Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

Ova tema sadrži 3,598 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rozga 8 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 3,586 članaka - 3,586 do 3,599 (od 3,599 ukupno)

Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

• MilicaCale

Juhuuu, gde ste?
    ja dezuram 🙁
    i to pored nas pet, tri kolege i koleginica, samo jedan kolega zvoca, mora da bude prvi (a razlog mu nema veze sa zivotom). A ja ostavila Savu kod nekih prijatelja, koji ga ranije nisu cuvali (znaju se i vole se, ali ga nikad ranije tamo nisam ostavila). Pa mi je malo jutros pravio scene, tek da ne prodje glatko. gmrrr. I sad cekam dva sata, umesto sat da odem po njega. Bice mu super, ali ipak, ne bi da maltretiram ljude nepotrebno, neprijatno mi je (zatrebace mi jos nekad u zivotu).
    mikac, blago vama za sredjivanje sobe. Uopste ne sumnjam da ce deka da smisli fenomenalno resenje, prema tome kako je resio ostatak stana. Zene, ako ranije nisam rekla, stan im je SAVRSEN, u lepsem nisam bila.
    rozga, blago markicu, dobice svoj luster
    meri, ne stresiraj se, otarasicete se pelene.
    i sava je poceo da slini juce, tako da i kaslje. brrr, jutros je poceo u pola 7, posle toga nismo spavali.
    Popodne u tempo, a treba da svrati i savina Teta (pa je mozda namestimo da cuva savu jedan sat, dok to zavrsimo, ali cemo zato morati da ponudimo i neku veceru…)
    kod bebe juce nismo otisli, zato sto nam se nisu javili (nista nam nije bilo jasno), ali smo zato uvece svratili kod kumice a pre toga POPRAVILI ZUB! Uf, gotovo. Morali smo na silu, ali je bilo gotovo za cas. Jedino nam je bilo zao da ga gnjavimo sa namestanjem helio plombe, posle prethodne traume, pa je dobio cement, pa kad ispadne, radimo helio (uspece, svidjaju mu se svi koraci, samo mora da bude miran kad pocnemo)

Mikac
    Član
    Mikac

Cao drustvance, samo da mahnem
    Mi smo dobro, sve ok, sinoc smo ga odveli kod druge babe i dede pa smo zavrsavali nesto po gradu, jos seli posle na toplu cokoladu, ko momak i devojka, stvarno prija nekad.
    Danas nemamo nista posebno, mozda prosetamo do Merkatora, da pogledam neki ves na snizenju treba mi za poklon. popodne smo slobodni, igracemo se na tavanu, sutra se gleda tenis, kod nas se okuplja drustvo, posle cemo kod sis na rucak, pa popodne mozda svrate kumovi i takoc…
    Nervira me hajka koja se podigla na prosvetu zbog ovog strajka, ali to koliko je sve nisko palo najbolje pokazuju djaci i njihovi roditelji, ja im persiram, oni meni ti, ja dovidjenja, oni meni cao, ma tuzno, i posle mi kvarimo finansijsku sliku, da ne pricam da traze od nas da imamo licence, za koje treba seminare sami da placamo, pa kad seminari nisu u Nisu i hotel i sve, ma zadnja rupa na svirali smo mi.A tek oni koji rade u osnovnim skolama, koje odgovornosti imaju, ma da ne davim, sve je to tuzno…a trebalo bi da bude temelj koji je cvrst a ne ovakav nikakav

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Zdravo mame,ovaj forum opet zeza,pa nikako ne mogu da udjem na na ovu temu i onda odustanem.
    David nam je sada dobro,ali VIki ima temperaturu.
    Danas sam ga inhalirala i nije plakao,samo malo na pocetku.Onda sam uvece morala da mu dam nesto protiv temperature jer mu je bilo lose.
    Da li smem pored prospan kapi koje mu stavkjam u inhalator da mu dajemi neki sirup za iskasljavanje?

Odoh malo da odmorim,vec je kasno.
    Sutra cu da procitam sta ste pisale sve.

MilicaCale,Merilend,hvala vam na savetima.
    Sada kaki bolje,ali nema sanse da jede nesto normalno.Danas sam procitala da je to decija faza i da ne brinem ako ne gubi na kilazi.
    Dobro,on jede,ali ne bas sve sto bi trebalo,ali ga ja prevarim pa mu dajem po malo.

мирка

Ја често не успевм да отворим ову тему :hmm:
    Јанино уво је ОК, болело ју је само први дан, сад још пијемо сируп, али не знам да ли да га пијемо баш до краја…. видећу…
    Мени се ово крварење мало појачало и сад ме баш нервира. Примила сам 4 инекције прогестерона, имам још 3 ком. Пијем и неки лекић и било се смањило…ма, скоро да га није ни било, а сад већ два дана опет цури. Сад ме боли и леви јајаник, па све мислим да то има неке везе са тим…..Сутра идем да дам крв и урин, па ћу у среду код доце…..Сад ми остаје само да мирујем :uzid: :uzid: :uzid: :uzid:

Браво за Саву и поправљен зубић :bravo: :bravo: :bravo:
    Мериленд, не касните уопште са пеленама, мада ја не бих чекала лето , може то и раније…… Јана их је скинула у марту прошле године, било ми је много да чекам до лета, а у становима није хладно немају се како прехладити….Наравно у почетку смо напољу носили пелену, али смо је скидали чим уђемо у кућу…..

