Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 1,314 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Elekttra 9 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,315 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• Faye
    Član
    Faye

Evo me opet. Sofija dobila osip po ledjima i stomaku. Sad sam citala da je to virus koji prolazi. Nadam se da je tako. Ona je inace ok.

Danas probamo meso. Pilece belo.

Od povrca probala- krompir, sargarepu, tikvicu, bundevu, karfiol, brokoli, pastrnjak. Kupila kelerabu da joj dam kad u ovoj knjizi sto imam pise od 9 meseci. Sta mogu da dam jos od povrca, sta ste vi jos davale u ovom periodu? Imam osecaj da svaki dan jede isto:neznam: :neznam: :neznam: :neznam:

:-* :-* :-*

milica-cica

E ja kupila molfix!

Svidja mi se sto su rastegljive, mada su mi opet na prvi pogled pampers nekako mekanije… Videcemo kako ce se pokazati, a stvarno su povoljne…

Zitarice nisam nasla- ali ne odustajem, bice ih valjda u drugoj prodavnici.

Dana
    Član
    Dana

*Dnevnik mlade vozačice*

5. april

URRAAAA, DOBILA SAM VOZAČKU DOZVOLU! Napokon mogu da vozim svoj auto, a da mi instruktor stalno ne ponavlja: „Pazi! Pogrešan smer. Pazi, pesak!“… ili nešto slično. Uopšte ne razumem kako sam ga podnosila dve godine, kakvo zanovetalo!

8. april

Autoškola je priredila zabavu, jer sam položila vozački.

Instruktori su bili stvarno ganuti. Jedan je čak rekao da će dati prilog crkvi, za mene. Čini mi se da je jedan od njih imao suze u očima, a jedan je rekao da će se radi mene od sreće napiti. Jako ljubazni ljudi, ali nekako mi se čini da moja vozačka nije toliko bitna za tolika preterivanja.

12. april

Kupila sam svoj crveni automobil! Nažalost, morala sam da ga ostavim u servisu da mi zamene zadnji blatobran, jer sam ubacila u „rikverc“ umesto u prvu. Nemam prakse… tek nedelju dana vozim.

14. april

I konačno, moj auto je tu! Bila sam tako zadovoljna da sam odlučila da se još malo provozam. Verovatno su i drugi imali istu ideju, jer je iza mene odjednom bilo puno automobila. Trubili su kao ludi… verovatno je to bila svadbena kolona, pa sam im se i ja pridružila i smanjila brzinu sa 15 na 10 km na sat. Verovatno im se to svidelo, jer su počeli jos jače da trube…

22. april

Moje komšije su baš super. Napisali su veliki natpis „PAZI, KOMŠINICA VOZI!!“ i dali su mi najveće parking mesto, a deci su zabranili da se igraju dok ja ne parkiram. Pretpostavljam, samo zato kako mi ne bi smetali. Kako su to dobri ljudi…!!

30. april

Drugi vozači oko mene stalno trube, mašu mi i pokazuju nekakve znakove. Mislim da je to vrlo ljubazno, ali je opasno. Neki tip mi je nešto govorio, ali ga nisam razumela, jer nisam našla dugme za otvaranje prozora i umalo sam pogodila pešaka. Dobro je da sam vozila svojom standardnom brzinom… 15 na sat.

10. maj

Malo su čudni ti vozači. Ne samo da stalno mašu, nego stalno i viču Nikako da saznam šta hoće, jer još uvek nisam našla dugme za otvaranje prozora… Možda žele da mi daju nekakve korisne informacije? Mislim da je tako, jer sam čula jednog kada je rekao: „Idi kući, idi!“. Neverovatno! Kako je znao da upravo vozim kući!? Kad nađem dugme za otvaranje prozora, biće mi malo jasnije šta to pokušavaju da mi kažu…

19. maj

Noću je grad vrlo slabo osvetljen. Danas sam prvi put izašla napolje noću, pa sam morala stalno da držim upaljena duga svetla, kako bih uopšte nešto videla. Izgleda da su se i ostali vozači, koji su vozili u susret, slagali sa mnom, jer su i oni odmah palili duga svetla. Jedino sto ne razumem, zasto su i trubili!? Možda da prestraše i poteraju pse ili mačke s puta? Kakvi čudaci!!!

