Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama onih najmanjih do godinu dana

Ova tema sadrži 3,975 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Lejni 11 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,976 ukupno)

Caskanje mama onih najmanjih do godinu dana

• Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Posto svi caskaju na ostalim temama, hajde da caskamo malo i mi. Pisite o svim stvarima kod vasih beba. Ja sam i na onoj temi od tri do sest, pa mi je ovo jako zanimljivo, ako je i vama, a vi kuckajte :-* :-* :-*

Masha&Tasha

Ajde evo i ja se prikljucujem! Tasha ima 5 meseci i zvrk je od prvog dana! Ni posle 5 meseci ne prihvata cuculu sto je ajde kao dobro, ali nece ni flasicu- formula joj je misaona imenica, kao i voda, caj itd.
    Ajd sad malo vi!

mayya
    Član
    mayya

Evo i mene! Majka sam malog Nemanje, koji trenutno ima 6 i po meseci. Pravi je mali zvrk. Cici, skici, peva, djuska, prducka i podriguje, kao prava baraba. Danas je prvi put uskocio u setalicu i napravio ludu zurku! Kad jede, sav se ubrljavi, kad ljubi sav izbalavi, kad vristi cuje ga cela zgrada, kad se nasmeje, svi padnemo na guzu.
    Iza sebe ima dve ozbiljne veze, a trenutno coolira sam.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Luka je rodjen 24 januara 2007,sa 3kg i 50cm u 00.50h.
    Kao beba samo je spavao,sikio,ponekad bio budan,noci smo super provodili sa njim jer se samo oko 4.00-5.00h budio da sisa.
    Onda su poceli da nas muce zubici sa 3.5 meseca,a prvi je izbio krajem 4 meseca.
    Odat se poremetio sto se tice spavanja nocu,razdrazljiv je,trazi moju blizinu,nekad se desavalo da se budi nocu i na svaka 2 sata.
    Sa 5 mesec uveli smo nemlecnu hranu,poceli smo sa povrcem,pa sa vocem,meso,kiselo mleko i jogurt,pa mlecne kase pa sve do zumanca.
    Sad ima 7 meseci rucka lepo,najvise voli palentu i jogurt,gluten jos nismo uveli mali je tamo negde sa 9-10 meseci cemo probati.
    Sa 7 meseci ima 5 zubica obe jedinice gore i dole i dvojku dole.
    Naucila sam ga sam da zaspi,posle kupanja ,sredjivanja ,sisa pa onda u krevetac i sam zaspi za 5 minuta.
    Mislim da je tako bolje,jer kad vidi mene i muza cesto se desava da hoce da se igra,smeje se tako.Naucio je tasi,tasi tanana,pa samo sljepka rukicama,kad se nekom obraduje onda prilepi obraz uz njega i tako miruje.Kada setamo kad ugleda motor koji dodaje gas,pocne da histerise i da brblja jer verovatno ga to nervira.Od igracaka najvise voli zirafu koja se zove Agata(kupio mu tata u firmi,ta zirafa je zastitni znak jedne klase Mercedesa).Voli kad mu pevam pesmice i na svuku pesmicu on tasi,tasi rukicama.Primetila sam kad sedimo na terasi da bi mogao satima dagleda kad vetric pomera lisce,jednostavno gleda verovatno mu je interesantno.Brzo uci,mene imitira kako kasljem,a jednom kad mu se kakilo moj muz ga naucio da stenje,i sad on kad kaki pocne kao da stenje ja se valjam od smeha.Inace je jako grlat ima jak glas,da kad place ili vice tacno me glava zaboli takav je od rodjenja,nema mira uopste sve ga interesuje i mnogo je aktivan samo se mlati rukama i nogama,ja ga drzim stavim loptu ispred njega a on samo mota nogicama i sutne loptu.Jos nije stabilan da sedi,sedi on po 3-4 minuta i onda kad pogleda u visinu zatetura se,dok na nogama voli da stoji,ali mu ne dajem.Doktorka mi rekla da ga ne forsiram da sedi,jer mnoge bebe prvo pocnu da stoje pa tek da sede,i da ce on to uraditi kad bude bio spreman.

