Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 1,981 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  sladjanam 8 godine, 12 meseci ranije.

Gledanje 1,951 članaka - 1,951 do 1,965 (od 1,982 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• Marija123
    Član
    Marija123

oprecna misljenja, ja micu sam vodila kod jednog cuvenog radiologa koji je tad radio privatno inace je iz tirsove, i on mi tad kaze ma skinite i ne maltretiraajte dete, i tako sam ja mici sa 3m skinula, a kaju sam vodila u ristic i ona mi rekla doktorka da joj stavljam samo noci sto naravno nisam….i evo nista im ne fali….mici fali koje kilo slabo jede ali dobro…bice manekenka… 😆

helena M
    Član
    helena M

Konacno sam uspela da udjem……………………….ovo je da siznes………………stvarno ne znam zasto nesto ne urade povodom ovog problema sa forumom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marija123
    Član
    Marija123

evo ga radi…….uzas…
    kaja zaspala mica legla, mm ode da popravi drugu dvd i ja cu sad da spakujem pizza pitu njemu sutra za dorucak i da uzmem daljinski u ruke…. 😆 veceras je samo moj…. 😆 😆 😆
    kaja kaslje i dalje ali ja forsiram sokove iscedjene i ona je cini mi se bolje….
    mica ujutru u skolicu….
    kako ste zenske? kako su mi trudnjace? jel ste culi za pozar, ej to je kod moje drugarice u ulazu, bila je i na tv-u a sestra joj kod nje trudna i treba da se porodi za neki dan, i pri tom ona je na 5. i nemaju lift, sva sreca sve je ok, dobro su, bas sam se bila uplasila….
    odoh da odmorim malo…
    kissssss :-* :-* :-*

dunja26
    Član
    dunja26

di ste devojke

necu vise nista da pricam o radu ovog foruma, jer ovo je uzas!!!!!!

smajlic, pravila sam rolat, samo bez pecuraka i mogu ti reci da ce verovatno biti cesto kod nas na meniju jer je fin a brzo se napravi a pizzu svi volimo tako da preporucujem svakom ko zeli brzinski rucak

micka sofka je bas strava, kako ona to nabraja, mora da je slatka ko med :-* :-*
    violeta jos ne hoda, ali se pusti ponekad pa malo stoji u mestu, ne da za ruke da se voda, ni za Boga tako da ju ne diram, sama ce krenuti kad se oseti sigurnom

kod nas su ovih dana na repertoaru zubi, druga gornja jedinica nam izbila skroz, izbila nam i gornja dvojka a probila i druga gornja dvojka ali nije jos izbila skroz 😯 iskacu ko kokice :ruganje:

pravicu deveru tortu sad za rodjendan u petak, isto sa fondanom, torta ce biti u obliku knjige, nadam se da ce uspeti kako sam zamislila, tj radicemo ju mm i ja zajedno :>

marija kako su mica manekenka i kaja, jel kaja bolje?

i sad sta sam jos htela 💡 ❓ ne radi mozak izgleda 🙄

kriki, nanice, helena,estella,sladjo i ostale dame :-*

kriki25
    Član
    kriki25

Oooooooooo :klanjam: :klanjam: :klanjam: Konacno radi ovo sr…! Ovih dana sam i bila zauzeta dosta, ali kad god sam sela da malo iskuliram na netu, ovo cudo nije radilo. Mislim stvarno! Vazno da su udarili ovu Pampers reklamu, a to sto se forum ne otvara i ne funkcionise nikom nista! :galamdzija:

Mi smo lepo proveli vikend. Ja sam u subotu isla da se farbam i malo friziram za svoju dusu. Juce smo bili na dve slave. Joj nesto mi nije prijala ta slavska klopa, bas mi je sinoc bilo muka, a moram priznati da nisam krkala k’o sto umem. 😆 Vodili smo i Stefana na oba mesta, pa se malo druzio s decom, bas voli decu i hoce da se igra.

Danas smo uglavnom tumarali tu po stanu. Bila mi mama malo i tako, popodne u nabavku potrebstina. I vidim svi pricaju o pizza rolatu, a i ja sam ga veceras pravila, pola za veceru, pola cemo sutra za dorucak. Mmm bas je ukusno, a lako se pravi. Super je kad recimo dolaze neki gosti, nema ko ne voli pizzu, a bas je brzinsko i jednostavno jelo.

Sto se tice sirokog povoja, ja sam to po skolski gurala do punih 6 meseci. Sto kaze Helena, bilo mi lakse da baratam bebom. :doomed:

I tako drage moje, nadam se da ce ovo cudo normalno od sad da radi, pa da vise kuckamo. Odoh ja sad polako na spavanjac, pa cu da navratim ujutru uz kaficu… Laku noc, lepe snove svima zelim… :spavam:

kriki25
    Član
    kriki25

O da, samo da castim za nas 11. rodjendancic! :alkoholicari:

Marija123
    Član
    Marija123

dobro jutro….evo :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica:
    sta se radi….stefane pa jos malo rodjis…rasstu decica….ako ako ali sad ce opet jedna bekica ….divno

mi po kuci…kaja kaslje i dalje..ali nema t…mica ode u skolicu…

odoh zove me….

