Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 1,749 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ksenija 09 9 godine, 4 meseci ranije.

Gledanje 1,711 članaka - 1,711 do 1,725 (od 1,750 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• T3
    Član
    T3

sad nesto pregledah pre nego sto ga predam svoj rad..aj me meni koliko gresaka..ma nista nebrinem forumski lektori ce vec to nocas srediti..
    videh sad da napisah umesto micka mucka hahaha i crkoh od smeha hihihi
    ma resice nasi strucnjaci to vec sve lence i ti nemoj mi se nerviras zbog toga..one to tako lepo rade,al nemas pjma ksako to lepo rade…hahahahahaha
    ej zrela sam da spavam..aj pa pa da ne zaradim i ukor nocas hihihihihi

T3
    Član
    T3

zaboravih jos da kazem nakici da iak joj bebac ima vise od godine slobodno ovde dolazi pise i navraca cesce,,a decica tj tikeri su predivni…
    eto toliko od mene za danas..gledali ste jos jednu emisiju sta T3 ima da kaze,,do sledeceg susreta u isto vreme i na istonmstu uzivajte uz ostali program dragog nam foruma..
    dovidjenja…

nanica
    Član
    nanica

Dobro jutro! Ajde :kafica: :kafica: :kafica:

Znaci, vi generalno niste za uvodjenje dzige tako rano? Sta ja znam? Nama dr rekla da moze ali da treba biti domaca! Mozda da saceka onda jos malo?
    Ire, mozes slobodno da begas sa foruma, sta ti mene ima da savetujes? :srbenda: Salim se naravno! Pa, probacemo tako na komadice pa cemo videti! Valjda cemo danas poceti…

Meni nije stigla :vestica: mada kazem da sam do sada dobila samo jednom pa se verovatno nije to jos sve ustalili i regulisalo! Mozda necu sada opet da dobijem par meseci (sto bi nas kum rekao- neces jos 9 :batina: )

Nista devojke, begam ja, moram do pijace da pokupujem vocke i povrcke za mog misonju!

Micka&Nidza

dobro jutro….gledate jutarnji program roditelj portala!!!!!!!!!!
    za sve mame :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: , MUCKA casti….uzela sam roditeljski jutros pa da javim…
    isla sam do apoteke da uzmem eferalgan za stefa…i usput svratila do poste….

kako jede lule?

T3…
    t3…. :-* mucka i micka-isto,a? moram da menjam nick…. :ruganje: :ruganje:

nakica
    Član
    nakica

hvala, T3 na komplimentima za decicu 🙂 a i za poziv da svratim i ovde 🙂

nakica
    Član
    nakica

hvala, T3 na komplimentima za decicu, a i za poziv da svratim i ovde :)…mada mi je malo neprijatno, dodjem k’o neki uljez 🙂

sladjanam
    Član
    sladjanam

Dobar jutar 🙂 Ja sam da vas :-* i kažem da sam morala da listam da vidim šta Lule lepo ručka:) Mora da Lule ima jednu kuvaricu, koja to special za njega smišlja 😆 A da ručka lepo, ručka, pa i moj Nikola sve lepo jede 🙂 Makar ono što mu dam 🙂

Nego da vam kažem da sam ja od jutros na dijeti :> Doručkujem integralni keks (preliven čokoladom) i koka kolu (malo izvetrelu, jel to znači da ima manje kalorija? :> )… Nego, sad ozbiljno, ako ne preduzmem nešto hitno, neće da valja. Možda odem na koju zubarsku intervenciju, imam jedan umnjak koji nije ni izbio, ali svejedno, jedna operacijica me reši njega, pa ću da budem mršava kao Dunja :>

Nego, juče moja sveki donela supu nama za ručak, a mm kad je došao počne da me hvali kako sam naučila da kuvam supu kako valja, konačno 👿 👿 Bila sam nadrndana pola dana, a on grdan nije znao šta ga je snašlo, kad je čuo da je supu pravila njegova mama 👿

