Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 2,611 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mimipet 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 2,596 članaka - 2,596 do 2,610 (od 2,612 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• kriki25
    Član
    kriki25

Dobar dan drage zene! :-*

I danas je vrelo, ali cini mi se ne kao juce. Jos se kao nesto i naoblacilo. Rekose da su moguci pljuskovi, ali toplo ce biti do srede, a onda osvezenje! Da malo predahnemo! ;]

Mi smo jutros poranili oko 8, pa smo odmah otisli kod s&s na dvoriste. Bi lepo u hladu, jos kao neki vetric pirkio. Stefan je uzivao, vozali ga u kolicima, pa je zaspao. Ali bas se oznojio i upalio mu se vratic, a i obrazi mu onako zarvenjeni. Uzela sam danas puder, pa cu mu staviti na vratic posle kupanja.

MM i ja kupili zastavu Srbije. 😆 Ode on s drustvom da gleda utakmicu, a Stefan i ja se klimatizujemo u stanu. On dzonja, ja pijem kaficu i pomalo pratim utakmicu. ‘oce li vise ovi nasi dati gol?!

I tako…

villma
    Član
    villma

kriki, i mi smo jutros bili na terasi, ona vozi dubak, pa ko god prodje ona nesto pevusi, juce sam crkla od smeha, dva psa se igraju i laju, a ona sva srecna vice, vuf, vuf, psi prestadose sa lajanjem, i onako je cudno ggledaju, a ona poce da vristi i opet, vuf, vuf, vuf, kao „ajde, sta ste stali, lajte“, hahaha

Dunja, lep ti je novi tiker, svidja mi se strelica

alo mame, gde steeee…

kriki25
    Član
    kriki25

Jooooooj primismo mi gol! :galamdzija:

Villma i mi tako vecinu dana provedemo na terasi. Ovom mom su za sada zanimljivi automobili. Danas prodje i traktor, pa je to bila senzacija. 😆

kriki25
    Član
    kriki25

Izgubili smo… 🙁

dunja26
    Član
    dunja26

hvala vilma :-* evo imam i dodatak hihihi

dunja26
    Član
    dunja26

ksenija sretan vam minic :-* :-* :cvecko: :cvecko: :cvecko: :HAG:

nanica
    Član
    nanica

Cao mame! Nesto vas nema… Ali tako je to vikendom, sutra cemo zato sve :kucam: nadoknaditi!
    Mi danas maltene ceo dan proveli na terasi, bilo je bas prijatno neki vetric pirkao…
    Ne znam sta mi je ali stalno spopadam mm! Danas je opet bilo zemljotresa ali meni ni to nije dovoljno! 😆

Malo sam zbunjena u vezi sa uvodjenjem cvrste hrane… Ne znam kako sta… Par dana sam mu dala zitarice sa sargarepom uvece i to mu se bas svidelo medjutim kada sam mu uvela krompir vec je doslo do zabune jer sam se setila da se sve novo isprobava preko dana… Sada ni sama ne znam sta da radim a ciste zitarice mu nisu tako ukusne kao u kombinaciji sa povrcem… Sto se tice krompira bas mu se i ne svidja sto potpuno razumem jer on hoce malo kao da gusi… Jeste vi praktikovali ono da dete prihvati samu namirnicu pa tek onda davali u kombinaciji? Meni je bezveze da jede sam krompir jer je i meni samoj to Bljak i gusim se od toga…

Ne znam da li da mu dajem zitarice uvece a povrce u podne ili kako? Meni mozda najbolja varijanta da mu ja sada dajem samo u podne obrok- kombinaciju povrca i zitarica jer mi je jako konfuzno davati odmah i u podne i uvece… Nekako ne mogu da uhvatim rutinu… Zbunjujem se i sama a mogu misliti kako je tek njemu…

nanica
    Član
    nanica

Zaboravila sam da cestitam
    MINI RODJENDANCIC :bravo:
    i
    PRVI PRAVI RODJENDANCIC :bravo:

villma
    Član
    villma

:bravo: :bravo: :bravo: evo nama kisice….

Nanice , ja sam na pocetku davala samo jedan obrok, a posle 15-tak dana, dva, slani i sladak, mozes u poctku da dajes samo jedan, prepodne, a posle i popodne recimo obrok koji si vec uvela, za uvece ti nisu lose i one pirincane kasice, site su, a imaju ok ukus, ni moje dete nije bilo odusevljeno krompirom, jer sam ga gnjecila, ali kad sam pocela da blendiram, to je bila druga prica

mimipet
    Član
    mimipet

Vratili se sa reke, idem da se tusnem pa cu valjda nekog zateci online… Ja sam kao teska ovisnica morala da vidim sta se ovde radi juce i danas, pa sam preko moba tj maila samo cituckala i smejala se kao dilajla :ruganje: :ruganje: :ruganje: . Htedoh i nesto napisati, nego nije htelo da me loguje :neznam: . MM me ubi od zezanja zbog rp… Ne kapira covek nasa kuckanja :kucam: – i ne treba 😆
    Vidim, sve smo promenile tikere, supeeeeeeeer 🙂

Pardon, proverih, nisu nanica i kriki 😉

kriki25
    Član
    kriki25

Hellooo!!! ;]

Joj evo kiseee! Konacno osvezenje. Ugasila sam klimu i sve pootvarala da udje vazduh.

Nanice, samo polako, uvodjenje nemlecne hrane je novina i za mamu i za bebu i treba neko vreme da se uhodate. Ja sam isla po skolski, znaci namirnicu po namirnicu u prepodnevnim satima po 3 dana. Do sada je, hvala Bogu, lepo prihvatio sve ukuse (jabuka, kruska, kajsija, banana, sargarepa, krompir, tikvice, brokoli). Zitarice mu dajem pre kupanja kao vecernji obrok, ali ne preterujem, jer je Stefan buckast. Kad isproba nekoliko ukusa, onda krenem sa raznoraznim kombinacijama, pa onda opet uvedem nesto novo i sve tako…

Mimi, je l’ ste se naodmarali pored reke?

nanica
    Član
    nanica

Vilma, znaci da mu u pocetku dajem samo jedan obrok? Meni u stvari probleme prave nove namirnice… Bas mu se svidelo kada sam mu dala kombinaciju zitarica, sargarepe i mog mleka i dosta je pojeo toga. Medjutim, krenula sam sa krompirom i on ga pojede skroz malo… Problem je u stvari sto ne znam kako da mu uvedem nesto novo a da ne poremetim ovo staro?

kriki25
    Član
    kriki25

E da, Nanice, slobodno dodaj u krompir tvoje mleko i ima da ga ponjopa samo tako. I jos jedna stvar, stapni blender je nezamenjiv! Obavezno nabavi, jako brzo i lako se prave kasice bas lepe teksture da beba moze da guta dok je jos mala i nema zubice. Posle cemo da gnjecimo viljuskom da bi ucili da zvacu.

nanica
    Član
    nanica

Vilma, znaci da mu u pocetku dajem samo jedan obrok? Meni u stvari probleme prave nove namirnice… Bas mu se svidelo kada sam mu dala kombinaciju zitarica, sargarepe i mog mleka i dosta je pojeo toga. Medjutim, krenula sam sa krompirom i on ga pojede skroz malo… Problem je u stvari sto ne znam kako da mu uvedem nesto novo a da ne poremetim ovo staro?

villma
    Član
    villma

:HAG: Mimi, ti si se sigurno lepo rashladila pored reke

ja vas :-* idem da spavam, bio je ovo naporan dan…

Gledanje 2,596 članaka - 2,596 do 2,610 (od 2,612 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.