Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

Ova tema sadrži 2,008 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Manana 10 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 1,966 članaka - 1,966 do 1,980 (od 2,009 ukupno)

Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

• simona78
    Član
    simona78

Manana, ja iskreno prvi put cujem za to :neznam: Vidim i iz tvog i iz iskustva ostalih mama da su dr kod nas dosta detaljni, da tako kazem. Kazes da vas salje i na uz i da radite urinokulturu i radili ste vec bris oka… Ovdje su pedijatri, a uostalom i ostali dr, dosta opusteni, sta god ih pitas „normalno je“, „nista strasno“ i sl. Nalaze urina i krvi uopste ne rade osim u nekim bas ozbiljnim slucajevima, temperatura se ne skida dok ne dostigne 39 stepeni, itd. Ne znam koliko je dobro ni jedno ni drugo. Ti nasi dr-i te isprepadaju, a ovi svojom opustenoscu mogu i da previde bitne stvari :neznam:

Za Ninu, malog nindzu :bravo: :bravo: :bravo: 😉

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Evo i ja da se pohvalim…bili smo na kontroli, porasli smo 11cm i sada imamo 63, teški smo 5850g tj.dobili smo 1150 od poslednjeg merenja!!! Doktorka kaže da smo super…
    Ali vakcina je prošla katastrofalno…to je ona gadna DTP, dete mi je prevrištalo celo popodne a inače je beba koja uopšte ne plače! Za ova 2.5 meseca sve ukupno nije plakao sat vremena jer ja odmah dođem čim pusti suzu ali danas bukvalno nije mogao da se smiri…ruka ga boli, sestra mu je iz straha da se ne cimne povukla iglu i rasparala nadlakticu ceo santimetar i tu je sada modro,posle vakcine je odmah pocrvenela, nije mogao ni da je pomeri, dobio je temperaturu i tek kada sam dala eferalgan se malo smirio i temperatura je pala na 37.1. Sada već guče i polako se vraćamo u normalu!
    Ali kad pomislim da nas čekaju još 2 puta ovakva mučenja (sledeća je za 6 nedelja) padne mi mrak na oči…..!!!! Moraću ako bude takva reakcija preventivno da mu dam odmah eferalgan da se dete ne pati!!! Inače ništa nije pomagalo ni nošenje, ni ljuljanje…ma non stop je vrištao!
    Sreća da je sad prošlo i do sutra ćemo biti opet oni stari….
    Pozdrav!

Manana
    Član
    Manana

Ta je rupica tik uz rektalni otvor i vrlo je malena, zove se cini mi se spina bifida ili tako nesto. E, sad konstatovala sam moju dragu Cvetic ( :-* :klanjam: :respekt: } I ona kaze da me to ne sekira da je vrlo cesta pojava i da je uglavnom problem samo estetske prirode. A UZ se rai, kao i urin i urinokultura da se proveri da slucajno nema nekih poremecaja unutrasnjih organa. I da je sad ta rupica tako duboka zapravo zbog Nindzine debljine i da kad poraste verovatno se nece ni primecivati… :sok: Eto, sad mi je malo lakse. I kaze da ako sam isla redovno na UZ u trudnoci videli bi jos tada da nesto ne valja sto se toga tice. Nadam se da je u pravu! 9.9. imamo zakazan Uz pa cemo videti.

