Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,785 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  84d 10 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 3,721 članaka - 3,721 do 3,735 (od 3,786 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• Jelena&Teodora

Danas nas je bas rastuzilo lose vreme,navikli smo da setamo po suncanom danu,a danas kisa i tmurno,pa smo sisli samo do prodavnice……inace Teodora otkriva nove igre otvara mi ladice po kuhinji,pa vadi sve sto stigne,to joj je sad bas zanimljivo…..stalno joj treba paznja i stalno bi da se igra sa mnom,pa stalno nesto izmisljam i onda ako se njoj svidi smeje se,a meni je jako slatka…..rodjendan nam se blizi,rezervisali smo restoran,narucili dekoracije od balona,nismo jos porucili tortu ali sam nasla na nasem forumu par koje mi se svidjaju pa cemo iskopirati,….jos trazimo sta cemo obuci slavljenici,i tako sve lepe pripreme……Teodora mi sada spava a ja pravim tortu od sumskog voca,da imamo kolac za 8.mart…..

Nena75
    Član
    Nena75

Evo nas samo da vas pozdravimo! :-* Ako nas se jos uvek secate:wink:
    Htela sam da dragoj drugarici Jani cestitamo krstenje a mami i tati vencanje! :-* Mi smo takodje zakazali krstenje za 22. mart, a posto se taj dan sprema posna hrana slavlje u jednom restoranu ce biti 28. marta! Jako sam uzbudjena i presrecna, vec smo kupili haljinicu, cipelice, porucili smo tortu…..
    Poljubac za nase staro drustvo i sve nove mame i malene drugare! :-* :-*

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Caos, evo i nas, mi se vratili, bili do merkura i do tempa ali smo morali da skratimo vreme tamo provedeno jer je Srle yaspao pa smo morali da se vrnemo kuci. :-* ya sve

Jasmina Babic

Drage mame,

evo vikend je pa nemam puno vremena za pisanje. Coko, mislim da treba da iskoristis priliku koja ti se pruza. Najbolje za dete je zadovoljna i uspesna mama, a mesec dana gore ce biti tebi nego njima. Samo idi i opusteno, brzo ce to proci, on se toga nece ni secati a kasniej cete uzivati u plodovima tog odricanja. Sestra je pitala za povratak na posao. Ja sam se vratila na posao kad je marko imao 4 meseca, doduse par dana pa sam otisla na odnor pa kad je imao oko 5.5 pocela sma svaki dan raditi. Radim od pola 9 do pola 6 imam 2 sata pauzu za dojenje. Cuva ga moja mama i nije lose (kad se mora). On rucka oko 7 ujutru, i onda spava do 10 pa mu mama da flasicu (imam dosta mleka pa izmlazam pumpicom ujutru pa on to posle popije), onda opet spava do 11, ja dodjem kuci oko 12 i do 2 budem sa njima. On siki, ja opet izvucem mleko za kasnije onda se igra sa bakom oko 4 popije to mleko i ja stiyem u pola 6. Sad pocinjemo i kasice pomalo pa ce biti lakse. Najteze je tu majci prvi dani na poslu su uzasni i tesko se skoncentrisati samo mislim na njega. Sreca da je mama slobodna i moze da ga cuva ne znam kako bih ga ostavila sa nekim drugim. Hvala na komplimetima poslacu kasniej jos slika ako stignem sad smo se probudili a muz mi nije trenutno tu pa moram da vas napustim. Kuckacemo posle!

Jasmina Babic

Evo i jos nekih slicica od nas!

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Jasmina, kao med je!!! Mnogo je sladak!!!

malena89
    Član
    malena89

Evo i nas malo… Anja se probudila u 11.30h a do sada je spavala dvaput po pola sata… vidimo se kasnije

Jasmina Babic

Hvala MikaMaco i vi ste puno slatki!

Malena, i Marko danas lose spava, 2-3 puta po pola sata i to samo u kolicima, valjda mu nedostaje setnja. Kod nas je vreme uzasno, kisa non-stop pada i hladno je. Puno vas pozdravljamo pisacemo ako stignemo jos

duckiduca
    Član
    duckiduca

hvala vam sto nas primate :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: ja sam mu jednom kupila kasicu hipp od 5 meseci imao je psenicu u njemu pa sada videcemo kako cemo prihvatiti..ovde u Norveskoj kasice uoopste nisu iste..on se razvaljuje od jabuke i komarce a ovde to nema da se kupi…

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Jao Srle je tek sad zaspao pre 10minuta! Znaci mm i ja smo :sok: :sok: :sok: Ljudi neko mi je amenio dete preko noci ozbiljno!!!
    Bas vas slabo ima veceras, mislila sam da ce biti guzva jer je lose vreme pa nema setnjice.
    Danas nema ni Gilenceta ni Olivere ni LittlLilly :hmm:

lelly
    Član
    lelly

Coko sve krenem da ti napišem šta mislim o pitanju koje si postavila, pa odustanem jer mi je teško da ti kažem i idi i ne idi. Nisam pametna šta da savetujem. Preneću ti moje iskustvo, mislim da je to najbolje. Ja sam se odvajala od deteta i tačno je što druge mame kažu: Teže će da padne tebi, nego njemu.

