Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 3,472 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Estella 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 3,451 članaka - 3,451 do 3,465 (od 3,473 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Estella
    Član
    Estella

Fiona, ja sam Irini nudila Humana vodu, a sad joj nudim Odmenjsku baby – na nefrologiji u bolnici je to bila glavna voda zbog urinarnih infekcija. Ne bi trebalo da popije vise od 30ml dnevno, tako mi je dr pedijatar rekla.

Snezana.m
    Član
    Snezana.m

Drage mamice moje, ja samo da vam se javnem ovde, malo se svercujem 😆

Fiona, ljubi vas sve tvoja roda sa jako velikom tibom 😆

Estella, bas mi je zao sto si se namucila. Procitala sam poslednju stranu, pa sam shvatila da se Irinica bas mucila 🙁 . Bitno je da je sada sve u redu.

Aneri, ljubac za Kseniju i tebe, veeelikiiii :-*

Hipp, srecan rodjendan Ksenijici :cvecko: i puno vas ljubim :-*

Nastasija, ljubac za vas dve lepotice :-*

Keti, ljubi tvoju lepoticu i nasu imenjakinju :-* :-*

Iskusne mamice, da vas pitam, jer sam zaboravila… Da li treba vec sada da mazem bradavice ili ne lanolinom? Meni je dever doneo Infacol kapi iz Rumunije protiv grcica, da imam za ne daj Boze. Mada, vidim da se sve mucite sa njima. Citala sam da su jako dobre.

Sve vas pozdravljam, pa se uskoro kuckamo i ovde. Kaze dr da necu skoro. Znaci, tamo negde u julu me cekajte ovde.

Estella
    Član
    Estella

Snezo, draga, :-* :-* :-* Mozes slobodno da pocnes da mazes bradavice lanolinom, to su meni rekli u porodilistu da je trebalo da radim pre porodjaja, ja nazalost nisam znala pa sam bas imala problema sa bradavicama, ne znam da li bi pomoglo da sam pocela na vreme da ih mazem.

nn79
    Član
    nn79

Mame, jedno tehnicko pitanje za posle ponoci: kako vodim bebca u DZ na kontrolu sa mesec dana, kada mu nece do tada biti gotova zdravstvena knjizica? Danas je tata isao da ga prijavi i rekli su mu da ce izvod biti gotov tek za 20 radnih dana…
    Sad smo se nabokali, pa spava, trebalo bi i ja… 🙂

filip.mm
    Član
    filip.mm

Dobro jutro,ovde vec pakao.
    Prvo da odgovorim…
    Snezo mazi bradavice obavezno no nije garancija da neces imati ragade.Ja sam mazala pa sam se mucila sa bradavicama do 6 nedelja,a jos mi i druga beba.No nije svako isti.U svakom slucaju mazi.
    nn79 nosis otpusnu listu bebe i svoju zdravstvenu.Tako su meni rekli mada je nama bila gotova knjizica do kontrole.
    Juce mm kupio klimu,onu mobilnu.Kad me slog nije strefio.Velika,neka jos velika cev koju moramo gurnuti kroz prozor ili busiti zid,…Nemam je gde staviti.Meni je stan nepunih 50 kvadrata i svaki cosak popunjen.Jos umesto 10000,platio 16000 jer te za 10000 su neki kao kaloriferi i to je kako kazu bezveze.Sad ce probati uvaliti sveki jer ona hoce isto za svoju sobu,a mi cemo mozda ipak probati kod nas onu zidnu negde da uvalimo.Joooj umirem.Markic malo bolje spavao nocas,celu noc prozor otvoren.Sikio u 5h i opet zaspao oko 6h.Idemo posle kod sveki na rucak a Filipu cemo puniti bazen da se brcka.Pozzz

PS.Upravo saznala da je Micka sa Stefijem u bolnici zbog bronhitisa.Sad je malo bolje i sve vas pozdravlja.

