Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 3,960 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  lance 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 3,961 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• Marija123
    Član
    Marija123

dunja majstore….svaka ti cast…. :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: ja to nista ne umem 😳 😳
    helena mozes jagnjetinu od 7 meseci, a zumance sa 8meseci, mada sam ja davala kiflice sa jajetom kaji i ranije i nista joj nije bilo….probaj po malo….a posle mozes i teletinu i junetinu, svinjetinu tek posle godinu dana, mada je ja slabo pravim pa je to kod mene bas retko….
    vesna ne salji sneg kod nas :anene: :anene: :anene:

helena M
    Član
    helena M

ja jedva cekam sneg :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Tijanicica

Dunja hvala 😳 :-*

Helena,nama je dr rekla junetinu od 6 meseci,
    sa zumacem da krenemo takodje od 6,kada vec bude jela svaki dan meso,
    Zumance prvo 1/8 pa dalje vec,bla,bla ,bla znas…

To nam je rekla privatna dr,a prvog idemo udz,pa cemo videti sta kazumada Taca vec ima 7,
    ja joj danas tek dajem bujon od junetine…Zbog bolnice i toga inace bih joj uvela ranije…

Pozdrav svim mamama i bebama :-* :HAG:

dunja26
    Član
    dunja26

helena mozes i teletinu, ja sam zumance sa 7 meseci pocela davati

eeee marija ova torta me namucila, ali doterala sam ju malo, sad ce mm jos malo sa posla pa idemo na rodjendan…
    ma nije taj fondan nista komplikovano, napravis ga za 20min max pola sata, razvaljas tanko i prebacis preko torte, prethodno dodas neku boju ako hoces da je u boji a za dekoraciju treba malo neke ideje i mastovitiosti sto ova moja torta sto sam sad pravila nema ni malo hahahaha

violeta spava nekih pola sata, taman malo da odmori da ne ide kenjkava i umorna na rodjus

sneg…hmmm ne bih jos da pada, mada bih volela da ga bude za ng i bozic

sutra nosim malu kod sveki na citav dan juuuuuupiiiiii, sutra odmaram i nista ne radim jer mm-a nema za vikend, sutra ujutro ide, u nedelju uvece se vraca…
    uh miline, jedva cekam hahahaha kako sam grozna hihihi

dunja26
    Član
    dunja26

e da helena kako je rekla tijana i junetinu mozes

violeta probala i svinjetinu nedavno, ali to sam joj dala onako malo da proba, nije odbila haha ona nista ne odbija, nadam se da nece postati mnogo probirljiva jednog dana

Marija123
    Član
    Marija123

ej gde ste…evo :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica:
    nas tri ustal i evo jele, mm ode nesto da zavrsava, ja ga cekam da dodje pa da odem do pijace, da vidim sta cu kuvati….supu sam stavila a ostalo cu smisliti u hodu….
    sta vi radite? kako su bebice?
    poozzzzzzz :caos:

sladjanam
    Član
    sladjanam

:kafica: :kafica: :kafica: Evo kafice i od mene:)

Upala polako prolazi, ali tek sam sinoć skontala koliko sam nerazgibana :upomoc: :uzid:

Nidža super spavkao, sad je kod babe, a ja treba da dovatim usisivač malo…

Sledeće nedelje moram da kupim bebonjici nešto da obuče za krštenje, i ja da smislim šta ću, fale mi čizme neke lepe, ali malo sam švorc za to…Hm… Danas nemam nikakve planove, mm radi ceo dan, ja i bebonjica ćemo se već nekako snaći … Volela bih da čitam malo, valjda ću uspeti uz njega malo …

Komp mi sad već ozbiljno riknjava, zreli smo za novi. Trajao je 6 godina, moram da mu odam priznanje, i prošao minimum 6 reinstalacija windowsa, ali počeo je sam da se gasi i pali, i nemam pojma u čemu je fora. Viruse ne prepoznaje moj antivirus, mora da je nešto drugo. Razmišljaćemo o tome posle praznika 🙂

Gde ste mamice?

Nadam se da uživkate u vikendu.

Ne znam ko je beše pitao za meso, ja sam uvela piletinu i žumance sa 6 meseci, pa ćuretinu i govedinu kroz juvitanine kašice, pa teletinu, džigericu, govedinu, i tek pre dve nedelje belance, kroz neke kiflice, pa ondak kroz klopanjac. Bitno je , za ‘sveže’ mamice u kuhinji, da znaju da ne mešaju meso, žumance i džigu u istom obroku sa mlečnim proizvodima (pavlakom, kiselim mlekom, itd) zato što se tako smanjuje resorbovanje gvožđa. Taj savet je meni bio dobrodošao pre 6 meseci, to nisam znala, a dr mi nije rekla. I tako.

