Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,960 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lance 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 3,961 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• Tijanicica

Dobro jutro devojke evo i mi da se javnemo 😀

Bili smo juce kod lekara,zato sto je prethodnu noc dama plakala u snu,
    ja je uzmem,uspavam je da je spustim u krevetac,ona pocne da se trese i da placa,pa u krug,
    juce popodne isto,i da ne bi cekala noc odvedemo mi nju kod lekara,(ja sam malo istraumirana invaginacijom koju je imala,pa se sada plasim da je opet nesto ne boli a ja to da ne protumacim)
    objasnim ja sve to dr onaa kaze Taca ima nocni strah,
    sve sto mozete da uradite jeste da je ne forsirate da spava u krevetcu vec da je ljuljate i mazite dok to ne prodje…

Eto tako …

Idem da pijem kaficu pa pisem posle…
    Pozdrav za sve mamice i bebice..

kriki25
    Član
    kriki25

Dobro jutro! :-*

Evo i ja ispijam kaficu. Mi smo se ‘ajd da kazem naspavali do pola 8. Stefan je oko 6 nesto mrmljao, ja samo tutnula cucu, pokrila i ‘ajd cao. Nije se budio, samo je nastavio da dzonja. Kad smo se probudili, ja trk u prodavnicu, mm na posao i tako. Onda je Kica puzao uzduz i popreko, ja dezurala pored njega i eno sad spava, a ja malo da iskuliram.

Lence, vas prehlade i krlkljanja nikako da ostave na miru, ‘bem mu misa! :galamdzija: Sta pijete za imunitet? Ja ranije kad sam studirala sam malo malo pa prehladjena, pa boli grlo, pa temperatura i onda poceh da pijem Ecomer i od tad stvarno mi se imunitet znacajno poboljsao. Pijem jednu kapsulu dnevno, a ako osetim da me nesto ‘vata ili da sam malaksala, ja roknem 2-3 i tako par dana i stvarno prodjem bez neke preterane smrkavice. Stefanu jos ne dajem nista, kljukam ga vocem i zdravo ga hranim, al’ za sad mi je „pod staklenim zvonom“, cim krene u vrtic moracemo neki preparatic da uvedemo. ‘ajd ljubimo vas oboje i da sto pre ozdravite i prezdravite i ne povratilo se vise! :-*

Mi cemo jos ovu jednu kutiju Nan-a da popijemo, pa polako na kravlje samo. Mada cu kao i Sladja prvo malo da kombinujem i jedno i drugo, da bi postepeno ukinuli adaptirano. Ja sam Nan-om prezadovoljna, Stefan ce evo godinu dana, a nijednom nije bio prehladjen, pa me malo strah od tog prelaska na kravlje da se nesto ne poremeti kad nam je ovako sve lepo islo.

Htedoh da vas pitam u vezi ove MMR vakcine. Je l’ su vam decica to primila sa tacno godinu dana? I da li je neophodno da se detetu pre primanja uvede u ishranu belance da bi se videla reakcija? Tako sam nesto citala. MM je alergican na jaja, ali samo ako pretera sa kolicinom, pa se plasim za malog da ne bude i on alergican. Za sad tamani samo zumance bez problema, a razmisljam i o uvodjenju belanca.

I tako, ja se bas raspisala… Odoh malo sebe da sredjujem. :smizla:

Estella
    Član
    Estella

Dobro jutro zene!

Ja danima uopste nisam mogla da otvorim RP, a posle digla ruke…

Vidim da nam se i Simona pridruzila, bas mi je drago 🙂 Simona, meni Irina moze da pojede tu veliku teglicu kad joj se nesto bas dopada, ali obicno pojede dve trecine te teglice.

Posto mi se Irina jos ne okrece, isli smo kod fizijatra i pokazala nam je par vezbica, kaze da nije nista neuroloski, vec je malo lenja, a i puno smo je nosali, pa su joj se vise razvili misici nogu (jer prilikom nosanja uvek mlati nogama), a slabije misici ruku i ledja. Sad moram da je forsiram da bude vise na stomaku i da je prevrcem, a ona se dere ljudi moji kao da joj ne znam sta radim…

Pre neki dan sam isla u soping dok mi je sveki cuvala Irinu. Bas sam se nauzivala i spiskala puno para, ali sta cu… nisam odavno, a lepo sam se ponovila i oraspolozila 🙂

kriki25
    Član
    kriki25

Tijanicice, Tamarica ti je kao lutkica! Joj sto je slatka i medena! :love:

Estella
    Član
    Estella

A svima koji su bolesni zelim da sto pre ozdrave i budu kao novi!

