Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,917 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MikaMaca 10 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 3,918 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• masha_kv
    Član
    masha_kv

Zdravo svima!

Jancika spava,a ja da iskoristim da se javim. ;]

Ceo dan jurimo za kuhinju sta nam treba…uh…bas sam se umorila, a i Jana..

Jasmina, ja sam ovako radila:

5 punih meseci-povrce(krompir, sargarepa, karfiol, brokoli…)

6 punih meseci-meso i voce postepeno, i sokove takodje

6,5 meseci-zumance

8 punih meseci-jogurt, pavlaka, popara, griz, palenta…

Andrija, srecan rodjendancic ljubavi! :-*

A sto kazes za mleko, Jani vise nije dovoljno samo mleko. Ona popije po 200ml i vec posle 1,5 sat je gladna…

Inace, meni je izgleda stalo mleko potpuno 🙁 Nije ni cudo koliko sam stresova imala u poslednje vreme… Bas sam tuzna, ali sta cu…Hvala Bogu imalo je kad je bilo najpotrebnije, sad Janci jede sve, pa sta da radimo..bilo bi lepo da sam je jos dojila, ali sad…sta cu…

Jasmina Babic

Pa da, svi uglavnom tako rade! Ja sam pocela sa 5 meseci i 3 nedelje krompiric, mrkvicu, jabuku i sad smo uveli i ostalo povrce sto si navela, ali jos nismo meso i zumance, sacekacu da bas lepo pocne ruckati povrce, jer voce bas voli, valjda slatko. Hvala ti. Mene izludjuje stalno jedno te isto pa me interesuje ima li jos nesto da mu mogu dati od povrca, pre mesa?

sanjas
    Član
    sanjas

Evo mene opet.Od danas cemo se druziti ovde,napustili smo mladje drugare,ali cemo ih povremeno obici.
    Winnie hvala na dobrodoslici. 🙂 :-*
    Stefane srecan ti 9. rodjendancic!
    Bebo ja Marku kuvam caj kao i za nas.Za sad sam mu davala samo kamilicu.
    Jasmina srecna ti godisnjica!Sto se tice povrca mozes mu davati i malo spanaca,prokelj,tikvice.Meso mozes vec poceti.Dozvoljeno je od punih 6 meseci.

sanjas
    Član
    sanjas

Moj Marko je trenutno bolestan,jako kaslje,kija,curi mu nos.Dobili smo danas inhalacije.Trebamo ici tri dana,pre i poslepodne.Danas je vec imao jednu i cini mi se da mu je malo lakse.Nadam se da ce ubrzo biti bolje posto mi je jako tesko da ga gledam kako se muci.
    E sad jos malo da se predstavimo-mi samo poznati kao nespavalice,tek pre mesec dana smo poceli da spavamo nocu,ali i dalje uz 4,5 budjenja.Poceli smo da jedemo i sad imamo tri nemlecna obroka-povrce,voce i zitarice,pred spavanje bebelac,nocu i ujutru sisanje.Inace lepo napredujemo,jako smo zivahni i stalno u nekoj akciji. 🙂

Svim novim drugarima i njihovim mamama saljemo puno :-* :-* :-* .

vanjaja
    Član
    vanjaja

zdravo drugari
    Samo da vas pozdravim i idem da citam, a kako sam umorna nemam sile ni da kucam.Matea ne maximalno ugnjavila danas, ustala u 5 i uopste ne spava celi dan samo dremne na 5 min dok siki i to je to. Kenka celi dan nervozna je a setali smo se i nista. Evo i sada mi u rukama kmecka dok ovo pisem 🙁

MilicaCale

Jasmina, mozes svo korenje (paskanat, celer, persun…), cveklu, kukuruz, tikvu, ma, mozes sve smrznuto, naravno bez graska i boranije,… nisam sigurna za prokelj,
    Ako ti je slabo, uvedi meso, makar kuvaj povrce sa mesom, da bude jaci obrok.
    Ta tvoja doktorka je usila cak i one sa rode, ima stroziju tablicu. Ja sam mislila da sam ja stroga, ali ona…

MilicaCale

Zaboravih, srecna godisnjica, srecni mini rodjendancici.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Evo i nas da se javnemo, nije nas bio celog dana 😯 hehehe.
    Bili danas kod drugarice i igrali se malo, a ja kreten zaboravila da mu ponesem tamo i kolica jer kao sta ce mi, pa nismo mogli u setnjicu ali bili smo na terasi 😉
    Srle sad spava pa mogu malo da kuckam.
    Stefane srecan mini rodjus!!! :cvecko:
    Milice evo za poparu recepis hehe:
    kad potopis hleb u vodu onda uzmes zumance i umutis ga sa malo pavlake i dodas u taj hleb i kad to popara gotova onda samo dodas pavlake koliko hoces ili nesto druho ako ne jede pavlaku. Valjda sam ti lepo objasnila :-*

MilicaCale

mljac, mljac, moze, Probamo za veceru. Hvala.:cvecko:
    Joj, ne moze, rucali smo zumance, nista, za neki dan. Za sad, moze mama da proba. 😆

Winnie the Pooh

Milice,moze popara i bez zumanceta :hmm: a sto :anene: grasak i boraniju :hmm: Mi to ruckamo oooodavno :neznam: Tj. mi jedemo SVO povrce,sem pasulja,kupusa,paprike,paradajza,ne znam ima li jos koje….

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Srle jede i pasulj i kupus.
    Jasmina srecan godisnjica!!!
    Winnie moze popara bez zumanceta ali je Milica pitala za „gurmansku“ poparu kako je nazvala hehe koju ja dajem Srletu ;]
    Pocela mi serija odo pa se posle kuckamo :-*

Luk Skywallker

ehehej….tata preuzeo bebu pa sad mama ima slobodno vece….pa rekoh samo da vas sve pozz i idem da citam postu i da vidim sta se desava na f.b…

Mikac
    Član
    Mikac

Mame. evo i mi se prijav;jujemo polako kod vas, posto smo vec veiikiiiii!Ljubimo sve stare-nove drugare i nadamo se da cemo se lepo druziti ;] :-* :love:
    Sanjas, nadam se da ce Markic biti bolje od inhalacija 🙂

gilence
    Član
    gilence

dobro vece mamike i hvala mamikama koje su se setile da nam cestitaju rodjendancic :-* . Andrija je danas toliko bio placljiv i nervozan da sam totalno poludela,sigurno su zubi cim uopste dans nije spavao i ovaj dan necu nikada zaboraviti,sve najruznije i najstrasnije mi se desilo danas,toliko sam slomljena i neraspolozena,pitam se da li moze u jednom danu da mi se sve ruzno izdesava i ne znam samo kako sam podnela 🙁 🙁 🙁 😥

evo Andrija mi spava jos od 7h i to jedva sam ga uspavala i non stop place u snu….

cestitamo sve sto smo propustili…

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Gilence cestitamo Andriji minirodjus, nisam videla jer su stranice krenule od pocetka :-* za vas!
    Gilence znaci nerviranju nikad kraja? Ako ti je lakse izjadaj se, imas nas :HAG: pa ako ce ti biti bar malo lakse ajde
    Srle drema svoju dremku a mm i ja gledamo Velikog brata, bas me zanima koje ce sve bolide da dovedu. Ovo do sada je manje vise uzas

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 3,918 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.