Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 2,602 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Kaca 10 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 2,603 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• olga75
    Član
    olga75

Jejo nemoj da brines zbog tog “ plasenja“ ja sam pre jedno mesec i po imala istu situaciju.To je refleks i proci ce.Nije prijatno videti dete onako ukoceno i prepadnuto.

pereca
    Član
    pereca

Sto se tice kozice i pise mi smo u pocetku povlacili i umelo je da se zacrveni kao da se upalilo, onda smo otisli kod pedijatra i ona mi je rekla da ne diram nista do sestog meseca i ja sam odlucila da je poslusam.

Nemam nove slicice, ali cim budem stigla slikam ii i ppostavljam!

saveta
    Član
    saveta

Evo i nas da se javimo.

Sergeju srecan mini rodjendancic :-* :-*

Pereco pokusaj da se sto manje nerviras, nije lako ali to je danas rutinska operacija.

Michell tek sam sada videla vase nove slicice. Sofi je ko bombonica.

Odoh da iscitam sta se desavalo od sinoc pa se :kucam: kasnije.

zabica
    Član
    zabica

Michel nije zapusena nego joj se kozica na tom mestu bukvalno zalepila i zatvorila se rupica, krema koju nam je dala je Linoladiol e sad sta je tacno pojma nemam

zabica
    Član
    zabica

Jedno pitanje oko opadanje kose…..jel smem da se farbam sad,ne opada mi nesto strasno ali nadje se po koja dlaka sto ranije nije bilo nikako da ne kazem da mi otpadne 2-3 dlake u 7 dana 🙂 sad malo vise

malisha75
    Član
    malisha75

Dragana, mnoge bebe su meteoropate, ali Ivan slabo spava, bez obzira na vreme. Jedino sto do sada nije nijednom propustio da prespava kompletnu setnju na svezem vazduha, bez obzira koliko dugo traje.

Suzy, i ja povremeno bacam pogled na razvojnu mapu, da se podsetim, mada se u sustini trudim da maksimalno uzivam u svakoj od bebinih faza, jer samo su sada ovako mali i jaaaako brzo rastu.

Daco, nakupovala sam neke aventove posudice za cuvanje mleka pa zamrzavam sve sto preostane. Moze mleko da se drzi u zamrzivacu do 3 meseca pa cu taman imati malo u pocetku kad pocnem da mu pravim mlecne kasice. A i kasnije mogu te posude da se koriste za kasice i tecnost jer imaju super poklopce. Sto se tice kozice i pise, ja samo odrzavam higijenu, perem kad se kupamo i minimalno prevucem, nista na silu. Kazu deciji urolozi da se nista ne forsira do druge godine. Ali ko ce ih znati, stalno se menjaju stavovi. Super su vam nove slicice, bas je narastao beban!

Jejo, to sto si opisala je Moroov refleks. To je samo jedan od normalnih refleksa koji se javlja kod tako malih beba i gubi se negde posle 3. meseca. Gledaj da postedis bebicu od jako glasnih zvukova i naglih pokreta, kad ga spustas na podlogu prvo neka je dotakne nogama, pa guzom, pa glavicom. Isto ga tako i spustaj u vodu kod kupanja i neka ga neko drzi za rukice dok je jos tako mali.

Djiki, pa kod vas se vec vrlo ozbiljno ruca! Mi cemo biti vec dovoljno matori kad vam dodjemo u goste tako da se Ivan prijavljuje za jedan pravi rucak kod drugarice – hocemo i supe i sosa i mesa :)!

SuzyQ
    Član
    SuzyQ

A što ne bi smela? Ja sam se farbala i kada mi je opadala gomila dlaka svakog dana. Sad mi više ne opada jako, vratila se u normalu.

sanjas
    Član
    sanjas

Videla sam da ima dosta novih slicica.Bebice su jako slatke i bas su porasle…Leti vreme… ;] :-*

atimija
    Član
    atimija

Evo i mene,nemam mnogo vremena,najavili su mi se neki gosti za babine samo cu napisati kako smo prosli kod dr.

za zapusen nosic nam je dala hloranfenikol (to je ona mast za oci) na stapic za usi pa u nosic i moram vam priznati da od jedne aplikacije njoj je mnogooo bolje :bravo:

A grlo joj je upaljeno pa pijemo sirup.

Probacu da iscitam sta ste kuckale ..Sve vas :-*

SuzyQ
    Član
    SuzyQ

Zarice, brzo nam ozdravi!

bilja74
    Član
    bilja74

Meni i kosa dalje opada katastrofa iako se nisam farbala jos od juna meseca.Jutros smo poceli temu vezano za mlecne proizvode.Koliko sam procitala jogurt ,vocni jogurt i kiselo mleko mogu od 6 meseci,a pavlaka posto je malo masnija od 7.Mladi sir i kajmak ,zdenka isto mogu od 7 meseca.Obicni jogurt i kiselo mleko stavlja se po par kasikica u povrce za pocetak,a vocni moze sam ili sa pahuljicama.

bilja74
    Član
    bilja74

Nadam se da ce nam Zarica brzo ozdraviti.

tirina
    Član
    tirina

Pozdrav za sve, evo i mene :caos:

Mi smo danas išli na uz kukova i sve je ok, možemo da skinemo široki povoj :bravo: :bravo: :bravo:
    Doktor se oduševio kaže „Nemoguće da je prvo dete, a da je tako sve ok“ 🙂
    Ja joj još držim pelene, nešto mi je neobično da skinem. Razmišljala sam da joj možda preko pampersa stavim samo švedsku da bar nešto upije ako prođe mokraća ili govance. Šta vi mislite?
    Pogledao joj je bubrege i creva i to je sve ok.

Čestitam svima rodjendančiće i zubiće ukoliko sam ih propustila

Pereco, bravo za izlazak sa mm :bravo: :bravo: ljubi tvoje :andjeo: :andjeo:

Žabice jel su se njoj „usne“ zalepile ili baš rupica? Zbunila si me jer ja na to uopšte ne obraćam pažnju. Sad još i tu moram da virim 😉

bilja74
    Član
    bilja74

Suzo, Aleksica i Marko su pravi slatkisi.

bilja74
    Član
    bilja74

Tirina ,bravo za kukice.Ne moras nista da stavljas osim pelene ,jedino ako ti hoces.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 2,603 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.