:caos: :caos:

dunja26
    Član
    dunja26

cao devojcice

sladjo zavidim ti na fitnesu, ja sve nesto smisljam hocu li il necu vise negde krenuti. a nikako da se raspitam gde sta kako

marija sta ce na kraju biti za rucak?

ja malu odvela kod sveki, bice tamo ceo dan, mm jutros otiso dole u srbiju sa drustvom, sutra se vraca, ja sam sama i uzivam u miru i tisini i lencarenju, sto mi lepooooo :srbenda: :srbenda:
    u povratku kuci sam svratila do grada, otisla u nas cuveni mrav sop, jedna od onih radnjih sa svim mogucim dzidzabidzama i kupila neke ukrase za jelku, malo sam pozurila al nema veze, kupila sam i pre toga u nekoj radnji violeti neke loptice i uzela joj rukavice i na kraju jos kupila nekih sitnica sto mi za fondan trebaju
    sad uzivam uz ness i tako…. po malu cu tek oko 17h da idem

:-*

Marija123
    Član
    Marija123

dunja uzivaj….evo ja gledam tv kaja lala a ovo dvoje odose u bioskop….kuva se grasad sa piletinom, supa gotova….mozda zamesim malo proje…posle…videcu…nesto sam umorna, nisam se naspavala….rano su ustale….
    kiss :-*

dunja26
    Član
    dunja26

eto rucka marija, ja danas nista ne kuvam…jescu kod sveki kad odem po malu

evo za cure koje vole modu, tu se mogu poigrati, ja napravila jednu kombinaciju i dosta mi je hahaha
    http://looklet.com/create#/clothes//1010980F5026

sladjanam
    Član
    sladjanam

Ola čikitas,

Ovde vikendom klasika pustoš 🙂

Dunja, svrati na kafu pre nego što odeš po malu, ako ti je dosadno kući 🙂

Ja kuvam pšenicu, mislila sam se šta mi se slatko jede, i setih se pšenice, njam, njam

Ručak za mene sendviči, a večerinku sprema mm kad dođe 🙂 Baš sam srećna što on voli da kuva, jes“ da nikad ne pere sudove, ali njama veze :ruganje:

Nidža će da pajki, još malo, a ja da čitam malo :klanjam:

Lence
    Član
    Lence

Di ste majke!

Hvala vam puuuno za odgovore oko inhalatora,čini mi se da sam taj PIC videla u časopisu Moja Beba,u obliku pande je,piše mu na tibi PIC,pogledaću u enci menci -ju to mi je blizu i ova Leto robna kuća mi je još bliže,a snabdeveni su :-*

Čistim mu njonju,nije loše,ali biće gore posle par dana u vrtiću znam već provereno….

Kriki,pa šta da se radi,tek im se razvija imunitet,a meni su oni još bebe,jadničci,najviše me nervira kad moraju da piju antib i kad se onako napune sekreta da ne mogu da dišu 🙁
    Koristim matični mleč,do skoro echinaceu i sypradin šumeće,pošto i posle injekcija mi nije bilo skroz bolje,pre neki dan opet počeo bol u kostima,kao da ću da nahvatam opet neki virus,meni dr dala lepo upute za sistematski i rekla da probam imunactiv šumeće,jer kao sadrži dosta toga u jednom,a cink je ustvari najbitniji,veruj mi da sam došla sebi,dosta mi pomaže,nindži dajem isto matični mleč i onaj imunno sirup koji je isto na bazi cinka.
    Ej,pa ti izgura 28 nedelja,a kao juče da je bilo,jel beše Stefi imao pet meseci kad si zatrudnela?leeleeee,jel ti brže subjektivno,naravno,prolazi vreme nego sa Stefijem kad si bila trudna?

Jao u Sloveniji pada sneg,mi jedva čekamo,tek ove godine će nindža ludilo da pravi napolju kad nam padne sneg,kupili smo mu jedne pantalone sa jaknom i kupićemo mu i jedan skafander iz jednog dela,da ima da menja,jer će ih koristiti maksimalno 😆 ,samo da mi bude zdrav :love:

Meni Matija primio mmr na kontroli sa 12 meseci,nikakvih reakcija,zbog vakcine je probao celo jaje prethodno u vidu proje i pita …

Maro,što se ustajanja tiče,moj nindža ima budlinik,nemož’ da omaši,po starom računanju je to bilo 07h,a po novom 06h,samo skoči ko iz topa :sok:
    Što se ja raspisah :doomed: Došli od buraza,njemu rođa,Metajdža spava,taja mu zahrkao ovde u dnevnoj,a ja rekoh da vidim šta ima,nisam odavno ovako kasno bila budna 😯

Ajte,uživajte u vikendu….ja u pon na posao….. :uzid: aj gud najt :caos:

helena M
    Član
    helena M

Jutro,zenske!!!!!!!!!

Evo za sve spavalice :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hvala za brze odgovore :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Mi se probudili oko 7,pufna doruckovala i evo je opet spavka,mm sprema dorucak……
    Stavila sam junetinu da se kuva…………to ce sada da proba…pa idemo malo kasnije u kupovinu pa kod s&s na rucak………….sprema se neka jagnjetina……….njam,njam

:-* :-* :-* za sve mamice i bebironcice

Marija123
    Član
    Marija123

good morning….evo i nas….hvala na kafici….mm ode na buvljak a ja cu jos malo kod komsike na kafu…uzivancija, sad cu da usisam i sredim….posteljinu promenila masinu pustila, imam supu i grasak od juce posle samo proju cu da zamesim i gotovo….kiss for all :-* :-* :-* :-* :-* :-*

dunja26
    Član
    dunja26

caos devojke

kod nas neko ruzno vreme, pada kisa, danas necemo nigde sigurno, violetu sam sad nahranila a sebi cu da stavim ness i malo da ceprkam po net-u, valjda ce damica da mi dozvoli

nemoram da kuvam ni danas, ni nemam nekog posla, samo ves da slozim i to je to tako da cemo vikica i ja da uzivamo, juce i danas je bas lepo raspolozena

uzivajte

:caos:

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 3,961 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.