Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

Ova tema sadrži 1,749 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Ksenija 09 9 godine ranije.

Gledanje 1,726 članaka - 1,726 do 1,740 (od 1,750 ukupno)

Caskanje mama beba od 6 meseci do godinu dana

• aleksandraps

villma – 20/7/2010 11:04

i ada sebi cvrsto obecam da drugo dete necu nikada roditi 😆 😆 😆

potpisujem, ali juce isla da kupim nesto jednoj maloj bebi-devojcici i sva sam bila srecna i ozarena sa onim majusnim haljinama i mm me uradi na foru kao sledeca beba- devojcica pa joj sve to kupis! a ja zablesila, bilo bi bas lepo, a kad me moj D vrati u stvarnost :batina:

villma
    Član
    villma

Hahahahaa, ne palim ja na te fore, ne mogu bre da trtnem od ove moje smizle, ja imam devojcicu ali je skroz prakticno oblacim(valjda zato svi misle da je decak dok setamo), bodici i helanke, cak imam neke plave bodice sa nekim robotima, haljinice i suknjice smo dobili sada za rodjendan, ja joj probala :ruganje: mnogo mi je smesna, kaze mm, kao da nije moje dete…

Kajo, gde si, nema te da dzakamo malo-nismo odavno!!!

T3
    Član
    T3

caos opet ja…
    nakice eto irinog primera da ces ovde biti od koristi i pomoci tj da tvoje prisustvo znaci nakica je inace lekar za one koji ne znaju ..tako da samo nam se pridruzi neces biti nikakav uljez sta lupas..
    e bas cu sad da probam da pronadjem tu temu gde je doticna opisala kako njen bebac od 3 meseca moze sve ko veliki covek od 33…
    pa sve ovde imamo decu nismo budale cak i one kojima je prvo dete da ne znamo kako se i kad u kom periodu deca razvijaju..

uh vilma preporuci meni 15 dana mora mene boli sve….hehehe

bila sam do poste po roditeljski,sad cu da stavim rduckic nemanja mi zaspao ui bas lepo spava li spava a tek sto jede…hahaha pa cu da vidim sta dalje imam i vesa ,da se bakcem s njim ko i uvek..uglavnom naci cu vec neku kucnu zanimaciju da mi ne bude dosadno..
    gde je dunja od jutros,sad cu da je zovem tel…
    ksenije nema verovazno joj cerka jede zmijetinu pa nestize….hahaha

idem da se vratim…

villma
    Član
    villma

Evo T3, 20 dana da zaokruzimo :>
    cekam da se vrca probudi, ksen, sto te nema 🙁

villma
    Član
    villma

Malo sam citala unazad i hocu da vam se zahvalim na cestitkama za rodjendan, rp za mene nije hteo da radi pa zato sad ocem da se zahvalim :-* :-* :-*

T3
    Član
    T3

evo i dokaza..jel da da joj je dete napresno bas je napredno…

jedno vreme nije dao da mu seku nokte i sve nas pogrebao… znachi, bili smo svi kao da nas machke grebale…
    i posto se on i ja najbolje slazemo, kazem ja snahi da pripremi grickalicu, a da cu da ga ubedim nekako da je pusti da mu poseche nokte….
    normalno, posto je on jako razumno dete, kad mu tetka objasnila da nije lepo da nas sve redom grebe ‘ladno je sam pruzio majci ruku da mu iseche nokte
    neverovatno!
    sad vishe ne pravi probleme oko sechenja noktiju

uf… mi smo onda bili malo… previshe za nash uzrast… sa 7 dana mi lupao rukom u krevet da me budi… prvo mislila da tripujem, a onda proverila… sa 15 se vec prevrtao po krevetu kako hteo, smejao se, gugutao, sa mnom prichao, ljutio se kad mu neko kaze nesto sto mu se ne svidja, sa mesec dana sam drzao glavu skroz, podizao se na ruke kad ga stavimo na stomak, kad nocu spavamo i okrenem se ledjima njemu, prvo bi me povukao za majicu da se okrenem ka njemu… posto to ne bi upalilo, vukao bi me za kosu… vec je tad pocheo glasno da izgovara glasove… recimo, nece nocu da spava i chim ga spustim na krevet, krece dreka, ali kad mu kazem da moram u kupatilo i da bude dobar, da se vracam za dva minuta, glas mu ne chujem dok se ne vratim ( pod uslovom da nisu proshla 2 minuta ) da, sa mesec dana smo sam otvorili usta da nam doktorka pregleda grlo… zena samo sto nije pala, jer nije verovala da ce da reaguje na to shto mu pricham… u pampers nije hteo da pishki, samo van… sa neka 2meseca nauchio da se plazi i da da poljubac usnama kao i da nas ljubi…. sa 3 meseca prvi put rekao „beba“, sa 4,5 „baba“ i „av av“….. ochajnichki pokusavao sam da prohoda ali se mi iz petnih zila trudili da ga sprechimo. sedeo sam, podizao se u sedeci da dohvati igrachku… prichao mi nesto preko telefona… pocheli smo da gledamo crtane filmove… drzali mu konstantnu paznju po 20 minuta, ali se sav uzivi u crtani, ko je gledao Paju Patka, jasno mu je kako izgleda to „uzivljavanje“ i tako…. sad smo vec u shetalici, svadjamo se, mazimo se, volimo slikovnice, knjige, da gledamo tv……