Danas je mom Markicu 3 meseca…kako vreme leti:)

drdraganadimitrov

Dobro jutro mame! Markicu srecan mini rodjus,a ostalim bebcima puno poljubaca.
    Mi se drzimo i kuckamo na tetkinom kompu,dok ostali spavaju.Noc smo proveli mirno.
    Drzimo palceve za Stefija i Micku da nam se vrate sto pre.
    Poz

Estella
    Član
    Estella

Bas mi je zao zbog Stefana i Micke, nadam se da ce brzo izaci.
    Nn, ides u dz sa svojom zdravstvenom knjizicom i otpusnom listom za bebu. Ja cak ni za bolnicu prosle nedelje nisam imala knjizicu za Irinu, primili su nas na moju. Tek sad smo je izvadili.
    Filip, ugradna klima ce ti mnogo manje mesta zauzeti, mnogo je prakticnija, a nije puno skuplja. Markicu srecan mini rodjendan!!!
    Opet smo imali losu noc… Da ne kukam previse, ali puno je plakala, kad sisa posle pet minuta vrisne i pocne da place na sisi, nemam vise nikakvu predstavu sta joj je… Ima nemiran san, u snu mlatara rukama i nogama, budi se na svaki sum, a do nedavno nije top mogao da je probudi.

drmiroslava

Ćao. Evo da se i ja javim. Juče mi je bio dan, neponovio se! U 7h ujutro me je probudila jeza, a kad sam izmerila temperaturu-37,7 i tad počinju muke. Da li da dojim Dunju ili ne. Kaže patronažna sestra da mogu do 39 i da se obavezno posle podoja izmuzem. Tako sam i uradila, ali temperatura nije spadala. Još na sve to, došli mi brat i snajka sa decom, da vide bebu, pošto su bili u prolazu, a ja kao u bunilu. Uz to me i neki proliv uhvatio, glavobolja…ma nema šta me nije snašlo. Kad su svi otišli, meni počne da skače temperatura-preko 39. Popijem Paracetamol, ali ništa. Onda smo po ko zna koji put zvali patronažnu da je pitamo šta da radimo, ona je rekla ili u dz da idem ili hitnu da zovem. Zvali smo hitnu, rekli su da pijem na 4 sata Paracetamol i da me mm maže alkoholom i tako smo u radili, a Dunji smo morali da damo smrdljivu Humanu. Jadno dete, jedva je popila, a šta će bila je gladna. E tu počinju i njene muke-grčevi. Ljudi moji, ceo dan se previjala od muke. Malo zaspi pa opet plače, bila sam očajna, a ne mogu da je uzmem, stavljala sam obloge od kupusa i mokru pelenu na grudi da izvlače temperaturu…koja tuga. Uspela sam da skinem temperaturu do sledećeg hranjenja i da je dojim, hvala Bogu, ali njoj grčevi nisu stali. Tako da smo u toku noći dali Espumisan kapi. Naravno mm je očekivao momentalno dejstvo, što je naravno nemoguće pa smo opet zvali hitnu da pitamo šta da radimo. Tek se smirila oko 2 kada je ponovo sisala i kad smo joj ponovo dali Espumisan. Od jutros smo obe ok. Meni je temperatura spala, još malo me stomak muči, ali se i on vraća u normalu, a moja duša sada pajki, pile mamino :love: :love: :love:. Udavih ja vas, ali morala sam da se izjadam. Ustvari, ja sam kriva što se to desilo jer prethodnog dana se nisam izmuzala jer su cirkulisali po stanu te svekar te svekrva te mi je bilo neprijatno…i rekla sam im ubuduće ima sve da ih najurim dok ne obavim šta treba. Nisu daleko pa mogu da dođu kad nama odgovara, a ne da mi vise po stanu kad se njima ćefne. Grrr…

