivimo u istoj ulici!!! 🙂 🙂 🙂

Hvala na cestitkama, ljubimo vas :-*

Irena84
    Član
    Irena84

Sad cemo da se casce druzimo, nadam se da ce ti se dopasti nase drustvo 🙂 I meni se cini da sam se jos i udebljala 🙁 Kseniji srecan rodjendan i ovim putem 🙂 Estelice zao mi je sto se opt mucite. 🙁 MyTickerScript.com Ticker Photo Flipbook Slideshow Maker
    s Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

fiona29
    Član
    fiona29

Hipp zalim vam srecan Ksenijin rodjendan. Zelim joj pre svega da sto pre ozdravi, i zelim joj sve najlepse.
    Hipp samo hrabro sa kilogramima, ja idem na dole, nadam se da se pravac nece promeniti. Izbacila sam slatkise, jedem voce, imam jako male obroke ali zato jedem jedno 6x na dan i pijem jako puno jogurta i jako puno vode. Nesto mi trazi organizam. Ja sam isla u trudnocu sa 64kg, sad imam 61kg. Meni je krenulo nadole posle bolnice. Tamo sam drzala onu bolnicku dijetu posle carskog reza i izgubila sve kilograme koje sam dobila u trudnoci. A inace posle prve trudnoce sam komplet garderobu morala da promenim zbog kilograma.

Estella zao mi je sto ste morale da prodjete kroz taj horor. Nadam se da necete morati i drugi put. Moja rodjena seka je isto prosla, zbog iste stvari. Isto je zaglavila na institutu , spavala na stolici, … Ma uzas blagi, samo da molis boga da ti nikad ne zatrebaju u zivotu.

Mi smo konacno skupili sve papire za roditeljski dodatak. Danas smo uzeli ono uverenje iz socijalnog i u pnedeljak mm nosi u Tirsovu da preda. I kod nas je pakao u stani 29 stepeni. Lazar cesce trazi da sisa, mislim da je zedan. Mislim da cu i vodu poceti da mu nudim.
    Koju bese vodu nudite?
    Nastasja nesto si pitala za suzne kanale, ja sam primetila prve suzice negde pre nedelju dana. Nisam ni znala da je to povezano sa nekim uzrastom.

Gledanje 3,436 članaka - 3,436 do 3,450 (od 3,473 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.