Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Deca od 1.-3. godine Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

Ova tema sadrži 3,613 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MikaMaca 7 godine, 3 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,614 ukupno)

Cavrljanje mama dece od 1-3 godine

• Mirche
    Član
    Mirche

Dosta se stranica ispisalo, vreme je za novu temu.

:caos:

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Da bas je bilo usporilo otvaranje
    Mi smo se vratili sa sistematskog i primili vakcinu i dr je rekla da je dcko odlican (pu pu pu) ;]
    Samo me iznervirala sestra jer ga izmerila 10 kg i 74 cm a toliko je imao i na prosloj kontroli a ja znam da se ugojio i ima blizu 11 kg jer smo ga merili a i sve stvari su mu bas omalele pa znam da ima sigurno 76 ali bas me briga. Kad sam to rekla dr ona kaze ma pusti ih bre 😯 znaci ona zna da oni to rade ofrlje. E al ajde a je bila guzva nego nije, a kad su merili visinu on cucnuo malo i ona tad izmerila, uzas

ummi-emina

:bravo: za novo cavrljanje,sada mi se iz prve otvorila stranica,znaci da je kocilo zbog velikog broja stranica.
    MikaMaco,nemoj da se nerviras oko toga,ja sam vec oguglala na sestre iz DZ,jer sve rade i kod nas ofrlje,dok je bio manji ja sam ga redovno vodila kod nase dr.privatno i tamo „igraju svi oko tebe“i izmere ti precizno i tezinu i duzinu,i obim glavice,ma sve po protokolu,ovamo idem samo kad je bilo vreme za vakcine,ali i sa tim smo zavrsili i do skole smo mirni.

Ja cekam da se Edin probudi pa da ih prosetam malo jer danas je puno lepse vreme,i ne bih da sedimo kuci,prave smo skitnice postale 😆

Kuvam kaficu za sve u ovom novom cavrljanju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kafica: :kafica: :kafica: :kafica: :kafica:

ivana beljic

Emina evo me na :kafica: :kafica: :kafica: , dugo me nije bilo, mi smo super klinci spavaju
    Boris je i dalje jeziv na jelu sva sreca pa u vrticu malo bolje jede vaspitacice su zadovoljne
    Konacno je krenulo lepo vreme pa sam ja danas bas vredna :vesnapranje: :susenjevesa: :sudopera: :glacanjevesa: i svasta jos sam poradila.
    Sto se dz tice u valjevu je isto pregledaju bas od frlje tako da milijardu stvari zaboravim koje bih dr pitala tek kad izadjem iz ordinacije setim se, prilicno su povrsni sto se pregleda tice.
    odoh malo da odmorim i ja posto klinci spavaju :kucam: se kasnije

Maka Lola
    Član
    Maka Lola

Drage mame…
    Mi pripadamo vama,al nikako da se naviknemo,pa po starom obicaju,pisem na „mladjoj“ temi.
    Prethodnih dana smo imali zescih problema sa zdravljem greskom ili namerom dr iz dz,pa nas sad vadi iz g.. privatan dr.Pisala sam na mladjoj temi,pa nisam imala snage da ponovo kucam i ovde.Tamo su vecina mama upucena u nas problem.
    Polako se stabilizujemo,pa se nadam da cu se ovde vise oglasavati.
    Koristite ovo lepo vreme,cujem i vikend ce biti divan. :caos:

Biterlemon

Cao Maka Lola nadam se da je malisan sad mnogo bolje, nekad se neke stvari jednostavno ne primete….
    MikaMaca ne sikiraj se on je bas pravi bucan!!! super izgleda i to je bitno
    Deca u tom periodu razlicito napreduju…
    sa osam meseci
    Lana -10000g
    Tika- 9300g
    sa 12 m
    Lana 10700g
    Tijana 11500g
    sa 17 m
    Lana 12300g
    Tijana 12000g

I ja sam se cudila ustvari mi smo bili bolesni pre toga i to jako…. i jos znam da nije isto kad stoje na vagi jer nisu sve tacne, npr, kod zaove u dispanzeru za zene vaga oduzima 1,5 ona stane kod mene i kaze vaga ti dodaje, dok nije stala na novu elektronsku vagu koju su dobili na drugom odeljenju i videla da je tacno. Tako da i vage nisu dobre…

Ivana neko ima jednostavno predispoziciju i mora dobro da pazi i mnogo, ja npr. moram da pazim sta jedem ne smem nikakvo zrnevlje sa ljuspama, grasak, boraniju, pasulj, kupus kis. probam malo da me prodje volja ali cim nesto osetim odmah, corbice, cajevi …..

Danas i ja moram biti malo :vesnapranje: :susenjevesa: :glacanjevesa: spremam moju lepojku za rekreativnu…. ako mi glava dozvoli ubise me ove migrene, uzas, jednom sam nasla caj za umirenje od 1001 cvet ali vise nikad nisam mogla taj caj da nadjem…. a dobar je deluje kao tableta…..

Maka Lola
    Član
    Maka Lola

Kad vidim ovaj smajli :glacanjevesa: ,hvatam se za glavu,ali posto se i previse nakupilo,ne vredi,odoh da to sredim,nekako ste mi dale podstrek.
    Nema vas nesto veceras,a ja bas resila da budem cesce sa vama.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

MakaLolo znas gde smo 😉
    E izmerili ja i mm kuci Srleta i naravno dte nije visoko 74 nego 79 cm, lepo ja kazem vidim da mu sva garderoba mala
    I izmerili smo tezinu i stvarno ima 10 kg ali onda su prosli put pogresno izmerili jer se ona kazaljka na vagi tresla jer je bio nemiran

Mako
    Član
    Mako

Морам да похвалим сестре код нас у ДЗ Нови Београд, бар ове што су код нас у смени, феноменалне су стварно.
    Стефан почео да спава са медведом који је мало мањи од њега и то га стави преко себе. Много је сладак :love: него кад би прихватио неког мањег. Ко ће га носити свуда.
    Покушава да једе са кашичицом, али наравно да му неиде.Зато је са виљушком доста успешан, мало руком кад му досади. Али зато слабо прихвата кад му ја дајем тако да смо општи шоу.

