Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje-roditelja dece od 3 god do 6 god

Ova tema sadrži 3,021 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mayoli 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,022 ukupno)

Caskanje-roditelja dece od 3 god do 6 god

• leptiric
    Član
    leptiric

Toga nema
    A ima puno decice ,koja su u tom uzrastu.
    Svratite da pricamo o malisanima.
    Oni su mnogo medeni ,i intersantni u ovom perijodu.
    ;] :blabla: :kucam:

biki
    Član
    biki

Evo mene prijavljujem se i ovde, posto mi JECA puni 3 u septembru tako da pripadam ovde,ajte mame da caskamo o nasim mezimcima :HAG:

magda
    Član
    magda

Evo i ja se prijavljujem, bas sam se odusevila sa ovom temom.
    Moj decak se zove Bogdan i ima 5 godina. Vrlo je aktivan i po ceo dan nestaje.
    Sve radi u trku i ono sto me izludjuje je sto nikad nije gladan i nema vremena
    da jede kada je vreme za to. Inace nije probirljiv i pojede sve iz tanjira ali treba ga
    nagovoriti da sedne i jede.
    Ja u novenbru postajem opet mama i bole nije odusevljen jer je devojcica (hteo je brata),
    pa me vec sada hvata frka kako ce prihvatiti bebu i kako ja da se postavim.
    Ako je neko imao ovakvo iskustvo volela bih da cujem kako ste savladali probleme.
    Pozdrav ;] ;]

Sneki
    Član
    Sneki

Evo i ja bih se ovde prijavila. Nikola ima 4.5g, a Mila 6tog septembra puni 6god.

leptiric
    Član
    leptiric

Sneki, tvoj Nikola je ,skoro isti kao Sofija.
    Ona ima 4 god i 5 meseci za (5 dana).
    Vrlo je aktivna ,uopste ne staje.
    jede uglavnom,sve sem sira i kackavalja.
    jer to u ch,nije jela nikada.
    voli,grasak,supice,meso,paprike od povrca,voce ,nektarine,ponekad bananu,jabuke.
    pije mleko,i dalje ,pre spavanje jednu flasicu sa neskvikom.
    voli slatkise.i grickalice,sladolede.
    ali,to joj dajem,po malo.
    Preko dana,voli da gleda crtace na super rtl ,kika, happy.
    ali i na dvd.
    zna sama da ukljuci,komp,pusti dvd, i sve druge programe.
    za crtanje ,i pisanje.
    naucila je da broji,do 20. ume da sabira.oduzima.
    ucimo engleski.
    naucila je dosta slova.
    sama pise njeno ime.
    povremeno,voli da boji.
    ali nije odusevljena.
    voli da vozi trotinet,igra fudbal,stoni tenis.
    da seta svoju lutku u kolicima. i mene bas zacudi ,kako sve pamti,i sve zna.
    ;]

Sneki
    Član
    Sneki

Svaka čast, Leptiric, Sofi je baš napredna.
    Evo što se Nikole tiče., prilično je nespretan tj trapav (nadam se da ce to vremenom doci na svoje 🙄 ). Sada je u fazi da imitira svoju stariju seku. Ne voli da boji i crta, ni sama ne znam zašto (možda zato što mu Mila stalno govori da ne zna). Voli da slaže slagalice i tu pokazuje veliko strpljenje i veštinu. Sam je naučio da čita još sa 3 god, mislim od Mile, tako da eto voli da čita. Osim toga igra se sa dinosaurisima- sad je ta faza valjda, voli alat (i tatin 🙄 ), voli da vozi bicikl, da pliva (sa mišićima) i naravno obožava crtaće.
    Kao i starija mu sestra, obožava zivotinje, pa izgleda neću imati kud, no da im nabavim kućnog ljubimca (sada imaju jednu „zlatnu“ ribicu)
    Što se ishrane tiče, najviše voli supice i čorbe. Nemam većih problema što se tiče vrste hrane, no problem je da se „skrasi“: valjda nema vremena 😆
    Eto to je ukratko, mada bi svaka od nas verovatno ovde mogla napisati epopeju.