Marija123
    Član
    Marija123

pravila sam pizza rolat i divan je, cak je i mica pojela jedno parce 😆 a ostatak sam spakovala mm-u za dorucak, bas je brzo i izdasno, pravila sam ga ja i ranije ali sam bila zaboravila…. 😯
    odosmo da jedemo poparu…. :-*

kriki25
    Član
    kriki25

Dobro jutro! :-*

Evo ja sedoh da uz kaficu malo prelistam net. Stefan spava, mm na poslu, klasika. Malo pre sam izbrisala podove da budu spremni za malog Kicu koji puze uzduz i popreko kroz ceo stan. Bude tu i udaraca i kmekanja, al’ valjda je to normalno da bi naucio da se pazi. Moram kupiti zastite za fioke jer je poceo njih da istrazuje. Stekere i coskove sam obezbedila. I tako, to su nase nove faze. 😆

Nije vise histerican kao sto je bio onih par dana, mada ja novi zubic jos ne vidim, tek je ovaj jedan na pola iznikao. I mnogo mi je smesan sa jednim zubicem. 😆

Jos smisljam sta cu danas za rucak… Valjda ce mi nesto na um pasti…

‘ajd pa se kuckamo kasnije… :caos:

helena M
    Član
    helena M

Jutro,devojke!!!!

Hvala na kafici…………evo ja upravo pijem a Helena se igra na krevetu i nesto „prica“,dusa moja :love:

Ja sam se nocas naspavala……….ona se samo jednom budila sa siki :bravo: ……….a ustale smo oko pola 9h……….

Sta je sa Estellom,Aneri,VesnomS?????????????

Zenske,pa vi ste bas vredne……….svaki dan kuvate????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SVAKA CAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ja kuvam svaki dan samo Heleni,a nama kuvam mozda dva puta nedeljno,vikendom smo obicno kod roditelja na rucku :bravo:………….zivele mama i sveki :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

E,mi jos nismo zanimljivi niti puzimo niti ima naznaka da ce zubici skoro 🙄

:-* :-* :-* :-* za sve

sladjanam
    Član
    sladjanam

De ste cice :-* :-* :-* Ja nisam bila onlajn neki dan, osim da proverim mail 🙂 Bili smo malo zauzeti 😛 Za vikend smo bili kod mojih, gde smo skitali po slavama, a i imali goste . Ni(n)dža je imao tri dana temperaturu, bez šmrcanja ili bilo kakvih drugih simptoma, i to je znala uveče da se popne na 38,5 celzijusa. Ali evo danas je ok, verovatno je to onaj virusčić sa trodnevnom temperaturom, čitala sam da se to deci često dešava. Možda ima veze i sa zubićem, probila mu je prva donjadvojka. Džoni gleda crtani trenutno, a inače je u fazonu samo da ga vodam negde, hoda kad ga držim za rukice , ili puzi, baš je aktivan.

Vidim mame ili kuvaju ili ne kuvaju, ja volim da kuvam, i baš mi prija kad nešto skuvam, krivo mi je što ponekad nemam dovoljno vremena za kuvanje, klinja je zahtevan, sve što skuvam skuvam kad on spava, ili kad ga pazi baba. Još malo pa će nam se i on pridružiti za stolom 🙂 Za sad mu kuvam odvojeno. Moraću da probam taj pizza rolat, zvuči ukusno, mmmm….

Novo je i da sam krenula na aerobik 🙂 Konačno:) Idemo ja i komšinica, makar će me ona terati da idem svako veče, a bogme i ja nju :> Nemam upalu mišića, iako sam veći deo treninga odradila bez zabušavanja, valjda je pomogao paracetamol pre spavanja.

helena M
    Član
    helena M

Ne znam dal sam vam rekla pre neki dan smo kupili inhalator………..e,sada,pufna kada spava krci,cuje se kao da ima slinica,stavim joj fizioloski i probam sa pumpicom da izvucem,al nema nista a kada zaspi krci!!!!!!!!…………Pa me zanima koliko cesto smem da je inhaliram,koliko da sipam fizioloskog,koliko inhaliranje da traje vremenski?

sladjanam
    Član
    sladjanam

Helena, ja stavljam 2 ml fiziološkog i pola ml pantenola, a traje oko 5 minuta (dok ne ispari tečnost). To radim jednom dnevno, kad ima potrebe, i samo to smem sama da mu dajem, bez da mi dr kaže. Imaš onaj fiziološki od pola litra u apoteci, to duuuugooo traje, i kupi neki špric da možešda izmeriš količinu.

:-*

Marija123
    Član
    Marija123

helena, mozes inhalacije uvece i ujutru, i 3ml je sasvim dovoljno za bebu…a to sto se cuje je stridor i normalno je kod beba, i kaji se dugo to culo…. 😆

sladjanam
    Član
    sladjanam

Helena, ja stavljam 2 ml fiziološkog i pola ml pantenola, a traje oko 5 minuta (dok ne ispari tečnost). To radim jednom dnevno, kad ima potrebe, i samo to smem sama da mu dajem, bez da mi dr kaže. Imaš onaj fiziološki od pola litra u apoteci, to duuuugooo traje, i kupi neki špric da možešda izmeriš količinu.

:-*

Gledanje 1,951 članaka - 1,951 do 1,965 (od 1,982 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.