Prvi put sam išla poslovno u inostranstvo kada je Boki imao oko 4 meseca. Samo na 3 dana, bilo je kao večnost i neću da te lažem, htela sam da svisnem. Najgore mi je što je mi je muž idiot spakovao u torbu portiklu koju je Boki koristio ceo dan, pa je mirisala na njega, na mleko na sve, a ja kao budala idem okolo sa portiklom i njuškam je i hoću da plačem. Htela sam da se vratim sutra dan. I evo sada, ponovo smo bili razdvojeni 7 dana. Malo mi je lakše palo i definitivno sam rešila da ne buljim stalno u njegove slike, jer mi onda bude katastrofa. On se super proveo sa mm, mojim roditeljima i braćom i nije bilo promena u ponašanju, jedino što kada smo se konačno videli nije hteo da me pusti dva sata, bukvalno me ščepao za majicu i nije se mrdnuo od mene, baš je bio srećan.

Znači šta da ti kažem, ako odeš preživećeš naravno ali neće ti biti lako, koncentriši se na posao što više možeš (a možda ih zezneš sve, pa se vratiš posle tri dana 8) ). Ako ne odeš, nemoj ni da misliš o ponudi, kao da se nije desila i ćao. Ti ćeš sama znati najbolje.

Neno vi pravite žurku 28.marta na moj rođendan, možemo da spojimo žurke 😆

Ja izgleda jedina nisam zakazala krštenje detetu jer Bokijeva kuma živi u inostranstvu pa gledam sada kako s njom da se iskombinujem i kada dolazi. Nego mi reče sveki kako joj je pop rekao da se dete ne krsti između prvog i drugog rođendana :hmm: Svašta, to nikad pre nisam čula, kao ili u prvoj godini, ili sačekati da prođe drugi rođendan. Ne kapiram zašto?

malena89
    Član
    malena89

Jasmina meni bas odgovara sto je Anja ovoliko malo spavala, jer ona mene nocu zeza, evo zaspala je pre pola sata i planiram da je budim do 21h, pa se nadam da ce ova noc biti drukcija…
    duckiduca dobrodosla!
    Mikamaco ja na Zoki ne mogu da udjem uopste… Ne znam koji je problem do adsla nije… pokusacu opet veceras,ali ne znam da li cu uspeti… ajde ti i delta pitajte da li postoji neki problem… posto meni stvarno nedostaje da odem na zoki

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Lelly to je tacno da se dete ne krsti izmedju prvog i drugog rodjendana. Znaci mozes u prvoj godini ili u trecoj… Ne znam ni ja zasto ali mozes da pitas popa.

Malena sad cu da odem na zoki pa cu pitati, ajde mi posalji pp sta ti izbaci kad pokusas

мирка

Е, прво морам да се 😯 за то крштење! Проверите ви то мало боље.
    Ја сам сличну ствар чула али у вези дојења. Као – не ваља да беба престане да сиса у другој години него или пре него што напуни годину дана или тек после другог рођендана.Глупост невиђена 👿

Лана 8,
    моје дете је за пример ДАЊУ, али……НОЋУУУУ, ееее то је посебна прича :uzid: Не смирује се док не добије сику. Планирам да ускоро престанемо са сисањем, али како :neznam:
    Ја сам користила кенгура и мени је баш одговарао док шмизла није толико порасла да нисам могла да је носим. Баш ми је био згодан да нпр. одемо превозом до моје куме, будемо цео дан, а мм дође по нас кад заврши посао.

Нено,
    хвала :-* баш вас није било :batinepoguzi: Сигурна сам да ћете се лепо провести!

А, ево Јанине тортице…

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Jao Mirka tortica je predivna zaista :love: Bas je lepa!!!
    Reci mi sta mislis, posto si napisala da si koristila kengur dok jana nije toliko porasla da ne mozes da je nosis tako, jer nama ne vredi da kupimo sad kengur? Jer ja ne znam kakv je osecaj sa kengurom i gde se tezina rasporedi :neznam: A mislim da bi mi znacio ako idem do prodavnice ili negde u komsiluk

Gledanje 3,721 članaka - 3,721 do 3,735 (od 3,786 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.