Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 2,602 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Kaca 10 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 2,603 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• pereca
    Član
    pereca

:caos: svim mamama!

Mi se napokon malo stabilizovali, bili po lekarima i bice sve ok sa Lukom, bezveze su mi skratili zivot tamo na institutu, samo radimo vezbice i ne treba nam neurolog!:bravo: . Bezvezej e samo sto Luka moram na operaciju kile verovatno krajem ove nedelje, saznacu veceras :zima: ,ali sta da radim kada moramo, samo jedva cekam da prodje! citala sam da ovde ima dosta mama koje imaju problem sa uz mozga, ja sam prosla sa Lukom kroz pakao zbog tog uz ( imao je bas lose prognoze tj. nikakve) a sada je ispalo sve ok, taj uz je sada u modi i nemojte mnogo o tome da razmisljate pogotovo ako vidite da vam je sa detetom sve u redu, trebamo mi njima zive i zdrave jos dugo:HAG: , a dr cemo :batinepoguzi: .

Mm i ja smo cak uspeli malo i da izadjemo i u petak i subotu i bas mi je prijalo:ljubav: !

Sve vas :-*

Mikac
    Član
    Mikac

Jao Daco vidim stavila si nove slikice.Presladak je, gricnula bih ga za to obrasce, vidi se da lepo napreduje, pupupu…

dacaipeki
    Član
    dacaipeki

Izvinjavam se, srecan mini rodjendancic Sergeju! :HAG:

Zabice, cudo…bas mi je zao zbog toga…
    A kad smo vec kod bebinih genitalija, kada povucemo kozicu Andreju, nece da ide na dole, nego izgleda kao da se malo zalepilo. Sad ne znam kako treba da bude. Mame muske dece, pisite…

:-*

malisha75
    Član
    malisha75

Pozdrav svima :caos:
    Evo sad je 14h, tek da znate kad sam pocela da pisem ovaj post (u Word-u), ako ikad uspem da ga posaljem. Trenutno je tema zamrznuta, a ne mogu cak ni da vidim da li je nova otvorena.
    Ivan je sinoc zaspao oko ponoci i budio se da sisa na tri sata. Isto tako i pelenu puni, i nocu i danju, kao novorodjence. Jedino sto ne spava kao novorodjence.

Ovde je do malopre bila mecava, a sad pada ledena kisa i duva vetrina. Grozno. Ne mogu ni nos da promolim napolje. Mm otkazan let pa stize ko zna kada… Forum vise ne radi nego sto radi :galamdzija: …

Sergeju srecan mini rodjus :cvecko: ! Leptir, bravo za naprednu bebicu!
    Boki, cestitamo zubic!!! Kako si krenuo, ubrzo ces stici Aleksicu!

Jele, bas mi je zao sto Lazara tako boli. Evo, mi ga :-* u nogicu da sto pre prodje!
    Sto se tice vakcina, mi definitivno kaskamo za vama. Ovde se daju tri doze – u trecem, petom i sedmom mesecu. Posto je Ivan bio prehladjen prvu dozu je dobio pocetkom cetvrtog meseca, tako da cemo mi zavrsiti sve tek krajem maja. Inace, dobija Infanrix hexa – to je kao Pentaxim + Hepatitis B, i Prevenar – to je protiv pneumokoka.

Loluska, :bravo: za prevrtanje!
    Mi smo jos lenji. Jedva se do boka okrene. Ali zato konstantno vezba trbusnjake i neizmerno uziva u tome. Sve je to individualno. Secate se kako sam bila zabrinuta sto se Ivan nije smejao kad i druge bebe na forumu. E, pa, apsolvirali smo i tu temu (http://www.youtube.com/watch?v=hdMncOsAgQY). Nema nista lepse na svetu nego gledati bebu kako svaki dan nareduje. Zato, blago nama, mamama, sto smo po ceo dan sa bebom!

Neno, bebica je preslatka! Kako samo lepo pajki!

Cmokici za sve, pa se :kucam: kad proradi…

Mikac
    Član
    Mikac

Pa i kod nas ide malo teze kozica na dole, ali moj muz je povuce da izadje glavic,sto ja ne mogu da gledam.Pokusaj dok se kupa i nasapunjaj malo da lakse sklizne.Normalno je da ide teze, samo polako…

Mikac
    Član
    Mikac

Pereco, bas mi je zao sto mora bebac na operaciju.Mis mali,a tako se namucio.Ali sto ti kazes, ne brini se, bice sve ok, ta operacija se cesto radi, nije nista strasno i nece se secati nicega.Bitno da su ostali nalazi ok.Hvala Bogu.Ajde kad mzoes stavi nove slicic da vidimo te delije kako su porasli

