Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

Ova tema sadrži 2,008 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Manana 11 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 2,009 ukupno)

Caskanje mama onih najmanjih,do godinu dana

• Petra*
    Član
    Petra*

Ja sutra kupujem Nurse Harvey’s, do sad sam mu davala espumisan, ali i dalje ga muce grcevi. Mozda bi bilo gore da nije uzimao kapi, ne znam ali moram da probam da ga resim tih muka, a vala i sebe. Danas smo imali problem sa sisanjem, da li zbog grceva ili sta li je ne znam. Toliko halapljivo krene da jede, zagrcne se, posle ne mogu da ga vratim jer se unervozi krene da palce i mlati glavom ko blesav, sav se uvija KO DA NECU DA MU DAM DA SISA! Evo do malo pre smo ratovali ovde, i na kraju je sisao 45 min. i sad opet sizi, ja ne mogu vise :galamdzija: :sok: :uzid: :zevam: ……

djuric
    Član
    djuric

Maki me je isto izludjivala kada je to radila,obicno joj se jako spavalo pa hoce i da jede i da spava pa se unervozi.

Petra*
    Član
    Petra*

KOMIRAO SE! NAPOKON :klanjam: !
    Opet da smaram sa pitanjima, sta cu puna sam ih, a ne mogu odmah da se setim svih.

Strasno se plasim od komaraca, razmisljam sta ako ga ujede dok spavamo svi i sta ako je alergican i ja ne vidim sta se desilo, a ono nastane haos?!??!?
    Da li neko moze da mi kaze, sta ako jeste alergican na ujed komarca, kako to izgleda i koliko je to opasno?

E i drugo, posto Leon strasno voli da ga nosimo u uspravnom polozaju, pa mi to radimo malo cesce… Razmisljam, da li mozemo nesto da naskodimo kicmici njegovoj. Mi pazimo da ga ne drzimo tako da sedi na nasoj ruci, ali bez obzira koliko je ok da ga tako nosamo???

lillyblue
    Član
    lillyblue

:kafica:
    Vidim Petra, kod tebe bas ludo:P
    A veruj i kod mene je bilo isto tako.. Samo sam se pitala da li je moguce da ce tako da bude stalno. Ali eto, proslo posle 3 meseca:p
    Znaci jos jedno mesec, dva i druga pricha. Doduse, onda idu neki drugi problemi, ali , tako je to.
    Nemoj puno da se brines ogo svachega, beba ce ti sama dat do znanja ako jos nesto ne odgovara, a sto se tiche nosanja, . pa to, gledaj samo da ne sedi, vishe ga nosite na stomaku, onaj polozaj kao da pliva (VUK je hteo samo tako), a prija za stomak.

A +gde su nam ostale mame? nema dugo Mine, , pa zevs…, Anke… Ledi.. bas mi nedostaju…
    Uniona:bravo: za useljenje..

Tijancica
    Član
    Tijancica

Dobro jutro mame! :zevam:

Vidim Lillyblue prva 😉

Evo ja sam ustala zato sto moram otici na fax, ali jos ne znam kako da izvedem tu nemogucu misiju. Posto su biseri sa fakulteta pomjerili upis ocjena sa 11.7. na danas, a obavjestenje stavili juce.:idea: Mislim, stvarno. A ja nemam kome da ostavim Miu.

Petra ne brini se oko alergije na komarca, samo se opusti.

I ja sam imala svakavih pitanja, ali kad malo prodje vremena shvatim da sam se brinula bez potrebe. Da li cemo sa drugim djetetom biti opustenije?

maleenaa
    Član
    maleenaa

Dobro jutro drage mame.Moze ta :kafica: .Danas nam je peti rodjendancic pa da se pocastimo malo :alkoholicari:
    Ja ne znam da li je to kod moga Stefana faza ili su zubici on u snu stalno place.Place i kad se budi i kad treba da zaspi.To traje od vikenda.I kad se zaplace to je bas tesko umiriti ga.A imamo problem i sa stolicom.Jadan ranije je kakio super a sad se nateze sav se zacrveni i kad obavi to bas je malo.Moracu ici da mu kupim caj od kamilice.Inace danas cemo poceti sa vockicama.Mama se bas raduje.A da imamo jos jednu novinu dize se sam i bas jako dugo ko 1 minut bude u tom polozaju kao da radi trbusnjake.Uh koliko samo stvari za vikend .Ajd za pocetak :kafica: i :kucam: a za kasnije cemo videti sta i kako 🙂
    Ljubac svim bebironima