Irena84
    Član
    Irena84

Dobar dan, Estelica da znas da si me rasplakala ,sa tvojim bolnim iskustvo, bilo neponovilo se!!! 🙁 Ja samo dam se javim,i ovamo je pakao od vrucine, Drmiroslava, ja sam isto imala temperaturu i nisam znala do kad mogu da je dojim,pila paracetamol ali mi nije padala ispod 38, sve naravno od upale grla, sad mi smrkce nos i slini,i ja inace kad imam jako veliku temperaturu ospem se u predjelu grudi izmedju,i to kao neki crveni ekcem da imam,i to traje par dana i povuce se, valjda od velike temperature i toplote u tom predjelu,inace ja nisam znala i primijetim to vece da mi je mlijeko nadoslo a da ona kad sisa greote sve malo posisa i onda u place, greote mozda joj mlijeko nije bilo fino 🙁 Sad smo hvala Bogu dobro,i ona od vakcina i ja od ice cream,koji mi je dosao glave! 😛 Estela i meni je ona plakala, ja dok bih je dojila pod prstima bih osjetila kako joj zakce crijeva i odmah nakon toga slijedi histerican plac,i dok je na siku,greotica place a hoce da siki, to mislim da su gasovi-grcevi,nemam pojma sta vise bili. Snezo mazi ih sa ad kapima,ja sam ih sa time spasila i ni jednom nisam imala problema sa time, a jos sam imala jako male bradavice. Sve vas ljubim do skorog kuckanja!

MyTickerScript.com Ticker Photo Flipbook Slideshow Maker
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

aneri
    Član
    aneri

Dobro jutro!
    Mi smo bile napolju od 8:30-11.
    Ispred zgrade imamo debelu hladovinu pa je Ksenija prespavala sve vreme u kolicima.
    Danas je mm rodjendan,imacemo neke goste pa nemam mnogo vremena.
    Pozdrav za sve bebice i mamice!

Nastasija
    Član
    Nastasija

Mamice evo i nas!
    Mi smo juce na kraju ukljucili klimu i to u kasnim vecernjim satima posto sam Dunju uspavala. Juce joj je bilo toliko vruce da je bilo strasno, sva se jadna oznojila oko vratica pa sam je oko 19h iznela na kolica na terasu i tu je vozala sve dok se nije uspavala. A onda sledi noc koja protekla vise nego uzasno. Pocela je da stenje u pola noci, da kenka, prepovijem je, stavim na siku a ona i dalje, grceve nema, vodu joj nudim vise ne znam sta cu…Nekako smo izgurali noc kad ujutru kad je kiluna iz nosica zuta slinica kad nisam pala u nesvest, prestravila sam se. Sve se bojim da se nije prehladila,evo je i sad kenka stvarno ne znam sta joj je vise. Gladna nije, zedna nije, nije mokra, stvarno vise ne znam sta joj je…a grceve nema, temperaturu nema merila sam joj jednostavno dete svako malo kenka i spava toliko malo da se pitam da li je to uredu??
    Snezo,mozes svoje bradavice mazati lanoninom on nije stetan cak i kad bi ga bebica pojela, a dosta pomaze ja sam ga koristila i ragade na svu srecu dobila nisam.
    Hippi, srecan rodjus malenoj bebici da je ziva i zdrava:)
    Estela gde si kupila tu vodicu za bebca ima li je u apotekama ja joj prokuvavam vodicu pa joj dam po malo jer su vrucine stravicne.
    NN79 sto se tice pregleda za bebca ako ti knjizica nebude gotova dovoljno je da poneses odpusnu listu i svoju zdravstvenu knjizicu i nikakvog problema nece biti.
    Fionce i mi smo predali bas juce za roditeljski dodatak juce muz otisao u Tirsovu odneo i rekose mu da ce biti gotovo resenje krajem jula….

fiona29
    Član
    fiona29

Nastasija nama se Lazar tako ponasa kad treba da se iskaki. Ima dete neku svoju mukicu. Prebrisi je malo, presvuci, prepovij, …
    Ja se cesto zezam da mozda dete nesto svrbi pa place a mi to tumacimo kao grceve.

aneri i ja sam planirala da izvedem ovog mog ali sipak danas. Dohvatila sam se krpe i evo sad kuca konacno blista.

