Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 1,314 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Elekttra 9 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,315 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• milica-cica

Marija, znam da banana steze stolicu, a sta da izbegavas :neznam: Mozda sljive? Ako ste to probali. Nemanji se jako svidja. A kako Teodora hoce zitarice? Nemanji se bas ne svidjaju… Mozda kupim neke druge, ove milupine sam dala drugarici, bilo mi zao da bacim 😳

Samo se ti stedi sto je moguce vise…vec kad ti nude pomoc i bolje da ne izigravas super mamu pa da posle snosis posledice…

Dana
    Član
    Dana

Ćao drage mame,
    vidim da vam i nisam baš nešto nedostajala.Evo šaljem vam par viceva da me se setite kad nađete vremena.
    Razlila se kanalizacija ženi po kući i zove ona vodoinstalatera i on dolazi posle nekog vremena sa pomoćnikom. Gleda majstor ona govna po kući, otvori šahtu i uskoči u šahtu, izlazi posle minut i traži baterijsku lampu, pomoćnik mu doda i on ponovo uskoči unutra, izlazi ponovo za minut i kaže:

Mali, daj ključ osamnaest!

Pomoćnik mu doda i on ponovo uskoči u ona govna, zadrži se oko minut, izlazi i govna počnu da idu u kanalizaciju, gleda majstor pomoćnika i kaže mu:

Uči, mali, inače ćeš ceo život da dodaješ ključeve.
    Odveo Zemunac sina na Adu da ga nauči da pliva. Pusti ga u vodu i on počne da se davi. Dođe on da mu pomogne, ali ne vredi, on se davi.Stavi mu mišice, ne pomaže ni to, stavi mu šlauf, ne vredi. Kad se neko dere iz kafića:

E, tebra, skini mu kajlu!

Koji auto možeš voziti 120 km/h po makadamu?

Službeni

Pita učiteljica učenike da objasne reč gorila. Javlja se prvi i kaže:

To su najveći majmuni, dlakavi…

Drugi kaže:

To su ona dva tipa što prate mog oca i štite ga.

Treći kaže:

Jednog dana nestala je struja i moja majka je zapalila sveću i ona je gorila.

milly
    Član
    milly

Cao drustvo!
    Kod nas nista novo za prijaviti.Ceo dan smo setali,a ustali smo u 9:40!Poce da cavrlja jutros u 6:45,dala mu dudu i nadala se da ce me pustiti barem jos jedan sat,kad ono…budim se u 9:40,a on se tek meskolji!!!
    Ne znam da li ste cule-ako nemate potpis u vozackoj idu 4 kaznena poena i 5000 din.!!!Potpisite se i recite svima,jer to sada proveravaju.Milice,pazi zbog milicije da ne uzimas Nemanju u ruke dok se vozite.Da su vas zaustavili,odrali bi vas.A za zitarice,probaj Nestle(vec sam pisala o njima).Imas pakovanje 8 zitarica i bas su ukusne i lepo mirisu,a nisu ni skupe.Plavo je pakovanje.Vuk se davi u njima!I ja sam juce bez potrebe vecerala.I ne samo to!Samo sto smo rucali dosli moji i doneli picu,pa sam smazala jedno parce samo zato sto mi je zamirisalo!A kasnije sam i vecerala jos jedno,a ni najmanje nisam bila gladna!!!
    Danas nam stric mm koji radi u jednoj firmi javio da je prosledio moj CV i da ce me zvati na razgovor za posao(to moze da bude i sutra,ali i za dva meseca) i moja prva reakcija-rasplakala se!Srce me boli zbog Vuka,sto mora u jaslice!Jbg da bar mogu jos godinu dana da sam sa njim kod kuce! 🙁
    Marija,prvo da ti pozelim dobrodoslicu :cvecko: A od cega te boli rame?
    Faye,Kajo dobro je da su devojcice sada bolje! :-*
    Anastasja,mi cemo rodjendan kod kuce.A koja je cena za igraonice i sta je u to ukljuceno?
    Dano,svaka ti cast sto te ne mrzi da nam pises viceve.
    Jovana,Lula :-*
    E,a nikako da vam ispricam….Vuku se smirio ekcem od dobrog,starog pantenola!!!A sta sve nismo probali!!!Nadam se da smo konacno pronasli ono sto mu najvise odgovara i da vise nece da se onako jako upali.
    Kajo,kakve su Molfix pelene?Jesi zadovoljna?

