Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,960 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lance 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 3,931 članaka - 3,931 do 3,945 (od 3,961 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• katarina
    Član
    katarina

Sa takvim svekrvama vi ste srecne zene:bravo: eh zato cu ja bti ekstra tasta!!!Stvarno me boli i pogadja njihova nezainteresovanost:?
    Muz mi je na plazi sa drustom:shock: Janu i ne vidjam i sad je sa drugaricom na farmi(od te drugarice baba i deda) pa jasu ponije,imaju i macke,i malu telad..svake subote je kod njih..pored svoje babae i dete ide mi dete kod tudjih:shock: da se ubijes…Ja cu sa Emmom u setnju i kupicu sebi nesto da izlecim danasnju nervozu:lol: 😆
    Saky mali svrcko je meden na slici sa zubima jooj kakci su kad su malecni..
    Lance uzivaj sad u stanu i super za 4kg…polako smrsaces…
    Doroty,kicun,sanja,jasmina da i vas napomenem:wink: kuvam kaficu pa izvoltee

Dorothy
    Član
    Dorothy

Castim, danas nam je 9 meseci, pa izvolite :-)))
    Lance, Mimi kad pojede med izbiju joj crveni pecati po licu i malo manje po telu, i jedno vreme je bilo reakcije i kad pojede bilo sta sto sadrzi med. Sada moze na pr. Medeno srce ili cak i medenjake, ali cist med nismo ni pokusavali da joj dajemo sada nesto u skorije vreme.
    Mimi je i dalje kilava prilicno, nema temp., ali je nervozna prilicno i curi joj nosic i dalje. Barem smo uspeli da iskoristimo pre podne, pa smo isli u biblioteku, do grada, kupili Mimi cipele, bili u Dunavskom parku i sve u svemu bilo je OK. Ako uspemo po podne cemo malo do parka ovde blizu mojih, da jos malo koristimo ovo toplo vreme!

lance
    Član
    lance

:caos:
    Lana sretan minic :-*
    Saky ja sam juce kupila igracku mobilni telefon ali nema bas puno opcija i ne zanima je. Ali zato fiksni i moj mobilni obozava. Bas razmisljam da joj obrisem neki stari telefon i dam joj da se igra.
    Joj Katarina smrsavicu sigurno, mama ode, mm nije tu a Sara sve gora i gora. Kako se djeca promjene za jedan dan. Ja se samo nadam da ova nervoza je od zubica. Njoj su i trojke i cetvorke skroz bijele. Cini mi se da su joj inace zubici skroz na povrsini desni. Zato tako brzo i izlaze.
    Mi danas kod sveki an rostilj a ja na dijeti. Moracu prekrsiti bar malo, pojecsu bar komadic sa rostilja, to nije kaloricno :>
    Saky ja sam preracunala i znaci 2 bodica za 21 $. Ma strasno, sta reci.
    Ja sam jutros bacila neke bodice Carters za 6 mjeseci, toliko su super, nigdje nisu poderani i jos joj mogu ali su se istanjili od pranja. Tako da sam zamjenila sa dugim i kratkim bjelim za 9 mjeseci.
    Inace juce sam joj kupila divan prsluk. Ovdje nema bas zime pa razmisljam da ce joj prsluk i trenerka biti sasvim ok.
    Odoh.
    Kisses

Saky
    Član
    Saky

Dorothy srecan minic nasoj drugarici Lani :-*
    Lance stvarno strasno sto se cena tice,kad vidim razliku dodje mi da placem.
    Katarina hvala za Mimija :-*
    Danas sam bila sa Lukom u kuci fudbala a Mimi i tajko su se cuvali.Bas mi je prijao izlazak iz kuce bez drekavca.Sedela sam na suncu i uzivala gledajuci mog malog fudbalera :love:
    Laku noc svima

kriki25
    Član
    kriki25

Ehej mame! Ja nikako da se javim.

Evo konacno imam malo vremena da se opustim i popijem kaficu na miru. Stefan je kod sveki, mali dzonja, a mm otisao do firme nesto. Isli smo danas u etno selo Stanisic kod Bijeljine, vodili smo samo Stefana. Prelepo je tamo, ko je u prilici obavezno da svrati.

Strahinja je propuzao, mnogo je aktivan i nemiran. U krevecu je stalno na nogama i samo skace i cici od srece.Totalna je suprotnost bratu koji je miran, tih, povucen. Al’ valjda je tako kod svih, ne mogu deca biti ista.

Srecan minic Lanici sa malim zakasnjenjem! 🙂

Nadam se da su nam sva decica zdrava!

