Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

Ova tema sadrži 3,598 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rozga 8 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 3,556 članaka - 3,556 do 3,570 (od 3,599 ukupno)

Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

• rozga
    Član
    rozga

Cao svima! Evo mene, jos sam na bolovanju, pa sredjujem po kuci. Bas sam malopre rekla da ne znam kad stignem sve ovo kad radim. Zato i imam stalno aritmije…
    Marko bolje hvala Bogu. Mm takodje, morao je na posao, a mislim da bi mu bas prijalo da je ostao kuci, narocito sto je hladno i ima snega. Ali ajde sad.
    Mirka :HAG: Cestitam ti novu trudnocu. Znam da je tesko to mirovanje, ali stisni se, sta ces. Bice bolje. Ljubimo Janu!
    Mikac super za provod :bravo:
    Cale, uvek su ta putovanja stresna. Koliko god da nam je lepo, gde god da idemo, kod mene je enormna kolicina stresa dok se spakujemo, krenemo, stignemo, budemo 1-2-3 dana(3 ako imamo srece da spojimo nesto) i nazad i opet stres. Uh…
    Jao MikaMaco, pa mi redovno ustajemo u 7 pola osam. Samo nas je iznenadio za vikend pa smo spavali u subotu cak do pola jedanaest! Ali mislim da je bio umoran od prehlade i svega.

Merilend
    Član
    Merilend

rrozga sretan vam rodjedndan,sa zakasnjenjem zi opravdanih razloga ne rece mi sta ti je bilo sa muzem?

joj cale ja zato volim svoju kucicu jer cim malo poremetim andreja bilo da je rec o ne spavanju , klopi on podivlja sad kad nam je slava bila jadnik nije ceo dan sppavao jos dosla rodbina sa troje dece starije od njega dve tri godine divlji do bola, a on jadnik seo mojoj mami u krilo gledao belo u njih a oni kao tafuj povadili sve nnjegove igracke i prave rusvaj, pored toga stolovi su nam bili duz cele dnevne sobe i nije mogao tuda da prolazi, nego je vikao nemogu podjem kao ne moze da prodje, tu noc jako rano zaspao ali se probudio u pola dva do tri je plakao vikao da ne moze da prodje buncao, sto od premora, sto od te dece, kad su mali….

MilicaCale

da, siromasi. Tako je sava ranije, kad odemo, vrati se istraumiran, po dva dana se vraca u normalu (kao beba). malo kasnije je bilo tako stresno, da je obavezno bolovao kad se vrati kuci. Bukvalno se razboli, sa temperaturom i sve komplet… Sad vec nije strasno, samo ako promasi spavanje, uspavka se u putu. Ali zato ja… Jos mi preskace srce. Jos smo i muzevi i moji u istom gradu, treba obici puuuuno ljudi, svi se ljute ako bude samo jednom, jos se svi nesto zakacili jedni sa drugima (bas pred nas dolazak), pa ne mozem nikoga u kompletu. Pa sava spava u nepredvidivo vreme, a hladno, pa moramo da organizujemo mesto za spavanje, pa jos uskocila tetka sa pozivom za spavanje i veceru, pa dodatno zakomplikovala organizaciju, pa… Rekoh, necu da mislim vise o tome, uzivam u miru i tisini 🙂 Odnosno, spavala dobro nocas, regularno na poslu, pa kuci na gotov rucak (poslala sveki). Posle kod zubara i kumice, ipak ne stizemo danas na sankanje. To cemo sutra posle posla a pre posete (ocekujemo Pecu). I tako redom… Ali to nam je redovan tempo, nije strasno, navikli smo.
    rozga, i meni nikad nije bilo jasno kako postizem kad radim, ako ne postizem kad ne radim. Ali, fora je jednostavna: kad ne radis vise loma pravis i vise puta dnevno sredjujes. Kad radis, sredjujes manje puta, pa opet postizes. Kad smo kod toga, nocas cu morati da sredim kucu, nije dosla na red odavno… Mozda i kad stignem kuci, ali tesko, necu imati snage, a ni pomagaca: tata je sebe castio novim mobilnim, pa ce morati malo da se poigra. A meni ostaje sava. Jedino da ga proglasim za pomagaca i da odradimo posao.:)

Merilend
    Član
    Merilend

cale i jeste to tako, nekad kad smo nas dvoje sami vise je reda, nego kad je mm tu, tad se ne zna ko pije ko placa, nekad sve sredim za minut i sve je ok(kratko vreme), a nekad ne mogu da se pokrenam i haos je stalno….ponekad kad bas oribam kuhinju, operem stazu desi se nesto neplanski, mislim se sad sam mirna, kad ono dodje komsinica, prospu sok i cips i hajde opet iz pocetka….