Faye
    Član
    Faye

Evo samo da vas pozdravim. Dosla mi sestra da ne spavam sama :klanjam: :klanjam: :klanjam: :klanjam: taho da sam bas srecna. Smorih se sama. Nesto mi se vezalo ovih dana mm radio posle posla, gosti mi nisu dolazili, Sofija imala temperaturu pa jos danas mi mm dezurni dan i noc. Sad samo sestra i ja :blabla: :blabla: :blabla: :blabla: JOOOOJ i zabavlja mi Sofiju :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: Kucam veceras :-*

Anastasja7

Cao…
    Vec drugo vece Filip nece da spava do kasno..sinoc u 22.30, sad 22.20…Kad bi bar ujutro duze, a on u 7-7.30, pa nekad uspem jos malo dojenjem da ga uspavam, ali kratko…dansa smo setali malo, pajkio u kolicima…A jos se borimo sa slinama, aman vise dokle…
    Marija,
    Da se ugusti kaka hrani bebu kuvnim krompirom, pirincem, sargarepom…To sve ona sme.
    Milly,
    Zakup igraonice je 75-100E, platis pice na kraju, njihovo mora da bude, a za klopu se ti pobrines. Kako cete uspeti u stanu, u vise dana? Mi bas imamo dosta dece na cije rodjendane idemo i nema sanse da zovem kuci, a stan je jako mali.
    Faye,Opet temperatura? Mukica, bas se muci…sutra pravac u laboratoriju.

Faye
    Član
    Faye

Anastasja nisam se lepo izrazila. Ovih dana je imala temperaturu nema vise od juce. Nego mi se sve nesto nakupilo bzv ovih dana.

Evo je jos budna da ne veruje covek lezi u krevecu a sestra joj prica. Nikad nije tako lezala :klanjam: :klanjam: :klanjam: Sutra obavezno spustam krevetac fali joj mrvica da sedne. Ne mogu sad menjati ogradicu sve se nadam sad ce zaspati. Podigla se na lakat na jednoj ruci a drugom drzi za ivicu i vuce li vuce. Ma mrvica joj fali.

Joj ljudi moji sestra sredila kupatilo. Sve se blista :bravo: :bravo: :bravo:

Odoh kucam posle

marija023
    Član
    marija023

Evo i mene pred spavanje….bas sam umorna…

Milice, evo dajem joj po pola banane vec treci dan ali nema efekta.
    Sljive nismo jos probali. Dajes mu kupovnu kasicu od sljiva ili imas neke rezerve u zmrzivacu?
    Zitarice hoce, ma ne probira dete sve hoce 😆 😆 😆
    Ali ne jede kolicinski puno, aki nam je mera Juvitanina kasica onda ona pojede nesto vise od polovine.
    Uglavnom bolje jede kad je tecnija hrana, recimo supica.
    Ona je dobila samo 320g u sestom mesecu. Je l to malo? Dr kaze da nije :neznam:

Dano, drago mi je sto si nastavila po starom dobrom obicaju da nas uveseljavas vicevima.
    Samo napred, bas su dobri 😆 😆 😆

Milly, rame jednostavno boli vec 5 i po meseci a nije bilo povrede, boli pa boli, uskoro cu na fizikalnu pa molim Boga da mi pomogne!!!

Faye, blago tebi, imas drustvo, ja evo sama, uskoro cu da gasim komp i odo da lalam…

Puno cmokica za bebe da mirno spavaju :-* :-* :-* :-*
    A mame neka se snadju za cmokice kod muzica
    😆 😆

milica-cica

E tako volim, kad imam sta da procitam!

Nemanja sinoc zaspao tek u 22 i spavao do 3 pa jeo, pa opet sisao u 4, pa u pola 7 i ustao u 8. Uglavnom, naspavana sam!

Htela sam ici malo do centra sa njim i sa mamom, ali mi nesto hladno… Mislim da cu ipak malo izaci. Jel setate vi kad je hladno? (znam da Milly seta :))

Dano, vic o kljucevima je odlican! Bas sam se nasmejala! :-* za tebe i Alexu!

Kajo, stvarno kakve su molfix pelene? Uzela bih sad ako su dobre.

Faye, ja sam toliko navikla da sam sama sa Nemanjom da mi prosto cudno kad mi neko dodje. Ima skroz da se otudjim od sveta!!!

Marija, dajem mu kupovnu sljivu jer ih nemam u zamrzivacu. Visnju dajem iz zamrzivaca, ali ne znam do kad treba da ih gulim???? Toliko i Nemanja pojede, malo vise od pola teglice.(osim visnje, njih bas voli)

Milly, probacu Nestle zitarice. Znam da si ih i ranije spominjala pa ne skodi da probamo i mi kad ih Vuk tako maznjava!

Anastasja, tebi se Fil bas rano budi! Jos sad kad kasnije zaspi…nije bas najsrecnija kombinacija!! Nemanji kad duze curi nosic mi ga malo na inhalator stavimo.

Jovana, kako podnosis vrucine?

Lula, Meri, Iva :-* :-* :-*

Gde su nam nove mamice?