da, sa 3 nepuna meseca mu krenuli zubici…

villma
    Član
    villma

Ma budalastine, inspiracija kad imas zatvor 😆 😆 😆

Lence
    Član
    Lence

Vilmaaaaaa 😆 😆 😆 e,carice!al dotična kaže budalashtine,joj što volem kad se nalože na ovakvo pisanije-sh,pa sh 🙄

Ire,mama mi je ok,malo je nesigurna kad napolju šeta sama,al tvrdoglava neće ni štaku ni štap!produžili joj u banji

Uzeli smo ono Bello,pa ću da probam,dr nam rekla da je najbolje ne kravica,nego što kratkotrajnije,kao ima manje aditiva,ovo je sterilisano mikrofiltracijom i nema aditiva,šatro,valjda je ok,Vilma šta ti kažeš?Inače i Humana je na Matiju delovala tako da nije kakio po par dana,pa Aptamil super,al neće da ga se odrekne.

Aleks,al nas driblaju! 😆 😆 😆 ako,kad im se može,meni kad dođe veče,prosto mi se ne leže,ustajem po sto puta,srećom pa danju lepo odspava,odmori se čo’ek,to nam je faza pred svake zubiće,u paru idu naravno,ovo nam je četvrta tura zaj…cije,a drugo dete,što reče Mimi,trebalo joj je dooooobro da se naspava,pa kad joj se razbistrilo,smislila je da hoće drugo,ja sam trenutno neuračunjliva,tj nisam bistrog uma,kad se odmorim,možda mi dođe,al kaže meni moj šef,ma lakše bi mu bilo znate da opet zatrudnim i da me plaća država,a šta ću posle sa dva mala nezbrinuta čeljadeta,gde posao da tražim ?

Aj,kuckamo se tunajt,idem da se šetkamo,oblačno je i pirka vetrić,idealno,obećali smo taji nove gaće 😉 uvek mu fali!

Kajo i Ksen,bilo bi vam bolje da se javite do večeras,ostale šmizle :-* ne volem da nabrajam,izostaviću nekog,a ne želim da se neko oseća kao da ga ne primećujem :-*

nanica
    Član
    nanica

Evo mene mame!Bili na pijaci, pokupovali vocke i povrceke a od danas pocinjemo i sa mesom, uzela sam za pocetak kupovnu kasicu a posle cemo videti…
    Kako ste mi vi? Ja sam nekako sva smotana i trapava, evo umalo mi ispala :kafica: iz ruke!

Nakice, samo ti slobodno svrati kod nas, ja bas volim da citam tvoje postove jer imas uvek dobre savete! 🙂

A koja vam je to tema sto spominjete? Ono za Luleta? :neznam:

Lence, potseti me- mi smo dva dana lose spavali a danas super! Mozda mu je vec stvarno falio taj drugi obrok, juce sam mu prvi put dala 2 obroka i on prespavao celu noc kao i obicno… Ne znam dal je to od toga ali moze biti!

Bubbles, to budjenje je verovatno faza a mozda je i od vremena, vidim da se dosta njih pocelo buditi. Alex se kao sto vec spomenuh budio 2 noci- jednu u pola4 a drugu u pola2 i ja sam bila 😯
    A za blendiranje, verovatno nisi primetila da su mene mame savetovale da ne kupujem blender jer mogu tako upasti u klopku tj.da on posle nece hteti drugacije! Probacemo da seckamo meso pa cemo videti…

T3, sto sto se tice dzige, ne znam ni sam, za sve izmisljaju te se sme, te se ne sme mada nasa dr je rekla da moze… Ma, dacu mu prvo neke vrste mesa pa zumance pa cemo posle dzigu. Ja se samo plasim zbog Fe posto sam ja bila anemicna kao mala!
    Blago vama kad vam je stigao roditeljski, ja bila na posti da pitam za deciji dodatak i kazu mi da ima samo roditeljski :batina:

Ire, uhuhuh, svaka tebi cast sto uopste stojis na nogama pored takvog spavanja! Inace, ja sam negde procitala da ako malim bebama ne dozvolimo da spavaju preko dana da to ne znaci da ce bolje spavati nocu, cak obrnuto! Ja sam primetila da ako Alex ne spava preko dana onda mi tesko zaspi uvece!