MEY
    Član
    MEY

Dobro jutro i od mene 😛 Stefiju srecan rodjendancic :-* I ja sam se za svaku sitnicu brinula ali je ta faza prosla,i mislim da ce sa drugim biti mnogo opustenije,verovatno zbog iskustva koje sticem sa Makijem. Petra,sto se tice komaraca ima da se kupi chiccov aparatic,zove se zanza no,nema apsolutno nikakva stetna dejstva a stitice ga.Prenosiv je,moze da se kaci na kolica,pantalonice…Zato samo opusteno 🙂 E sad sto se tice nosenja,Maki je imao STRASNE grceve pa mu je prijalo da ga nosim uspravljenog i okrenutog ka meni ili od mene,i to je trajalo tako dugo da se na kraju navikao da ga u tom polozaju uspavljujem :sok: Kasnije sam primetila da mu je kicmica izbocena pri dnu.Ped.je rekla da nije nista strasno,ali je to i dalje tako.Pitam se da li je to zbog uspravnog nosenja? :neznam:

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

Ajla hvala Bogu nije imala temperaturu ni sinoc ni jutos,vadili smo nalaz krvi pa danas idemo na kontrolu.raspolozenje joj se popravilo ali je idalje nervotna.evo i od mene :kafica: .kad smo se vratili iz Doma zdravlja mm napravio kafu a posto je Ajla zaspala i ja sam.sinoc sam stalno se budila da joj mjseim temperaturu.

dragana024

Drugar Stefanu srećan rođendančić :-* :-* :-* :cvecko: :cvecko:
    Nakon par ludih noći došla je i mirna noć. Samo jedno buđenje u 5 sati. Baš sam se fino naspavala pa sad mogu da :sudopera: :vesnapranje: :susenjevesa: :glacanjevesa:

ruki
    Član
    ruki

stefane srecan mini rodjendancic , malena hvala za kafu 😉
    e da malena imas dobar humanin caj od kamilice , nama je pomogao :-*

MINA PO
    Član
    MINA PO

Lily javljala sam se prekljuce

Kod nas je standardno, nocu se budi 3,4 puta, vise ne znam gde udaram…Mm me pita kad se budila, ja pojma nemam, dobro je ne ispustim

Inace juce je imala neku redju stolicu imalo se ispovracala, pa sam ja digla uku, frku, paniku…Ali hvala Bogu…nista

Ja bih se javljala cesce, ali je to nemoguce dok skacem sa loptom u ruci po kuci, dok ona udara u pod ili plafon, a ja kao balerina se vrtim u krug…ili drzim gumenu igracku jednom rukom, a drugom guram kolica..itd…sve su to divne i zanimljive egzibicije koje ja izvodim, kako bi moje dete mirno lezalo…

Dobili smo prelep bouncer, ali moja draga cura, hoce 15 minuta u njemu, aonda joj dosadi i muzika i svetlo i igracke, pa ja to skinem i otpocnem my own show…

Ludo, sta da vam kazem…

Ljubimo vas…

MINA PO
    Član
    MINA PO

Zaboravih…
    Stefi srecan mini rodjendancic

Mary
    Član
    Mary

zdravo mame¨!

Cestitamo drugaru Stefanu mini rodjendancic, Stefi :-* veliki ti saljemo.
    Kod nas klasika, osim sto je sinoc prespavao noc probudio se tek oko 6.10 da rucka pa nastavio do 10.
    veliki kiss svima

renatas
    Član
    renatas

ne mogu da izdrzim vec moram podeliti sa vama moje „kim“ iskustvo od sinoc. vec par dana mucimo muku sa grcevima i mogu reci da nam je za sada pomagao samo topao termofor.
    sinoc su nam u poseti bili prijatelji koji su nam rekli da kod jako malih beba,koje imaju problema sa grcevima, pomaze aromaterapija sa kimom. naime, kim se usitni i kasicica dve se umotaju u krpicu. kada beba ima grceve samo joj se tom krpicom predje u blizini nosa nekoliko puta kako bi ona mogla da oseti taj miris. meni je prica zvucala prilicno sumanuto i uzela sam je sa rezervom.
    sinoc oko 23:30 krene nasa muka sa grcicima i ja kazem mami da spremi taj kim pa da probamo. bilo je dovoljno da mu nekoliko puta krpicu prinesemo nosicu i tada je nastupila prava grmljavina u pelenama. u ponoc smo vec zaspali i spavali snom pravednika sve do 5 jutros.
    ne znam da li je koincidencija ili ne ali u svakom slucaju nama je pomoglo pa mozete i vi da probate. bitno je samo tu krpicu ne drzite dugo u sobi u kojoj beba boravi jer je kim kada se usitni ima zaista jak miris.

zvjezdica
    Član
    zvjezdica

sve sto nemoze naskodit bebi treba probat a kim definitivno nemoze naskodit na taj nacin

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 2,009 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.