Merilend
    Član
    Merilend

da, da mislim da je bolja organizacija kad je covek zaposlen, ima manje vremena za sredjivanje, bolje sredi za kraci vremenski period, ovako kad je kao ja ne zaposlen misli se ima dana, kad ono sipak i nije bas tako, covek se ulenji…..

rozga
    Član
    rozga

Meri, mm su vadili masno tkivo sa ledja, i bilo je bas veliko. Danas kad dodje treba da skinemo gazu i da mazemo antibiotsku mast, a za deset dana ide da mu skinu konce. Opravdano za rodjendan, bez brige :-*

YoKa83
    Član
    YoKa83

Dobro veče drage mame, ja nikako nisam mogla da uđem u ovu temu, ne znam zašto, po pola sata učitava. Malko Nas muči ovaj stomačni virus, pa Nam je i apetit oslabio. Koji sirup biste mi preporučile za jačanje imuniteta? Nešto provereno.

sanjas
    Član
    sanjas

Drustvo samo da vas pozdravim.Jos smo 2u1.Nemam nikakav osecaj da treba jos malo da se porodim.Kao da ce tek za dva meseca.:wink:

Nadam se da ste dobro.
    Marko je imao upalu uha,ali bez temperature.Popili smo antibiotik i sad je ok.Jos jedino kaslje,valjda ce i to uskoro prestati.

:-*

MilicaCale

yoka i sanjas, pozdrav. bas vas nema.
    Mi smo brrr, bas smeta ovo grozno vreme. Juce kod zubara neuspesno. NIje hteo, a mi bili na ivici zivaca, pa nismo uspeli da ga ubedimo. Pre toga je tata isao za novi mobilni, pa smo jedva stigli do kuce pre zubara. Zato smo posle otisli kod kumice, da malo odmorimo mozak. Kuca haos, ali, ko je sisa.
    Danas dezuram (zaboravila, ccc), pa trcim kuci na rucak i ocekujem goste.
    Sava sladak, jutros piski i kaze: i (ime druga) ima pace. Pa smo onda primetili ko sve ima, a sve su decaci, pa nesto iz toga zakljucili…

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Zdravo svima.
    Evo i nas.
    Davida danas nisam odvela u vrtic,od juce kija,kalje,slini…:(
    Zao mi je bilo da ga takvog vodim u vrtic.Evo celog jutra sedi na jedno mesto i ne mrda.
    U vrticu se pojavio sarlah,pa ga sada pratim,ali ne verujem da je mogao bas lako da se zarazi.
    VIktor je sinoc imao neki svrab po stomaku.Sav se pogrebao.
    Sada ih pratim malo zbog sarlaha,jer su nas boginje zaobisle.
    KOd nas je bas lepo napadao sneg,mnogo je lepo napolju.

Odoh da sredjujem stan,pa kada klinci zaspe da :glacanjevesa: .

A joj sto me sve mrzi dok ne uhvatim zalet,a tek sto sam umorna……..

Yoko,za jacanje imuniteta ja deci dajem sirup od ehinacee i mnogo je dobar.Mogu da ga piju deca od 2 godine,mada sam ja Viktoru davala i pre 2.

Merilend
    Član
    Merilend

rozga i mm ima par kuglica na ledjima masnog tkica, on kaze da mu je dr rekao da je to od neprelezanih prehlada?! ja nesto ne verujem ne boli ga mada ko zna na koji nacin i kada ce se to aktivirati, bice bolje…cmokic

o sanja draga jos malo, javi nam, cmokic bolesnom drugaru….

cale bas je pametnica vidis kako je on primetio to….joj mi samo piskimo na wc solju , ne trazi ali se svaki put ispiski kad ga stavim, kakenje za sada nikako ne uspevamo juce sam videla da se napreze i ja brze bolje odvedem ga u wc i kazem mu da se strpi (kao) dok ga ne stavim na wc solju a on vec obavio sve u pelenu, joj ne znam kako da ga nahvatam, obicno ujutru kaki posle mleka ili dorucka ali nije pravilo, bojim se da satima ne sedimo na wc solji a da nista ne uradimo a rado bih zapocela posto vec kasnim sa odvikavanjem od pelena…

zeko cmokic i vama, nisam znala da postoji vakicna protiv boginja….ili sm zaostala….pozdrav od nas

