Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,917 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MikaMaca 10 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 3,886 članaka - 3,886 do 3,900 (od 3,918 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• nona
    Član
    nona

a evo i mene!
    prvo KACI da cestitam :zvezda: :zvezda: :zvezda: jos jedno bebce!vrlo hrabra odluka i za svaku pohvalu.
    sto laze sanjas,citiram“ ja sam govorila da ne planiram vise dece,da necu opet da prolazim kroz one bolove…Medjutim misljenje je pocelo da mi se menja,tako da ce verovatno biti jos jedno bebce,ali kasnije… „isto tako!
    MakaLolo drago mi je da je sad sve ok.
    mi smo juce isle na sistematski pregled i moja dusa je teska 9.950kg,a visoka 71cm!kaze dr sve je ok,samo tako nastavi,s’ tim sto mi je rekla da uvedem zumance i da joj dajem koricu hleba da zvacka!
    gilence meni ivona jos nije pala,ali mogu misliti kako si se osecala?prosto covek odreaguje kako odreaguje!
    eto odoh malo da snjuram po netu…..
    AKO IMA NEKI RODJENDANCIC CESTITAM!

84d
    Član
    84d

Kaća, čestitamo!!!! :HAG: :HAG: :cvecko: :bravo: :-* A kao da smo juče bile na temi trudnoće… Vreme leti, David će biti veliki kada se rodi bata ili seka :love: Sve najlepše!.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

SanjaS ne brinem se ja uopste nego me nerviraju sestre koje se tako ponasaju. Ja u DZ idem jedino zbog tih vakcina i to je to. Mene mama nikad nije vodila kod dr, na prstima jedne ruke mogu da nabrojim koliko sam puta bila kod doktora (pu pu pu) jer je sve sama lecila, tj nije ona panicar i nije me vodila zbog obicnih prehlada tak toga a necu ni ja Sr;eta. Naravno Boze zdravlja pada ne moramo da idemo.
    Nece da mi posalje poruku a ja hocu da legnem
    Gur
    Laku noc mamice pa sekuckamo sutra

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Dobro jutro moje lenjstine izvoli te :kafica:
    Pa sta je bre ovo, ja sinoc pslednja i jutros prva, ja ko dezurna hehe
    Srle se probudio u pola 8 opet, izgleda da mu je to novo vreme ustajanj na koje moramo da se naviknemo nema nam druge.
    Danas ce biti divan i topao dan 28 stepeni pa cemo videti da li cemo rostilj da pravimo ili cemo na adu da idemo sa kumovima

michell
    Član
    michell

Evo i ja da se javim!
    Dobro jutro bebironcicima i mamama! Mi smo budne od 5:30. NAravno, ona sada spava, a ja cu biti slogirana citav dan!
    Kaca cestitam, a vidim mnogima se promjenilo misljenje u vezi ponovne trudnoce. I ja sam bila ne jos, ne pada mi na pamet, ali sada bih vec mogla ponovo…
    Posto spadam u „stariju“ grupu mama (po godinama), usudjujem se zakljuciti da zena nema predstave koliko ljubavi i strpljenja ima u sebi dok ne dobije dijete!
    Nona, super je Ivonica. I Sofi je imala tako oko 10 kg na poslednjoj kontroli. Korica od hleba je jedna od najuzbudljivijih stvari u njenim rukama, smiri se dijete u kakvoj god histeriji da je bila. To joj je sedativ, hehe! Problem je sto je naucila da odgriza pa smo malo vise oprezni sada! Ja joj dam i plazmu da sisa, pola pojede, pola ispljune ali se zabavlja! Mi smo uveli zumance skroz, samo ne znam koliko puta da joj dajem…na koji sve nacin moze da se iskoristi…za sada samo kuvano pa izmiksano sa drugom hranom.
    Gilence, bice padova jos…i ja sam odreagovala na Sofijin prvi pad ali vidim da njoj nije bilo stresno.
    E, ono sto je moja malecka napravila juce ujutru – ustala je na noge u kreveticu! Uhvatila se za ogradicu i hop na noge! Da je nisam gledala sta radi ne bih vjerovala kojom brzinom je to napravila! Tako, od sada su mi otvorene cetvore oci i ostavljam je samu samo na podu!
    Ne vidim da ima neki rodjendan, ako ima cestitam….