Vilma, ala mi je poznato to obecanje oko drugog deteta 😆 ! I ja sebi to cesto obecavam! Ponekad je bas tesko, divim se mamama koje imaju po 2,3 dece! :klanjam:

Aleksandra, pozdrav i tebi… Necu da ti pametujem jer ja imam mladje dete plus sto on sisa, ali ja mislim da vec mozete kravlje mleko! Ja sam vec puno puta rekla da bi posle 6. meseca dala sigurno! Stvarno mi je preterano da ne pije mleko do 2 godine kao sto sad savetuju, mislim da je maximum 1 godina i slus!

A bas sam htela da pitam. Sto svi dajete Kravicu? Meni se to mleko bas ne svidja! Mada, ja kada bi davala imam domace pa bi to ali cisto da pitam…

A za ovu mamu nemam komentar! Tako se jedna na Bebcu hvalila kako je dete sa 8 meseci reklo tati „Ustaj tata ajde“ :batinepoguzi:

Moram da idem, Alex zove :caos:

Marija123
    Član
    Marija123

Jao zene sto su vam napredovala deca za par dana 😆
    Ja moju nesmem ni da pomenem….
    Ja sam za nijansu bolje stim sto nocu me uzas boli i dobijem temperaturu, non stop brufeni,
    kad mm procita jutros brufen ne smeju dojilje, poludeo je, a meni u frontu davali posle porodjaja
    kao bombone… :neznam:
    I sad nisam pametna ali boli me i nemogu da odem do bazena, ali ja sam ljubitelj mora…i moracu Vilma bar 10dana, mm nemoze vise odmora da dobije… :zvezda:
    Evo kuvam paprike punjene a Mica se dere na kaju i onda ova place, obe cu ih prebiti…
    Kaja pocela da se dize uz krevet i hoce par koraka da napravi, napokon…. :klanjam:
    Nanice mislim da ti cekas tetku iz crvenke, i ja sam tako imala pa par meseci nista pa opet…bice sve ok, pogotovo ako siki beka onda to teze ide.
    Iscitala sam ali sad se ne secam nicega treba me :batina:
    Pozzz i ljubac :-*

roko
    Član
    roko

Šta ima drage moje,kako ste mi,kako bebiiicee 🙂
    E da vas pitam ..kada je vama stalo krvarenje,tj od onih koji su išli na carski,meni je danas 25 ti dan do danas mi je bilo ono kao smeđkasto i jutros vidim opet krv malo jače pa mi nije jasno do kada to traje,mislim nije jače nego je baš krv,koliko je to kod vas trajalo?

villma
    Član
    villma

Eee, a ja sam tako srecna sto ni jedna od vas ne koristi to SH, mene to tako nervira da ne bih ni citala postove…Sterilisano mleko tj Kravica je po mom misljenju samo voda i mast, pa zamislite MLEKO koje moze da stoji sest meseci, pa i da je u frizideru a nije, mnogo je, mada je i ja trenutno koristim zato sto su mi lokalne prodavnice „rizicne’ za pasterizovano mleko, bello sam kupovala u maksiju, ali mi je on daleko, mislim da je to mleko pravi izbor, uopste pasterizovano mleko je bolje za decu, ima vise hranljivih materija ali ima i vise bakterija(kod nas, skoro svuda u inostranstvu ih ima 10 puta manje), , joj kad bi ste znali koliko bakterija ima nase mleko…bolje da nepricam

villma
    Član
    villma

E, da roko, i meni se to desilo, traje kratko, 2 dana mislim, ako je kao kod mene, mada sam ja dobila tacno 2 meseca od porodjaja..

roko
    Član
    roko

Hvala vilma 🙂

Ksenija 09

Eve me Lenče,Vilma,Aleksandra… i devojke 😆 :smizla:koje me dozivaše !A što Slađa lepo ručka 😆 ,šalim se,lude ste skrooooz.