djiki
    Član
    djiki

Pozz zene
    Meni se nis ne desava posebno,a i malo sam lenja na pisanju….
    Elena spava,pa da vam napisem koju bezveznu recenicu 🙂
    Malopre je pojela punu kafenu soljicu brokolija,karfiola i kelja,do malopre je popila vec 200 ml soka,to su nam novi fazoni,naliva se sa sokom,popije po 100 ml odjednom,i vise ne bira koji je.
    Ja joj zbog tvrdje stolice skuvam sok od sljive,a tek njega sto voli…majko mila….
    Danas smo pili sokic od bundeve.Sa mlekom nesto oklevamo vec 2 dana,hvatam je na kvarno kada spava,jer se budna nesto prenemaze da ga popije,ali veruj te mi ,uopste se ,ali uopste se ne nerviram,
    Uzme ona koliko joj je dovoljno,i znam da ako budem pocela da sabiram na kraju ce opet cifra biti zadovoljavajuca,mislim do kraja dana.
    Vazno da smo naucili sve da jedemo,i predvece nam predstoji slatka kasica,sada vec imamo ustaljen tempo.
    Svima koji imaju mini rodjendancice i prve zubice cestitamo..
    Mi sutra idemo kod neurologa.Standardni pregled.
    Inace bi se sutra trebala videti sa Vockom,medjutim kako siba sneg kod nas ,ne znam kako ce se ona sa kolicima dogegati do mene,no podnecu vam raport sutra da li je doslo do susreta…

jejamoonwalker

Ma nije moguce da forum ponovo radi :)))
    Moja svekrva je htela da malenom povlaci kozicu, cak je to jednom i uradila i pocela da poliva vodu direktno na to. O Boze, poludela sam. Tako da sad to ja radim i nema nikakvih problema. Plasila sam se da ga ne povredim, ali nisam, dobro je 🙂
    Mi smo malo prehladjeni, ja kasljem, a poceo je i maleni. Tako da ga sinoc nisam okupala, nego sam ga samo obrisala.
    Sinoc je nesto lupilo i on se ukocio od straha! Pretrnula sam kad sam ga videla, bukvalno se oduzelo dete.Stego rucice,a u licu pocrveneo , skroz rasirio okice, mukica mala. Ja ga zgrabila i tek kad sam ga podigla dosao je do vazduha i vrisnuo pa poceo da place. Ali, brzo sam ga smirila kad sam pocela da mu pricam i da ga ljubim.
    Sta da radim sa tim sto se toliko plasi? 🙁

sanjas
    Član
    sanjas

Nova tema! :bravo: :bravo: :bravo: Valjda ce sad forum manje zzzz… :galamdzija:
    Taman kad sam jutros sela da se druzimo,a on zablokirao. :kadtedovatim:
    Mi sutra idemo na vakcinu,jos ovu primimo pa smo mirni do prvog rodjendana! 🙂
    Daco ne znam kako bih ti rekla za pisu koliko treba.Kad smo prosli put bili na savetovalistu gledali su mu i kaze da treba jos vise,a ja mislila da je dovoljno.Znaci povlaci dole sto vise moze,ali naravno nezno.Najbolje dok ga kupate,kao sto je vec Mikac napisala.Ala sam ovo sastavila,valjda si me razumela. 😉
    Idemo sad na presvlacenje. 🙂

:-*

pereca
    Član
    pereca

Sto se tice kozice i pise mi smo u pocetku povlacili i umelo je da se zacrveni kao da se upalilo, onda smo otisli kod pedijatra i ona mi je rekla da ne diram nista do sestog meseca i ja sam odlucila da je poslusam.

Nemam nove slicice, ali cim budem stigla slikam ii i ppostavljam!

jejamoonwalker

SuzyQ
    Član
    SuzyQ

Daco, imate nove sličice! Andrej je baš napredan i sladak dečkić. Pišu kod nas obrađuje tata, ja tu uopšte ne mogu da ti pomognem.
    Malisha, mi mame stvarno uvek nešto brinemo i poredimo sa drugim bebama, ali valjda je to normalno. I Aleksa je bio dosta lenj, pa sam čitajući šta rade bebe ovde već počela da se pitam i mislim kako kasnimo. Onda sam uzela knjigicu Razvojna mapa koju mi je mama kupila iz istih razloga još kada je Marko bio beba i videla da se dete razvija u skladu sa svojim uzrastom. E, sad, što bih ja htela da on već trči … :kreten:

SuzyQ
    Član
    SuzyQ

Pereco, drago mi je da tvoji momci lepo napreduju, a ta operacija kile nije tako strašna, mada svako bi se zabrinuo da njegova beba to mora da prođe.

michell
    Član
    michell

Wow, napokon radi kako treba!!!
    Prosto sam se uzeljela foruma!
    Zabice, kako zapusena rupica…jao nisam imala pojma da se to moze desiti…koja krema je u pitanju?
    Pereco, bice sve ok sa tvojim malim Lukom! Postavi poneku slikicu da ih vidimo, slatkisi mali!!!
    Ja kada vidim ovdje neke majusne bebice prosto ne mogu da vjerujem da je Sofi bila tolika! Kako mi je brzo proslo ovih 4 mjeseca!
    Djiki, ne uznemiravaj se za hranu, uzimaju oni dovoljno. I ja se pepala sto ova mala bojkotuje mlijeko u zadnje vrijeme ali joj ipak dodje dan kada ga hoce…bas tako mali a znaju da izvoljevaju, ha!

bilja74
    Član
    bilja74

Vidim nove slicice .Svi ste jako slatki .Pereco ,zelim ti da sto pre zavrsite sa operacijom i da sve dobro prodje.Bas si se namucila sa svojim andjelima,ali vazno da je sve dobro i da barem malo mozes da se opustis i uzivas u njima.Suzo ,Malisha i ja stalno poredim kilaze beba sa ovom mojom mrvicom i brinem oko toga ,ali kao sto kaze moja dr. Mia je vec udvostrucila tezinu sa porodjaja ,a jos nema 6 meseci .Tako da sam mi mame stalno nesto izmisljamo.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 2,603 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.