Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,785 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  84d 10 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 3,786 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• Maka Lola
    Član
    Maka Lola

Opet ja!
    Mislim da smo na pragu resenja za povracanje.
    Mm juri po gradu APTAMIL posebno protiv povracanja.Njegov drug je imao identican problemsa bebom i pomoglo mu je.Provalili smo da povrati samo kad mleko pije.Jednom prilikom mi ga je jedna dr preporucila njega,ali ga tad nisam nasla.Ne mogu da se smirim,jedva sam cekala da zaspi da se isplacem.Uzdam se u to ne bih da ga mucimo kod gastroen.
    Evo javlja mi da izginu trazeci ga,nema nigde.
    I Alexa nece vodu,pa mu ja sokice maximalno razblazim,a nasla sam i bolje resenje…ubrizgam mu vodu spricem,jer kad mu dajem na kasicicu sve se iskvasi.
    Dobro je Majo,verujem da si u haosu slicno kao i ja.
    Odoh ne mogu vise ni da pisem,nemam zivaca

Micka&Nidza

Majo drzimo vam fige na analizama za Klaru lepoticu.

lelly
    Član
    lelly

Majo, ulogovala sam se samo na brzinu da vidim kako ste prošli na testovima.

Ono što su meni rekli je da kad se alergije koje udaraju na disajne organe pojave kod malih beba najčešće brzo i iščeznu i deca posle nemaju problema sa tim.

Mi smo Bokiju takođe radili alergotest, sva sam se istraumirala kad su krenuli da ga bockaju onim iglicama 🙁 , a on je to bolje podneo nego ja. Ispostavilo se da je alergičan na ambroziju i ni na šta više (bitno je da nije na grinje). Tačno je da kod beba nisu toliko relevantni ti podaci sa alergotesta jer se stanje menja, ali u svakom slučaju doktori ih rade da bi stekli uvid u trenutnu situaciju.

Mi porodično imamo sklonosti ka problemima sa disajnim organima, i mm i ja smo imali bronhitise kao mala deca, a moj brat baš zeznutu astmu u pubertetu.

Doktorka pulmolog nam je dala i lekić Singulair koji će da pije naredna dva meseca do sledeće kontrole kao preventivu da ne dođe do nove opstrukcije (tj napada kašlja i otežanog disanja što mu se do sada dešavalo dva puta).

Majo da li imaš kućni inhalator? To je zgodna stvar, jako pomaže. Čim primetiš da malo škripi dok diše, kašljuca, slinavi inhaliraš je fiziološkim rastvorom.

Maja-belgija

lelly nemamo inhalator ovde mogu da iznajmim iz apoteke tako da ne isplati mi se da ga kupim!!!!joj hvala ti puno na podrsci hvala vam svilma :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :love: :love: :love: :love: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:

daki80
    Član
    daki80

Evo i ja na kratko
    Više ne znam ni šta pročitah.
    majo nadam se da će biti sve ok.
    Maka Loka držim palčeve za taj aptamil.

Masha kv sviđa mi se vaš raspored i naš pomalo već liči na vaš pa mi je super što to eto kod vas funkcioniše.
    I kod nas krenulo stenjanje paš se nekad muči mada joj je kaka i dalje meka.
    Neko reče da će da se ubije od otkrivanja,e mi več nedeljama ustajemo na sat veremena da je pokrivamo.damas smo je stavili u dunjicu pa videćemo kako će da prođe,e sad pošto je počela da ustaje ujutro će biti galame.
    Aj nešto još htedoh da napišem al eto zaboravih
    a DA JEL PRODAJE NEKO OGRADICU DA MU NETREBA ALI NEKU MANJU mali nam je stan

masha_kv
    Član
    masha_kv

Dobro jutro :kafica:

Hvala svima na odgovoru… :-*

Majo, nadam se da ce sve biti ok sa Klaricom, ljubimo vas!

A sto se tice muzeva i pomaganja u kuci, ja ne smem da se zalim, moj sve radi podjednako kao i ja, naravno ja malo vise posto sam vise u kuci(on radi), a i posao mu je stresan, pilot je, tako da i ne smem mnogo da trazim, jer mora da bude odmoran… Jedino se zalim uvek i uzasava me kad Jana zaspi uvece, ja bih se mazila, a on zaglavi na racunaru do kasno…i onda mi kaze:pa sto nisi rekla da hoces nesto? Jedino me to mnogo nervira, jer kad sedne za racunar, ne vidi nista oko sebe i ne cuje… 🙁

masha_kv
    Član
    masha_kv

Daki, ogradica je super stvar, Jana ume po pola sata i vise da se igra u njoj… Samo nemoj da napravis gresku u startu pa da se i ti igras sa njom dok je u ogradici! Nikako !!! Jer onda ti nece hteti sama da se igra i trazice da je neko stalno uz nju, onda ti ogradica i ne treba u principu. Meni je ona spas! Ostavim je dok prostirem ves, jedem, ako moram da izadjem u dvoriste na par minuta, a znam da je sigurna i da nema sa cim da se udari ili da nesto proguta ili da padne… Ja nikome ne dam da se igra sa Janom dok je u njoj, nego dete na krevet ili u ruke pa se igrajte do mile volje…

Evo kakva je nasa:

Maka Lola
    Član
    Maka Lola

dobro jutro.
    Izgleda da smo se izlecili i bez doktora.
    Nije povracao od aptamila ar.
    Jutros sam mu onako sanjiva dala dok je lezao pored mene,pa je malo izbacio verovatno se zagrcnuo,pa i ne racunam u povracanje.
    Malo je reci da sam srecna…..

simona78
    Član
    simona78

Dobro jutro, mame!