Jutros smo bili za pasoše.Dečki bili dobri,seka lepo pozirala :smizla: ,kako mi Ire reče,ljubi je majka.Išli preko one poznanice,brzo završili.Posle išli po roditeljski pa na buvljak po putne torbe,pet kom.svakom svoja,6000,nije mnogo.Ima puno dečije garderobe ,super cene,seki uzela dva šorcića prelepa sa onom macom Hello kitty,500din.Posle do Vera ,igraonica,koka -kola…videh dečiju radnju,ima puno stvarčica..ma nije neki mnogo veći kvalitet al cene osećam..pitala za haljinče…2500 :sok: ,ma daj,može samo kad su popusti..inače buvljak i teraj :srbenda: .Vratih se kući bez dinara hahah,sad će plata za koji dan.

E da Vam ispričam još ovo,ispred vrata gde se vade pasoši čekamo ženu.Cigana desetak,gde se samo stvoriše?…Aj u porodilištu..al i ovde ih ima…kaže ciganka drugoj“Ma samo dovedi najmlađe dete,će te puste preko reda“i tri puta joj to ponavlja,žena ćuti a pored ove što savetuje stoji troje-četvoro.Pa je ista ta pita“Kolko ti najmlađe?“a ova druga koja je dotle samo slušala kaže „Pa deset godini“hahahahha :srbenda: ….. padoh u nesvest od smeha:sok: .

Aleksandra,sad će svuda popusti….nemo daješ tolke pare za krpice.

Lenče,moji nisu hteli čisto kravlje pa im mućkala Kraš expres ili neskvik,mrvice čekolade uglavnom,tako prihvatili :neznam: .Kravlje,kratkotrajnije ima manje aditiva.Ma daj bre,de formula preko godine,može kravlje al neću više ič na tu temu 😆 ,će me neko napadne 😯 .Ma neda mi mm tu Aviru,kaže AVG najsavremeniji,pa ajd ionako ga on popravlja kad ja nešto zeznem 😆 .I ja sam pričala ko Mimi,drugo kad se naspavam….ima vremena..kod mene to spavanje trajalo 3 mes.pa se uželeh nespavanja hehehe:lol: .A mogla bi i tri nezbrinuta čeljadeta….Šalim se..ima za sve vremena..čemu žurba,veliki je to teret,pre svega za majku,pa sam za to da ona i odlučuje 🙂 .

Bubbles,nema pravila za gnječenje al recimo,ja blendiram od 6 mes.pa tamo od 7-8 izgnječim mekanije npr.kuvani krompir…pa oko 9 probam sa parčićima mesa al i dalje blendiram po malo ,tvrđe i do godine pređu potpuno na gnječenu kombinovano sa cepkanom.Nisam imala problem sa tim da neće da žvaću.Postepeno ih pređem 😉 .

Ire,ima takve dece al evo i moja seka do 4 mes.nije spavala do 1-2 h,pa nekad i celu noć zbog grčića,onda od 4-6 mes.super spavala a od 6-10,izbijanje zubića,zezaaaala tako ko Petar od Bubbles.Sada od kad napuni 10 mes.možda malo ranije,super spava puj,puj,puj 😆 Nemo ga pustaš da plače ,to je mučenje i za tebe i za bejbe,izraz a la Lenče 😆

Vilma,dobro je da odradi rođus,i ja sam crkla skoro :leto: Ej,a i ja mislila da je T3 ugasila svetlo tj.forum,kako ona otide ,meni ga nije bilo dva dana,kako ga dobih eto i T3 😆 ,ima tu nešto :lol:. Šalim se.i ja moju oblačim u majce i šorciće,trenerke…aljine i suknje joj zapinju kad puzi..pa su samo za svečane prilike.

Nanice, pa DOBRO NAM DOŠLA :cvecko: :cvecko: :cvecko:

E bre Micka,mislila sam još jedan :beba: ,baš me razočara…hahaha možda nam Nanica popravi prosek 😆

T3,ne verujem da ćeš išta od tog roditeljskog da doneseš kući 😆 hahahah..ki ni ja :smizla: Probasmo mi i guštere i zmije…sad ćemo na aligatore da pređemo…:lol: ..čik da nas stignete..joj što ne volim kad se majke utrkuju čija je beba nešto pre probala il uradila.. :sok: ,ma svaka beba/dete je u nečem brža,bolja od druge,to je sve zalud.

Marija,dobro je da si bolje. :bravo: Bravo za Kaju i ustajanje kao i za korake,ocene oni kad im je vreme.

Kaje nema pa nema,zabušava….

Roko,ja nemadeh carski pa neznam….:neznam:

Aj:caos: da Vas ne nabrajam,pa se kuckamo.Koga ne spomenuh :-* ,mlogo Vas je.E da ,neko je pitao,pre neki dan,Mimi je valjda do 25-6,otišla 10 jula na 15 dana.Aj,ćao!

Gledanje 1,726 članaka - 1,726 do 1,740 (od 1,750 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.