Toliko od nas,bas lepo sto postoji ova tema da razmenjujemo iskustva :-* :-* :-*

sarajka
    Član
    sarajka

evo i nas da se druzimo:lol: moja curica ima skoro sest mjeseci i s vama se druzimo jos dok je mama bila:trudnica: zovem se LAMIJA i ja sam jedna prava vesela beba…imam zubic jos kad sam imala 3 mjeseca i jos od tada vise nijednog:( inace sam dobra beba spavam citavu noc bez budjenja i danju jos 4-5 sati u tri termina. pocela sam sa kasicama ali jos uvijek vristim kad vidim maminu siku:bravo: :bravo: sve mi brzo dosadi pa mi mama cesto mjenja mjesto u kuci i tad je sve super:HAG: nadam se da ce nam biti fino jer moja mama je na ovom forumu cim ja zaspem umjesto da:sudopera: :susenjevesa: :vesnapranje: al nema veze sve se stigne!! ljubimo sve mame i njihove bebice

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

I mi ce mo se drage volje druziti i caskati sa vama.
    Lazar je rodjen 18.01.07. sa 4470gr i 53cm. Ima dva zubica(donje jedinice) one su izasle sa 5 meseci. Sa 5 meseci smo poceli da mu dajemo i nemlecnu hranu, najvise voli griz, bananu i jabuku. Povrcem i mesom nije bas odusevljen, pirinac takodje voli. I dalje se budi nocu 2-3 puta i trazi da jede. Od sestog meseca ga kupam svako drugo vece, obozava kupanje i sva voda iz korita zavrsi na patos. 😕
    Kad je napunio sedam meseci poceo je lepo i da sedi, stavljam mu cebe na patos i igracke oko njega i on tu sedi i igra se do mile volje. Ima plave oci i tamno plavu kosu, sad sa skoro 8 meseci ima 10kg i dugacak je 75cm.

Masha&Tasha

A mi smo se rodili sa zubicem, samo mozete da zamislite kolko mi je bilo veselo kad je od prvog dana pocela da me grize,a ja jos ne znam ni kako da joj dam da siki kako treba, naravno tek su posle 15 dana potvrdili da je zaista u pitanju zub jer je postajao sve veci!
    E Tashu je smirivao usisivac, zvuk kamiona, ma sve sto je brundalo do 3 meseca tj dok grcevi nisu prosli, sad kad cuje zacenjuje se od placa, satima moze da sedi napolju i gleda „muve“,a spavanje danju :anene: :anene: nije to za nju- ako sastavi 20 min i to je to! Najnovije nam je plasi se vetra! Juce sam je vodila u setnju i bilo je malo vetra, ja je otvorila malo,a ona kad je osetila vetar samo se rukama pokrila preko lica i lagano izviruje, ja sam se smejala ko luda, sva mi je bila smesna!

Aiko
    Član
    Aiko

Cao!

Neda se rodila 18. marta 2007 i bila je jedna mrva sa 2800 gr i 50 cm. Sad je vec velika :> , pa uveliko guce, pevusi, jede kasice, mrzi povrce 8) i jos uvek najvise voli da siki 😆

Ima vec najbolju drugaricu Milu koja je od nje mladja nedelju dana i Vasju koja je starija deset dana. 🙂

sarajka
    Član
    sarajka

OVDJE BISMO MOGLI IZMJENJIVATI STVARI POPUT SAVJETA KAKO BOLJE ZABAVITI BEBU KOJEG UZRASTA JER VJERUJEM DA SVI IMAMO POTESKOCA STO SE TOGA TICE:? BEBE SU MALA BICA KOJIMA SVE CINI MI SE JAKO BRZO DOSADI PA I IGRACKICE BILO KAKVE BILE…ONI BI NAJRADJE DA SE IGRAJU SAMO S NAMA:lol: SVE U SVEMU PREDLAZITE SVE STO VAM SE UCINI KAO DOBAR SAVJET KOJI CE NEKIMA POMOCI. LJUBIMO VAS!!:love: :love: :love:

Iki
    Član
    Iki

ja imam jednu dobricu Laru Sofiu, ima skoro 16 nedelja i mogu da izbrojim na prste koliko je puta bas jako plakala, dva-tri puta u bolnici, zbog grceva, tako su tamo rekli, mozda toliko puta kuci, i tri puta kad smo bili van kuce, jer joj je po mom misljenju bilo jako vrucina. inace puno spava, ne izdrzi da bude budna vise od 2 sata danju, a nocu spava od 21h pa do 10-11h ujutru, s tim sto se budi na svakih skoro 3h da doji. mnogo se smeska i uvek je raspolozena za mazenje i ljubljenje. ne trazi da je mnogo nosim, sem kad joj se spava i ponekad hoce da je ljuskam, tako lakse zaspi, uz neku pesmicu. od pre nedelju dana je otkrila svoj dar operske pevacice, tata joj na klavijaturi svirao uspavanku i ona pocela da cici i guce tako glasno i to sada redovno radi, a nama je mnogo slatko da je slusamo. inace komsije nam stalno kazu kako im je zao sto je nijednom nisu culi kako place, da malo osete da ima beba u zgradi. i tako dok sada moj med spava ja mogu sa vama :kucam:

Iki
    Član
    Iki

da iskoristim priliku i da pitam mame sa devojcicama da li su probusile usi svojim bebanama, da li ce i sta misle o tome? ja bih to uradila, ali se nekako plasim i zao mi je da joj stavram neke tako reci nepotrebne bolove? da li to da ostavim njoj da odluci kad poraste ili da joj to uradim, posto bebe zaboravljaju bol? sta vi mislite?

Aiko
    Član
    Aiko

Ja sam protiv toga da se bebama buse usi. Jeste da zaboravljaju taj bol, ali zasto to raditi? Da bi mame bile srecnije? Beba ne zna da su joj busne usi, niti zna za pravo izbora (a izbor busenja usiju nije neophodan). Ako bude htela kad poraste, neka busi usi slobodno.

jelenab
    Član
    jelenab

E ja kad citam postove Ivane Lukine mame i od Iki malko sam ljubomorna. Andrej ima mesec i po dana, uzasno ga muce grcevi (mada mi kuma kaze da to i nije uzasno -da moze i mnogo gore a ja prosto ne verujem!). Sada su poceli pre podne da ga muce, ali menja im se vreme dolazenja. Tada tako tuzno place da meni dodje da se raspadnem. Dusa me boli…. Kad ga ne muci stomak onda je mnogo sladak, smeje se-potpuno je odusevljen kad dodje vreme podoja i on vidi siku-muz i ja umiremo od smeha: Andrej se smesi i nekako cudno pomera ruke i noge tacno vidis da je odusevljen. Ja se zezam da i mm isto izgleda kad mu skuvam nesto sto voli 🙂 Kad tone u san obavezno se smesi i ja se istopim-neko mi je rekao da tad prica s Andjelima 🙂
    Mada kako je neko dobro rekao tesko ga je zabaviti kad nece da spava. Tako da imamo razne metode – lezanje na komodi za presvlacenje (tada prica sa aplikacijama po zidu, poceo je da prica od prosle nedelje kada je rekao „a-guuu“-to kad radi isto hocu da umrem koliko mi je slatko), lezanje u sedeljci za kola, voznja u kolicima na 1m kvadratnom u stanu, a najmirniji je kad izadjemo u setnju. Tada retko kenjka, prava je skitara.
    Isto ispusta u snu neke cude zvuke…. svaki put se isprepadam, nesto izmedju zvizdanja i izgovaranja samoglasnika, ne znam kako da opisem… Eto toliko od nas

jelenab
    Član
    jelenab

Slazem se sa Aiko. By the way ja se secam kad su mi probusili usi (sa jedno tri, cetiri godine) i pamtim to kao negativno iskustvo…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Iki – 7/9/2007 16:25

da iskoristim priliku i da pitam mame sa devojcicama da li su probusile usi svojim bebanama, da li ce i sta misle o tome? ja bih to uradila, ali se nekako plasim i zao mi je da joj stavram neke tako reci nepotrebne bolove? da li to da ostavim njoj da odluci kad poraste ili da joj to uradim, posto bebe zaboravljaju bol? sta vi mislite?

Ja nemam devojcicu,ali da je imam nikad je ne bih mucila da joj tako maloj busim usi,zar se oni tako mali ne muce dosta sa grcevima i zubicima,pa jos i busenje usiju.Mene je moja baba krisom odvela kod zlatara da mi busi usi dok su mama i tata bli na poslu.Moji se sokirali kad su videli zamisli,dete od godinu ipo dana voditi bez pitanja.One mindjuse medikalke su mi takve rane pravile da je to strasno,gnojilo je ma uzas,moja mama i dan danas poludi kad se seti toga.Sa 16 godina pozelela sam da imam dve rupe mindjuse na istom uvu i tad su mi usi gnojile kad sam busila,ja to nikad svom detetu ne bih radila,dete nece biti vise ili manje lepo sa mindjusama.
    Pre neki dan sam zvala moje i slogirala sam se kad sam cula da su mojoj maloj bratanici od 9 meseci probusili usi,volim je kao da mi je cerka,rekla sam im da nisu normalni,kad tako malu mogu da je muce.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,976 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.