Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama onih najmanjih do godinu dana

Ova tema sadrži 3,975 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Lejni 11 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 3,976 ukupno)

Caskanje mama onih najmanjih do godinu dana

• Iki
    Član
    Iki

zao mi je jelenab da andreja muce grcevi, ali proci ce to jos malo, moja lara ih nije imala bas tako cesto a i ja sam pila dve-tri solje caja od mlevenog kima, da li je to pomoglo ili nije, uglavnom nismo imale velikih problema.
    za busenje usiju se i ja slazem sa vama, pa ja sam ogromna kukavica, plasim se sama da je odvedem za vakcinu, a kamoli to, zato sam vas i pitala sta vi mislite, jer mozda preterujem u tom mom strahu.
    nervira me jer sam na poklon dobila tako lepe male mindjusice sa crvenim kamencetom, pa me one navode na razmisljanje o tome, inace ne bi mi palo na pamet da ih ja sama kupim.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

jelenab jel mu koristis nesto protiv grceva,jel mu radite masaze ili nesto drugo.Moja sestra koja je inace zdravstveni radnik kaze da bebe koje nisu imale grceve vise pate kad im izbijaju zubici,a koje jesu da i ne osete zubice,sto je i istina,moj Luka nije imao grceve mozda svega 3 puta samo,ali zato sam zubicima njegovim je bilo katastrofa.Moja bratanica koja je od Luke starija 2 meseca imala je uzasne grceve,prvi zubic joj je izasa sa 9 meseci nije ga osetila niti proliv,temperatura sve normalno,a mom Luki sa 4 meseca izbili,od njegovih zubica sam se razbolela,bila danas kod doktora sve u redu,sumnjaju neka bubrezna infekcija,ne znam sta cu snjim,strasno je vezan za mene,a ja od bolova ne mogu da ga drzim.Pokusaj bebi da guras nogice ka stomacicu tako imje lakse,ili da lezi na stomaku na vasim grudima.

jelenab
    Član
    jelenab

Ivana svasta radimo: od toga da mi obavezno minimum dva puta podrigne u toku podoja, do toga da masiramo stomacic (obavezno u pravcu skazaljke na satu) i pritiskamo nogice, masaza stopala-stimulacija akupresurnih tacaka za stomak, dajemo mu espumisan koji kombinujemo sa NH sirupom i senjackim cajem. Ja pijem caj za dojilje koji sadrzi sve sto i NS kapi i senjacki, u nadi da cu mu kroz mleko olaksati…. Cak ga i preko dana stavljam na stomacic da odspava i onda ga mahnito proveravam svakih 5 minuta. Nadam se samo da ce do treceg meseca da prodje jer me neko skoro izbezumi da mogu da traju i do 6. meseca!!!

jelenab
    Član
    jelenab

IKi nemoj da joj busis usi tako maloj, na usima se nalaze i vazne akupunkturne tacke koje ne treba dirati….

Hanan
    Član
    Hanan

Eh evo i nas da se prijavimo, juce sam počinjala jedno desetak puta da pisem i moj bandit me prekine.
    Rođen je kao vrlo mali, treci član dvoclane porodice :> Poslije trudnoce koju bih svakome pozeljela, i prilicno lahkog poroda ( sad mi se tako cini) u utorak, 30.01.2007, u 18:15h, dosao je na svijet moj slatkiš, Muaz. Sada ima 7mj i 10 dana, tezak je nesto vise od 9kg. Kao novorođence bio je divna beba, malo su ga mucili grcevi, nista strasno, puno je spavao, i jeo, ali i bljuckao. Sa neka 2, 5 mj. počele su desne da ga ceskaju pa sam bila ubijeđena da ce uskoro zubici. Međutim to ceskanje jos uvijek traje i još uvijek cekamo zubice.
    Sa puna 4mj sam mu uvela nemlijecnu ishranu, i uziva da jede, uvijek mu se smijem kad jede, jer ako mu ne dajem dovoljno brzo ( cekam da proguta) on vristi, i zine koliko moze. Najvise voli da jede bananu i rizolino, ali sika je nezamjenjiva, pa poslije svakog obroka zalije mlijekom 🙂
    Vec vec nekih mjesec dana sjedi samostalno. Puno se smije, nesto priča, a od skora je počeo da cisto da kaze „ba-ba“, to se pojacalo kad mi je muz bio na terenu pa ga nije vidio 5 dana, i samo je govorio „ba-ba“, znam da ne mora nista da znaci,ali mi se srce svaki puta stegne kad ga cujem.
    Da, uziva da skače, toliko se odgurne nogama, da se svaki puta pitam odakle mu tolika snaga. I po cijeli bi dan da ga vodam po kuci, a meni leđa pucaju. Puzi unazad, (nikako da krene naprijed) i to prilicno brzo, za tren se negdje zavuce i to bude toliko slatko da bih ga pojela.
    Najvise voli da se igra patkom-zlatkom, a navece zagrli zeku koji je prvi poklon kojeg je dobio a bio je mala mrvica u maminom stomaku od 2 mj.
    Moram da napomenem da se vec sad vidi da ce biti ljut, i da ima jak karakter. Ne voli da bude sam u prostoriji, a ako neko i ima mora da mu se priča, pjeva, inace vristi.
    Toliko od nas, nadam se da vas nisam smorila, svaka majka je fascinirana svojim cedom…

