Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,960 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lance 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 3,946 članaka - 3,946 do 3,960 (od 3,961 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• bebironce
    Član
    bebironce

Saky moj stariji klinac danju ne spava iako mu se negde oko 12 sati sklapaju oci,ali bori se i nece da zaspi,ali zato uvece 8 sati,on lala.Malecki spava kako kad,nekad samo jedanput,a nekad nekoliko puta u toku dana.Obzirom da mu rastu zubi ima jako lak san i sve zivo ga budi,pa onda koristi priliku da spava kad je Duca u vrticu.Inace ceo dan zavisi od noci,ako nije lepo spavao odmah nadoknadi u toku dana,ali kakav god da je dan malac uvece sa bratom leze i spavanjac.Kazi mi jel bebac spava sa tobom u krevetu obzirom da cesto nocu siki?Moj spava samnom od rodjenja i cini mi se da sam sa njim prekrsila sva pravila i uradila sve sto se nepreporucuje.Spava samnom,siki nekoliko puta nocu iako ima 9 meseci,siki danju kad hoce,kad se razboleo jeo je samo na flasicu i to na onaj silikonski sto ja zovem cuculjak,pa sam jos i prosirila rupu da moze da prodje cokolino:doomed: al sta cu sve radim samo da poraste jer je mrvica mala.Sad trazi da hoda ali je toliko mali da je to komedija i kad bude prohodao nece da se vidi po sobi,ali neka.samo da su nam zivi i zdravi:bravo: :bravo: :bravo:

katarina
    Član
    katarina

ovde se ne preporucuju cipele sve dok ne hoda dete…ja joj sada oblacim carapice sa sapicama (stoperima)posto svuda po kuci ili parket ili plocice kad cev pocne da hoda oblacicu joj kozne popke(kao balerina cipelice) cipele tek kad hoda i to samo napolju…

kriki25
    Član
    kriki25

Dobro jutro… ili dobar dan, mi smo od pre 7 na nogama, a verujem i vi. 🙂

Sto se tice spavanja, Stefan spava jednom dnevno, legne oko 12 i odvali 2-3 sata i to je to. Uvece zaspi u 9, budi se oko 7. Kad ga svrbe desni onda imamo i nocna budjenja, mada evo vec par noci bas lepo spava. Vise nek’ mu niknu svi zubi! A mali, mali je opasnik, leze posle brata, najcesce oko 22, nocu ide budjenje obavezno da siki, nekad samo 1, nekad 2, a bome nekad i vise puta! Budi se isto oko 7, a danju spava nekoliko puta po pola sata-sat.

Mi smo Stefanu prve cipelice uzeli kad je poceo da se dize na noge, a to je negde oko 11. meseca bilo, koliko se secam. E sad, nesto mi rano da uzimam sad ovom malom koji nemoguc, koji vise nece ni da lezi, ni da sedi, ni da puzi, vec samo da stoji. Strahinja ima dosta duza stopala od Stefana, tako da mislim da ce sve Stefanove prve cipelice njemu biti male. Stefanu smo prvo uzeli br. 18. Bas ih moram naci da probam Strahinji.

Katarina, dobre su Sunval kasice, mi ih ponekad uzimamo. A ovde gotovo u svim velikim marketima imas Hipp, Alete, Juvitana, Frutek, Sunval kasice. Vidim u Lilly-ju imaju Milupine.

Odoh, imam posla preko glave…

sanjas
    Član
    sanjas

Bebironce dobrodosla.I ja znam tacno kako ti je,i mi sisamo po celu noc,vec mi je muka od budjenja,ali sta da se radi,procice…I stariji sin mi je sisao nocu punih 8 meseci.Posle mi je nestalo mleka i nastavio je da pije na flasicu.Budio se i dalje,ali manje,jedno 2,3 puta.Sto se tice odbijanja nije bilo nikakvih problema niti neke posebne taktike.Jednostavno mi je nestalo mleka i gotovo.E sa ovim malim ce sigurno biti teze,posto on nece da pije na flasicu,ali videcemo…
    Katarina probali smo sanval slatke kasice i lepe su.U tempu sam videla hipp,nestle,juvitana i neke njihove premija klasice,ali te nemoj uzimati posto su jako retke.
    Saky hvala sto si se setila za minic!!
    Lance srecan vam minic!
    Sto se tice cipelica,mi cemo kupiti ovih dana.I Marku sam pocela da nosim kad je poceo da se dize i prohodava.
    Saky mislim da ce mu se nehodalice klizati.
    Dorothy kako su Mimi i Lana?

