Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

Ova tema sadrži 3,598 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rozga 8 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 3,571 članaka - 3,571 do 3,585 (od 3,599 ukupno)

Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

• Merilend
    Član
    Merilend

rozga mm ima 2-3 kuglice velicine lesnika mozda malko vece zasad mu ne smeta, bas je puno 9 kopci, kupi mu nesto za oziljke ako sme kantarion ulje za spoljnu upotrebu vidi u apoteci….cmokic za marka…

o makalolo zar je vec proslo 6meseci kako si rodila…aaaaa ne verujem…

cale ima decaka koji su mladji od nas, a bogami i devojcica koje kake u nosu, pa sam mislila makar do marat aprila da ga naucim da kaki na nosu ili solju pa da do leta skinemopelene…nadam se da si bolje danas….

ej znate ona komoda za prepovijanje, e ja sam odozgo skinula onu spuzvu i sad mi sluzi za igracek ima dole dve ladice u koje stavljam andrejeve bojice sveske i knjige, a gore stoji ogromna plasticka kutija sa igrackama, danas on jadnik pokusao iz ladice da izvadi nesto, i izvukao obe kad prevagnilo sve i tras palo dole moglo ga ubiti i kutija i komoda sve palo ja dotrcala on siromah stoji sastrane valjda se izmakao i place jadnik…uskoro i to ide na terasu…

poz od nas

MilicaCale

wow, kako ga je promasilo, svaka cast.
    meri, bez stresa, mnogi od 6 meseci kake u nosu a pelene jedva skinu sa 3, mi nismo ni jednom pre, pa je uspelo za dva dana. Odlicni ste, skidate ih sigurno cim otopli prvi put (veruj u to). Zaista ide lako, samo se mame stresiraju mesecima u napred.

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Dobro vece mame.
    Ja sam par puta bezuspesno pokusavala da vam se javim.Nesto nije ok sa forumom.
    MI smo nocas imali ludu noc.
    Davida je bolelo uvo,jadnicak toliko je plakao,a ja nisam mogkla da mu pomognem.Dosao nam je lekar u 1 nocu i dobio je kapi za usi i cepic protiv bolova.Prvi put je spavao samnom i mojim muzem u krevetu.Budio se i stalno me dozivao,pa kada oseti da sam pored njega on se umiri.Danas mu je bolje,ali ne idemo u vrtic.
    Za zlezdu koja mu se nadula na vratu doktorka je rekla da su verovatno u pitanju boginje.Ja nisam mogla da verujem jer je on primio vakcinu,ali je ona rekla da je moguce,ali da izadju u mnogo blazem obliku da se i ne primete.Davidu je 2-3 puta izlazilo nesto na licu,pa je moguce da su stvarno boginje.Sada cekam da vidim sta ce sa Viktorom da bude.
    Za sada nema promena kod Vikija.

Merilend,mom Viktoru je jednom pala garnisa sa zavesom na glavu.Hvala Bogu pa nije bila teska.Opasni su mnogo tako mali,stalno nesto cackaju.
    Dobro da se malisanu nije nista desilo i da ga nije udarilo.
    Ovde u Austriji postoji vakcina,nije obavezna,ali je doktor preporuci.MI smo je uzeli,ali bolje da nismo,sada bih bar znala da li mi dete ima boginje ili ne.Ovako nisam sigurna.
    NI Viktor nece jos na nosu,mnogo place kada ga stavim,ali ima vremena,sacekacemo lepo vreme.David se na moru odvikao od pelene,tako ce i Viktor,bar se nadam.

MakaLOlo,ja te razumem u potpunosti.NIje lako sa tri muskarca u kuci.
    Ja sam se do sada igrala sa klincima,pa je tata sada malo preuzeo.David voli da igra ne ljuti se covece,pa tako ucimo i da brojimo.Viko jos ne kapira,ali polako,jos je mali.

Rozga,super da je Markicu bolje.NIsta gore od toga kada su deca bolesna.
    POzdrav za sve.
    Odoh,klinci se vec unervozili.

MilicaCale

pozdrav.
    jao, zeki, siromasko. Znam kako je to, imali smo muke 🙁
    mi smo juce ostali kod kuce, sami. To nam se odavno nije desilo. Imali smo vremena da spremimo rucak i veceru i da se poigramo, i za pepu prase… Prija povremeno. Danas u nove pobede, pa tako do ponedeljka.

