Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 1,981 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  sladjanam 8 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1,936 članaka - 1,936 do 1,950 (od 1,982 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• VesnaS
    Član
    VesnaS

Marija imam sve moguce, lezaljku, ljuljaskicu, podlogu za igranje, ogradice.. ali nista mu se ne svidja samo moje ruke, toliko me kicma boli da ne mogu da se savijem. Zamislite kako mi je 🙁 🙁

Marija123
    Član
    Marija123

vesna ti si njega razmazila, prvo dete i to sin, sve mame padnu na to…pusti ga malo da sedi i neka ga nek place malo pa kad vidi da ga ignorises ucutace i gledace tv, cuvaj ledja i za drugo i trece i jos dece….

VesnaS
    Član
    VesnaS

U pravu si naucila sam ga i sa nema nazad, pustala sam ga da place i to se pretvori u histericfno deranje od 20 minuta mogao bi on i vise da ga pustim. I onda opet jovo na novo!!

dunja26
    Član
    dunja26

jutro

vesna i luka dobro nam dosli :cvecko:
    i violeta je bila navikla na ruke jer je imala grceve prva dva meseca i to jake pa smo morali da ju nosamo al sam ja nju brzo odvikla od toga, vec sa 4 meseca je bila super, sama bi se zaigrala i bila mirna
    marija ti je vec rekla svaka je beba za sebe, violeta je vec sa 6,5 meseci sedela ko vojnik, a propuzala je redovno tek sa cini mi se 10-11 meseci, sad hoda uz namestaj i tako a kad ce prohodati ne znam al cini mi se da nece tako brzo

micka i kod nas slicno, mm dobija platu krajem meseca pa smo sad u maloj stisci, srecom tu su svekar i svekrva i imam para sto su moji dala za malu pa sam mirna, imali smo bas troskova u zadnje vreme, krstenje i rodjendan i jos i upalo tu nekih stvari i brzo je otisla plata
    bice bolje :HAG:

smajlic i violeta se budi ranije zbog vracanja sata, mislila sam da ce se to srediti al izgleda da nece, bar ne za sad, ustaje izmedju 6-7 al srecom ona to nadoknadi tokom dana pa mi fino odspava i stignem da odmorim malo

marija saljem kaji jedan veliki :-*

ja evo pijem kafu, violeta svira gitaru :>

Estella
    Član
    Estella

Dobro jutro 🙂

Vesna, sta da ti kazem sestro po muci 🙂 Ja puno nosam Irinu i njenih 9,5 kg, nema sta nemamo od bebeceg namestaja, ne vredi. Ne kazem ja da je nisam razmazila i navikla na ruke, ima i toga, ali ona je i takva beba, jako zahtevna, stalno trazi paznju, nece da bude sama ni minut, nece da spava po danu (vrlo slabo), a ako je pustim da place – pa vi to ne mozete da zamislite kakva je to histerija i dranje, kraja nema, nema sansi da prestane sama… A jos ne sedi, o puzanju nema ni govora…

Helena, ja cesto narucim ribu s rostilja i sve sto mogu, samo da ne kuvam 🙂

Uh, a pare mi ne pominjite, j…m ti pare! Ne vidjam muza po ceo celcati dan i opet nema dovoljno, plata kasni, porodiljsko kasni, grrrrr

dunja26
    Član
    dunja26

jutro

bas lose ovaj forum radi…ne znam sto ne porade malo na tome

violeta ustala u pola 7…joj bas me nervira to vracanje sata, al srecom vec opet spava pa idem i ja jos malo da se pruzim

tipkamo se kasnije…

nanica
    Član
    nanica

Dobro jutro! Kako ste? Ajde :kafica: :kafica: :kafica:
    Mene nema dugo jer forum jako koci, pokusavala sam par puta da otvorim pa mu treba 100 godina a ja nemam bas vremena…. I kad uspe da otvori, gledam nema one opcije“odgovori“ dok ja biser nisam skontala da sam odjavljena! :ruganje:

Prvo da zahvalim Lence sto brine za nas- htela sam odmah da ti odgovorim na pp ali nije htelo da otvori! Sto se tice ojeda, mackali smo jod, daktanol i sebamed, stavljali gazu u pelenu kako bi koza bila u kontaktu sa pamukom i proslo je za jedno nedelju dana ali posle par dana „normalnog“ tretiranja opet se vratilo ali tek malcice, sad je i to nestalo ali ja sam za svaki slucaj promenila pelene- uzela Pampers obicni, do sada smo koristili S&P Ne znam da li su odjenom mogle da mu zasmetaju pelene kada smo ih koristili i nismo menjali pola godine sigurno?

Radili smo i bris nosa, znate da je imao bakterija pa sam vise nema ali posto mu se oko pocelo nenormalno krmeljiti(to je ono sto se krmelji od rodjenja, mada u zadnje vreme je bilo tek malcice ili nikako krmelja)dal;a sam da se i tu uzme bris i pokazalo je da sada ima streptokokr u oku- znaci, preneo je iz nosa trljanjem! :batina:

Inace, mi smo ok, jedino sto sam premorena, radila ove nedelje od pola6, ustajala u pola5 tako da sam vec u 7 mogla da spavam! Jos sam pocela i generalku u kuci, sredjivala spavacu sobu, treba danas prozore da operem i stavim zavesu pa cemo onda dalje jednu po jednu sobu da sredjujemo jer sredinom decembra hocu jelku da okitim pa da do tadabude sve lepo i cisto!

