Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

Ova tema sadrži 2,008 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Manana 11 godine ranije.

Gledanje 1,936 članaka - 1,936 do 1,950 (od 2,009 ukupno)

Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

• masha_kv
    Član
    masha_kv

Pozdrav i od nas!
    Jana je zaspala, a ja napokon spremila sebi dorucak. Nadam se da ce po dobroj staroj navici da odvali nekih 2 sata :klanjam:
    Juce sam se nesto setila Bebanice, zna li neko sta je sa njom i njenim bebanicima?!

Evo probudila se Cvrca… :beba: verovatno je to u pitanju…

Petra*
    Član
    Petra*

Nikoli i Gavrilu srecni mini rodjendani :-* :-* :-* !!!!

masha_kv
    Član
    masha_kv

Srecni mini rodjendani!!!
    Samo rastite pilici nasi!!! :HAG: :HAG: :HAG:

šestica
    Član
    šestica

Srećni mini rođendančići!

Emma
    Član
    Emma

Srecni rodjendancici Nikolici i Gavrilu :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
    Gde ma taknuste sa pricom o „pomoci“ i sveki. Mislim da mogu da potpisem sve sto je Mima rekla, ista ta neka cudna emocija. Istina moja nesigurnost u sveki je dosla upravo od nje jer nam je pre nego sto se ELi rodio pricala kako je njoj beba pala jer ju je ostavila sa 2-godisnjim sinom; pa kako ih je nosala za glavu 😯 dok su bili mali (to jos uvek ne razumem, grozno) i slicne stvari koje su me uplasila skroz. Sve do rodjenja bebe imale smo super odnos i dalje ja imam ogromno postovanje prema njoj ali se to polako menja jer sebe zove mamom mom sinu (ti lapsusi se cesto dese) i insistira da radim sa njim onako kako je ona radila sa svojom decom pre 30 godina. A da, nema tu pomoci (mada mi ni ne treba) vec uvek kuvam za njih kada dodju. I da, beba joj sedi jer je njoj lakse da ga drzi tako, trpa mu cuclu u usta iako bi on da prica sa njom i totalni je visak, insistira da beba treba poceti sada jesti cvrstu hranu i sve me je frka da ce poceti to i da radi ako je ostavim nasamo, i nema sanse ni ja ni mm da joj bilo sta kazemo jer ona ima eto vise iskustva od nas. Uzas, bas mi je zao sto idemo u pravcu klasicnog odnosa sveki i snaje ali ispada tako.

sandra_GR
    Član
    sandra_GR

Svim bebama srecni mini rodjusi.

Beba2008, mm ima privatno osiguranje i mi placamo pregled kod dr 30 eura a vakcine kupujemo sami (kostaju 120 eura) s’tim sto na kraju meseca pokupim racune odnesen u osiguranje i oni posle vracaju ja mislim negde oko 70%.

Ja nocas nisam dala Janisu mleko, to je bio pravi horor, do 4 on je kenjkao, a od 4 poceo da urla, kada vidi flasicu sa vodom on udara i rukama i nogama o krvet, ja stvarno ne znam vise sta da radim postala sam ko zombi.
    Da li neko moze da mi kaze posle kolko noci beba se navikne da ne pije mleko????
    Ja sam psihicki spremna na nedelju dana, a za vise ne verujem da cu izdrzati.
    I kako se odvikava od nocnog hranjenja? (Ne sisa)
    Hvala i veliki poljubac za sve malisane!

minka
    Član
    minka

Gavrilo sretan i tebi drugi mini rodjendancic!
    Sandra ja sam takvog misljenja da ne bih svoju bebu maltretirala i zabranjivala joj da jede kad hoce!Ja mislim da trebamo da ucinimo sve za nase malisane.Kod mene Malik nekad sisa preko noci i po dva tri puta a nekad ni jednom.Tako samo sebe mucis a i svoje dijete.On ne bi bez potrebe se budio i trazio da jede.Meni bi ga bilo zao tako muciti!

jesha
    Član
    jesha

Cao svima,
    srecni vam rodjendani!
    Ovo moje malo cudo nije naviknuto na ruke, a to se vrlo lako moglo desiti u prethodnom periodu kad je bio bolesljiv i placljiv. Ipak, preko dana spava iskljucivo u kolicima a u krevecu samo nocu.
    Nemam nikakav problem da ga moja mama drzi, zaista ga ponekad bolje umiri nego ja…a meni je najvaznije da mi on ne place…
    Mi smo pre par dana ukinuli Espumisan i presli na Nurse Harvey’s. Cini mi se da mu je bolje…a mozda i vreme cini svoje…

Hopeful
    Član
    Hopeful

Dobro jutro mame! Izvolite kaficu ako je još niste pile :kafica: i torticu pošto mi je rođendan danas! Napunih ja 30!
    Inače noćas smo pola noći bili budni i sikili i budili se na 5 minuta spavajući pored mame, a posle 4h smo spavali pa sam se malo odmorila. Prethodnu noć je celu spavao pored mene i budio se svakih 5 minuta od grčeva, taqko da mi je ovih 4 h od sinoć došlo kao godišnji odmor!
    Srećni mini rođendančići svima!

minka
    Član
    minka

Hopeful SRETAN 30-ti RODJENDAN,sve najbolje od srca!