Srecan Badnji dan!!!

Samo se javljam nakratko, puno mi nedostaje ovo kuckanje.

Majo, ljubi Klaru i drzimo vam palceve!!!

Masho, mnogo je slatka Jana u orgadici, ona cak i sjedi, skoro pa samostalno. Ja sam planirala da, po povratku, stavim putni krevetac u funkciju ogradice, mada moja ljencuga jos nece da sjedi, ako je postavim ona se prevrce ili jednostavno sklizi dok ne legne… Do kad bi trebalo da nauci da sjedi?

Micka&Nidza

Dobro jutro drage moje,ajde na toplu :kafica:

Aleksa
    :bravo: :bravo: za tebe duso mila.

Maja,kako su prosle analize? Obavezno nam javi.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Mamike posto me nije bilo neko vreme, svima vam cestitam Novu godinu (sa malim zakasnjenjem) i zelim vam od srca sve najlepse i vama i vasim bebicama i porodici!!! Srecan Badnji dan i Bozic!!!
    Takodje cestitam sve sto sam propustila! Posto danas idemo u selo pa cemo tamo biti za Bozic, zelim vam svima da ga lepo provedete i proslavite sa svojim porodicama, pa se kuckamo kada se vratim! Veliki Kissic za sve vas!!!

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Simona normalno je da beba nauči da samostalno sedi do kraja 7-mog meseca, mada no do 9-tog nije strašno ako ne zna…a opet ima beba koje sede od 5-tog. U principu tokom 6-7 većina beba nauči da samostalno sedi.

:-*

Maka Lola
    Član
    Maka Lola

Ja sam se omrsila,nesvesno,ali valjda mi je oprosteno.Probala sam njegov cokolino.
    Aleksa je sutra polozaonik kod mojih posto smo kod njih na rucku.Ocekujem da cemo sutra slabije pisati,jer cemo svi u skitnju.
    Mico,jel i dalje lepo spava?Ne bih se ja na tvom mestu zalila,nego bih odmarala kad i ona.
    Joj,sto ovako slabo pisete?
    Meni ne stizu izvestaji da stizu vase poruke,nego ja otvorim ponekad pa vidim da li je nesto stiglo.
    Jel ima nekih rodjendana,ja ovih dana nisam ni videla od haosa.

Micka&Nidza

Spava lepo.
    Bas sam je sad uspavala.
    Spavala je celu noc,bez budjenja sve do 5h,kad je popila mleko i nastavila do 9h.
    Ali necu mnogo da je hvalim da ne ureknem.
    A to u vezi izvestaja kad neko posalje poruku,i meni su stizali neko vreme,dok nije otvorena nova tema ove teme.
    MM hteo da me ubije zbog toga sto dnevno stigne i po 50 mailova iz roditelj portala.
    Sad kad hoces da vidis da li je neko nesto poslao,imas gore zeleni kvadtratic sa dve strelice u krugu,tu kliknes da „osvezis“ stranu.

Vidi ovo,niko nije online?
    To ti je pored onih strelica za napred-nazad.
    Bas sam ti objasnila???

Emma
    Član
    Emma

Srecan Badnji dan! Mi smo jutros propuzali i to u nazad, bas nas je iznenadila. Malisa shvatio da je jednostavnije odgurnuti se rukama nego podignuti guzu… Osim toga jutros je kroz plac izgovarao mmammaa, mislim da je jos rano da to radi svesno ali skroz me je iznenadio :love: :love: :love:
    Simona, pa gde si ti? Skroz te razumem kako je kada dodjes „kuci“, mi smo samo imali srecu da ovaj malisa dobro podnosi promene. Nemoj da brines, nije to tako dug period da bi vas previse poremetio, pokusaj da uzivas u blagodetima kada drugi nosaju bebu a ti na miru uzivas u druzenju.
    Eh mm su neiscrpna tema, muskarci su stvarno sa druge planete kada dodje do kucnih poslova, kao da nemaju taj senzor za obavljanje kucnih poslova. Najtipicnije je kada im stvar stoji ispred nosa i pitaju gde se to nalazi 😯 ! Ja sam zato prihvatila da mu trebam cesce reci sta treba da se uradi ne racunajuci na to da ce se on sam setiti a pri tom shvatam da sam srecna sto hoce da uradi i deli sve kucne obaveze samnom i jos radi. Ali ne treba im dati da se opuste, treba ih stalno poticati inace se desi to sto je ANita pomenula, i polako smo u nevolji…
    Eh ode ja u sirinu. Puse od nas i brzo ozdravljenje svim bebicama :-*

Gledanje 61 članaka - 61 do 75 (od 3,786 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.