mikica
    Član
    mikica

evo i mene da se prijavim.Moj Nikola ima 3 godine i danas puna 4 meseca,Nikola jako voli da gleda crtace,obozava zivotinje i jako je stidljiv sto mene ponekad jako nervira,dosta prica,crta ,dosad je kad se igra uvek trazio da mu neko pravi drustvo a sad u poslednje vreme poceo je sam da gradi igru… 😆 a mama se onda uhvati foruma :kucam:

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Super za ovaj topic. Evo i mi se pridruzujemo.
    Moj djecak ima 4,5 godine i zove se Damjan. Najvise voli da se igra s auticima, pistoljima, covjeculjcima i loptom. Isto tako voli da gleda crtane filmove u kojima se junaci tuku ( citaj: nindza kornjace ), a kad bi mu dopustila mogao bi provesti i 2 sata na kompjuteru igrajuci igrice. Prekosutra ide s babom i dedom na more i meni je sad nekako tesko zbog toga. Koliko god veliki izgledao, meni je jos mali, mali djecak. :love:

Maki
    Član
    Maki

E pa ja sam tek sad ovo videla i ja se pridružujem. Marta ima 3 godine i mesec dana i ona je vrlo aktivna, voli da gleda crtane filmove a Snežanu i sedam patuljaka obožava. Voli da crta a posebno flomasterima, voli da joj čitam knjige posebno Hajdi i naravno sto puta na dam Snežanu i patuljke pa onda ona uzme knjigu i kao ona čita, zna da broji do 20 još uvek nije učila slova jer sam mislila da je još rano mada bi možda i mogla da počnem. Voli da se igra sa lutkama posebno bebama i ima ih mnogo ima medu od kojeg se ne odvaja već dve godine. Idemo svako veče u park i obožava da ljulja i skače na trampolini. Što se tiče jela uglavnom sve jede voće malo slabije ali zato voli sokove. Ne voli da spava to joj je gubljenje vremena. E dosta više, mogla bih do sutra da pišem.

Sneki
    Član
    Sneki

E, da Maki kad napisa za ovog medu od koga se ne odvaja, moji nikad nisu imali jednu igračku od koje se ne odvajaju (ili neki drugi utešni predmet). Ne znam da li je to normalno?

Maki
    Član
    Maki

Pa njega je počela da nosi kad je pošla u obdanište i tada su mi rekli da je to normalno jer je se odvojila od mene i od kuće a to nosi za sobom kao neku podršku i utehu, nešto samo njeno, rekli su mi da je ne odvajam na silu od mede. Sada je polako odvajam od njega, kad idemo u šetnju ne nosi ga, u obdanište ga ponese ali ga ostavi na stolu, sa njim sada samo spava i drži ga dok gleda crtani. Možda je to i nasledno, ja sam imala čebence koje sam isto tako vukla za sobom, prošle godine sam ga našla među nekim starim stvarima i obradovala sam se.

Sneki
    Član
    Sneki

Ne znam Maki, o tome i pričam, Mila je stalno išla s adrugom igračkom, a Nikola nije nosio ni jednu….

leptiric
    Član
    leptiric

Sofija voli svoju plavu lutku koju joj neko dao.
    nije nova
    Voli je
    Ona se zove isto Sofija
    nosili smo je na more.i setamo,je u kolicima
    takodje obozava Snezanu i 7 patuljaka.
    voli nodija
    I elinu , barbiku sa krilima.
    miki,mini ,silju,i sve dizni junake

didi
    Član
    didi

i ja se prikljucujem. Mama sam dva decaka Mihajla koji ima 5 god i Ognjena koji je star dva meseca. Pominjete aktivnu decu koja nestaju , u vezi tog mogu da kazem da za Mihajla treba mnogo energije jer je nemorljiv. Tek danas sam se prikljucila na internet ali sam vise puta bila u prilici da citam vase poruke, mislim da je ovo sjajno.

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Didi, dobrodosla na forum! I ja sam ovdje relativno kratko, ali svakako je ovo mjesto na kome se moze naci dosta korisnih savjeta a i steci novih poznanstava. Pisi o svojim malisanima.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,022 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.