Odoh jos malo da uzivam u miru i tisini…

Dorothy
    Član
    Dorothy

Samo brzinski da vam mahnem!
    Mimi je zaribala totalno, a taman joj je juce bilo bolje, ali sada izgleda hvata i Lanu pa ujutro idu obe kod dr. Haos totalni!!!
    kuckamo se kad dodjemo od dr.
    pozz za sve :-**

sanjas
    Član
    sanjas

Dorothy srecan minic sa malim zakasnjenjem,a drugaricama zelimo da sto pre ozdrave.:-* :-*
    Saky super za uzivanje sa starijim sinom.Bas je lepa ta kuca fudbala,gledala sam slike.Moj brat je sudija i bio je tamo nedavno.
    Sto se tice cena nema svrhe komentarisati.Bas se ubedacim kad cujem kolike su razlike…:|
    Kriki super za etno selo.Od svih sam cula da je lepo,ali mi jos nismo bili.
    Katarina tm bas uziva…

Ovaj moj mali je sve zesci,puzi,dize se,hoda.Ma cudo malo.Ovih dana moramo kupiti cipelice,izgleda je dete resilo stvarno da prohoda.
    I da se pohvalim da sam smrsala 1,5kg.Jos pola kg i nema nista viska od ove trudnoce,ali ima od prve jos 5kg.Ja sam zadovoljna samo nek je krenulo dole.Inace nisam ni na kakvoj dijeti,samo pazim da uvece ne jedem kasno i vezbanje 3 puta nedeljno.:bravo:

kriki25
    Član
    kriki25

Dobar dan! ‘ajde kaficaaa!:kafica: :kafica: :kafica:

Deca su mi sinoc zaspala u pola 9! Nisam mogla cudom da se nacudim!:buljavko: Jutros oko 7 su se probudili, sto je isto super, jer sam i ranije ocekivala. Mali se doduse standardno budio 2 puta da sisa. Mozda bih ja trebala nekako da ukinem te nocne podoje, da mu ponudim dudu ili da imam flasicu s vodom, pa kad pocne da se meskolji, da mu dam to umesto sike. To nocno dojenje je cista navika, toliko jede u toku dana, da mu je to nocu samo visak.

E da, zaboravila sam da kazem da ni ja jos nisam dobila. Sve mislim sad cu, pogotovo kad me uhvati neka nervoza, pa pocnem da ujedam oko sebe, sve mislim evo ga pms, ali sipak, hehehe.

Zvala sam Institut i zakazala mikciono snimanje za Strahinju, tek 24.11. Htela sam jutros i da odem do predskolske ustanove da prijavim obojicu u drzavni vrtic, al’ mm mi nije ostavio kolica (ostala u kolima), tako da nista od toga.

Stefan je otisao s babom u setnju, Strahinja spava, a ja ispijam kaficu, pa cu da idem da prosterem ves i briskam nesto po stanu.

Odoh, ljubim vas!:-*

katarina
    Član
    katarina

Kriki odlicno samo neka nastave tako:wink:
    Meni su oba deteta u 20h u krevet samo sto ja ne lezim pre 12 🙄 tad zavrsavam poslove po kuci a ponekad i spremam za sutra..:roll:
    Kupila sam Emmi flasicu za vodu sa piskom(jer se sa obicnom umokri sva dok se recimo setamo u kolica)i ona pojma nema kako da vuce:roll: navikla na silikonsku pa gnjavi a ovo ne moze jer je tvrdo:? sta vi radite?da se nadam da ce da nauci ili da trazim dugu flasicu?
    Ja gledam avionske karte za decembar odlucila sam idem kuci za slavu sa Emmom e pa ne mogu da ja sedim ovde a svi moji kuci…:wink:
    pozzz

bebironce
    Član
    bebironce

Pozdrav i od mene.Moj mali Laki sad ima 9 meseci,jos uvek siki,narocito nocu kad imam utisak da je celu noc na siki.Nema sanse da mu uvalim nista drugo obzirom da odbija cucle,flasice.Probala sam,ali je mrdanje po krevetu i trazenje sike preraslo u uzasnu dreku i na kraju je jadnicak sikio i jecao.Ma strasno.Starijeg sina nisam dojila pa sam takoreci neiskusna sto se odbijanja od dojenja tice,nije da mi se bas zuri,ali cisto da se informisem kako to da uradim sto bezbolnije po njega i mene,ako je to moguce.Inace danju lepo rucka,nije sjajno ali sam zadovoljna takvo je dete,jede manje nego sto mi je jeo prvi sin u negovom uzrastu,znam da ne treba da se poredi,ali kad prvo dete pojede duplu kasicu za obrok,a drugo dete jedva jednu to prosto samo upada u oci.Kao dan i noc su skroz,prvi dzin,drugi biberce;] Sto se tice imuniteta i jednom i drugom dajem ekomer ,stim sto kad ispiju jednu turu ekomera dajem im jednu turu revite i nisu nesto bolesljivi.stariji ide u vrtic i tamo sva deca bolesna,on zdrav:buljavko:

kriki25
    Član
    kriki25

Ehej bebironce, dobrodosla!