Idem da usisavam i brišem podove, dok je mali napolje s dedom :-* :-* Ako večeras ne nadoknadim gradivo, definitivno ću na popravni, nema mi druge 8)

Lence
    Član
    Lence

Guten morgen,srrrrrrk,mljac mljac,nema bubb da posluži neku njenu,mmmmmmmmmm…

Mi ustadosmo u 06h :zevam: em što je noćas loše spavao,aj na stranu što sam i ja,nego i ustade rano,a evo ga sad zaspa….. :spavam: i ja bih,al me glad mori i imam ovo slobodno vreme da iskoristim,na miru…….da se nešto informIšem….

Aj što Micka postade Mucka,nego i od Luleta postade Lele,mislim leeeeleeee leeeeleeee
    što ne uradiše kolektori svoj pos’o noćaske? :buljavko:

Ire,ma tvoj šećerko sve lepo ručka 😆 ne,ozbiljno,pretpostavljam da sve bejbis imaju problema sa desnima i da ih sve bolucka to,al vi’š,ima onih koji to mogu da istrpe i nemaju promena,a ima i onih koji niiiiiš ne mogu da istrpe…ma probala sam lebac i plazma ga češkaju,pa mu odgovara,a jogurt lepo ‘ladi desni,ma dok ne prođe,ništa mi ne vredi,a kad prođe,on samo nastavi da lepo ručka 8) 😆 ma ja se uvek brinem za krvnu sliku,pa dramim da ne potraje 🙄

Slađo :bravo: za Nidžu,a to kao da i nisu kalorije,samo zažmuriš i gde su kalorije :buljavko: ,nema ih :ruganje:

Nakice,mi ti svi dođemo ko uljezi,kad razmis’iš, :HAG:

Nego,T3,da te pitam,što napade ženu na -„sečenje noktiju“,šta,krivo ti što tvoj Nemanja nema razumevanja, a njeno dete ima :> ala joj dade dijagnozu,mada ustvari čini mi se da nisam videla dijagnozu, :hmm: samo reče ženi da se leči :neznam: :>

A tamo kad videh,uh mada se rečenica ne počinje sa -a-,Kaja baš leeeepo seče Elenčetu noktiće,sa nukovim makazicama, :cvecko:

Aj,kad Mucka časti,srrrrk,živeli,odoh da jedem nešto,cvile mi creva,samo kad pomislim šta mi dete jede i ja bih samo lebac i jogurt

Lence
    Član
    Lence

Ksenija,mi ovde džakamo, a izgleda gubimo časove? 😕 Diiiii siiiiiii bre? Dovuci svoje zmijsko d….ence ovde!

bubbles
    Član
    bubbles

Dobro jutro, evo i mene.
    Jutros se P probudio u 4h. Posle nekoliko meseci lepog spavanja on u 4 potruno budan i smeje se. Dala sam mu da popije mleko i nakon toga je zaspao. Ne znam sta mu bi, nece valjda da nastavi tako.

Sladjo, super ti je ta dijeta. Ne zaboravi pizzu, jos koka kole i cokoladnu tortu za rucak 😆

Sandra, i mi jos uvek radimo vezbe za hipertonus. I on se ponekad opire, narocito kad je ono sirenje nogu u pitanju. Inace voli te vezbice. Sada to radimo kod kuce. Mi idemo u Sokobanjsku, a vi?

Nanice, bolje vi prvo isprobajte razne vrste mesa, teletinu, piletinu, curetinu, pa nakon toga dzigericu.

Vilma, prodje i ta tarapana. Sad malo da predahnete.

Pitanje za sve mame starijih beba. Kad je najbolje da se predje sa bledndane na gnjecenu hranu?