Marija123
    Član
    Marija123

mi smo mmr primili tek prosle nedelje mora dete da bude potpuno zdravo i da proba belance, reakcije se ocekuju tek za desetak dana, moze da se primi do godinu i po…. :-*

VesnaS
    Član
    VesnaS

Marija nisam, ja sam u Sloveniji i sneg vec pada 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

Marija123
    Član
    Marija123

joj vesnas danima gledam terme na netu i dobila sam neki prospekt, i bas mi se svidja, ali nema se kesa, a tako bi svratili malo kod vas, gde si ti, jel ides tamo da se brcnes malo?
    a sneg ne volem…. :anene: :anene: :anene: samo more i leto….. :bravo: :bravo:

sladjanam
    Član
    sladjanam

Estella, :bravo: za šoping :bravo: :bravo:
    Kriki- ja Nidži uvela belance, a planiram sledeće nedelje da pitam dr o toj vakcini, ja bih sačekala makar rođus da mu prođe. A pošto planiramo jaslice uskoro, volela bih da je primi pre nego što krene u vrtić :neznam:
    Vesna, a gde u Sloveniji? ja sam se par puta tamo divno provela 🙂

VesnaS
    Član
    VesnaS

Sada sam u Kranju, a pre udaje sam bila u Ljubljani.
    Joj ima kod nas tih trmi, spa centara i slicno. Idemo cesto, sve nam je blizu pa mozemo da idemo i vratimo sde isti dan :-*

kriki25
    Član
    kriki25

I ja cu za jedno 10-ak dana da uvedem belance. A za vakcinu cemo onda isto pitati kad budemo isli, pa cemo traziti da nam malo odloze, bar dok ne prodje rodjendan i novogodisnji praznici.

Tijanicica

Kriki hvala 😀
    Mada su ovo stare slicke,jedan dan,
    kada mi dete budee dalo malo oduska stavicu i novije 😀

dunja26
    Član
    dunja26

hey

vidim natipkale ste puno, suuuper

prvo da kazem da je tamarica med medeni :love:

kriki ja sam violeti dala belance da proba nekih 10ak dana pre 1og rodjendana, vec kroz nedelju dana sam joj dala celo jaje, a vakcinu je primila 12 dana nakon prvog rodjendana, nije imala reakciju

pricale ste o ranom budjenju, violeta se srecom vratila na staro kako je bilo pre vracanja sata, sad opet ustaje oko pola 8-8 :klanjam: nocu se ne budi, mada je imala neku fayu pa se znala buditi al srecom to je proslo

eh da ne znam dal sam vam rekla al ispalo je da sam alergicna na perje 😯 otud svi moji problemi… a mm je spavao na perjanom jastuku a ja sam se obavezno budila nocu i kijala i nos bi mi se zapusavao ili bi legla u krevet pa bi krenula da kijam i nisam mogla da spavam…kako je mm izbacio jastuk iz sobe ja sam se preporodila, mada pocela sam da uzimam maticnu mlec

danas je violeta dobra ko lebac, nisam gledala da joj nije probila ta dvojka, ni necu da ju cackam… ovo je ovih dana bilo nemoguce da ja sedim i tipkam a ona se igra pored

napravila sam deveru tortu sa fondanom, ta torta je kao ukleta bila, do 2h sam bila budna sinoc zbog nje, i sad cu jos morati malo da ju doteram tj zavrsim sa fondanom i ukrasavanjem, mm oko pola 4 dolazi sa posla pa idemo na rodjendan

:caos:

helena M
    Član
    helena M

Mamice moja pufna je do sada jela piletinu i curetinu………sta mislite koje meso sada da joj uvedem i kada da krenem sa zumancetom? Rekli mi da sada uvedem jagnjetinu :neznam: :hmm: !!!!!!!!

VesnaS
    Član
    VesnaS

Pada sneg sve se beliiiiiiiiii 🙄 🙄

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 3,961 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.