Masha&Tasha

Iki i ja ne bih busila usi bebi, pa stvarno ima vremena za to. Ja sam gledala pre par nedelja kako su ovde u nekoj radnji busili bebi usi i ja sam s druge strane izloga negodovala i pravila face i skroz sam bila u soku jer beba nije imala ni 6 meseci. Medjutim beba se nije ni zaplakala da sam ja prosto bila u soku od oba uboda nista- al sve jedno nisam za busenje usiju kdo beba! Nekako se one i prevrcu i okrecu i cupkaju rukicama pa sta treba da se zakaci!?
    E Ivana daj Boze da je tako s zubima i grcevima, posto se mi napatismo s grcevima mozda nas zubi malo i zaobidju s bolovima! :>

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Ovaj moj mali mangup je rodjen 16.7.2007. sa 2750 i 51 dugacak. Sada ce jos koji dan napuniti 2 meseca. Dobra je bebica, poceo je da guce i da se smeje kada mu pricamo. Ima neku sarenu igrackicu sa kojom se sit isprica kada je gleda. Smeje se najvise svom starijem bratu. Jedina stvar koja me frustrira u vezi sa njim su neverovatno jaki grcevi. Urosa uopste nisu mucili i ovo je za mene sasvim novo iskustvo, strasno tesko to podnosim. Nadam se da nece jos dugo. Sve smo isprobali(kao i Jelenab) ali nista ne pomaze. Ima puno kosice, ako bude nastavila da raste moracemo da se sisamo.

Masha&Tasha

Urose,a jeste isporbali i kimovu vodu, nama je to najvise pomagalo u trenutcima „ludila“ kad nismo smeli jos neke kapi da pijemo, kod nas se desavala momnetalan akcija( jos Tasha nije htela cuclu nego joj ja ko pticici iz vazduha ubacujem, otimanje al nekako porguta i posle par kapi se samo cuje rad creva, boom izleti u pelenu i tap zaspi). Inace ovde nista nema od lekova a lekari ti preporuce ukljucen usisivac, fen ili voznju kolima- u principu pomaze, ali…pa ako ne znate bas sta probajte!

Aiko
    Član
    Aiko

mm je totalni kompjuterski zavisnik, izgleda da je Neda na njega 😐 Juce sam je stavila ispred tastature, e kad je pocela da lupa po njoj, ali ta sreca….Takvo njeno ushicenje ne videh ni sa jednom izgrackom… 8)

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Masho, kako si joj spremala? Ja sam stavljala po par zrna u vodu, ali nista