T3
    Član
    T3

hajjjj ko je usto usto je hihihi
    ja evo jesam,dobro sam i spavala s obzirom kad sam legla…
    presvukla sam nemanju popio je mlek,da posrcem ovu kaficu pa cu i ja ko mucka fo poste po roditeljski…

lence to nije ni prvi post ni prvi put da doticna pise koliko joj dete naoreduje vise od nasih i to daleko vise,bilo je ui jednoj temi cini mi se u razvoju bebe do sestog meseca neznam sad tacno gde ga ishvalkila procesljaj te bebece pa ces naci,ma mislim sve mame su rekle da ne da laze nego se iz aviona vidi da izmislja..kao budio je sa tri meseca pipsanjem i dodirivanjem za kosu,kad mu nesto kaze on slusa,itd..
    ma dijagnozu nek jojk popstavi neko strucniji ja joj samo savetovata da ipak poseti dr…

nanice ja sam nemanji dzigu dala sa punih sest i nesto meseci..kako ti volja ako hoces daj mu je ako neces sacekaj jos malo mada nam je dr rekla da od sest sme..

nakice znala sam da ces videti moj poziv i kompliment…
    svrati stvarno cesce ovde da caskas sa nama…a za tvoje decake nemam reci medenjaci su pravi…

aj navijam za svre vestice da ne(dodju)..hihihihihi

idem da zavrsim kaficu pa bezim do posteda uzmem bogatstvo neznam kako cu sve te pare od roditeljskog dovuci kuci hihihi..pa se kuckamo,….

Lence
    Član
    Lence

Eeeee,pa da znaš da sam to i pomislila da je upravo ta,zaova mi spomenula nešto pre neki dan,za neku čije dete je mlooogo napredno,imam ja jednu takvu komšike,zezam se sa drugaricom-jel tvoj sam već pije vodu iz čaše,a sigurno seče i šnicle nožem,a jestel ga naučili da vam seče lubenicu?hiihihihi,pa kaže ona meni,nema više potrebe ni da ga šeta,sam vozi kolica,samo mu kaže-pazi sine ,idi krajem samo da te nešto ne udari :ruganje: :ruganje: :ruganje:

ire
    Član
    ire

Vozdra!

Evo mene na kratko dok Matija jos spava (a nece jos dugo) pa idemo u DZ na kontrolu. Prvo sam nakacila neke nove slicke u webalbum i ostalo je jos vama da se javim 😆

T3 secam se da je pisala neka ludaja koliko joj je dete napredno. Bila je prica da ju je sin sa 10 dana budio tako sto je vuce za majcu ili lupa rukom u krevetac dok se ona ne probudi, a sa 2,5-3 meseca je vec mogao sam da sedi!!! Smejao se sa 15 dana i ne znam kakve jos akcije je imao. Previse!

Bubbles, bas smo pricale skoro o gnjecenoj hrani i kako cekanje sa njecenjem samo produzava agoniju blendanja. Tako da sto pre pocnes to ce lakse da ide.

Nakice, tebe htedoh da pitam o onom "gubljenju svesti". Matiji se desava ili da se kao zagleda u nesto ili se jednostavno otrombolji pa ako sedi sruci se na pod. Bas danas se poboo u podni puzzle i lice zabio u portiklu. Srecom ne stoji sam, ali se desavalo par puta dok ga drzim da stoji i samo krene da pada. Bas mi je frka kad ga vidim tako. Jel se i tvom sinu tako desavalo? I stvarno je prolazno?

Mi (ne)spavamo vec mesecima. Bas sam juce brisala poruke u mob-u i sokirala sam se kad sam videla da mi stoje neke jos od januara i da sam tad nekome rekla kako je poceo da se budi svako malo. E pa to jos traje, ne spava mirno duze od 2-2,5 sata. Postajem polako ocajna. Mislim, navikla sam ja vec na tako iscepkan san, ali opet… Razmisljam o onoj metodi pustanja da place, ali mi je uzasno tesko da ga slusam pa sve odlazem.