Manana
    Član
    Manana

anita75love – 4/9/2008 22:42 Ali vakcina je prošla katastrofalno…to je ona gadna DTP, dete mi je prevrištalo celo popodne a inače je beba koja uopšte ne plače! Za ova 2.5 meseca sve ukupno nije plakao sat vremena jer ja odmah dođem čim pusti suzu ali danas bukvalno nije mogao da se smiri…ruka ga boli, sestra mu je iz straha da se ne cimne povukla iglu i rasparala nadlakticu ceo santimetar i tu je sada modro,posle vakcine je odmah pocrvenela, nije mogao ni da je pomeri, dobio je temperaturu i tek kada sam dala eferalgan se malo smirio i temperatura je pala na 37.1. Sada već guče i polako se vraćamo u normalu! Ali kad pomislim da nas čekaju još 2 puta ovakva mučenja (sledeća je za 6 nedelja) padne mi mrak na oči…..!!!! Moraću ako bude takva reakcija preventivno da mu dam odmah eferalgan da se dete ne pati!!! Inače ništa nije pomagalo ni nošenje, ni ljuljanje…ma non stop je vrištao! Sreća da je sad prošlo i do sutra ćemo biti opet oni stari…. Pozdrav!

Mi smo se zbog identicne situacije odlucili za Pentaxim i nismo ga ni osetili, od srca ga preporucujem Anita. Ljubi nam malog Iliju!

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Manana, a zar je pentaksim vakcina protiv DTP (difterija, veliki kašalj, tetanus)?! Zar ona nije protiv hepatitisa? Ili?

Manana
    Član
    Manana

Pentaksim je isto sto i ditiper samo sto je ona koktel vakcina i ne sadrzi zive te viruse, i dete dobija samo jedan ubod u butinu i nista vise! Daleko bolje od jednog ispijanja i dva uboda. Mi smo isto primili prvo ditiper, ali sam ja tada pitala dr da li mogu da kupim pentaksim ako bude imala nekih reakcija losih.Dr je rekla da se sme primiti pentaksim sad, sledeca dva puta, a obrnuto ne bi moglo. Znaci slobodno se raspitaj, videces da je dete daleko bolje raspolozeno posle pentaksima. ;]

beba2008
    Član
    beba2008

Slobodno daj preventivno,ja sam Stefanu odmah posle vakcine dala parecetamol,jeste puno plakao taj dan ali temperature nije bilo.A jedna dr inace internista mi rekla da mu na mesto uboda namazem uljane ad kapi,ja sam to malo kasno uradila,ali se odmah sve smirilo.
    Manana ja prvi put cujem za to i verovatno nije nista ozbiljno,nemoj unapred da se nerviras i brines.

Bilo je price o tome da ne dajete decu da vam nosaju,mene interesuje gde stavljate bebe, u krevetac,na krevet,razne stolice za lezanje.Mi smo bili u srbiji dok Stefan nije napunio 2 meseca,naravno od strane baba je razmazen ,voli da se nosi,sad pokusavam da ga odviknem ,od toga jer smo sami i ne mogu da ga drzim po ceo dan na rukama,ali ne znam kako.Na kevetu hoce ali da sam ja pored njega i da mu drzim neku igracku iznad,u stanu nece ni min da lezi u kolicima,ne znam sta da probam jos.
    poljubac za sve medenjake

anita75love
    Učesnik
    anita75love

A koliko košta ta vakacina-pentaksim? Pretpostavljam da je ima u privatnim apotekama?

Bebo, ne znam šta da ti kažem. Po meni beba od 2 meseca ne može baš da bude razmažena, suviše je mala. Ali sigurno je da voli da se mazi i nosi jer joj je tako lepo. Možda ti je teško da je nosiš, ali to je bebi potrebno. Ja se tu stalno raspravljam sa svojom mamom, koja mi kaže da ne nosim bebu ali ja to radim jer u tome uživamo i ja i on. I nismo se još razmazili! Možda je suština u pravoj meri, ja bebu nosim samo onoliko kolikoje potrebno da nešto postignem, da se uspava, da se smiri isl, nikako je ne nosim bez veze kad je mirna.