Сад морам шмизли да дам да „ига игице“ да бих ја гледала Новака :>

katarina
    Član
    katarina

zek pored prospana nemoj vise nista davati za iskasljavanje..mozes mu mazati mast na grudima i ledja ima u apoteci Wick ili neki drugi za lakse disanje a i kasalj..

kicun
    Član
    kicun

Evo i mene!
    Nije mi dao danima da udjem na ovu temu a nisam mogla dugo da sedim i cekam da li ce proraditi.
    Sve sam procitala i sve vas puno ljubimo!
    Savica je kao secerko na novoj slicici i svaka cast za popravljen zubic!
    Mi smo ok, Makica ne ide u vrtic, kaze da ne zeli a ja ne insistiram. Svakako sam kod kuce a i vladaju jos uvek boginje, plus je jako hladno i konacno nam je prosla prehlada i kasalj.
    Ja sam navukla urinarnu infekciju pa smo u petak isli kod dr mislila sam da je krenuo porodjaj ranije kako su me bolela krsta ali nije jos uvek. Dunjica jos uziva kod mame u stomaku!
    Marija me inace pre neki dan pitala zasto ona ne moze sa vama da prica kada ste vi mamine drugarice?
    Jos jednom veliki poljubac za sve!
    E da zek4pek4 ni ja mu ne bi davala ni jedan drugi lekic bez konsultacije sa dr, sto se masti tice znam da je guscja mast super i mi je koristimo ali se ona ne sme stavljati na prsa ukoliko dete ima tempertaru.
    Mirka odmaraj sto vise mozes i bice to sve ok i meni je tako bilo u pocetku trudnoce tako znam kako ti je.

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Hvala vam.
    Nisam mu nista dala pored prospana.
    Prospan kapi su mnogo dobre za inhaliranje,ja inace taj sirup i koristim kada su mi deca bolesna.
    Danas je temperatura presla 38 i zato veceras zovemo doktora da dodje da ga pogleda.
    Za gusciju mast znam i stavljam je uvek kada deca kaslju,ali sada pored temperature ne mogu,ap mi stavljam neki gel za decu na grudi koji mirise kao mentol,neznam kako se tacno zove.
    Bas sam zabrinuta.Samo da nije neki jaci grip.
    Odoh da pocistim stan,jer ce lekar da nam dodje oko 7.

katarina
    Član
    katarina

zek temp 38 nije mnogo da bi zval DR::Kod male dece lako skoci i do 40..dr ce ti reci da mu dajes cepice paracetamol ,obloge i inhalacije..mentol mast kazes e pa to je taj ..

katarina
    Član
    katarina

zek temp 38 nije mnogo da bi zval DR::Kod male dece lako skoci i do 40..dr ce ti reci da mu dajes cepice paracetamol ,obloge i inhalacije..mentol mast kazes e pa to je taj ..

rozga
    Član
    rozga

Forum katastrofa. Bas tesko otvara, i to u nedelju uvece ❓
    Mi smo kupili luster i tata i Marko ga namestili. Tako da sad imamo i avion u sobici :love: A Marko me izbacio iz sobe i rekao:Idi ti, tata i ja imamo da radimo 🙂 Sve vise hoce sa tatom, interesantno mu, stalno nesto popravljaju, kuckaju…
    Htela sam da vas ppitam nesto : Marku sam videla neke crvene tackice, kao krvave na unutrasnjoj strani obraza. I to sve nekako prodje i opet se pojavi. Sve mislim da se mozda ujede? I poceo je da balavi pre mozda nedelju dana, bas puno. A izasli su mu svi zubi, ne znam sta bi mogao da bude problem? Jel ima neka od vas neki savet? Ja bas trazim da mi neko preporuci dobrog decijeg stomatologa sa dobrim pristupom deci i konjskim zivcima(to se valjda podrazumeva) i samo jedna koleginica zna, pa cu da je pitam. Volela bih da odemo na pregled.
    Zek, kako je bilo sa dr? Verovatno je virus? Nikad ne daj nista za iskasljavanje dok se ne konsultujes sa dr, jer moze maloj deci da razvodnji kasalj i da ne mogu to da izbace.
    :bravo: za Savu. Bar ste uspeli. kako tako. Naviknuce se, samo polako.
    Kicun, :-* za Mariju. Lepo pita dete:) A Dunjica nek uziva jos malo, vec se priblizilo.
    Mirka, bzv za krvarenje. Samo polako i odmaraj.
    Marko se uspavao, danas nije spavkao i samo je pao. Umoran covek, obavio je puno posla danas.
    E da, nismo isli kod ortopeda, odlozili nam za sledecu nedelju.
    Laku noc!

zek4pek4
    Član
    zek4pek4

Dobro jutro svima.
    Evo mi zavrsili sa inhalacijom,pa sada da se bacim na sredjivanje stana.
    Dr,jer bio sinoc i rekao da je u pitanju virusna infekcija i da nastavimo sa ihalacijama koje smo poceli.
    Klinci manje kaslju,a Viki od juce vise nema temperaturu.
    U slucaju da nam inhalator puno ne pomogne,rekao nam je da kupimo i sirup za iskasljavanje.
    Bas mnogo kaslju i to sve sa slajmom.

