Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

Ova tema sadrži 2,008 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Manana 11 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1,996 članaka - 1,996 do 2,009 (od 2,009 ukupno)

Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

• Mary
    Član
    Mary

i Moj andjeo je bolestan
    Povraca, proliv, temperatura, nece da jede. 😥

veceras kod doce pa da vidimo. 🙁

za sve bebice koje su bolesne- Da brzo ozdrave!

Ivana B.
    Član
    Ivana B.

Anita, nama je pedijatar rekao da ako mjerimo ispod pazuha, normalna je temperatura do 38 stepeni!

Inače mi smo primili Pentaxim prije 3 dana, i doktorka nam je rekla da Heleni damo 3 puta po kašiku sirupa Depon (to je kao Paracentamol) na 8 sati, tj. jedan dan da pije, preventivno…rekla je da ne bi trebalo da ima nikakvih reakcija jer je jaka beba, ali to im je praksa da preventivno daju bebama zbog eventualnog bola u nozi ili temperature!

I stvarno nismo imali baš nikakvih problema ni promjene raspoloženja!

Maja-belgija

vidim ja da je zavladeao neki virus joj kako mi je zao!!!!saljimo vi poljubce da ni sto pre svi ozdravite :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

kod nas plakanje non stop i nervoza ja stvarno neznam sta da i radim :neznam: :neznam: ona place i jos od toliko plakanje ucrveni i izgubi vazduh ovo prvi put mi radi al bas me isplasila

vanjaja
    Član
    vanjaja

Evo nas da se malo falimo – danas smo bili na pregled i za tri nedelje porasli smo za citav 1 kg :bravo:. E zato sada place citav dan od kad smo se vratili, jedva je sada zaspala ali budi se nonstop. Nemam vreme da citam sta ste sve pisali, zato pozdrva svima

sweet
    Član
    sweet

Masha kv, sto se preventive radi daj bebi PARACETAMOl, to je jedino sto se sme bebi davati do 4. meseca. Ni u kom slucaju se ne daje BRUFEN, ali na zalost mnogi ga dr ppreporucuju bebama. Procackaj po netu najbolje…Kiss

Mary, bas mi je zao sto je mali Mateo bolestan. Ne sekiraj se puno, procice vrlo brzo. To je jednostavno nezaobilazno. Ne ocajvaj vec mu na svaki moguci naci pozi. Zelim da ti beba sto pre ozdravi :-*

Mihajlo je danas dobio i drugu dozu vakcine, jer je prosli put bio uzasno reagovao, tako da dobra nasa dr to podelila na puta, kako bi on to bolje podneo. Popio je paracetamol, nasio se i sada spava. :love: :love:

rozga
    Član
    rozga

:-* za sve bolesne beberonce i mame drzite se!

84d
    Član
    84d

Joj, ozdravite nam brzo sve bolesne bebice. Mi smo u grcu ovih dana jer nam je baka dobila stomacni virus a bila dosta u kontaktu sa Borisom pa se sad plasimo da ne dobijemo…Joj! Jel zna ko, koliko traje inkubacija tog virusa??? Dokle da strepim 🙂

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Ma koje crno IvanaB temperatura 38 normalna, od 38 se obavezno skida!!!!! Do tada se čeka da se organizam sam izbori sa temperaturom jer je temperaturu od 37-38 bolje ne skidati (dete brže ozdravi), ako je u pitanju infekcija, ali kod reakcije na vakcinu nema smisla čekati jer je u pitanju reakcija (loša) a ne bolest i čekanjem se ništa ne dobija osim mučenja deteta.

simona78
    Član
    simona78

Mateo, da nam brzo ozdravis :HAG:

Pisah ja juce da su dr kod nas i ovamo potpuno razliciti. Ovdje ne dolazi u obzir davanje necega radi preventive, smatraju te ludim ako to i pomenes. Inace je normalna temperatura bebe otprike za 1 stepen visa nego kod odraslih. Dakle, temperatura izmedju 36,8 i 37,5 je normalna tepmeratura, povisena je izmedju 37,6 do 38, a sve preko 38 znaci da beba ima temperaturu. U tom slucaju ne treba je utopljavati, davati joj sto vise tecnosti i ako se u roku od 24h ne snizi treba otici do dr. Pravilo je da tek sa 38,5 stepeni treba skidati temperaturu medicinskim putem i to su stapici koji se stavljaju u guzu. I jos jedno pravilo koje ovdje vazi, a to je da temperaturu uvijek treba mjeriti analno.