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Dobro jutro mame.
    Kako ste nam.
    MI ustali u 9,ja popila kafu,pa cemo sada malo da sredjujemo stan i da odmaramo popodne.
    Imala sam u planu da cistim kuhinju,ali posto je crveno slovo odlozicu za sutra.
    David je nocas plakao da spava sa nama u krevetu,ali sam ga umirila i objasnial ad velika deca ne spavaju sa tatom i mamom u krevetu.
    Viki se nakon 2 dana iskakio.Neznam sta da mu radim da bi kakio lakse?Nece da jede supe i corbe nikako.JUce sam kuvala belu corbu,probao je je samo jednu kasicicu jer nije video sta je odmah je poceo da place.KUvala sam mu i gotovu supicu,ali ni to nece.Jede samo hipp kasice i namaze na hleb,przenu hranu,a supe nikako.
    Odoh sada da sredjujem stan,jer ako sedim duze,olenjim se pa pre 12 ne pipam nista..:)

MilicaCale

ja licno mislim da niko ne mora da jede supe, ukoliko ne zeli. Nije to presudno za varenje (pa pije vodu, nece da dehidrira)
    mislim da je bitno da jede voce i povrce, na razlicite nacine.
    znaci, bareno, dinstano, peceno u rerni. Postoji miilon jela koja nisu przena a mozda bi ih pojeo (ili bar supe i corbe drobljene hlebom, mozda uz dodatak pavlake) Probaj da ga nudis, iznenadice te u nekom trenutku.

rozga
    Član
    rozga

Ja sam evo na poslu. Bila sam na bolovanju do juce. Svi smo hvala Bogu ok, juce cak isli malo napolje da se sankamo.
    Pozdrav za sve pa se kuckamo!

Merilend
    Član
    Merilend

cale hvala na savetu u vezi pelena, vec sam stresirana cekajuci ga da kaki, dok ga svec prosao voz onda budem besna na sebe…od sutra u nove pobede 😆

zeko ne brini pa sta i ako su boginje, dr ce ti sigurno potvrditi, mozda je bolje da ih sad prelezi kazu da za muskarca je opasnije kad ih kasnije prelezi, nije to nista strasno….ej a da probas za vikija kuvani kupus, boraniju pa sa pavlakom malo pomesas, vocke jabuke kuvane kao kompot, povrce, sokic od sljive….sve to mozda moze da mu olaksa stolicu?

nama tata juce bio ceo dan u zg, jutros rano otisao, nismo se culi ima dva dana, kao da nismo u braku, samo posao, nista kuca 😆 ali dorbro sta da se radi, andreju curka nosic, vidi petica izbija a grlo mu malko crveno, sad sam a nisam ranije primecivala na krajnicima kao neke neravnine znam kako izgleda gnojna angina ovo se ne beli vec je crveno, sacekacu vikend da prodje mozda ga odvedem dodr, malo i slabije jede ko zna mozd mu smeta…inace po starom, cmokic od nas

MilicaCale

dobar dan. Pa gde ste?
    ovaj forum ponovo zeza.
    ja na poslu, cekam 9 i dezurstvo.
    Sinoc kod male kumice, fino su se organizovali da preurede kumi kuhinju. Bili su kao secer. Tek uvece smo shvatili da nam je imendan. Pre toga do merkatora, za rodjendanske pokloncice… Bankrotiracu. Popodne bi trebalo da vidimo jednu bebu a u nedelju u igraonicu na jedan 6. rodjendan. Samo… POceo je da se cuje nos, a u skladu sa tim i da se malo kasljuca… Nadam se da ce da se zadrzi na tome…
    POpodne kod zubara. Uf. Moracemo to danas da zavrsimo, makar i na silu. Srecno nam bilo.

Mikac
    Član
    Mikac

Zdravo drustvance, forum zeza pa me nije bilo dva dana
    Mi u strajku pa ne idem danas na posao,juce smo imali lepu priredbu u skoli i zakusku, bas prija tako malo covek da pobegne od svakodnevnice.
    Mi smo dobro, sve standard, vise smo po kuci, seka nam je bolesna pa ne moze da se igra sa njim, zato ja pokusavam, i rasteretili smo tavan, sada je tamo igraonica, krupne stvari za igranje su gore, veliki prostor pa ide sa tatom da igraju fudbal, voze biciklu itd…
    Ne skitamo mnogo, bili smo samo do Merkatora u igraonicu, sinoc sam im mesila kiflice, koje dugo obecavam i tako, evo vec ide vikend, nemamo nikakve planove posebne, ja cu da krenem ozbiljno a vezbam, i da se „uzimam u pamet“ 😆
    Rozga, drago mi ej da ste bolje
    Meri, ma kakvi da kasnite, mi smo samo jednom kakili u nosu, piski dva puta dnevno, ujutru i uvece, cekamo lepo vreme, ne bih da mi se sada prehladjuje.
    Cale, srecno, kakv tempo, usporite malo 😉