Maki je juce prvi put spavao u vrticu,malo je prvo plakao,jer je mislio da necemo doci,pa je posle zaspao.Nadam se da danas nece plakati.

lance
    Član
    lance

:caos:
    Sanjas hvala :hag: . I vama sretan minic sa malim zakasnjenjem :love: :bravo: za Makija i spavanje u vrticu.
    Bebironce dobrodosla :hag:
    Bebironce i mi smo se budili cesto dok je sikila. Prestala je sa nepunih sedam mjeseci. :hag: Sama je prestala, prvo preko dana nije htjela da sisa i sisala je jedno vrijeme samo nocu i zadnjih 2-3 noci se budila gladna ali nije htjela da sisa. E onda sam definitivno uvela flasicu i preko noci. Bilo je bezbolno za obe. Ja bi licno vise voljela da je sisala jos ali eto.
    Sto se tice cipelica ovdje uopste nema tih prvih cipelica sa ortopedskim uloscima. Sve su sa obicnim uloscima. Jedino ako doktor kaze da su potrebni onda odes i narucis. Bilo kakve cipelice su ok za prohodavanje. Cak sam neki dan kupila Sari neke kao patikice ali uopste nemaju tvrd djon i pise da su odlicne za prve korake :hmm:
    Sara ne trazi da hoda , nije zainteresovana za ustajanje, u hodaljci bude dok joj ne spremimo jelo ili na miru popijemo kafu. I kod mene je sve laminat i plocice po stanu pa mi je problem em se klize em smo u prizemlju pa je i pohladno. Stavim je na tepih a ona ode na laminat i jos ga lize :galamdzija: .
    Vec mjesec i po dana ona gmize onako vojnicki a nikako da propuza. Digne se ona na koljena i rukice i napravi 2-3 puza i samo rasiri nogice i nastavi da se vuce. Inace glavni joj je fazon da pravi most. Na ruke i na vrhove prstica i onda iz tog polozaja nekako skoci i sjedne.
    Ma sva je k’o cirkus!
    Nasli smo neku stranicu na netu pa mozemo da narucujemo Milupa kasice iz Kanade. Mozete da mislite za 4 kasice platimo oko 50 $ dok dodju u Ameriku. Valjda Ameri nisu dozvolili uvoz Milupe u Ameriku jer ima neki sastojak koji nije odobren na podrucju Amerike.
    Dorothy kako tvoje cure? Ljubimo ih :-*
    Sto se tice spavanja mi obicno spavamo 2 puta, nekad tri. Ako odvali 2 sata onda drugi put spava oko 1h. Nekad spava 3 puta po pola sata do sat. Najbolje spava kad i ja legnem sa njom. Juce smo ans dvije odspavale 2,5 sata. Ona se probudi i vidi mene i nastavi.
    Drage moje kad pravite cokolino, keksolino, frutolino jel pravite sa sa kravljim mlijekom ili sa formulom?
    Odoh da dosrcem kaficu. Mama mi ide u sledecu subotu pa sam sva bljak.
    :-*

jelenceee
    Član
    jelenceee

Cao svima,zanimaju me vasa iskustva sa vasim bebama i njihovim tezinama i duzinama sa 6 meseci,moja beba ima 6 meseci tj.puni ih pa tri dana i dugacka je 71cm i teska 9,450kg,pa ne znam da li je to mnogo,a inace samo sisa?

jelenceee
    Član
    jelenceee

Zaboravila sam da kazem da je Vanja rodjena 57cm dugacka i 4,150 teska,a iz bolnice izasla sa 4kg