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Bravo za Sofiu :bravo: U pravu si michell od sad cetvoro ociju, jer jos malo pa ce poceti uz sve da se vere
    Ovo moje dete je blesavo skroz, hoda hoda i kad hoce da se sagne da uze neku igrackicu on se tako baci da to nije normalno, ma kolena su mu u modricama uzas

Mikac
    Član
    Mikac

Dobro jutro mame, evo i nas ranije.Prvo prijatna kafica svima.Uh, ja jedva gledam, decko pio mlkce u 6, i nije hteo da nastavi da spava, jedva je dremnuo do 7.Uh gde je ono vreme kada je produzivao do 9, sto kaze MikaMaca, nema druge nego da se naviknemo.A sada ima nove fore, cim ga stavim na krevet na ledja, baca se na stomak, i to radi tako lako, prosto u letu, isto kada ga stavim u krevetac, tako da ga pola noci vracam u normalan polozaj.Valjda ce uskoro da iskulira i pocne normalno da lezi, heheh.
    Gilence, Andriji srecan mini rodjendancic, sve najlepse, a za pad ne brini, samo kada nema posledica. 🙂 Sve je to sastavni deo rasta i odrastanja.
    Evo ga mis igra se u ogradici, pa cemo malo kasnije da doruckujemo.
    Michell, opasna ti je Sofi, bas je napredna za svoje mesece.A kada ti uvece leze kada se budi tako rano?Ja sam primetila nesto kod Pece.Ako se uspava oko 9, onda ujutru spava duze, ako probijemo taj termin, onda se ranije budi.Nema neke logike, ali je provereno tako.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Andrija srecan ti 10 mini rodjus :-* I ti se polako priblizavas velikom rodjusu
    :bravo: za Pecu „prevrtljivka“ hehe
    Mikac i kod nas je nekad tako i ja sam odavno prestala da trazim logiku u svemu syo je vezano za Srleta hehe

MilicaCale

Dobro jutro. Izvolte, :kafica:, pridruzite mi se.
    Sinoc sam bezuspesno pokusavala da posaljem poruku, pa odustala.
    Nona i Mishele, svaka cast za kilaze, mi jos nemamo toliko, i necemo, sigurno ni sa godinu dana.
    Andrija, srecan ti 10. minirodjendan.
    Bravo za drugara Pecu, izgleda da su ipak razmenili bebece fore, i to Sava pokupio Pecine, sa okretanjem u krevecu. Hit je da se legne popreko, pa udari glava. Tako se nocas razbudio u 3, a ja legla u 1, pa je bio budan do 5, kad je ipak dobio siku, uprkos mojoj cvrstoj volji :).

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Moze meni Cale kafa
    Evo mi se dogovorili ipak da pravimo rostilj a ne da idemo na Adu
    Bas sam lepo raspolozena kadje ovako lepo vreme. Srle spavka sad i kad ustane dobice nesto za dorucak ali jos nemam pojma sta hehe

bilja74
    Član
    bilja74

Dobro jutro i od nas.Cera me je nocas pocastila budjenjem u 5 ,zeljna da sisa ,ali srecom posle je nastavila da spava do 8.Ne znam sta joj bi da se tako rano probudi,valjda nece vise.Kaca od sveg srca ti cestitam na novoj trudnoci ,svaka ti cast!Gilence srecan rodjendancic.MakaLolo ,super da je Aleksa bolje,polako i sve ce se srediti.Mikac,pa beban ti je sad pravi Pecko-nemirko,kako se okrenu ocas posla ,jedan dan mislis ne mogu nista ,a vec sledeci rade ono sto si mislio da nikad nece moci.Bravo za Srleta i visinu ,pravi je momak.Nona iIvona je bas velika devojka.Mishell,Sofi je moj idol kako je snazna i jaka i bas je napredna,za razliku od ove moje mrvice.

