Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

Ova tema sadrži 3,598 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rozga 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,599 ukupno)

Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

• Mirche
    Član
    Mirche

Evo sveze teme…
    :caos: :caos:

nona
    Član
    nona

evo sveze teme,a evo i mene! :caos: :caos:
    nadam se da je sa forumom sve ok?nemam bas nesto zivaca u poslednje vreme! 👿 👿
    pozelela bih dobrodoslicu mamama koje su nam se pridruzile :HAG:
    cestitala bih svima koji su postali roditelji malih andjela i neka im bog podari zdravlje,srecu,veselje!
    cestitam sve nove trudnoce neka prodju kao tren :trudnica:
    a sad malo jaaaaaaa:
    elem ivona je super,raste,zeza roditelje,bake i deke i ostalo drustvance!
    ja trenutno nigde ne radim pa sam sva slb 🙁
    kako ste vi mame?ima li kod vas neceg novog?

ps.pa ovo opet zeza :galamdzija: :galamdzija:

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Mirche hvala :-*
    Nona drago mi je da ste ok
    Mi smo Srkiju pokusali veceras da izvadimo slince li ih nema i ndam se da ih nece ni imati narednih dana

rozga
    Član
    rozga

Oooooo, pa za ovo mora da padne:alkoholicari::lol:
    Nona dobrodosla nazad:-*
    MikaMaco ma bicete ok. I meni Marko nesto poceo da kasljuca juce popodne, nadam se da ce na tome i ostati. Isli smo u zaru sinoc, ide cerkici od moje sestre rodjendan, pa rekoh da vidimo sta ima. I nisam nesto odusevljena. Cene su nabili a nista posebno, sem sto pise zara. Na kraju smo kupili jednu ljubicastu haljinicu(posto su joj sad omiljene boje roze, pink i ljubicasta:lol: ), najobicniju, pamucnu, ravnu za 700din, ali moracemo jos nesto. Za Marka mi je bilo mnogo da dajem 1300din za farmerice koje ce da preraste za dva meseca ili ce ih pocepati. ionako smo uglavnom u trenericama, tako je i njemu zgodnije. Hteli smo i do Todora ali Marko nije hteo da ostavi kokice niti da me saceka sa tatom ispred radnje tako da nismo ni usli. A i snizenje im je bilo do 28.2. :uzid:
    Kuckamo se posle:-*

Jasmina Babic

Oooo, ne mogu da veruje! Valjda ce sad biti bolje. Nona, konacno i vi da se javite, dugo vas nije bilo. Ali razumem sve i ja kod kuce ne palim racunar, pisem samo kad sam na poslu.

Ne znam vise sta sam pisala, sta nisam, sta je otislo, sta se obrisalo. Marko je dobro, poceo je bas puno da prica, nesto razumemo, nesto ne, ali on brblja i sve prepricava. Jutros mi kaze "mama pusi mim" pusi se dim iz komsijinog odzaka (koji ne znam sta lozi ali stvarno dim je uzasan, crn pa verovatno mama komentarise i eto on prica meni jutros). Ili mm u subotu dovezao traktorom svojoj mami neka drva i iskipovao na jednu gomilu sve i on sad prica po ceo dan "dada bi-bi, paje duva" kao tata vozio bi-bi i pala drva. Juce je jeo sira kod bake, sto je za nas pravo cudo, i kaze "sija" baku je jabuka i tako, di-di je sokovnik kad hoce da mu cedimo sok, svasta brblja.

MM je juce kupio ona H2O Mop sa teleshopa, pricla sam vec da nikako da kupimo i on juce kupio. Malo smo probali samo sinoc, ali mogu vam reci da je odlicna stvar. Stvarno, nista nisu preterali na reklami. Cisti savrseno ma sve pdove i fugne u kupatilu i aspirator u kuhinji, samo curi masnoca kako odmascuje. Mnogo smo zadovoljni. Samo se nadam da mi to niej poklon za 8. mart ili ne daj boze za godisnjicu braka (koaj je 9. marta) 😆 videcemo!

Bas sam vas pozelela pa se raspisala. Kuckacemo posle :-*

sanjas
    Član
    sanjas

Oooooo nova tema! :bravo: Mirhe hvala i u moje ime. 🙂 :-*
    Nona nema vas sto godina.Koliko se secam ti si pocela da radis i opet prestala. :-* za vas dve.Ako uspes javljaj se cesce.
    Rozga i moj Marko je uglavnom u trenerkama.A pantalonica ima punu ladicu.Njih mu ponekad obucem,stvarno bih trebala cesce.Ali kao sto kazes i ja mislim da mu je najkomotnije u trenerci.Valjda zato sto je i meni. ;] Da me nije sramota ja nikad ne bih izlazila iz nje. 😉

Mi smo ok,Marko ostao spavajuci,mi na poslu…

:-* :-* :-*

Praslin
    Član
    Praslin

Cao mame. Ja juce nisam uspela da posaljem poruku a htela sam da vas pitam sta mogu Anji da dam, osim belog sleza, da izbaci slajm. Svi smo bolesni ali je ona bas nagrabusila. Puna je slajma.