Dorothy
    Član
    Dorothy

Caos!
    Konacno da pristignem da se javim, malo smo bolje, ali kaslju uzasno i dalje, pune su sekreta pa iskasljavaju to uzasno zvuci! Nemaju vise temp., ali dve noci nismo oka sklopili, bas je bilo zestoko, prilicno ih je prodrmalo. Nista nismo pili od lekova osim sirupa za iskasljavanje i za temp., jer je cist virus kaze dr. I savetovaliste smo pomerili za dve nedelje.
    Dobrodoslica novim clanicama na ovoj temi!
    Neko je pitao za Sunval kasice, mi ih redovno uzimamo izmedju ostalih i sasvim su OK. I cena ima je super, jer uvek ima neke dve pa je cena oko 175 din. Ne idem u Tempo pa ne znam kakav im je izbor, mada je to uglavnom svuda sve isto, osim sto ima razlike u cenama.
    Mi nosimo cipelice od kada idemo u setalicu, vec neka dva meseca otprilike ili malo manje. Imamo Ciciban, odlicne su Lana ih obozava uopste ih ne izuva kao sto izuva sve ostalo, ali te su br. 17 i vec su nam pomalo knap, moramo preci na sledece. A br. 18 imamo Polino. Oboje imaju anatomski ulozak. Dr Tomasevic nam je rekao da u setalicu ide obavezno u cipelama, pa to postujemo, a cipela imamo gomilu, pogotovo tih prvih koje se jako malo nose i ostaju kao nove, kasnije je vec druga prica.
    Pozz za sada kuckamo se!

Rada
    Član
    Rada

Ćao. Evo i nas. Mi smo muku mučili sa temperaturom, 10 dana je imao oko 37,5C uveče i noću mu spadne bez ičega, nije imao nikakvih simptoma. Konačno su izbile dve donje jedinice pre pet dana pa je sad mali zeka, ali se i gornje provide i balavi za medalju. Juče smo išli u goste, prvi put se vozio oko 2h u jednom pravcu i bio je o.k. Spavao je veći deo puta.Išli smo kod mojih babe i dede da vide svog praunuka. Za čudo, bio je divan u gostima, samo se smejao, razgledao sve, igrao se sa svojom braćom od tetke i jako sam bila zadovoljna.
    Bebironce, dobrodošla. Mi nemamo iskustva sa sikenjem jer smo rano prestali, ali se jedno vreme intenzivno budio noću, a pošto je tenkić, nisam smela da mu dajem da jede pa su to bile muke. Sad spava o.k. ponekad se probudi ako traži dudu ali brzo zaspi.
    Jelencee, šta da ti kažem, moj Petar je imao u to doba oko 9500g, a sad sa skoro 8 meseci ima 11kg. I nismo jedini takav slučaj na ovom forumu. Bez brige, sve će se to istopiti kad budu aktivniji.
    Katarina, Sunval kašice su odlične i slatke i slane, organskog su porekla, a nisu preterano skupe. Meni su čak i slane ukusne, imaju pravi ukus hrane.
    Mi smo kupili cipelice za prohodavanje broj 20, malo su nam velike, ali nam još ni ne trebaju. I mi koristimo čarapice sa lepljivim stopama da se ne kliže, mada on retko kad još staje na noge.
    Bolesnim drugaricama želimo brz oporavak.
    Sanjas, Dorothy, Kicun, Saky, Katarina, Lance, Kriki i svi ostali :-*