Anita ne treba da brines, sve do 37,5 je ok, mislim da nema potrebe da mu je skidas :neznam:

anita75love
    Učesnik
    anita75love

84d, inkubacija stomačnih virusa obično traje do 2-5 dana, prilično brzo.

anita75love
    Učesnik
    anita75love

Ma znam ja da u inostranstvu sve olako shvataju ali to nije dobro. Tačno se vidi da je dete kenjkavo, on koji nikad ne plače, sad non stop kmeza, kao da ga nešto boli i to iz čista mira, sav je crven…on inače ima temperaturu oko 36.5. I dalje ima tu temperaturu koja ga lomi, uopšte nije veseo. I činjenica je da mogu samo da čekam da prođe jer mu ne mogu ništa! Ali me ljuti što se ovde uopšte daju deci takve vakcine sa takvim reakcijama, zašto niko ne kaže kad odete kod lekara kako sve to može da bude i da preporuče taj pentaksim (pa da ja odlučim a svaka normalna majka bi izabrala tu drugu vakcinu) nego po principu ko te šiša…inače, dete je bilo stalno zdravo, nije se ni zakašljao do sad, niti mu je nosić zacureo. I tačno je to od te vakcine koju ja ni keru ne bih dala…. i sad će kao on da dobije imunitet?! Pa od zdravog deteta se napravilo bolesno, prvo treba da ovo prezdravi a sve bi on kao dobio difteriju sa 2 meseca. I te vakcine to je takva propaganda da je to strašno!
    A preventiva je po meni zakon, kako mogu da kažu da ne treba ništa raditi preventivno? Meni se to uvek pokazalo kao delotvorno (moj otac se tako pravio pametan pa zaglavio temperaturu 39.5 dve nedelje), nego valjda treba da čekam da mi dete nabije 40 pa da ga odmah hospitalizuju jer kad temperatura pređe 38 tad se već otima kontroli a kod male dece je mala razlika između opasne i „bezbedne“ temperature tj za bebe je sve preko 39 jako opasno jer mogu da dehidriraju. E, sad kažu neka pije tečnost, a kako naterati malo dete koje plače i zacenjuje se da bilo šta popije?!
    Zato ja ne bih nikome savetovala da sluša te savete nego čim primeti da detetu nešto fali da odmah reaguje, pre će ozdraviti!

mima80
    Član
    mima80

Citam vasa iskustva i razmisljam se. Mi bismo trebali od nedelje da idemo kod dr, i da primimo vakcinu, pretpostavljam tu o kojoj je Anita pricala. Znaci, umesto te mozemo da kupimo Pentaxim sto mi preporucujete? Da li je problem da se nadje Pentaxim u apotekama?
    Ja sam bas lose informisana o vakcinama 😕 pa se nadam da ce mi neko odgovoriti

lelly
    Član
    lelly

mima, nije problem da se kupi, ima u apotekama. ne kupujes unapred, nego kad bebac treba da primi u najbližoj apoteci, vidi da li ima u sklopu doma zdravlja apoteka, obično ima. ta vakcina ne sme puno da stoji van frižidera, zato mi prvo obavimo pregled kod dr, a onda mm trkne po vakcinu. jeste da je malo skuplja, košta 3000 (a prima se tri puta i revakcinacija sa godinu dana), znači ispadne oko 12000 sve ukupno, ali sa ovom vakcinom ne moraš da brineš.

Manana
    Član
    Manana

Mima, kod nas ga bas i nema uvek, pa smo mi rezervisali i ostavili kod njih u apoteci, pa kad smo isli da primimo poneli je sa sobom i cim smo stigli dole dali smo je sestri da je stavi u frizider dok nas pregleda dr i dok dodjemo na red. Cena jeste 3000, ali vredi svake pare i preporucujem je svima pogotovo sto znam kako je bilo Nini jer je prvi put primila ditiper. 🙄 Mima, kupi je Gasi ako ne zelis da razmisljas kakav ce ti dan biti… Ljubim ga!

Evo ostace ovo caskanje jos malo da iscitate ko nije stigao, a od sutra ide u arhivu…

Gledanje 1,996 članaka - 1,996 do 2,009 (od 2,009 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.