Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,785 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  84d 10 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 3,786 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• Coka78
    Član
    Coka78

Dobro jutro drage mame. Evo ja kuvam :kafica:

Dete mi se probudilo ko vampir u 6, sav ukakan… Juce smo bili celo popodne u gostima, malo smo pomerili nas ustaljeni red pa je bio kenjkav. Kako je to cudno, ja nikad nisam bila osoba koja mnogo vodi racuna o nekom redu u zivotu, naprotiv :srbenda: a dete sam upakovala ko satic, nije mi bio plan ali tako se desilo. Jede, spava, igra se, kupa, sve u i sto vreme…

Draga Majo, mislimo na vas i drzimo palceve da bude sve ok. Kad idete na ispitivanja? Veeeliki poljubac za Klaricu

Petra*
    Član
    Petra*

Dobro jutro!

Ja sam sva nikakva, aj sto me 2 puta budi da KAO sisa, nego to otkrivanje me UBIJA!!!! Danas cu ici da vidim za dzak, ne vredi!

Mm mi nije platio racun za mob, pa su me iskljucili, a Leon je pokvario fiksni jer ga je tresnuo o pod. SAD SAM ODSECENA OD SVETA! Imam net, al ne mogu preko njega da zovem mamu ili mm, ako mi ne daj boze zatreba nesto hitno!

Glava mi puca!!!!

masha_kv
    Član
    masha_kv

Uspela sam nesto da pohvatam 😆

Vidim, pricate o hranjenju…

Kod nas je to ovako

6-7h dojenje

9h vocna kasa

11h dojenje

14-15h rucak-povrce, meso, zumance(kako kad)

18h zitarice sa vocem, ili mleko sa malo plazme…

20-21h kupanje, dojenje, spavanje

Imam mali problem sa Janom, tj. ima strasno tvrdu stolicu i to kaki po malo na svakih sat-dva, namuci se dete… Ima li neko savet, sta da joj dam… Probala sam sa cajem od kamilice, sa sokom od jabuke, vocna kasica od jabuke…

Maka Lola
    Član
    Maka Lola

dobro jutro.
    Ne pomazu meni :kafica: :kafica: posle ovakvih noci.
    Od preksinoc je imao 37.6,sad mi se cini da nema,a ne mogu da ga umirim da izmerim.Sve to povezujem sa cetvorkama,jer su mu bas natecene.Prethodnih 8zuba mu je izaslo bez problema,pa ovo mi je jedino logicno.
    Citam kako uglavnom sve znate sto se obroka tice i da su vam bebe bas uigrane,i sve mi se place 😥 A.lose jede,a posto retko pokaze da je gladan,ja ga sve otprilike hranim.Evo juce nije hteo svoju kasicu,a gledao je kako mi jedemo,pa sam mu dala povrce iz nase supe.Ja nisam pristalica da jos jede nase hranu,ali dosla sam u situaciju da mu dam makar i kamenje samo da bi jeo.
    Ja cu zene psihicki da odem u aut,jer A. i dalje povraca nocu.Na dan doceka dali smo bris nosa u slucaju da ima bakteriju,jer mu je nocu uvek zapusen.Uzeli smo mu uput za gastroen. i za orl u slucaju da je 3.krajnik.Danas stizu rezultati brisa,pa cemo videti dalje.Najvise mi je zao njega,ali i mene.Ne mozete da zamislite moj san,spavam a vise dremam.Kad povrati,onda cistimo parket,tepih smo davno sklonili.Ma ne mogu vise ni da pisem.
    Juce smo mm i ja isli na klizanje sa cerkicom mog brata koja je na raspustu kod mojih.A.cuvala naravno moja majka.Kako sam pocela kao Bambi u crtacuna kraju mi je bilo super.

Micka&Nidza

Dobro jutro,ovde imamo vec dve :kafica: ,da ne kuvam i ja trecu!!!

Mi smo spavali celu noc bas kako smo navikli,probudili smo se u 9 raspolozeni i odmorni.
    Sad ne znam kako cemo sa dnevnim spavanjem?
    Prepodne je u redu, ali popodne se toliko uspava da je ni topovi ne mogu probuditi,pa uvece ne moze dugo da zaspi, pa je moje pitanje,da li da ju probudim posle na primer sat i po vremena?