Katarina u vrticu se pojavio sarlah,pa sam zato zvala doktora da dodje da pregleda klince.Znam da mozda malo preterujem,ali mene svaka temperatura kod dece uznemiri.Ja sam prosla i jedva prezivela zapalenje pluca kao dete,pa sam mozda zato takva.

Rozga,tako i moj David stalno trci za tatom i kad god moj muz nesto radi,David trci sa svojim decijim alatom da pomogne.
    A tos to mu se pojavljuje u ustima moze da bude od virusa,ali nisam sigurna,mozda ti nekaka mama vise pomogne.

Pozdrav za sve.
    Odoh ja daukljucim masinu za ves,kupila sam novi silan sa plavim kamenom i jedva cekam da da probam,ja sam luda za te stvari.:)

Mikac
    Član
    Mikac

Zek, super da je deci bolje, to je najbitnije. I ja odmah vodim Pecu kod lekara, kad dobije temp, nisam hrabra da ga sama lecim, zadnji put je proslo za dan i bez antibiotika, znaci ipak je bolje kad dr. pogleda, pogotovu za njih dok su mali i jos uvek ne mogu da kazu ako ih nesto boli, sta i kako…
    Mirka, nadam se da se sredilo krvarenje, ume to tako, ne mora da bude opasno, ali te svakako uznemiri, redovna kontrola kod dr. i sve ce biti ok.
    Kicun, kako si, jel se resvas infekcije?
    Cale, kako ste vi?
    Mi standard, imali lep i miran viken, malo gosti, malo u goste, i dalje ne radim, strjkujemo, tako je odlucio sindikat, odem u skolu na sat vremena i toliko. Valjda ce se sve resiti ubrzo. Suocavamo se sa raznim problemima. Djaci po novom zakonu imaju vise prava od nas, ne mozes im nista, treba preko 20 neopravdanih za ocenu manje, razredne staresine se bore, oprastaju im, ma doslo je vreme kada ce oni nas da postrojavaju, a sve cinimo da od njih napravimo nesto u ovo ludo vreme kada ih sve vise zanima od recimo sviranja klavira, mnogo muke, godine i godine vezbanja i odricanja, a nikakva zarada i posao sutra dan, u zemlji gde je kultura dotakla dno.
    Idem sada da spremim rucak, posto Pecko spava, jeo je spanac, boze koliko on to voli, ma jede sve od povrca i voca, cak bananu najmanje voli, a satire male mandarine
    Imamo i mi spanac, pa cu da dodam curece snicle uz to, i supa od juce
    Sve vas puno pozdravljam, idem sada pa se cujemo

Merilend
    Član
    Merilend

joj ovaj forum bas zeza jedva sam ga uspela otvoriti, jos da iz prve posalje poruku pa da odem da :spavam:

cale bravo za zubu, hrabrica mala…

mirla lezi i odmaraj

kicun priblizilo se :beba:

rozga bravo za tvoje majstore :bravo:

zeko rekle su ti zene vec sve nemam sta da dodam :HAG:

mi smo bezveze, isli do dr u petak da odnesem nalaz sa mikcione, i zbog andrejeve kijavice i curenja nosa, i temperatur od 37stepeni, nesto mu plus izaslo na obrazu kao alergija, kaze dr presing par dana, i nije prehladjen, u subotu je prekihao ceo dan, curi nos kao blesav, suv kasalj davi ga davi, i nije prehladjen, tu noc temperatura 38 sa 7 malo je reci da sam poludela, popio brufen, i dalje kaslje nos manje curi, ali doktorka kaze nije prehladjen moze u vrtic?!majko mila koja budala da izvinete, odlepuila sam najstranije , niti kakakv savet u veiz imuniteta, nista…..kupila sam oligovit posto bas nista ne jede, a ja mrtva umorna po celu noc nesto radm, tega pipam da vidim ima li temp, te ga pokrivam, kad zadremam probudi me hrkanje ili kasalj….e ljudi moji ja vise ne znam do kad sve ovo traje i kada ce se zavrsti…ljubim vas sve odoh malo da odmorim, mrtva samm….

rozga
    Član
    rozga

Ja samo na brzinu da se javim. Zvala sam stomatologa, mog decijeg, i rekla mi je da su te teckice zavrseci pljuvacnih zlezdi, a to sto balavi, da se ne sekiramo, imace jace zube 🙂
    Odoh, moram nesto da zavrsavam, rekoh samo da vam se javim. A Marko poceo da kija, zapusio mu se nosic…Valjda ce proci samo tako.

Gledanje 3,586 članaka - 3,586 do 3,599 (od 3,599 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.