Hopeful
    Član
    Hopeful

Emma, sad sam krenula da čitam opstove i naiđoh na tvoj! Nemoj da budeš luda da dozvoliš da ti nametne išta, pa to je TVOJE DETE! Ja šizim od moje svekrve i ako je mnogo blaža od tvoje! Dete je MOJE i od MM a ne njihovo i oni se NIŠTA ne pitaju i to je stav koji ako zauzmeš ne može niko da naruši i ugrozi. Pa to što stavlja bebu da sedi može za ceo život da ošteti tvoje dete, pa zar ćeš to dopustiti iz poštovanja prema bilo kome!!! Dete na prvom mestu, a ako ona radi išta drugačije nego što ti želiš ne dozvoli joj, reci, nek se ljuti baš te briga! A i ti lapsusi, ja bih joj kroz šalu stalno spominjala i shvatila bi da je ona baka a da se bake ne mešaju u vaspitanje dece!
    Hvala Minika!!! :-*

Hopeful
    Član
    Hopeful

Jelenice sad vidim da i ti imaš problema sa sveki. Moj savet je da svaki problem koji te čini nervoznom treba saseći u korenu jer je stres najgori i za tebe i za tvoju bebu jer stres utiče i na kvlitet i na količinu mleka!!!
    Tako da ako ne želiš da ona nosi dete kaži joj, meni ne treba pomoć oko deteta treba mi pomoć u kući da bih se JA maksimalno posvetila SVOM detetu! Tako da ako možete to da mi pomognete hvala a ako ne. nema ljutnje ali neću da se IKO meša u gajenje deteta! Ja sam to rekla mojoj svekrvi i sad pokušavam i da ono što zapitkuje kad zove po tri puta dnevno skratim na odgovor dobro i tako treba. Jer traži izveštaj oko svega a ja ne mislim da treba da joj pričam niti imam vremena za to. Dobrodošli su da vuide dete kad hoće i to jeto, ipak sa mojima je drugačije, ali ne samo zato što su moji nego što su oni bili tu od same trudnoće uz mene i mm i uz dete od kad se rodilo. A sveki i svekar se nisu setili da kupe ni jednu pelenu niti da nam pomognu išta i sad bi da se busaju u prsa kako imaju unuče. A mene to izuzetno nervira, zamerila sam im i to se vidi u distanci koju sam napravila. Poštovanje ali velika distanca

beba2008
    Član
    beba2008

Srecni mini rodjendani :andjeo: :andjeo: :andjeo: :andjeo: .Meni mama dolazi za 20 dana i jedva cekam,jer smo ja i mm sami sa Stefanom i pomoc ce nam dobro doci.Lepo je bilo dok smo bili u Srbiji pa svako jutro kad mame na kafu,baba drzi unuka,a ja kao covek popijem prvu jutarnju.Sto se sveki tice ne mogu da gresim dusu zena skroz ok,hoce sve da pomogne i oko bebca i u kuci :bravo: :bravo:

Tica
    Član
    Tica

Drage moje evo i ja da se uclanim u klub…Ja sam nacisto odlepila u ponedeljak nisam mogla da se sastavim pola dana!
    Ja sam nametnula neke svoje stavove posebno sto se tice nosanja bebe u rukama ali mislim da sam sa tim zakasnila jer vise ne mogu ni kafu da popijem jer krece plac i kuknjava tako da eto kako ustanem iz kreveta uzmem u ruke moju devojcicu koja ima 5200 gr i tako po ceo dan sama sa njom.
    Jedva cekam da mm dodje sa posla da me malo odmeni a ona kao u inat kako on stigne krene u vrisku ( valjda tad ima najjace grceve ) i onda vidim kako on lagano pocinje da skrece.
    Mi smo isto same po ceo dan,ja sam se ocajnicki trudila da opominjem,dosadjujem da se beba ne nosa…ok…nisam monstrum beba treba da oseti ljubav i toplinu i treba da se uzme ali sati nosanja ( sveki) mene sad upropastise…U nedelju smo imali one horor napade grceva pa smo izbezumljeno vodili bebu po lekarima a ona je histericno plakala 7 sati,na kraju je mm zvao svoju mamu i ja dobila popovanje kako je sve to zato sto ostavljamo bebu da place,jer je ne nosamo i ne ljuljamo ( sto je daleko od istine )…Tako da ispade da sam ja monstrum…
    Tako da sta da vam kazem,pukla sam u ponedeljak…Na svu srecu bili smo na prvoj kontroli kod pedijatra,lekarka se odusevila sa njom,puna je vazduha jer jako alavo jede pa ga guta i zato ima tako jake grceve i bljucka…Super je napredovala,dobila 1300 gr…A ja vise ne stizem ni da jedem,ni da pijem,cekam smenu da odem na tusiranje a o spavanju vise i ne razmisljam…
    Srecne mini rodjendancice zelim i zavidim mamama koje uspevaju da se sastave jer meni to nikako ne polazi za rukom…

Tica
    Član
    Tica

Hope SRECAN RODJENDAN 🙂

Gledanje 1,936 članaka - 1,936 do 1,950 (od 2,009 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.