Kako ste mi vi? Kako trudnjace nase?
    Ja ne mogu da vas ispratim, jednostavno nemam vremena a i kada sam za kompom, uvek trazim neki materijal i ideje za vrtic pa dok pronadjem sta treba vise nisam ni zasta!

Ovih dana sam popunila formular za vrtic. Bio je plan da ide tek od proleca posto do tada sveki moze da ga cuva ali izgleda da ce ici od januara jer je velika guzva pa ima mnogo dece na cekanju a sada se cekam odgovor jednih roditelja koji se dvoume pa ako oni odustanu u vrticu ce mi cuvati to mesto posto sam tamo zaposlena pa je jelte logicno da imam prednost pa tako da ne bi izgubili mesto icicemo verovatno od januara a ja zato moram jos i da POLAZEM VOZACKI kako ne bi komplikovala sebi zivot…. Kako li cu sve postici?

Evo, to je moj roman, sada moram da trcim, Alex se ukakio…..

nanica
    Član
    nanica

Dobro jutro! Kako ste? Ajde :kafica: :kafica: :kafica:
    Mene nema dugo jer forum jako koci, pokusavala sam par puta da otvorim pa mu treba 100 godina a ja nemam bas vremena…. I kad uspe da otvori, gledam nema one opcije“odgovori“ dok ja biser nisam skontala da sam odjavljena! :ruganje:

Prvo da zahvalim Lence sto brine za nas- htela sam odmah da ti odgovorim na pp ali nije htelo da otvori! Sto se tice ojeda, mackali smo jod, daktanol i sebamed, stavljali gazu u pelenu kako bi koza bila u kontaktu sa pamukom i proslo je za jedno nedelju dana ali posle par dana „normalnog“ tretiranja opet se vratilo ali tek malcice, sad je i to nestalo ali ja sam za svaki slucaj promenila pelene- uzela Pampers obicni, do sada smo koristili S&P Ne znam da li su odjenom mogle da mu zasmetaju pelene kada smo ih koristili i nismo menjali pola godine sigurno?

Radili smo i bris nosa, znate da je imao bakterija pa sam vise nema ali posto mu se oko pocelo nenormalno krmeljiti(to je ono sto se krmelji od rodjenja, mada u zadnje vreme je bilo tek malcice ili nikako krmelja)dal;a sam da se i tu uzme bris i pokazalo je da sada ima streptokokr u oku- znaci, preneo je iz nosa trljanjem! :batina:

Inace, mi smo ok, jedino sto sam premorena, radila ove nedelje od pola6, ustajala u pola5 tako da sam vec u 7 mogla da spavam! Jos sam pocela i generalku u kuci, sredjivala spavacu sobu, treba danas prozore da operem i stavim zavesu pa cemo onda dalje jednu po jednu sobu da sredjujemo jer sredinom decembra hocu jelku da okitim pa da do tadabude sve lepo i cisto!

Kako ste mi vi? Kako trudnjace nase?
    Ja ne mogu da vas ispratim, jednostavno nemam vremena a i kada sam za kompom, uvek trazim neki materijal i ideje za vrtic pa dok pronadjem sta treba vise nisam ni zasta!

Ovih dana sam popunila formular za vrtic. Bio je plan da ide tek od proleca posto do tada sveki moze da ga cuva ali izgleda da ce ici od januara jer je velika guzva pa ima mnogo dece na cekanju a sada se cekam odgovor jednih roditelja koji se dvoume pa ako oni odustanu u vrticu ce mi cuvati to mesto posto sam tamo zaposlena pa je jelte logicno da imam prednost pa tako da ne bi izgubili mesto icicemo verovatno od januara a ja zato moram jos i da POLAZEM VOZACKI kako ne bi komplikovala sebi zivot…. Kako li cu sve postici?

Evo, to je moj roman, sada moram da trcim, Alex se ukakio…..

smajlic
    Član
    smajlic

Gde ste mame?Sta se radi?

Forum je sinoc nenormalono kocio,tako da nisam mogla da vam se javim 🙁

Nanice,pa gde si ti?Super sto krecete od januara u vrtic 🙂 Meni je Strahinja totalno drugaciji od kad ide,od skoro je i on poceo,al’ se primecuje razlika 🙂 Sad se sam uspavao sto je do skoro to za mene bila misaona imenica,mislim da vrtic bas utice na njega 🙂

Ja sam bezveze,mm nocas ide za Bosnu vraca se u ponedeljak,a bas sam se nadala da cemo vikend provesti zajedno,al’ nista od toga 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

Dunja jesi li pravila onaj rolat,kako je ispao?

Odoh da operem sudove i popakujem ves,pa se kuckamo :-* :-* :-* :-* :-*

Micka&Nidza

dobro vece mamice, kao ste mi?