MilicaCale

Blago vama, MikaMaco. Mi smo hteli da setamo, a stizu sveki i drustvo pa treba jos srediti kucu… Nama przim papriku i jaja, pa se nesto mislim da Savi ponudim przena jaja, nismo ih jos jeli, ni ceo belanac, samo u tragovima.
    Kako sam primetila da mi je dete poraslo (osim po garderobi), uprkos tome sto na merenju ne raste: Kad je poceo da snjura po kuci, jedva je mogao da dohvati rucice na radnim delovima, i to ako se podigne na prste. Pre neki dan je dohvatio tanjir koji je stajao na radnom delu.

michell
    Član
    michell

Evo me u drugom naletu…
    Vidim svi su nesto ranili jutros sa budjenjem, da nije pun mjesec?
    Mikac, zaspemo (i ja ona) oko 20:30 – 21 najkasnije. NIkada nije docekala preko. Vec oko 19:30, kada pocinje dnevnik hehe, ona se unervozi, pa onda imamo ritual igranja, kupanja i mlekca i onesvjesti se! Super spava tokom noci, tu i tamo se vrpolji kada joj je vruce ili nesto…
    Inace, pocela je da spava u kratkim rukavima, a isto tako kako god da je spustim ona odmah okrece na stomak. Voli tako, i tako spava jos kada je bila mala beba (posto je sada veeelika)
    Biljo hvala, ako je to kompliment da ti je idol…ali ja ne znam vise gdje da je stavim osim na pod sa igrackama i rado bi se mjenjala za jednu malu bubicu Miu!
    U pravu si MikaMaco, ni ja nisam bila zadovoljna mjerenjem „visine“ u dz, uvjek ispadne kao da nije napredovala a ovamo izrasla iz garderobice, samo kupujem!
    Greska je bila u citava 4 cm, sto nije zanemarljivo!

malena89
    Član
    malena89

zdravo mame… ja da vam javim da je moja anjica juce zaspala oko 22.30h a probudila se u 9h… nije bas najbolje spavala… kenjkala je vise puta u toku noci,okretala se… jutros oko 6 jela i opet zaspala…
    andriji srecan mini rodjendan…
    mi odosmo u setnju…

Mikamaco sta bi sa tim susretom mama u beogradu? jel cemo svi da se vidimo ili ne? posto vidim ti si nesto kao organizator… jel bi bili u prirodi recimo na kalisu ili u nekom kaficu?
    sorry jer ovoj temi nije mesto ovde ali nece bas dugo da mi posalje poruku na pravom mestu pa ajde da pokusam ovde..
    kuckamo se kasnije odosmo mi da se setkamo

Mikac
    Član
    Mikac

E mamike, moj mis se uspavkao oko 10.Sada ja rastrebljujem po kuci, mm pere auto, pa kada se probudi idemo do niske banje.Jedva cekam, bas cemo sa uzivanjem prosetati.Doruckovao je poparu i tako.Sto kaze MikaMaca bas je super raspolozenje kada je vreme ovako lepo. :bravo: :respekt:
    MilicaCale, e izvini, al nasli su kad da ti dodju, hihi.Ti mama sa malom bebom sama plus sve njih da ugostis, bas su uvidjajni i to kako kazes, uvek rucak, ni manje ni vise.Sta ces.Ali mislim da bas i nije fer, bas mi nije pravo za tebe.Mogu da zamislim kako ti je. :galamdzija:

Gledanje 3,886 članaka - 3,886 do 3,900 (od 3,918 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.