Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,785 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  84d 10 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 3,751 članaka - 3,751 do 3,765 (od 3,786 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• Maja-belgija

mame srecan nam osmi mart :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko:

bosko srecan ti mini rodendus :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

mirka janina torta je fantasticna :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

nas pocelo da uhvata euforija za rodjendan joj kuku mene kako cu sve organizirati do 10 aprila :galamdzija: ovde sve treba da se naruci ranije i torta treba od sad da je narucim i pokane i sta ja znam sta ne!!!!al dobro dolazi mi majka,brat,sestra i otac pa malo oni da pomognu a i rezervirala sam karte za diznilend u parizu sta da radim obecala sam i bice tu trcanje malo ovde malo onde 😆 😆 😆 😆

jasmina prelepi ste na te slicice :love: :love: :love: :love:

MilicaCale

Mirka, u pravu si, ako ce da posluže samo jednu godinu. Mi smo tom logikom prva kupili (dobili) najjeftinija, da bi na proleće kupili skuplja. Trebaće nam bar jos dve godine, mada, možda i duže. Nisam sigurna, ali čini mi se da mogu da se voze do tri godine, najmanje. Nadamo se i drugom detetu, jednog dana, pa da se nađe. (tetka je dobila jedna pre 22 godine, tri deteta su očuvana u njima, i još uvek su kao nova, jedino što čuva za unuče, pa ne mogu da tražim). Cena mi je užas, ali se spremam da skupljam pare za rođendan, pa da kupimo. Ova koja imamo su skoro 6 kg, pa ne mogu više da ih vučem uz-niz stepenice.

olivera021

Dobro jutro mamice i srećan vam dan žena :cvecko:
    Klincima čestitamo sve što smo propustili na ovih 8-9 strana od četvrtka. Bili smo kod mojih.
    Samo sam brzinski prelistala šta ste pričale, videli smo slikice :bravo: :bravo: pelepi ste….
    Kiša pada ništa od šetnje. Mi smo dobili na korišćenje još jedno sedište za auto i još jedna kolica pa smo ih stavili kod mojih da ne vučem svaki čas tamo vamo, a sedište veliko u tatin auto a malo u mamin auto :bravo: :bravo: super smo se setili. Probaću i šetalicu još jednu da nađem da je ostavim kod mojih ionako će ga mama čuvati kad počnem da radim.
    Iiii kolki post aj :-*

malena89
    Član
    malena89

Dobro jutro mame! Ja moju Anjicu moram da pohvalim… Spavala je od 1h do 10h… pu,pu da je ne ureknem, evo stavila sam je da lezi pored tate, tata spava a ona mu nesto peva… a ja malo na netu… i tako da vidimo se kasnije…

Mikac
    Član
    Mikac

Olivera, mi smo jos uvek u mladjoj grupi, ali cemo se prikljuciti vama uskoro.Reci mi kada si pocela da stavljas since u dubak i iz koje flasice pije, jel iz nuk, na toj slici?Pozdrav od nas…

olivera021

Mikac, samo ti pitaj, dubak ili šećkalica kako je mi zovemo, jako rano, oko šestog meseca. Naravno mnoge će se mame buniti jer je to diskutabilno ali ja radim kako mislim da treba i tad sam ga pustila da hoda po malo. Sad trči sve mi zidove ulubio :batinepoguzi: Pa ti prelistaj temu šetalica i odluči sama.
    A flašica ta na slici je apple jer ima drškice a do 6 meseci je imao nuk 1. posle 6 meseci avent. I nikakve veze nema koja je, mogla sam mu na flašu od minekve nataći cuclu i opet bi isto dudlao :ruganje:

gilence
    Član
    gilence

dobar dan i od nas mamike.

prvo da cestitam 8.mart,sve najbolje :cvecko: za sve vas

puno ste ispisale a mi smo bili u guzvi pa nisam imala vremena da se pisemo,puno smo napredovali,naucili smo da sedimo sami,da se podizemo iz lezeceg u sedeci polozaj,i prestali smo da se budimo nocu za hranu :bravo: za nas,jako sam srecna zbog toga,lepo mi spavka,pu pu da ga ne ureknem xexexexe sinoc je spavao od pola 9 do 7 izjutra bez budjenja,ne jede lose,nekad dobro nekad lose i takoc….

cestitamo sve sto smo propustili,izvinite ako sam nesto zaboravila,kod nas je bas ruzno vreme a i jako je hladno…
    mirka meni nece da otvori slikice jer mi je ovde jako spor net :galamdzija: ali ne sumnjam da se prelepi….
    sutra slavimo 8.rodjendancic :bravo:

ljubimo vas sve puno i nedostajali ste nam punoooooo

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

dobar dan mame! srecan vam Osmi mart! :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko:

i mi pripremamo rodjendan uveliko!jos sedam dana!