Saky
    Član
    Saky

Drugari samo da mahnem na brzinu,Lule mi je opet bolestan,pije Panklav.Mimi je pun slajma,kaslje ali nema temperaturu,pije Prospan
    Dorothy drago mi je da vam je bolje
    Rado cestitamo zubice Petru,verovatno je temperatura bila zbog njih
    Sari i Strahinji srecni minici :-*
    :-* svima

katarina
    Član
    katarina

uuhh bolesni drugari:( zelimo im brz oporavak…
    jelence bebica ti je sasvim ok..ne brini se nista..moja je rodjena sa 4660 a trebalo bi sa 6 meseci da udvostruci tezinu a nije ima 8kg i dr je rakla da je ok nije ona mrsava a dugacka 73cm..starija je rodjena sa 3800 i imala je sa 6 meseci 9100..svako dete je srugacije..bitno je da lepo ruckaju i napreduju sad kg gore dole nije strasno…
    KOd nas zahladilo..juce 27 danas nema ni 15..
    danas sam primila platu od nje cu kupiti avionske karte i idem sa muzem u trgovinu moram neki dzemper sebi da uzmem..a i mami za slavu neke stolnjake i svasta nesto…tako da nece ostati nista:lol: evo je budi se mala..odoh pisemo se uvece

Dorothy
    Član
    Dorothy

Saky, i Lana pije Prospan zbog slajma i iskasljavanja. Kako jede? Mislim da li mu smeta slajm ili jede uobicajeno?

Saky
    Član
    Saky

Dorothy,vrlo slabo jede,sva sreca da je za siku uvek raspolozen mada siki otezano.Pun je slajma,cuje se kad dise,stoji mu u grlu,bukvalno se davi a ne ume da iskaslje pa je onda besan,nervozan,uzas.

kriki25
    Član
    kriki25

Ehehej! 🙂

Konacno sam dobila jutros! Vala samo kad je dosla, dosta sam i odmarala bez nje. :)))

Jelence, Strahinja je sa 6 meseci imao 10.130g i 74cm. Bas je velika beba, sad me ljudi uglavnom pitaju da li ima godinu dana, a danas napunismo tek 8 meseci. I Stefani je krupan, ali ne kao ovaj mali. Krsni su mi momci, ali neka ih, samo nek’ su zivi i zdravi. Lepo klopaju obojica, a ja se trudim da to bude maksimalno zdravo.

Katarina, i kod nas stize hladno vreme, rekose od petka zahladjenje, pa mi sad grabimo samo da setamo da iskoristimo jos malo ovo lepo vreme.

Saky, bas ste zaribali, ali sad ima bas dosta bolesnih. Ljubi momke, pa da nam ozdrave brzo!

Rado, bravo za zubice. Strahinja jos nema nijedan, ali zato Stefanu sad intezivno nicu, tako da muku mucimo sa zubicima svakako.

I takoc… Odoh da raspremam ovaj haos koji su mi deca napravila u dnevnoj sobi, znaci saplicem se o igracke, samo da se ne polomim!

katarina
    Član
    katarina

Dobro jutro devojke ili dobar dan ja sam od 6 budna:roll:
    Emma sanja nesto i bas se plasi..uzmem je kod sebe al ona jeca u snu i ja ne mogu da spavam…
    Starija je skolu a tata nam radi..Jana sa 8 i po god definitivno je u fazi pred puberteta..tako ume da me iznervira da je to strasno..sada bira nece sve da jede i ja juce spremila riblju corbu(sa povrcem koje sam ispasirala da ne vidi sta je unutra:lol: ) ..pita me sta ima za rucak ja joj kazem ona BLJAK necu to da jedem ..i krece ubedjivanje i njeno kategoricno obijanje da me saslusa..:roll: dakle ona sve zna bolje od mene..isli u trgovinu ,muz kupio jaknu za 10 min a ona necu cvetice,necu kocke,necu slike ocu SVE CRNO:shock: 😯 3 h trgovine usta nije zatvorila jooj kako se mm iznervirao:lol: 😆 tesko nama sta ce biti kasnije….
    Kriki pa vreme joj je:wink: bar si se poteno odmorila:wink: ja imam bas oskudnu od kako sam rodila Janu a pre 10 dana obilna sa bolovima..bar sam zbog toga srecna…
    Napolju je katastrofa kisa nam pada:roll: 🙄
    odo da peglam..a to najvise mrzim:?

Gledanje 3,946 članaka - 3,946 do 3,960 (od 3,961 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.