Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

Ova tema sadrži 2,008 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Manana 10 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 1,981 članaka - 1,981 do 1,995 (od 2,009 ukupno)

Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

• Manana
    Član
    Manana

Jel neka od vas koje imate devojcice ikad uzimala urin? Nikako da uspem sa Ninom, pet kesica smo do sad promenili i nista ne uspe da udje u nju iako se ona upiski… 🙄 Ne znam kako cu to da nakupim 😥

rozga
    Član
    rozga

Anita pentaksim kosta svuda od 2800-3000din i moj ti je savet, ako moze da se predje posle prve dtp na pentaksim, da to i uradis jer uglavnom reakcije nema i manje je traumaticno za dete. Bocnu ga jednom a ne dva puta. mi iz tog razloga nismo ni razmisljali o ceni…za Marka mora da ima:HAG:
    Manana i ja prvi put cujem za to, mada mi je poznat naziv kad si napisala. Nadam se da ce sve biti ok. Ljubi nam Ninu:-*A urin…i moja sestra se napatila sa tim sa svojom devojcicom…jedino da sedis i da cekas. Zalepis onu kesicu i cekas. Mada kazu da nije lose cim se beba probudi da je odmah raspovijes i tad stavis kesicu jer sve bebe piskaju do 5min posle budjenja. To je nama dr rekla.
    Houp ja sam pila i u trudnoci i sad pijem New life iz calivite i ja sam zadovoljna. Pijem i njihovo gvozdje jer mi je hemoglobin nizak …mada je to od umora.
    Mi smo se nocas budili u pola jedan, u jedan, pola s=dva, pola tri…i posle nemam pojima ali svaki put kad bi se probudila, Marko je bio na drugoj strani:hmm: :neznam:
    :-* od nas:caos:

anita75love
    Učesnik
    anita75love

E, Manana, sa dečacima je to lakše….gledaj nekako da bolje pričvrtiš tu kesicu ili da je držiš….podoj je neposredno pre toga da pre piški. Mi smo samo jednom radili tu analizu i uspelo nam je za 5 min iz prve. Samo polako….
    Da vas pitam, koliko može dana da traje temperatura posle DTP vakcine? Moj miš je ima od juče popodne i ne spada, konstantno je 37.5. Juče sam mu zbog bola u ruci dala paracetamol pa se smirio inače je plakao 2 sata bez prestanka, i temperatura je pala na 37.1 ali čim je prošlo dejstvo opet je 37.5. Takva je cele noći i od jutros (iako je ujutro najniža) pa se nadam da mi uveče neće dobiti veću. Inače danas je boljeg raspoloženja, solidno jede, čak se i smeje, jedino je malo kontuzovan od temperature, više mu se spava.

Manana
    Član
    Manana

Definitivno cu morati da otvorim novo caskanje, koci…

Manana
    Član
    Manana

Anita danas ne bi trebalo da ima temp. prati stalno i meri, mozda ce spasti.

мирка

Анита, и мој савет ти је да пређеш на Пентаксим. Јана је примила све три дозе и није било никаквих реакција.
    Мој шврћа сада спава и изгледа да нема никаквих последица од оног пада, једино мени не излази из главе…..

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Pa, ja se nadam da će pasti i da to bude danas…mora…ali je definitivno još uvek ima.
    Nisam je merila od 10 sati ali kad ga pipnem vruć je, ne preterano, pošto 37.5 nije visoka temperatura ali ne bih rekla da je mnogo manja. Kad se probudi meriću ponovo, tek je zaspao!

rainbow
    Član
    rainbow

Pa 37.5 je normalna temperatura kod beba, nemoj je skidati. Gde je meris?

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Ispod pazuha i to nije njegova normalna temperatura jer je inače hladniji. A i znatno je topliji od mene.

Oblak_u_bikiniju

Ne znam puno o lijecenju bebironcica, pa samo mogu da posaljem poljubac Iliji i aniti.

Moj deckic ocigledno nece da kaki u gace. Juce cijeli dan – probudi se i ide redovni ritual: presvlacenje, dojenje, podrigivanje i spavanje. Medjutim, juce koliko god puta ga skinem – pelenica mokra, ali nije kakio. Cim pod njega stavim cistu pelenu – pokaki se. I to juce tako da mi je umrljao pod u sobi!
    Zasto ne kaki u pelene kao sve bebe? Da kupim nosu? 🙂

eleven
    Član
    eleven

Anita, ja sam morala da kupim Pentaxim jer je Luki ostecen nerv na rukici. Navodno, ove zive bi mogle da pogorsaju stanje nerva. Nisam bila za Pentaxim jer se pojavio tek pre par godina, ali sam sada prezadovoljna jer odlicno podneo (bez nervoze i temperature). I ja je preporucujem. Mi smo platili 3000 din. Sad bi opet trebali da rezervisemo jer ih nema uvek u apotekama, a 16. primamo novu dozu.
    Manana, moja kuma ima devojcicu i isto se patila sa uzorkom urina. Na kraju je odlucila da joj da cajic i ceka.
    Ja nikako da se resim ove gripe. Vec 4 dana me pati. Nadam se samo da ce zaobici mog misica.

Oblak_u_bikiniju

Joj, eleven, kakva gripa u septembru? Uh…
    Ja i mm cemo se vakcinisati na zimu pred sezonu gripe. Svakako, pod uslovom da ja kao dojilja to smijem da primim. Ako ne, poslacu cijelu familiju na vakcinaciju da makar oni ne pokupe, jer je najvjerovatnije da je dobijem od njih.

masha_kv
    Član
    masha_kv

Drage moje, da li znate da sam ja rodila ZECA a ne dete!!! :galamdzija:
    Probudila se u 5.30 i nece zenska vise da spava…Ja probala pored nje da dremam, ali nece ona dugo da lezi sama…unervozi se! Za svo ovo vreme spavala je 100 puta po 10 minuta, ja sam dva puta pokusavala da spavam i sad nema vise smisla, umorna sam, a sta mi znaci da seckam san, bolje da legnem veceras kad i ona(oko 21h) Budi se na svaki sum, cini mi se ja trepnem, ona se prbudi, a u drugoj je sobi. Evo i sad kao da je cujem da se meskolji…
    MM mi radi ceo dan i celu noc(dezurstvo), a ja cu da :sok: :sok: :sok:
    Bas sam umorna! :uzid:
    Mi 12. septembra primamo te vakcine, recite mi, koji lek da joj dam preventivno, i kada, pre vakcine ili posle? Kako ste vi radile?

Manana
    Član
    Manana

Ako primate pentaksim nemoj joj nista davati, jer uglavnom nema reakcija ne njega daj joj ako dobije temp., ali ako primate ditiper daj joj febricet cim stignete kuci i stavljaj joj hladne obloge na mesto uboda.

мирка

Машо, земљакињо :caos:
    Ако јој дајеш Пентаксим онда ти не требе ништа превентивно. Ја не знам никог ко је имао реакције на њу. А опет ни на ову што је бесплатна не мора да буде реакције.

Сад ће нам стићи тата са посла. Биће свашта кад сазна да је Јана пала са кревета :batinepoguzi: :galamdzija: па онда :kadtedovatim: ха-ха, шалим се, али неће му бити свеједно – како његовој принцези да се то деси!?

Gledanje 1,981 članaka - 1,981 do 1,995 (od 2,009 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.