Halikovi
    Član
    Halikovi

E ćao svima,

Evo da raportiram odjutros, bolje nam je guza!!!! :zvezda: :zvezda: :zvezda:
    Biće još par dana trackanja i pirkanja svaki čas, ali je najgore prošlo. Sad joj je onako na nekim mestima baš gruba koža i suva, valjda tako mora, ali nema bubuljičica i crvenila.

Milly, verujem ti da ti je bilo teško zbog posla, ja sam počela raditi tek kad je Ema imala 2,5 god, i ni tad mi nije bilo svejedno! Zivkala sam moje 2-3 puta u toku radnog vremena, a ona se tako lepo navikla na čuvanje, meni bilo teže nego njoj. Ako moraš raditi, ti onda kad dožeš kući, nemoj odmah se bacati na pranje, kuvanjei peglanje, sve to ostavi pa se izgnjavi sa Vukom jedn 2 h, haha pa onda sve ostalo. Tako će ti biti lakše. Strašno je što tako moramo, ali šta da radiš akohoćeš detetu da priuštiš iole udoban život, mora biti dve plate u kući. :cvecko: nemoj biti tužna…..

Milly, Milice, što se tiče Molfix pelena, evo ovih par dana kad joj je guza stvarno bila kritično su se super pokazale, ja ću preći na njih. To mi je ušteda od nekih 400 din po pakovanju. Čini mi se da su manje „plastične“ a više „papirne“ od Pampersa. Ne znam kako drugačije da objasnim. Tako da Milice idi kupi na pijaci kod nas ima.
    E i što se tiče višanja, joj pa nemoj guliti, nema potrebe kad ih prokuvaš i samelješ u blenderu neće ništa smetati. A nisam joj dosad nikad dala samu višnju, kisele su, pa mešam sa jabukama.

Dano, nikako da ti kažem, sram me bilo prvo DOBRODOŠLA!!! :zvezda: :zvezda: :zvezda: a drugo vicevi su SUPER! Čitala sam mm i prijateljima pa smo se valjali od smeha, pogotovo za fakultet i muju u hasu, oni su neprevaziđeni.

Marija, ćao i tebi DOBRODOŠLA kod nas, :cvecko: :cvecko: :cvecko: i baš mi žao za rame, kad bi mogao da te neki zgodan frajer malo izmasira, ima odmah da te sve boljke prođu, hahaha. Naravno šalim se, može i tm ako bude hteo. a baš mi žao da su tvoji pokupili baš taj novi virus 😕 želim da im brzo prođe da mogu da vide unučicu….
    E a što se tiče napredovanja, i Hana je slabo ovih meseci napredovala a jela kao za dve bebe. Ali one kad jede više, više puta kaki u danu i opet na dobije više na kolaži. A i meni su dr rekli da je sve ok. E i šljive možeš mešati sa jabukama i višnjama, recimo, tako sam ja….

Faye, jao super što ti je sestra tu, eto pomoći i moralne podrške a znači :bravo: :bravo: :bravo: za ribanje kupatila!!! Eh što ja volem tako osobe koje su „duševne“ pa primete šta treba pa još i urade, ihaaaaaaaaaaaaaaj što je to super!! Sad je iskoristi koliko god možeš, haha

Anastasja, preporučila mi prijateljica da kupim NERAFINISANU MORSKU SO i da rastvorim u vodi, 1 supena kašika na 1 l vode i da time ispiram nosić Hani, i njoj već dugo začepljne. E sad nisam još kupila ali ona tvrdi da je daleko bolje od fiziološkog a ja njega kapljem deci, pa probaj i ti ako hoćeš, verujem da će brže otčepiti nosić Filipu :-*

E a stvarno nam fale neke mame, možda nisu otvorile novu temu?

Ljubac svima…. :-* :-* :-*

Halikovi
    Član
    Halikovi

a juče nam bio 9- ti minić, 🙁 niste nam čestitali……….

Faye
    Član
    Faye

Samo da vas pozdravimo kucamo kasnije :-*

:doomed: :doomed: :doomed: Hanici srecan 9. mini rodjendanac ljub ljub :cvecko: :cvecko: :zvezda: :zvezda: :bravo: :bravo:

Faye
    Član
    Faye

Jos jedna poruka za Hanu za izvinjenje sto nisam primetila

:zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: :bravo: :bravo: :bravo: :cvecko: :cvecko: :cvecko: :cvecko:

milica-cica

Hana dusice :HAG: srecan rodjendancic! Evo od drugara Nemanje :cvecko:

Stvarno nas sve redom treba :batina: :batinepoguzi:kako nismo primetile!!!

milica-cica

Odoh sad po te pelene ako jos uvek nekog ima, a kupicu usput i nestle zitarice.

Halikovi
    Član
    Halikovi

hehe, hvala vam, nemojte se sekirati, imamo bebe a one zahtevaju svoje…. pa ne vidimo ništa od njih, hehe i meni se dešava isto da zaboravim, tj previdim nečiji rođendančić, :doomed: pa mi posle krivo

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,315 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.