26. maj

Danas sam imala manju saobraćajnu nesreću. Ušla sam na kružni tok, a kako je bilo puno automobila (nisam sklona preterivanju, ali bilo ih je najmanje četiri), nikako nisam mogla da izađem. Kružila sam i kružila, tražila mogućnost za izlazak. Od kruženja mi se tako zavrtelo u glavi da sam udarila u spomenik na sredini kružnog toka. Stvarno bi trebalo da ograniče vožnju u kružnom toku na samo jedan automobil!

3. jun

Nesreća me drži i drži. Danas sam išla po auto u garažu, a kad sam izlazila na put, promašila sam pedalu te pritisnula gas umesto kočnice. Pogodila sam prolazeći auto, i razbila mu celu desnu stranu. To je bila čista slučajnost da sam udarila upravo mog instruktora vožnje. Dobar čovek… van svake sumnje… Ja sam stalno ponavljala da sam ja kriva, ali on je neprestano ponavljao držeći se za glavu: „Oprosti mi Bože, molim te!… Oprosti mi Bože, molim te!“

milly
    Član
    milly

Kajo,draga,hvala ti na ohrabrenju!Mislim da bi mi bilo mnogo lakse kad bi imao ko da ga cuva,da ne mora u jasle,ali…moja mama radi,brat privodi fax kraju i puno uci,svekrva ne zivi ovde,a u oca i pogotovo svekra nemam ni malo poverenja.Mada,mama i brat se vec dogovaraju da ga barem ranije uzimaju iz jaslica,da ne bude bas ceo dan tamo 🙁 Jbg….
    Milice,mi stvarno stalno idemo napolje,osim kad pljusti jer ne mogu i kolica i kisobran.Vuk ima svoju kabanicu za kolica i bas ga briga.Naravno,kad je bas hladno nismo dugo napolju.Visnjice ne moras da ljustis jer se bas lepo izblendaju.Ja ni sljive vise ne ljustim,ali Vuk je stariji pa zvacka ako i ostane neki krupniji komad.Javi i ti kakve su MOLFIX.
    Faye,mozes kukruz da joj dajes,mozes i pirinac,blitvu,persun.
    Anastasja,mi bukvalno nemamo nijedno dete u okruzenju,pa nam igraonica ne pase.Slavicemo u dva dana.Smor,ali sta ces!
    Zaboravih….Milicice,posto ti volis kuhinju,jel imas iskustva sa fondan masom za torte?Aj`mi preporuci neki sajt.
    Ljubim vas sve!

milly
    Član
    milly

HANA,slatkice malena,srecan 9. minic!!!
    Nisam gledala 😳 :batinepoguzi: :sok:

Dana
    Član
    Dana

Ide Crvenkapa šumom kod bake i naiđe na vuka. On je pita:

Crvenkapice, gde si pošla?

Idem kod bake.

A možeš li mi dati adresu tvoje bake?

Mogu, http://www.baka.rs.

Dana
    Član
    Dana

Šta je čvarak?

Bombona od svinje

Igralo se dete loptom u parku. Odjednom mu lopta ispadne na ulicu i ono potrči za njom. Kada je iskoračilo na ulicu zgazi ga kamion. Znate šta je pisalo na kamionu?

Plazma, ne pušta te da odrasteš.

Došao muž kući i pita ženu:

Gde su deca?

Žena kaže:

Na engleskom.

Muž odgovara:

Where are the children?

Došao muž kući i pita ženu:

Gde su deca?

Žena kaže:

Na engleskom.

Muž odgovara:

Where are the children?

Kaže Ciga Cigi:

U petak dolaze Roling Stonsi na Marakanu!

Drugi mu ogovara:

Uuuu Zvezda će` gi iscepa!