DrMiroslava sta vas snadje. Jesam ja to dobro ukapirala da ti je temperatura od mastitisa?
    Pa zeno kad su ti pune grudi to ti je najprece. Nema stida niti srama kad trebas da dojis i kad treba da se izmuzes. Samo kazes ljudima da ti je to najbitnije svako ce razumeti. Espumisan pomaze ako ga das pre podoja i u onoj kolicini koliko pise. Moguce da dete oseca tvoju nervozu, obicno su i oni vise placni kad nama nesto fali.

Snezo veliki poljubac za tebe, cekamo te. Mozes poceti da mazes grudi sa lanolinom vec sad mada ne preteruj jer mozes da podstaknes porodjaj. Ako zakacis ragade, mazi grudi svojim mlekom i izbaci ih na svez vazduh.

Estella jel prokuvavas odmenjsku ili joj dajes direktno iz flasice?

nn79
    Član
    nn79

Hvala puno na odgovorima. Bas ne volim tu svu papirologiju, imam utisak da ce nam trebati pola godine da sve zavrsimo…
    Mi jos uvek u stanu nekako podnosimo temperaturu. Sad nam je sve otvoreno, valjda ce se do ujutru jos malo rashladiti. Samo se meni nista ne oblaci 😆 Bukvalno nosim peskir oko struka, jer moram preko da zategnem pojas zbog te gluposti sa karlicom, a gore najradije ne bih nista, pogotovo sto mleko samo ide…
    Jedno pitanjce u vezi bebca – sad mu se tek ocistila koza od one prve, tj. izljustilo se sve, ali se pojavilo neko crvenilo po grudima i ledjima i malo po rukama, pa ne znam da li je to normalna reakcija (jos ova vrucina), posto stvarno ne patimo ni od kakvih alergija da bih na to sumnjala. Nesto sto je mm trazio po netu, ispada da je normalno, pa ne bih bas da se uzrujavam bez potrebe.

filip.mm
    Član
    filip.mm

Ljudi umiram!!!Ovo je ne izdrzivo.30C u stanu.Jedva cekam klimu.Onu stojecu sto smo kupilo prodali smo sveki.Kupicemo onu ugradnu za dan-dva.Sad sam prokuvala vodu za Marka pa iako kazu da bebama koje sisaju ne treba voda ja cu mu dati.Pa ovo je pakao.Ipak je jako vruce.
    Drmiroslava ja sam tako prosla iako mi je drugo dete kad je Marko imao oko 7-8 nedelja.Upalila se i temp.mi skocila na 39C.Bila sam koma.Izmuzala se i popila febricet,prvo mleko bacila i kad mi je pala temp.dala Marku da siki.Sa Filipom se ni jednom nisam upalila a manje sam se izmazala.Nema pravila.
    nn79 moguce da je od vrucine.Marku se brzo iscistila koza.No vi ste tek 12 dana,ima vremena do mesec-mesec i po dana.

Estella
    Član
    Estella

Dobro jutro na brzinu! Konacno smo imali solidnu noc, mogu reci i da sam se naspavala.
    Fiona, kad nacnem Odmenjsku, ne prokuvavam je, a svako sledece davanje (stoji mi u frizideru) prokuvavam. Tako pise na flasi! Nastasija, Humanu imas po apotekama, Maxiju itd. Odmenjsku kupujem u Merkatoru.
    Miroslava, bas mi je zao, brzo ozdravi!
    Aneri, srecan rodjendan tm!
    Mi ne bismo izdrzali u stanu bez klime. I bebcu prija, ali nju naravno ne izlazem direkton, nego je u drugoj prostoriji sa otvorenim vratima.

Gledanje 3,451 članaka - 3,451 do 3,465 (od 3,473 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.