мирка

MilicaCale – 28/1/2011 08:13 dobar dan. Pa gde ste? ovaj forum ponovo zeza. ja na poslu, cekam 9 i dezurstvo. Sinoc kod male kumice, fino su se organizovali da preurede kumi kuhinju. Bili su kao secer. Tek uvece smo shvatili da nam je imendan. Pre toga do merkatora, za rodjendanske pokloncice… Bankrotiracu. Popodne bi trebalo da vidimo jednu bebu a u nedelju u igraonicu na jedan 6. rodjendan.

Милице, ово као да сам ја писала 😕 Више ми је мука од рођендана и беба и свега…….Мислим, ружно звучи, нека су они сви нама живи и здрави, али зар мора баш свака мама са којом се виђам напољу на игралишту да нас зове на рођендан?! Мени глупо да не одем, а већ ме хвата фрка кад помислим на Јанин рођендан…..

Јуче дадох преко 4 хиљадарке на дабл тест и токсоплазмозу :buljavko: :hmm: :hmm:али шта ћу :neznam: јана има упалу десног увета, али није ништа страшно, пијемо сирупић и већ јој је било боље увече…..

Поздрав за све :-*одох нешто паметно да радим…..

MilicaCale

🙂 a meni su ovo samo najblizi. Sta cu kad krenu da zovu svi ostali… Jaoooo, muke, ne smem ni da mislim o tome
    sirotica jana, uvce zna da zeza, bas, bas… A tebi nema pomoci, sad ti je vreme za troskove… 🙂 Ma to su najsladji troskovi, za bebu 🙂
    mikac, mudro, sad imate gde da trcite. A tempo ce mi doci glave. A i sutra radim 🙁
    nista, odoh na dezurstvo…

rozga
    Član
    rozga

Meri pa ne kasnite vi, mi smo skinuli pelene juna meseca prosle godine, otprilike sa 2,5 godine. I uglavnom se pelene i skidaju leti, bas da se ne bi prehladili. Bicete ok, niko nije ostao u pelenama :-*
    Mi nemamo sad, u zimsko vreme mnogo rodjendana, a i to sto smo imali(ukljucujuci i Markov) nismo proslavili iz vec znanih razloga 🙁 Zdravlje Boze, bice.
    Mi sutra imamo zakazano kod ortopeda, da vidimo kako smo napredovali sa uloscima. Posle bi i mi morali do Tempa ili Rodica. U Tempu smo videli lepe decije lustere i Marko se uhvatio za neki avion luster, odusevljen je. Baka i deka su mu ostavili pare za rodjendan da kupimo luster 🙂
    I mi smo trebali da se vidimo sa sestricom i batom za vikend ali se sestrica razbolela. Nismo se videli duze od mesec dana, stalno neko slini, kaslje…
    Mikac, bar odmaraj danas i uzivaj sa Pecom 🙂
    Odoh da radim.

Mikac
    Član
    Mikac

Evo me, ja bila do skole, morali smo da se pojavimo da se potpisemo i vidimo sta se desava sa strajkom.
    Pecu pricuvala prabaka, ja stigla na vreme da mu dam da rucka kiseo kuous koji je ona skuvala a to radi fenomenalno, i jeo je kao veliki, inace kiseo pusus iz kace, sto on kaze, obozava.
    Rozga, videla sam i ja takav luster, mnogo je lep, mi cemo na prolece leto da mu sredjujemo sobu pa vec razmisljam sta cemo i kako, molicemo deku koji je arhitejta da osmisli nesto funkcionalno i zanimljivo.
    Mirka, ako je za novog bebca, to je opravdano, nema sladje 😉
    Odoh da radim, on se sam uspavao, tako da zelim da budem korisna…

Merilend
    Član
    Merilend

cale bas vam je tempo, svaka cast…

mikac, rozga cmokic za vas hvala za podrsku i komentare o skidanju pelena, znaci nismo usamljeni po tom pitanju, ja sve nekako mislim da mogu da nauce da kae, nek i nose pelenu ali pranja ukakane guze mi je stvarno nekad na vrh glave…

kod nas po starom, malo vise curi nosic ako mm ranije stigne sa posla vodim ga kod dr, bolje da ona osmotri situaciju, nema temperaturu…

cmokic od nas

Gledanje 3,571 članaka - 3,571 do 3,585 (od 3,599 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.