Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba do 6 meseci

Ova tema sadrži 5,673 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Lilly 8 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 5,674 ukupno)

Caskanje mama beba do 6 meseci

• Mirche
    Član
    Mirche

S obzirom da je dosta korisnika trazilo da se podele caskanja beba do godinu dana na 2 dela jer se najvise pitanja javlja bas u tom periodu neka ovo bude test caskanje da vidimo kako ce se pokazati.
    I jos jednom molim o konkretnom problemu pisite na temama.
    :caos:

ivocka
    Član
    ivocka

E pa dobro!

gilence
    Član
    gilence

ivocka razdvojise staru kompaniju,moje misljenje je da nije fer,ali ako vec tako mora,onda ok.

vanjaja
    Član
    vanjaja

Dobar dan mame! Vidim novine ovde, ako,dobro je da skonemo ponekad i kod starije bebe 🙂

SuzyQ
    Član
    SuzyQ

Evo, prijavljujemo se na novu temu.
    Mi smo noćas malo lošije spavali nego inače. Dasa se probudio pre 2 i plakao, onda smo se nosali, ljuljali i zaspao je posle nekog vremena i nastavio do pola 5. Onda smo ručkali i zaspali, ali se opet probudio oko pola 7. Mučio ga je stomačić, malo je bljucnuo, prduckao, nosali smo se (naravno) i zaspao do 9. Sad opet spava.
    84d ti treba da se raduješ što ti Boki tako brzo posisa i super napreduje. Dok je Aleksa isključivo sisao, meni je skoro ceo dan proticao u dojenju. On je na sisi bio 40-50 minuta, pa dok podrigne, pa se ja izmuzam i eto njega uskoro ponovo. Bravo za Bokija!
    Jelenice, zašto brineš? Pusti dete da sisa kad već hoće, a to je istina da ti nikada ne možeš da izmuzeš toliko koliko ona može da povuče. I težina deteta se ne meri na dane, nego mora da prođe barem nedelju dana da se vidi napredak od prethodnog merenja – nama su pedijatri tako rekli.

gilence
    Član
    gilence

vanjaja kad pocinju bebe da se odazivaju kad ih neko zove imenom,Andrija je kao top,jedino kad pridjemo blize okrene se da vidi ko je. mm go znae tvojot drugar Taso,zastapnik e za Skopska pivara taka li e ?

SuzyQ
    Član
    SuzyQ

Gilence, a da li Andrija reaguje na neke jače zvuke, kad nešto udari, padne i sl? Trebalo bi da se trgne. Mi Aleksu kad zovemo vidim da reaguje, ali ne ume svaki put da odredi odakle dolazi zvuk i da se okrene na tu stranu.

bonika
    Član
    bonika

Nova sam, pa još nisam postavila sličicu svog sina. Inače ima 5 meseci i 16 dana. Lepo spava sa jednim buđenjem oko 3-4 i tada doooosta jede. Ne nameravam da ga odvikavam od ovog buđenja. Inače dobra je beba i lepo jede. Imam pitanje za mame koje su se porodile kad i ja (znači majske, koliko količinski vaše bebe jedu nemlečne hrane u gr?). Pozdrav za sve vas i poljubac za bebe

gilence
    Član
    gilence

bilo sta da krcne,cak i viseca on odmah reaguje,a bas se isplasi npr.kad padne daljinski ili kad spustamo roletne,a kad sisa i kad mm prica okrece se da vidi odakle govori,sve prati i kad mu se obracamo i kad mu kazemo guuu,on odmah ponavlja,na sve reaguje,cak i na najtise zvukove,okrene se ponekad kad ga zovemo,ali ne stalno,a kad ga zovemo bebo,okrene se ili bilo kojim drugim nazivom

rainbow
    Član
    rainbow

Sad smo se razdvojili, sto je po mom misljenju bolje, jer se lakse tema moze pratiti i stranice sporije odlaze. A mi "starije" smo tu da vam pomognemo, samo pitajte! 😆 :-* :caos:

Za Jasnu-Belgija, probaj da joj malo podignes dusek, tj da ka iskosis, tako da joj glava bude vislja u odnosu na noge, da moze lakse da dise i da joj je manje sliva u grlo 😆 (znaci stavis joj nesto pod gornji deo duseka, nadam se da sam uspela da ti objasnim) :-* :-* :-*

olga75
    Član
    olga75

Dobar dan mame i bebe.Vidim nova tema pa da se javim.Marija isto mrljavi na sisi i vise od pola sata a pola od tog vremena spava.Pre neki dan mi se zagrcnula jer sam joj u snu davala prenan pa sad prvo dam to a posle sika.To sve traje letnji dan do podne a podrigivanje je katastrofa.Svaki pokusaj se zavrsi stucanjem.

Kaca
    Član
    Kaca

Dobar dan mame, i ja cu da se pridruzim ovoj temi 😆
    Imam jedno pitanje ako neko moze da mi pomogne, David od juce ima zelenu sluzavu stolicu, inace sisa i nije gladan ( kayu ako je beba gladna da je stolica zelena, to nije slucaj kod nas), da li postoji neki drugi razlog zasto je stolica zelena 🙄

magi
    Član
    magi

Jao, kad se setim, tako je i nama bilo, Lola se razvlačila na siki po ceo dan, taman završimo ona traži opet. Od kad smo na dohrani dajem joj prvo moje mleko na flašicu a zatim formulu i napreduje super, onako je jedva nabacila 100gr, jer nije dovoljno jela, više je spavala i ništa nije moglo da je probudi.
    Što se spavanja tiče, mene sve strah da napišem, da se ne pokvari, mi od porodilišta imamo samo jedno buđenje „noću“ između 5:30 i 6:30 kako kad, najede se i nastavi do 9! Mi inače kasno ležemo tako da hranjenje oko 11 ili 12 uveče ne računam u ustajanje. Srce mamino :love: samo da nastavi tako :klanjam:

duckiduca
    Član
    duckiduca

Kaca ja mislim da je to normalno kod dojenih beba. Ona moze da bude i zelena i zuta-bar su mi tako rekli jer je i Joca imao jednom tako stolicu. :-* :-* :-*

gilence
    Član
    gilence

kaca da li redovno kaki David? nama je dr.rekla da je tamno zelena stolica jer dugo stoji u organizmu i promeni boju,zelena stolica moze da znaci i prehlada,ja iskreno ne znam,a moj Andrija vec dugo ima tamno zelenu stolicu,dr.nas uverava da nije nista i da ne brinem ni malo za to.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 5,674 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.