Pozdrav za sve.

sanjas
    Član
    sanjas

Pisala sam juce da idem na holter u sl. petak,medjutim morala sam pomeriti za drugi dan i zakazala u ponedeljak.Sad sam tek skontala da je to osmi mart kad je Jasmina spomenula.
    Jasmina lepo da ste se ponovili kako god. 🙂 Bravo za Marka pricalicu.I moj isto stalno nesto prica.Preslatki su tako. :love:

rozga
    Član
    rozga

Praslin, meni je koleginica dala recept, pa ti ako hoces probaj: crni luk se oljusti i presece na 4 dela, prelije se medom uvece i stoji do jutra i stavi se jedna kriska limuna. To se daje(sad cu da pitam koleginicu koliko puta dnevno) po kasicica i kazu da je strasno efikasno.

sanjas
    Član
    sanjas

Praslin pa jel joj ne pomaze beli slez?Probaj onda brsljan sirup(prospan,bocko,prospera) ili sirup od jagorcevine,a ima i fitobalm gel koji se maze na grudi i pomaze disanje,iskasljavanje…

Praslin
    Član
    Praslin

rozga,sanja hvala.

Beli slez joj ne pomaze mnogo. Ja sam razmisljala da je danas odvedem kod lekara da vidim sta ce dr da mi kaze. ona nema temperaturu ali bas kaslje i taj slajm je zeza. A tako je i meni i mm. Svi smo se razboleli u roku od 3 dana.

rozga
    Član
    rozga

Praslin, ujutru jednu kasicicu. Znaci, to odstoji celu noc , ujutru se procedi i tako se koristi.
    Ono sto sam htela da napisem, mora da se bude strasno oprezan sa tim preparatima za iskasljavanje, bilo da su sirupi ili ovako prirodni preparati. Neki hoce da razrede slajm pa povecaju zapreminu i deca to ne mogu da iskasljaju.

MilicaCale

OOOO, pa radi forum! Nemoguce!
    MikaMaco, nista strasno, i mi imamo tako tragove krvi cesto (ja tvrdim da je od iritacije pumpicom, ali moze da bude i od suvog vazduha… Ima ih Sava,a i mi odrasli cesto.
    Praslin, nama prospan odlicno pomaze (kupuje se bez recepta), moze i caj od brsljena, ali nismo probali.
    Nona, uzivaj u ceri, ide lepo vreme (ja sam sve slb, a radim)
    Juce smo se lepo nasetali i ponovili. Dobio je od baka novac, pa smo kupili patike za prolece: pavle za 1700. Uocili smo ih jos jesenas, ali smo se tada ipak odlucili za Ciciban, pa smo ih obuli mozda 10 puta (imao je cizmice za napolje a patofnice, koje su u stvari letnje patike za unutra i sve posete). Zato smo resili da marka nije preterano bitna, ako vec nece da provodi puno vremena u njima. A paticice su medene, svetlo krem za narandzastim detaljima, prevrnuta koza. Videcemo kako ce da se ponasaju, i onako su do letos gotove.
    Osim toga smo malo razgledali namestaj (da nas prodje volja) i nasli svasta nesto interesantno. Nadam se da ce ove cene i uslovi da budu i sledece godine, kad cemo konacno da namestamo stan.
    Mikac, obavezno da se vidimo, samo da odradimo obecane posete. Mozda krajem nedelje?
    Toliko, puno posla juce, jos vise danas. Kuckamo se kad stignemo.

Merilend
    Član
    Merilend

ej pa super,nadam se da sad forum nece zezati…

kod nas onako, po starom, izbio nam osmi zub, tj jos izbija (lepo se vidi) a andrej je toliko nemoguc da je to straasno, valjda nervozan zato sto ga boli pa po ceo dan zanoveta, kenjka, bas je losije raspolozen a mene ubila promaja sva sam se ukocila jedva ga presvucem i operem posle nuzde jel…ne slusa nista stavlja u usta sve i svasta na sta naidje a ja samo skupljam i vicem, bas sam izmorena, ove mamike starije dece znaju u kojoj sam fazi:evil: a ne slusa nista vicem ne i ne on samo (ovo je novo) zmirka trepavicama (kao neka devojcica) i spusti glavu dole:shock: gde je to video:neznam: jako slabo jede, mozda zbog zubica, a mozda i mleka pa sam odlucila manje da mu dajem ujutru i da izbacim grickalice tipa stapici, ribice, ostalo nam je vecernje sisanje i to svaki drugi dan:cry: eto prodje i to, u desnoj nemam bas mleka ali me leva ubi, bas se napuni, a on tek malo sisne i okrene se uzme dudu i:spavam: ne znamm kako i taj priliv da smanjim znam da ce se vremenom srediti, malo cu pumpicom i valjda ce stati.

inace poceo je da brblja sve i svasta sad je to bas sa nekim smislom i mama i tata baba deda keka daj…hm tik tak (za sat) ako se racuna, zezala se ja sa njim (crtam mu sve i svasta i nacrtam traktor) i kazem traktor a on jadnik sav se napeo da ponovi ali nista nesto je zbrzao bas je bio smesan:lol:

odoh praviti neki kolac sutra mi je rodjendan imacu goste..ljubimo vas…

Mikac
    Član
    Mikac

Samo kratak pozdrav od nas, super sto konacno radi forum. Ja sam se uhvatila da perem zavese i brisem prozore, da malo prodise kuca
    Cale, mi smo malo smrcavi, ali valjda ce se srediti to do kraja nedelje, javite se i vidjamo se ;]

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,599 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.