Definitivno je da ovako vise ne moze. Juce je preko dana spavao 2 puta po pola sata i covek bi rekao kad legne uvece ima da spaaavaaaa. Ali, ne lezi vraze. Zaspao je u 8:15 i prvi put se javio u 8:45, pa 10:25, 01:15, 03:15, 05:15 i u 07:20 gotovo sa spavanjem. Kontras! Sto manje spava preko dana to je gori nocu.

Izjadala sam se i sad idem da se spremam :caos:

villma
    Član
    villma

Jel to Lule lepo rucka ili se meni cini? 😉
    Mame, ja poludeh, celo jutro hvatam urin, tri kese i dve casice upropascene, a od urina nista, a treba da idemo IMD u cetvrtak, imamo zakazanu mikcionu 🙁

Joj Ire, ti se bas namuci, nespavanje je bas zeznuto, ali ima takve dece, jednostavno malo sna im je dosta i to ti je, mame ko pita….I mi imamo periode sizenja, i ada sebi cvrsto obecam da drugo dete necu nikada roditi 😆 😆 😆

Lence, jel Lule jede, lepo jede ili bas lepo jede????
    Marija, kako si?Ako se ne varam kicma te zeza, preporucujem ti 25 dana mora, hahaha..

aleksandraps

Zdravo i od mene! Ja :klanjam: najzad zaspao od jutros u 6h, nervozan, besan, grize, njuci, cmizdri cim mu nesto ne dam, ma haos! Ja vise ne mogu da izdrzim ovako, prosto sam pocela da zavidim ljudima sto imaju poslusnu decu koja hoce u ogradicu bar neko vreme, igraju se igrackama ili cim vec, kad jedu i presvucena su da ne njuce i puze sve gde ne treba, ala ja :strikam: , valjda me razumete :neznam: mozda mi treba neka vitaminska bomba da bih ispratila mog svrleta!

Vilma :zvezda: :zvezda: :zvezda: :zvezda: srecan rodjendan :cvecko: nisam stigla pre da vam cestitam, sacekajte da Lence i ja napunimo godinicu pa svi na velike bebe! Tada ce vec i Elena Kajina da bude velika!

Marija, da li si probala diklofenak duo za kicmu i bolove kroz nogu? Meni te mazalice nisu pomagale, nadam se da te je popustilo, mada je plivanje najbolje pa trk na bazen dok ne odete na more :smizla:

Lence, ja iscitavala temu za kravlje mleko, a tamo dati ili ne dati isto, nesto nema postova mama kada su i kako presle s adaptiranog s ovako velikim bebironima kao mi! Ja nesto citkala, cak se preporucuje :kreten: jos malo posle godine nastaviti sa formulom :kadtedovatim: mislim da je to preterivanje. Mi idemo pocetkom avgusta u cg, i razmisljam da li da se obskrbim novalakom ili da vec pocnem sad kravicu? Posto cemo ici i na more od 20. mozda mi je bolje da se sada navikava za kravicu nego kad promeni sredinu. Uopste da li dajes nesto drugo a ne kravicu?

Sto se tice jela/nejela, moj D tako lepo jede! Juce sam se skuvala dok sam mu skuvala rucak a on dva tri zalogaja promuljao i nece, a tako je inace lepo jeo, valjda sto mu nisam izblendala pa lenstina nece da zvace puno. ali nisam popustila i izblendala, danas pokakio onako krupnu hranu :srbenda: Dobro je kad jogurt hoce pa planiram kravu da kupim i drzim na terasu nemoze covek nakupovati za nas jogurt :respekt:

Gde je Ksenija? Nesto sam zaboravila :sok: al ne znam sta, odoh da rintam dok cudo moje spava… Je li znate gde imaj jeftinih kosuljica i lepih sorceva za decake, ja trazila zas vikend i nista ne mogu da nadjem! smotana sam definitivno! mnogo mi od 2000 do 1300 din da dam za kosulju koju ce 1-2 obuci

Gledanje 1,711 članaka - 1,711 do 1,725 (od 1,750 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.