Млечне производе изгледа да неуноси баш толико уствари ја сам крива мислила сам да треба 500g па ми литар било претерано, али сад знам да може и треба. Шта би ја без вас.

Ивана чиними се да сам ти већ негде написала да ме одушевљава како ти са Луком, али све. Сад морам да препишем како ти са мужем. Мада твој једе лепо кући. Мене боли глава кад видим како се храни. Баш ми буде жао. А и бринем се да ће Стефан касније да скине његове навике. Засад углавном једемо сами ја и Стефан, а и кад не још не капира баш све.

Него ми имамо слабу тачку плазму. Проблем ми је што има само предње зубе па сам онда умислила да када му дам воће да то крупно гута, па се питам колико уопште његов стомачић то може да свари. Дам му понекад, али углавном му изгњечим, не баш много ситно. И тако дам му плазму да може сам да грицка. Рецимо сваки други дан 3 плазме. Знам да многа деца пуно више једу грицкалица,али ја то не желим. Бар док му само ја дајем шта ће да једе.
    Понекад му дам ред црне чоколаде.

Mako
    Član
    Mako

МакаЛоло, видећеш овде није темпо писања као на бебама. Нема се времена већина мама ради, а и звркови проходали па треба то испратити.
    Зато сам се ја преселила на трудноћу 😆 Па можеш самном 😆

МикаМацо, битно је да не губи на тежини. Деца се углавном прво издуже, па добију на тежини. Не могу да постигну све одједном. А и сад се сигурно више креће. Прави је дечак.

ummi-emina

Sad citam vase postove iznad i smejem se,jer sam i ja upravo zavrsila sa peglanjem,posle idem na tusiranje i na spavanje,jer sam bas , bas umorna.Deca su jos pre 21h.zaspala,ja kao sto rekoh imala vesa za peglanje,muz bio na kosarku i tako.Sutra idem na par dana kod mojih,jedva cekam ima da se naspavam posteno, jer mama ne radi,rekla ja cu sve oko dece,sto naravno nemam nista protiv. 😉
    Lepo se provedite za vikend,i uzivajte u lepom vremenu,pa se kuckamo za par dana.Laku nos svima!!!!!!!!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Mako hvala :-*
    Manje mi je bitno da li je dobio ili ne, bitno j da je zdrav i napredan a znam da se ugojio jer to moja kicma najbolje zna hehe a i ruk, znam koliko sma ranije mogla da ga drzim a koliko sad. Dr mi je rekla jos kad je imao 10 meseci da je u visinu izrastao bas super jer je on tad vec imao 21 cm vise od rodjenja sto je kao norma do godinu dana. Jel zna neko o tome mozda nesto vise? Da li je to tako. Tj koliko dete treba po nekim „tabelama“ da ode u visinu?
    Bravo za Stefana i medu, mogu misliti koliko je sladak tako dok spava :love:

ummi-emina

Mikamaco,mislim da su rasponi od 20 – 30 cm u prvoj godini.Moj Edin je 26 cm.imao vise sa godinu dana,a tezina cinimi se treba da se utrostruci,nisam za to bas sigurna, (mozda neka mama zna tacnije), uglavnom nemoj da se opterecujes u vezi toga uopste,jer na slikama ti bas lepo izgleda,mashala,pu,pu,pu!!!!!

Jelena&Teodora

E bas mi drago sto je otvorena nova tema,za cavrljanje!!! 🙂

Mi smo danas ceo dan napolju,bili pre podne u setnji i isli u prodavnicu i na pijac da se snabdemo za rucak,svratili kod babe i dede u lokal,da se malo izigraju sa unukom,pa smo dosle kuci…………meni se javila sestra iz Indjije da ce doci sa klincem do NS,pa sam ih zvala na rucak…….nabrzinu sam napravila spagete i bas smo se fino naruckali,sad sam prvi put dala Teodori da proba i jako su joj se svideli pa se bas najela,nisam mogla da verujem,inace primetila sam da vise nece da jede izblendiranu hranu i Hippove kasice vocne i mlecne ,na kojima je zivela do skora,valjda su joj se smucile,sto sam ja jedva docekala……. Teodora je odspavala turu,pa smo svi isli do grada,bas smo se lepo isetali i obisli butike i radnje,bili u kaficima i tako ,superiska………onda smo opet uvece sa tatom isli u setnju,tako da sam premorena,ceo dan na nogama,ali neka ja tako volim…..

Teodora je sa 12 meseci imala 9,630 gr i bila je visoka 75 cm,od onda nismo isli na kontrole pa ne znam koliko je napredovala…….na pocetku sam se opterecivala sa njenom kilazom,ali sad sam vec videla da su sva deca razlicita,i sve je dobro samo kad su zdravi 🙂

nensy
    Član
    nensy

Evo i nas da se javnemo na kratko.Ja sam pocela da radim pa ne stizem.

Vidim krenula nova tema!

Mika Maco,ne brini za tezinu i visinu,sve je u normali.Imam ja neke tabele u jednoj knjizi,pa tu pratim.I Bogdan je tu negde sa tezinom i visinom.Ima oko 10500gr i 77cm.

Pozdrav za sve mame i bebe.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 3,614 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.