Dana
    Član
    Dana

E pa da sretan mini rođendančić našoj maloj Hani, oprostite ja dok vas pohvatam, ko je ko. Al sad sm videla,preslatki mali anđelčić

milica-cica

E Dano, Dano, ova bombona od svinje ti je dobra… 😆

Faye, kako si opisala, ja pomislila na boginje… A od povrca sam dala kelerabu, i jos spanac i grasak. Ostalo sve kao i ti.

E stvarno mi je lakse ako ne moram da gulim visnje. Jeste da i ja blendiram, ali bre gnjavaza je svaku visnjicicu guliti!!

Javljam sutra kakve su molfix, ali stvarno je super sto su rastegljive. Znam da sam to vec rekla, ali evy baby ne koristim upravo jer nisu rastegljive…

Faye
    Član
    Faye

O Dano dobri su ti vicevi 😆 😆

Milice ma ne boginje :buljavko: Onako roze osip od nocas po ledjima i stomaku. Vec ga ima samo malo. Evo i ovde na RP na temi virus prvi post govori i o tome. Posto je ona prethodnih dana imala T i bez ikakvih drugih simptoma to je onda virus i prolazi. Mada nismo vadili krv posto nam je temperatura prosla samo urin i urinokulturu. Pa je taj osip od tog virusa. Ja bih rekla da je to sve vec proslo. Ipak smo mozda trebali vaditi krv ali rekla bih da joj je dobro.

Meso danas dobro proslo :bravo: :bravo: :bravo:

:-*

milica-cica

Kod nas meso bas i ne prolazi najbolje…

Jeo je kupovne kasice- piletinu, junetinu, teletinu i curetinu i nije se odusevio.

Pravila sam mu teletinu sa sargarepicom- e to je vec bolje pojeo.

I nas ceka urin i KS kad se vratimo.

Jelena <3 <3

Ja da se prestavim, ja sam Jelena imam cerkicu od 7 ipo meseci, inace lepo rucka preferira kupovne kasice JUVITANINE ali poslednjih par dana slabije rucka, verovatno zbog vremena ili joj je prosto dosao takav period… Htela sam da pitam da li se detetu vadi krv iz prsta za redovan pregled krvne slike? Ja inace imam veliki strah od vadjenja krvi, vakcina itd pa me hvata panika jer idemo sad u utorak…. Pozdrav svima….

milly
    Član
    milly

Ne znam da li ste primetile,vratila nam se tema u prve dve!Nije me mrzelo da pitam administratora Mirche i ona je ispravila!
    Dano, 😆 luda si skroz sa vicevima!Ja ih volim,ali brzo zaboravim.Evo jednog koji sam danas cula,pa dok ne ispari:
    Kako se zove novorodjeno cigance? -Ganc novi!
    E da, Vuku napokon izbila druga gornja jedinica!Danas je bio nesnosan,samo je kenjkao,a sad kad sam ga mazala(ekcem)dernjao se da se zgrada orila!Verovatno ga boli!
    Jelena,dobrodoslica!Da,bebama se vadi krv iz prsta,barem je Vuku tako uradjeno.
    E sada odo` da se raspadnem od :glacanjevesa: Vise nema mesta u korpi sa cistim vesom i kranje je vreme da se dohvatim pegle.Svaki put obecavam sebi da mi se to vise nece desiti i da cu odmah ispeglati ono sto skinem sa strika,ali gotovo uvek to obecanje i pogazim :kadtedovatim:

Faye
    Član
    Faye

Jelena <3 <3 :cvecko: vadi se iz prsta.

Milice ja sam kuvala danas belo pilece sa sargarepom, pastrnjkom i krompirom. Kad se skuvalo bilo je za jednu kasicicu. Sutra cu malo vise 😆 😆 😆 😆 Isitnila sam da ne moze vise 😆 😆 😆 😆

Milly pa bravo za povratak teme. :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: za zub

Nema Lule vec dva dana.

Mame gde ste???????

Odoh da kupam

Faye
    Član
    Faye

Ovo jednu kasicicu bilo je mesa + povrce da ne bude zabune

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 1,315 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.