Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Caskanje-roditelja dece od 3 god do 6 god

Ova tema sadrži 3,021 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mayoli 10 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 3,022 ukupno)

Caskanje-roditelja dece od 3 god do 6 god

• Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Sad sam se cula s mojim djetetom, kaže da bi kući, vidim da nas je poželio. Sveki kaže da nas ne spominje inače i da mu je lijepo i da ne misle ovamo brzo 😥 . Ne znam kako ću izdržati.
    Dobro, gdje ste vi cure? Aj malo pogurajte topic :kucam: .

leptiric
    Član
    leptiric

Kronkusa
    Sofija je starija ,od tvog sincica ,9 dana.
    Gde je on ,na moru?
    Evo SOfi,gledala Film Mala Sirena
    i vec iz cuga ,zna da preprica film.
    Uzela da boji,bojanku.
    Sada idemo,da setamo i da vozi bicikl.
    pozz

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Leptiricu- u Meljinama su kod Herceg Novog. Uzivajte u setnji :caos:

Sanjalica
    Član
    Sanjalica

Kronkuso, moj je u Bijeli, blizu su. Sinoc smo se rasplakali keda smo se culi, i on i ja. Uzeleo se nas, a i mi njega, a dolazi tek u petak.

leptiric
    Član
    leptiric

Uros sigurno da ti sincic nedostaje.
    ali ubrzo ce doci.
    Sofi ,nije videla oca ,skoro 10 meseci,21 dan.
    ali sta da se radi,kada je takva situacija i sudbina.
    Sofi,hoce da je sve po njenom,osvetpoljubiva je
    ali voli i da se mazi.
    cesto place i ,trazi da je uzmem i tako se smiri.
    obozava da vozi bicikl,i da igra fudbal
    ali ode nema drustvo u komsiluku.
    samo jedan,mali decak, na spratu iznad nas.
    zove se Vuk,ima 5 god.
    mozda se zdruze.
    a mala drugarica Jelisaveta,nema je u gradu,uvece
    jer joj mama radi,pre podne.
    tako da sam,joj ja drustvo i crtici.
    drugare neke vidja na centru,ali sve je to na kratko.
    pisite i vi
    Sa kime vam se deca druze,idu li u vrtic?

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

I Damjan dolazi, izgleda, tek u subotu. Od juce im je lijepo vrijeme, pa hoće da iskoriste malo još da se kupaju.

Inače, što se tiče društva, već sam pisala da D. ide u vrtić. Tamo ima 2 druga s kojima se druži najviše a koje je znao otprije. Ovdje, kod kuće ima jednog rođaka Teodora koje je od njega stariji 2 godine i obožava ga, dok ovaj baš i ne trči za njim. Često ga zovemo da dođe kod D. da se igraju a on neće. Po ovome vidim da je vrijeme da djetetu rodim brata ili seku ;] . Sreća je pa se on voli igrati sa igračkama, zna se unijeti u igru da ga ne čujemo po sat-dva :love: .

cipelica
    Član
    cipelica

Moja dva gusara su uzrasta od 4.5 i 5.5 godina.Zbog male razlike u mesecima rodjenja,imaju isto ponasanje,iste zelje i jednostavno imaju ista interesovanja na svim poljima.Jedina je razlika u tome sto je manji dosta opusteniji na samom pocetku u novom drustvu,dok je stariji malo suzdrzaniji i teze sklapa nova poznanstva.
    Vole sport i osim jahanja uskoro ce krenuti i na casove plivanja,sto me cini dosta srecnom,jer je to njihov izbor posto su u predskolskom dobili razne ponude u smislu ispunjavanja slobodnog vremena.
    Njihova soba je ispunjena konjicima,vitezovima,gusarima i brodovima,retko se tu nadje i neki automobilic koji je dobijen kao poklon,mada on samo sakuplja prasinu.
    Iako imaju tv i cd-plejer,ne poklanjaju puno vremena crtanim filmovima i uopsteno tv-programu.Mozda zato sto su im od jutra do nekih 17 casova dani ispunjeni odlaskom u predskolskom,posle casovima jahanja,a preostalo vreme koriste za odmor ili igranje sa trecim gusarom.
    Sto se tice ishrane,jedu sve i nikada im nisam dozvoljavala da se prema hrani bahato ponasaju.Imam pravilo da se u kuhinji jede i da mora postojati kultura za stolom i da se ceni svaki obrok koji se ponudi.Malo sam stroga sto se toga tice,ali to sam ponela iz svoje porodice.Toliko za ovo pisanje,nadam se da vas nisam ugnjavila. 😕

leptiric
    Član
    leptiric

nisi Cipelice
    pisi opet
    veliki pozdrav

Guest
    Član
    Guest

Cipelica,

Bas ti deca imaju jako finog reda. Svaka cast. Bitno je to sto ne gledaju tv tako cesto. Evo ova moja devojcica, ne mogu je odvojiti. Slazem se da se i tu moze puno toga nauciti, ali i svasta videti bezveze!
    Mada gledamo iskljucivo decju televiziju, filmove i crtace od kojih se moze nesto nauciti. Po celi smo dan zajedno.
    Sto se bazena tice, svakog smo dana na bazenu, i mala je sa 3 ipo naucila da pliva i skace, bez problema. Do skora je imala casove gimnastike, dva puta nedeljno, ne praktikuju vise, uzivala je. Sada razmisljam, sta je sledece, mozda casove baleta ili glume, jer ovde u USA postoje izuzetni uslovi sto se decje edukacije i rekreacije tice.
    Mi samo sto ustale, ajde da ne duzim, idem na
    :kafica:

Guest
    Član
    Guest

Kronkusa evo i tebi pozdrava :caos: :caos: :caos:

Slicno je i sa mojom Sofijom kao i sa tvojim Damjanom, zna da se igra sama bez problema, ali mi se isto cini da je i njoj vreme da joj mama rodi drustvo u kuci.
    Juce smo kupili baby alive, koja prica, spava, piski u pelenu i svasta jos, i gledam kako ona sa najvecom paznjo i ljubavvlju ophodi prema njoj. Sad sam sigurna da ce i sa bebom, ako Bog da, biti tako fina i pazljiva! ;] ;] ;] ;]

mikica
    Član
    mikica

moj Nikola jako puno vremena provodi pred tv,iako se igra i ne gleda uopšte na tv mora biti crtic pa povremeno baci pogled,a sto se tice hrane sve jede,ali vodimo bitku oko sokica,ja insistiram da pije vodu on bi sokice pa tu muku mucimo…

Guest
    Član
    Guest

Mikica

Steta sto vodu ne pije, ista stvar sa mojom Sofijom , ali ovde ima (ne znam tamo kod nas), vitaminska voda i vocna voda, tako da je idealnog ukusa, puput soka, fina stvar. 😆

mikica
    Član
    mikica

mom,ima i pokusala sam kaze gadno i trazi sok,ma izadem ja s njim „na kraj“ sto bi se reklo ali me nervira to sto nikad ne trazi sam vodu i uvek je ubeđivanje;a gde si ti u USA?moja sestra je u NY

leptiric
    Član
    leptiric

Sofija,voli da pije sokice ,vodu trazi sama.
    Sto se tice nekih aktivnosti.
    ovde je mali grad.
    Za folkolor je jos rano.

Balet i gluma nema,kao ni gimanastika.
    Kada ode u Svedsku sa mnom ,kod oca.
    Moze ici na tenis,i druge aktivnosti,ono sto bude zelela.

mikica
    Član
    mikica

i ja planiram Nikolu cim malo poraste da upisem na neki sport..

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 3,022 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.