rozga
    Član
    rozga

Evo mene, ne mogu da stignem da se javim, po kuci ceo dan. Meri, mm je imao i to je raslo i raslo, on se plasio da ide da mu to skidaju. Ali pocelo je da mu smeta kad lezi na ledjima, i bas se videla lopta., tako da je zbog toga otisao i izvadio. Sta da vam kazem, ima 9 kopci :sok: Kad sam videla, zamalo da ja padnem u nesvest, ali sam se suzdrzala, sta cu. Bas bezveze izgleda. Ali proci ce, bitno da je zavrsio to.
    Marko bolje, kaslje jos uvek ali ne toliko. Ja sutra idem da mi zakljuce bolovanje, rekli su mi da ne moram da vodim njega, sto mi mnogo znaci, jer kud bi ga u ujutru po ovom snegu i ledu.
    Cale, slatki su tako. Polako povezuju oni to. Znam da smo i sa Markom tako pricali, pa je onda on rekao ovoj teti sto ga cuva: Moj tata ima veeeliko pace :sok::sok::sok: Ali deca su to.
    Tolliko od mene, idem, Marko nece bez mene da jede kolac :love:

Maka Lola
    Član
    Maka Lola

Evo mene.Zadnji put me bilo prosle godine 😉 .Ko ima dvoje dece,sve ukupno 3muska clana,potpuno me razume 👿 .
    Zivi smo,al bas zdravi nismo.Od prosle nedelje A.imao bronhitis,na kontroli produzena terapija,pa naravno kad svaka dr misli da zna najbolje,a ova prethodna nista nije postigla,a ti slusas,kljukas dete,al ajde,sve se mora.V.samo pici u dupku,ja ga hranim samo tako,ne buni se nikako,al kad potrefim kad je g-din bas gladan.Sinoc sam pronasla ves masinu jer je bila prekrivena nepeglanim vesom,praznici zaredjali,pa sam se jedva nakanila da peglam.
    Vidim Sanja jos gura,a i Mirka nam je nova :trudnica: .Pozz,valjda kapirate da sam jedva par postova procitala,ja sad kao da sam nova ovde.

rozga
    Član
    rozga

Evo mene, ne mogu da stignem da se javim, po kuci ceo dan. Meri, mm je imao i to je raslo i raslo, on se plasio da ide da mu to skidaju. Ali pocelo je da mu smeta kad lezi na ledjima, i bas se videla lopta., tako da je zbog toga otisao i izvadio. Sta da vam kazem, ima 9 kopci :sok: Kad sam videla, zamalo da ja padnem u nesvest, ali sam se suzdrzala, sta cu. Bas bezveze izgleda. Ali proci ce, bitno da je zavrsio to.
    Marko bolje, kaslje jos uvek ali ne toliko. Ja sutra idem da mi zakljuce bolovanje, rekli su mi da ne moram da vodim njega, sto mi mnogo znaci, jer kud bi ga u ujutru po ovom snegu i ledu.
    Cale, slatki su tako. Polako povezuju oni to. Znam da smo i sa Markom tako pricali, pa je onda on rekao ovoj teti sto ga cuva: Moj tata ima veeeliko pace :sok::sok::sok: Ali deca su to.
    Tolliko od mene, idem, Marko nece bez mene da jede kolac :love:

MilicaCale

meri, pa nisi zakasnila. Ne znam decaka koji je skinuo pelenu pre drugog rodjendana, vi ste taman na vreme. Ni sava nije hteo da kaki u nosi (ili vec obavi u pelenu, ili ga prekinem, pa ne moze u nosu). Pa smo uboli lepo vreme i skinuli. Prvi dan je bilo u gacice, drugi vec uspela nosa.
    rozga, ako je zbog kolaca, onda ti je opravdano. Cava vec komentarise tatino pace, samo jos nije sa drugima (bar nam nisu preneli).
    Mlolo, oprosteno ti je. Dobra si sa masinom 🙂
    Ja sam danas malo bolje, a juce sam bila sva… gmrrrr. Bas mi nije bilo dobro. Pa sam se castila jednim lezanjem u krevetu i citanjem knjige kad sam stigla kuci. Knjiga procitana, pa su dosli peca, milica i tata. Tako nam je interesantno svakog dana.
    Sava je izgleda provalio da ga ostavljamo nocu, pa mi se sinoc pozalio. Zato sam veci deo noci bila sa njim u krevetu. Nego, opustice se, pa cu moci i ja (za sada se iskradam iz njegovog kreveta)

Gledanje 3,556 članaka - 3,556 do 3,570 (od 3,599 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.