Micka&Nidza

Masha-kv skuvaj joj kompot od suvih sljiva, stavi i neku jabuku, pa joj daj taj sok da pije, a mozes slobodno i sljivu da joj das.
    nama je to pomoglo.

renatas
    Član
    renatas

identicna situacija i kod nas i to zadnjih mesec dana. probala sam sve. i kasu od kruske i sljive, i sokice od istih vocki, i kamilicu i sve ostalo. jednostavno je kakio brabonjke kao zeka i plakao. posto decko nece da pije vodu a dosta se znoji normalno je da debelo crevo nema dovoljno vode kako bi kaku odrzavalo kasastom. doktor nam je preporucio Novalac IT formulu protiv zatvora i sto cesce da mu nudim sokice i caj (posto vodu nece da pomirise). nakon dve nedelje situacija je znatno bolja. jedini problem je sto ovaj Novalac kosta 760 dinara :hmm: a posto sada pijemo 210ml jako brzo se trosi. ali barem resava problem pa se vise ne muci sa kakanjem.

masha_kv – 5/1/2009 10:17

Janom, tj. ima strasno tvrdu stolicu i to kaki po malo na svakih sat-dva, namuci se dete… Ima li neko savet, sta da joj dam… Probala sam sa cajem od kamilice, sa sokom od jabuke, vocna kasica od jabuke…

masha_kv
    Član
    masha_kv

Micka- Sofijina mama – 5/1/2009 10:33 Masha-kv skuvaj joj kompot od suvih sljiva, stavi i neku jabuku, pa joj daj taj sok da pije, a mozes slobodno i sljivu da joj das. nama je to pomoglo.

Dajem joj kasicu od sljive vec par dana i nista… Probacu sa kompotom od suvih sljiva…Nesto mora da upali!

Hvala Micka! :-*

Misic
    Član
    Misic

Dobar dan mame. Masha probaj kasicu od sljiva.Majo drzimo vam palceve.Nas redosled je 7h mleko oko 10h dorucak pahuljice, zitarice, malo jogurta… oko 13h rucak povrce,meso… oko 16h mleko oko 18h vocna kasica i oko 21h mleko nekad i u toku noci mleko.

Maja-belgija

maka lola i nas su uzasno mucili trojke valjda zato sto su veci i duze izlaze neznam al imali smo povisena temperatura i crvenilo na obrascici a za jelo da ne pricam nije htela ni da pomirise 😐 😐
    mi idemo danas na ispitivanja u cetri i treba da se pripremim ja psihicki i jedan listic sa pitanja da ne zaboravim nesto!!!!ovde pao sneg jupiiiiiii

Micka&Nidza

Nista,nista…samo da Jana sredi taj problemcic.

A ko ce meni da odgovori na postavljeno pitanje?

Maka Lola
    Član
    Maka Lola

I Aleksa vise puta kakio tzv.brabonjke,ali nije bilo plakanja.I on se nevidjeno znoji,sve uvece cese glavu,valjda ga svrbi od znoja.
    Upravo mi je u loncetu eksplodiralo jaje koje sam mu kuvala,zalepilo se i na plafon.Uzas,bas mi lepo krenuo dan.

LediIv
    Član
    LediIv

jao bre, maka lola, to je stvarno strasno 🙁 . valjda ce i to da prestane, i to sto pre, jer mogu da zamislim kako si na ivici zivaca i snaga.

majo, mislimo na vas danas!

masho, i ja isto znam za sljive, ali nemam pojma da li deluje, nikad nisam morala da probam jer nemamo tih problema, hvala bogu.

maka lolo, da te utesim, postoje sad „skole“ da bebe vrlo rano treba da pocnu da jedu istu hranu kao i roditelji, tj cim pocne da jede cvrstu hranu. i to sve sto roditelji jedu, podjednako zacinjeno. to ti je ono, svaki lekar svoju pricu. zato nije nista strasno ako jede vasu hranu. naravno, treba i vasa hrana da bude sto zdravija, ne samo zbog njega nego i zbog vas.

nego zene, ja sam u potpunom soku, ivan je sinoc zaspao u 20.45, i tek sad se polako budi, dakle 14 sati je spavao

😯 😯 😯 😯 (naravno, nemojte da pomislite da je u komadu, budio se ko zna koliko puta da mu se doda flasica, ali posto se on tad prakticno i ne probudi nego place kroz san, ja ipak racunam da spava sve to vreme)

LediIv
    Član
    LediIv

micka, ja ne vidim u cemu je problem s njenim spavanjem??

Maka Lola
    Član
    Maka Lola

Na ivici ludila sam….Upravo sam mu dala mleko da bih ga uspavala.Podignem ga da podrigne,on se zakaslje i povrati apsolutno sve i to po meni.
    Zvala sam higijenski,rezultati brisa su ok,tj.nema apsolutno nista.
    Posto samo petkom radi deciji gastroent.moram da cekam jos neki dan,ovo vec nije normalno.
    Mico,ako je budis bice nervozna.Pa sta ako kasno zaspi,vazno je da lepo spava.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 3,786 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.