sto se tice kolica,jovana odkad hoda ne zeli u kolica tako da…..ne vredi nam da kupujemo! i ja sam je pre nosila na treci sprat,nju i kolica jer nemamo lift! :leto:

cestitamo sve rojendancice! :love:

lelly
    Član
    lelly

[/QUOTE] Ево ја мало да припомогнем што се тиче крштења. Не постоји апсолутно никаква забрана или ограничење када се говори о крштењу. У Црквеним Канонима тога нигде нема. Крштење детета се може обавити одмах по рођењу, може када изађете са њим из породилишта, може било ког дана у години, чак не постоји ни забрана у току поста (наравно ако се одлучите у току поста онда би требало спремити и посни ручак). Препоручљиво је да се дете крсти што пре, а приче о томе да га не треба крстити између првог идругог рођендана, или ако није крштено до прве онда не сме до треће су сујеверје. Крштењем дете прима Божији благослов и постаје члан Црквене заједнице, члан заједнице између Бога и људи, заједнице која се темељи на Божијој љубави, и баш због тога дете треба крстити што пре. Зато немој чекати трећу годину слободно можете да га крстите када се договорите са кумом. Можда твоја швеки није добро разумела свештеника? Он би требао да зна све ово, зато ми је чудна његова тврдња. Надам се да сам помогла.[/QUOTE]

Lelice hvala na postu, sve ovo sam i ja mislila, a sveki jeste dobro razumela. Izgleda da ima i popova koji podležu sujeverju.

Žene danas častimo ja i veliki dečko za 11 meseci :alkoholicari: :alkoholicari: :alkoholicari: :alkoholicari:

84d
    Član
    84d

Srećan 8.mart svim mamicama!!!!

84d
    Član
    84d

Jedno pitanje mamama koje doje….Šta mislite koliko mililitara beba može da povuče u jednom gutljaju sa dojke. Evo recimo, meni radi 5-6 kanalića (nekad i više, ako se dojke baš prepune). Boris inače jako snažno vuče, šta mislite, koliko beba na primer može da povuče u jednom cugu??? Znam da mi to ne možemo znati…ali eto vaše mišljenje, onako odokativno…. 🙂 .

olivera021

„Na moje mišljenje“ oko 100-200 ml iz obe. Gledala sam kako vuče i kolko pocuga iz flašice pa poredim onu jednu rupicu i mojih 5-6 kanala, vreme za koje popije ono iz flašice i kolko siska…
    Stvarno, šta mislite jel to to?

Winnie the Pooh

Cao zenske,srecan nam praznik :-* :cvecko: :zvezda:

Cestitamo rodjendane,zubice,i sve sto smo propustili :bravo:

Mi bili kod mojih 3 dana,vi se bas raspisale…..posle cu procitati.

Kod nas nista novo,lepo pajkimo,klopamo,izigrali se kod babe i dede….mama odmarala :> Vreme je bas bzv,nista od skitnje 🙁

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Caos mamice evo i mene da se javim.
    Danas smo ustali tek u pola 1 a i bolje jer je vreme :sok:
    Bili smo na rucku i evo vratili se pre jedno sat vremena. Zaista je bilo divno!!! :love:
    Ali naravno neki kreten je to morao da pokvari tj da nas iznervira :galamdzija: :galamdzija: :galamdzija: Dolazimo i mi i naravno neki idiot se parkirao na garazu ali ne samo to nego nema mikog u kolima i narvno sviraj sviraj al dzaba. I zovnem ja pauka kad tek eto njiega posle jedno 15 minuta stize onako nonsalantno :buljavko: sa zenom i detetom. Covek je ladno stao na garazu i otisao u pozoristance 😯 Znaci on je sat ipo vremena bio tu parkiran!!! Jao sta sam mu sve rekla ovde bolje necu jer cu dobiti opomenu 😆 Joj kako me iznerviraju takvi ljudi!!! Bas me izvede iz takta, uzas.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Bosko srecan minirodjus :-*
    Gilence bravo za vas za spavkanje i samostalno sedenje :bravo: :bravo: :bravo:
    Srle je danas popodne opet jeo poparu i pojeo je bas puno, na kraju je moja mama bila u fazonu dosta dete nema vise heheh!
    Malena bas mi je drago za nocasnje spavanje pu pu pu… da ne ureknemo!

Gledanje 3,751 članaka - 3,751 do 3,765 (od 3,786 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.