crvena sonja

Evo i nas da se prijavimo,
    moje dete zove se Aleksa rodjen je 18.07.2007. imao je 3870 g i 51 cm dugacak.
    Inace nece da spava vise voli da bude budan,muce nas malo grcevi.
    Poceli smo da gucemo bau-bau je negodovanje,gu i gr je izraz zadovoljstva,a nekad cujemo i ajoj kada place.
    Zakljucili smo da ce biti opasan ,devojcica starija mesec dana od njega dosla nam u kucu kad smo ih stavili jedno pored drugog krenuo da joj sisa ruku.
    Ni jedna igracka ne moze da odrzi paznju duze od 15 minuta.
    Voli da zeza mamu i tatu. Ipak najsladje je kad se nasmeje i krene da guce mi se otopimo.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Evo Nadjica slatko spava a ja malo ugrabila vremena da dodjem na Forum i vidim sta ima novo.
    Juce nam je bio katastrofa dan. Bili smo u Tirsevoj jer je Nadjica dobila neki jak konjuktivitis na ocima koji se jako tesko leci.
    Sve sam pokusala ali nista nije uspelo. Na kraju sam juce kad sam videla da ona uopste ne moze da otvori oci, poludela, spakovala je i pravac bolnica. Tamo smo proveli skoro ceo dan jer su doktori trazili da se urade neke analize. E, kad je doslo vreme da joj vade krv iz vene ja sam pocela da placem. Morala sam da izadjem i da pozovem mm da udje umesto mene. Joj, samo kad se setim kako je tuzno plakala sad mi podju suze na oci.
    Dali su nam novu terapiju pa cemo sacekati par dana da vidimo da li joj nesto pomaze.

Eto, iskukah se 🙁

jelenab
    Član
    jelenab

Jao ne mogu da verujem Bambina bas mi je zao! Kako joj je sada, jel’ pomogla terapija? Jesi li probala ono sto svi pricaju, da joj se u okice sipa mamino mleko?
    Mogli smo juce da se sretnemo u Tirsovoj. Mi smo bili iz mnogo glupljeg razloga: zagnoila mu se zanoktica. Zvali smo patronaznu , a ona nam je rekla da odemo u Tirsovu jer je bilo slucajeva da od toga ispadne katastrofa. Tamo su nas naravno napljuvali sto smo zbog toga dosli (ali zabole me bas-icicu kad god se uplasim za svoje dete), stavili mu jod i previli palac. Sad mi to sami radimo i vec je bolje. Posle odlaska tamo, a vec smo ga mi pre toga drndali po gradu je bio toliko nervozan i nocas je katastrofa spavao, budio se na sat i po i trazio da jede. Danas je malo bolji…..Uzasno mi je ovo hladno vreme (iako ga i po njemu setamo ali ne tako dugo), jer dok je bilo toplo minimum smo 3 sata bili napolju i on je uzivao i spavao. Kod njega ne vazi pravilo da ako ne spava danju nocu spava-ako ne spava danju uzasno je nervozan i ne spava ni nocu.
    Inace juce smo kupili vrtesku iznad kreveta (trebalo je da je dobijemo, ali ta osoba nikao da dodje pa smo na kraju juce kupili) i to je totalni hit!!!! On se bacaka od srece skuplja i ispravlja desnu nogu (to radi od rodjenja kad pokazuje emocije), prica s ribicama : “ a-guu, guu, auuuu“ a onda je kad je zvala moja mama reko baaa i ova je odmah konstatovala kako je dete najvise voli 🙂 A kad place vice „neee“
    Uzivam sto s vama delim ove detalje 🙂 I sto citam o vasoj deci-sve mi je to prelepo!!!!

Masha&Tasha

Na 5 kasika vode 5 zrna kima, ali mozes ti slobodno da stavis i vise kima jer se razlikuje ovaj kim ovde i onaj kod nas(ovo ne da mirise voda nego ne pitaj) i bukvalno dobije neku zelenkastu boju.
    E, Aiko i Tashi je tastatura wou! A tek web kamerica pa to je totalni dogadjaj za nju! Vidim ja da cemo nas dve uskoro morati da odstupimo od kompijutera i damo cicama da chatuju kljfakejhfihdjksjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjdsssssssfffffffff…. 😉

Bambina.
    Član
    Bambina.

Ma, probala sam sve ali nista nije vredelo. Za sada mi se cini da joj je oko bolje ali vidicemo jos kako ce se stvari razvijati.
    Ja delim tvoje misljenje da treba ici kod lekara svaki put kad se to nama ucini da treba. Sta nas briga sto se lekari izderu na nas, ko njih sljivi :>
    Imamo i mi neku vrtesku uznad kreveta ali je Nadjica jos mnogo mala a jos povrh svega je i ne vidi 🙁

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 3,976 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.