Vidim da nas ima u slicno situaciji( manje para nego sto nam treba)….stvarno je strasno, sto kaze moj brat, ne pamtim tezu godinu i jedva cekam da se zavrsi…stvarno je katastroficno…
    Ja juce primila roditeljski dodatak i otisao je vrtoglavom brzinom… ostalo mi je 200 kinti… vratila dug od 2000 ,platila telefon i kupila sofiji i stefanu nesto zaklopicu i gotovo….nikad mi brze nije otisao… proslog meseca sam kupila i plene i kasice i svasta nesto jos pa mi ostalo 1500….

NANICE LJUBI aLEXA… teba kao i mene bas dugo nema….

Smajlic kako su Strahinja i pasuljce? :-*

Kriki :-* :-* :-* vas troje…. ljubi mi imenjaka!!!!

Marija :-* ko sta radi, ti samo pricas sta spremas za rucak i pravis nam zazubice…. 😆 salim se naravno, super je to… dajes mi super ideje….

Dunja, jel hoda Vikica? :-* :-*

Estella, Helena :-* :-* :-* nadam se da cu se redovnije javljati pa cemo se malo bolje upoznati….

Moj sin je postao veoma aktivan sto se tice hodanja i pustanja…. setam ga malo po sobi ali on hoce sam i uspeva mu da stoji bez ikakvog oslonca nekih 30-tak sekundi, pokusava da se okrene prema meni/babi zavisi u koju gleda… trazni onu drugu….

Sofi mi je superiska…. dete samo gleda sta ce da jede… DAJ NESTO DA JEDEM… svakih pola sata…
    Inace prica,prica,prica…. prava pricalica…. ucim je dane u nedelji i zapamtila je sve, samo mi CET(vr)TAK najsmesniji…. evo kako izgleda cela nedelja: PONEDEJAK, UTOJAK,SEDA, CETTAK, PETAK, SUBOTA, NEDEJA… 😆 😆 😆 :ruganje: :ruganje: :ruganje:
    blesavica moja najsladja…. (inace kaze za sebe da je najveca dedina (lj) „UBAV“)

toliko od mene za veceras…. odoh da gledam farmu pa u krpe,sto bi Dunja rekla…. za sve :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Marija123
    Član
    Marija123

ej zenske…ja prva….nesto nisam mogla ni da udjem u forum danima neznam sta je to…vidim ima nas i starih i ovih novih pa bravo…. :bravo: :bravo: :bravo:
    mi i dalje kasljemo i kod kuce su obe, i ludilo se nastavlja….
    samo me grdite sto vam tako lepo kuvam…. 😆 😆 😆
    isli smo u subotu na adu , sto je lepo zene kao u sred leta i vozila sam se na neku deciju vrtesku bas smo uzivali… 😆 i kaju smo ljuljali… 😆
    moram da idem da sredjujem stan i da kuvam i pravim dorucak…. :-*

helena M
    Član
    helena M

Dobro jutro,drage moje!!!!!!!!!!!!!!!

Evo za sve :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica:

Juce se nije moglo uci na forum,ja malo sinoc bila na chatu…………….posle je i on zakocio………….

Opet ponedeljak 🙁 🙁 🙁 i jos ovako grozan dan samo za :spavam: :spavam: :spavam:

U mojoj se zgradi sinoc pucalo kao da je Nova godina a ne slava………..a Helena mi vec spavala pa sam sedela pored nje u slucaju da se probudi……….uhhhhhhhhhhhhhh…………kako je slava izgubila znacenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bas u svemu preterujemo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

e,verovatno cete misliti da nisam normalna……………….tek sinoc sam skinula Heleni siroki povoj………mi smo do sada bili samo jednom na uz kukova i tada su nam rekli da nosimo samo nocu………..medjutim meni je nekako bilo lakse da „baratam“ sa njom kada ima povoj :doomed: …………..tek prekosutra idemo na drugi uz,zakazali smo pre dva meseca,neverovatna guzva!!!!…………e,sada valjda nisam pogresila sto sam skinula?! :neznam:

Za sve :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Marija123
    Član
    Marija123

helena duso pa meni je mica rodjena sa 1850kg i ja sam joj skinula u 3 mesecu povoj, a kaji sam u 4m….tako da slobodno, to se u svetu nigde ne stavlja samo nasi pricaju price….
    a kaficu pijem hvala…. :-*

helena M
    Član
    helena M

Znam,draga,da se nigde ne nosi.
    Pitala ja u porodilistu one dr o tome………….a one me samo pitale znas li koji je procenat ljudi u svetu koji imaju problema sa kukovima? ja reko nemam pojma…………………..tako da su me teda ubedacile…………….pa sam sve bila u tripu da negde ne pogresim :neznam: …………………ali ja sam sada skinula pa cemo videti u sredu………………..

roko
    Član
    roko

Jutro drage moje,ja teško ulazim na forum,kako ste miii ,ljubimo vas ja i Andjela 🙂

Gledanje 1,936 članaka - 1,936 do 1,950 (od 1,982 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.