Ni ja nisam dojila starijeg sina, tj. mucila se nekih 2 meseca i onda presli na flasicu, tako da ni ja ne znam kako se beba odbija od sike. Ja sam prvo planirala da dojim 6 meseci, ali zbog urinarne infekcije koju je Strahinja imao sa 4 meseca nastavila sam, pa cu do godinu dana. Kako cemo prestati ne znam, hehehe. 🙂

Meni su obojica jesni i krupni, ali recimo Stefan vise voli da jede i stvarno uziva u klopi, ali zato je ovaj mali krupniji, evo sa 8 meseci ima 11 kg! Ja im za sad ne dajem nista za imunitet, ali kad krenu u vrtic mislim da cu uvesti nesto, pogotovo u zimskom periodu.

Odoh da rucam dok je mirna situacija… 😀

katarina
    Član
    katarina

Bebi dobrodosla:cvecko:
    Ja sam prvo dete dojila i odbila je oko 7 mog meseca jer se nocu budila na svaki sat ..nisam mogla da izdrzim to nespavanje…aodbila sam je tako sto sam je prvo navikla na flasicu gde sam stavljala moje mleko pa polako uvodila formulu dabi na kraju davala samo formulu..nije osetila i nije se bunila…
    Sad drugo dete je na formuli od pocetka…
    Svako dete je razlicito..sto se tezine tice starija je bila u isto vreme ko imladja za 1100g teza…sto ne znaci daje mladja mrsava..vec je vrckava i jede oniliko koliko joj je dovolno (nema za visak):lol:
    I mnogo je dobra pu pu..ziva se ne cuje..evo i sada puzi po kuci bez primedbi:wink:

Saky
    Član
    Saky

Zdravo drugari
    Sanjas srecan minic :-*
    Kriki sta bih ja dala da se drekavac budi „samo“ dva puta.
    Bebironce dobrodosla :hag: Ako ti je za utehu i ja imam jednog koji je takoreci celu noc prikacen za siku i nista sem nje ne dolazi u obzir.Kako cu da ga odbijem od iste pojma nemam.Za sada ne planiram iako sam stvarno preumorna.
    Mimi je zaspao u pola tri,to mu je prvo spavanje od jutros.Koliko puta dnevno spavaju vasi klinci?
    Kad se kupuju prve cipelice?Neko kaze kad prohodaju a neko kad krenu samostalno da ustaju.Ja pojma nemam.Kod nas je laminat u stanu i Mimi se kliza kad ustaje uz namestaj pa bih da mu uzmemo neke cipelice za prohodavanje.
    Dorothy kako su nam drugarice?

katarina
    Član
    katarina

jel neko probao kasice iz akse Sunval..kakve su?vidim imaju veci izbor ..posto dolazimo za 2 nedelje moja bi sestra kupila sve sto nam treba..i koje vrste kasica ima u Tempu? ako ih uopste ima???JOJ to nam je jedini malo veci market u Vrnjackoj Banji..

bebironce
    Član
    bebironce

Eeeeh Saky ti onda razumes koliko sam umorna,celu noc samo coka li coka.On jednostavno nece nista drudo osim sike,sta cu da radim nemam pojma.Kad mu dodje da siki on me cima bezobzira gde smo,cima mi bluzu,zaviruje i vice amamam.Sokovi sa njim. Sto se tice cipela ja sam starijem sinu kupila odmah one cipele hodajuce cim je usao u dubak i stvarno mu kupujem kvalitetnu obucu i pored svega toga ima spusten svod pa kad stane ima ravna stopala i gazi krivo.Sad sam cula da se nepreporucuje da beba nosi cipelice,znaci dokle god moze da ide bosa,cak je nekiortoped pricao kako ni ulosci nisu dobri za decu jer se noga olenji i taj svod se vestacki drzi umesto da se sam izvezba i ojaca.To mi je u neku ruku i logicno.Mi smo svasta prosli i krize i ratove i velike nemastine i nisu nam kupovali ciciban cipele iparetko ko da ima ravne tabane,a ovo sad strasno.Kod ortopeda u cekaonici krkljanac i svi sa ravnim tabanima.

Gledanje 3,931 članaka - 3,931 do 3,945 (od 3,961 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.