Probaj tako, malo je nosi pa spusti, pa kad zaplače opet je uzmi dok se ne smiri pa je opet spusti. I sve tako dok ne shvati da neće moći da bude na rukama ceo dan!

zevs
    Član
    zevs

Anita mi smo pentaxim u Nisu platili 2800, u privatnoj apoteci! Pretpostavljam da mu je svuda cena priblizna
    :-* :-* :-*

dragana024

Drage moje hvala svima :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:
    Gavro srećan rođendančić :cvecko:
    Houp srećan rođos i da si živa i zdrava 100 i kusur :cvecko:

Bili smo juče na vakcini, opet doza za hepatitis i mislim da smo za ovu godinu završili sa vakcinama.
    Postavili smo temelje zdravlja 😉 😆
    Što se tiče same vakcine Nikola je zaplakao samo kad su ga bocnuli i to je bilo sve.
    Na merenju smo prošli ovako: 9300 gr i 76.5 cm!
    Sledeća kontrola je sa 9 meseci, do tad smo mirni…

Manana nadam se da je Cvetić opet u pravu i da nije ništa strašno!

dragana024

Auuuuuuuu pa zaboravih da poželim dobro jutro i da skuvam :kafica: :kafica: :kafica: :kafica:
    Služite se drage moje….

rainbow
    Član
    rainbow

Manana, sad kad sam procitala tvoj post, setila sam se da kad smo isli na kontrolu kod privatnog pedijatra da je ona bebi podigla nogice i zagledala u guzu :hmm: . Ja se jos cudim sto joj gleda u guzu, pa reko da ne trazi neki ojed ili slicno, :neznam: , nije mi ni palo na pamet da tako nesto postoji :neznam:

Nemoj da se sekiras, bice sve ok :-* :-* :-* :HAG:

Hopeful
    Član
    Hopeful

Dobro jutro! Hvala vam za čestitke :-* !
    Mi smo noćas opet pola noći bili budni s širom otvorenim okicama a onda je od 02h30min pa do 06h spavao mirno pa sam i ja uhvatila malo sna. Sad opet spava! Ono šta me je obradovalo je što je juče pre podne izdržao na mom mleku bez dohranice i sasvim lepo pajkio, a evo i jutros mu je dovoljno moje mleko!!! Baš sam srećna zbog toga :bravo:
    Juče sam uradila svoju krvnu sliku koja nije baš sjajna. Nije mi samo gvožđe nisko nego generalno skoro svi parametri pa me zanima da li neka od vas ima savet šta da pijem?

Eritrociti (RBC) 4,35 (3,7 – 5,8 x 10^12 / L)
    Leukociti (WBC) 5,6 (4,1 – 10,9 x 10^9 / L)
    Hemoglobin (HGB) 109 (115 – 170 g / L)
    Hematokrit (HCT) 0,35 (0,35 – 0,54 L/L)
    Trombociti (PLT) 317 (150 – 400 x 10^9 / L)
    MCV 81,5 (80 – 94 fL)
    MCH 25 (26,0 – 32,0 pg)
    MCHC 306 (310 – 350 g/L)
    Gvožđe 8,9

мирка

Добро јутро! :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica:
    Моја цура се и даље буди више пута у току ноћи и јутрос сам опет била као шлогирана и у неком полусну све док није ПАЛА СА КРЕВЕТА! Какво је то буђење било!!!!!!!! :uzid: :uzid: :uzid: Одсекла сам се, она је баш плакала, додуше једно минут- два и престала. Прегледала сам јој главицу, нема никакве модрице и није нигде отечено, па ми мало лакше….Знам да углавном све бебе падну пре или касније ( ја сам са 9 месеци пала низ 12 степеника и само огрбала чело) али сам ваљда очекивала да моја неће….

84d
    Član
    84d

Hope, pre svega SRECAN TI RODJENDAN!!!!

A krvna slika ti je uobicajena za posle porodjaja. I nije nesto losa, mozes hemoglobin poboljsati unosom crvenog mesa, cvekle, borovnice… Najbolje preko hrane, a od dopune mozes piti mamavit, to je dobro tokom dojenja, znas i sama…Ja sam ga pila u rudnoci a pijem i sad… :-*

Gledanje 1,966 članaka - 1,966 do 1,980 (od 2,009 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.