Ova tema sadrži 100 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Saky 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 101 ukupno)

Celulit

• Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ako ga dobijem u 6.7.8.9 mesecu posle porodjaja bacicu se opet na vezbanje barem dok bebica spava mogu dnevo po 30 minuta inace steper je bas za noge 😆

Irssa
    Član
    Irssa

ja nisam imala mnogo ali u trudnoci mi se bas pojavio, imam brsljan kremu i nisam nesto zadovoljna, posle porodjaja moracu da smislim neki nacin za skidanje te odvratne“pomorandzine kore“. Cula sam da vichy ima novu kremu protiv celulita i kazu da nestaje za dve nedelje a kosta nehde oko 2000din

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

sto se tice vichy krema za lice nisam zadovoljna a mogu reci da su skupe,a za celulit neznam kakva je dali zaista tako deluje,mada dok se ne redkuje iskrana,treba piti dosta teckosi,vezbati ili pesaciti to je jedino resenje za celulit ja se ne bih oslanjala na kreme

Sneki
    Član
    Sneki

Ma to su uglavnom sarene laze. Vazna je masaza, pa makar i obicnim mlekom za telo. Naravno da je bolje ukoliko su prisutne i komponente koje poboljsavaju cirkulaciju (tipa brsljana, ruzmarina i sl), kao i komponente koje pomazu izbacivanje tecnosti i toxina (kao npr. kleka)- ali sve to uz masazu.
    Smatram da je nemoguce minuli rad (dugogodisnji celulit) da nestane pose par mazanja kremom..

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Sneki apsolutno se slazem stobom :respekt:

bubica
    Član
    bubica

Devet od deset žena žali se na naslage sala i pomorandžine kore na stomaku, nogama i zadnjici. Evo nekoliko saveta kako da vam koža, bez skupih tretmana u kozmetickim salonima, postane glatka i zategnuta.

Lepo bi bilo kad bi celulit mogao da se skine jednim pokretom ruke, ali nije tako. Potrebno je mnogo više od jednog pokreta – dakle, vežbe za stomak, noge i zadnjicu. Pogledajte vežbu koju vam predlažu nemacki fitnes strucnjaci – veoma je jednostavna, a efikasna.

Azijski recept
    Azijske žene hvale cik-cak masažu za ravan stomak na sva usta. Stavite malo bršljanovog ulja na stomak, a zatim prekrštenih ruku, masirajte stomak levo-desno. Ovu masažu primenjujte jedanput dnevno. I svakodnevna masaža lufa-rukavicom podstice cirkulaciju i metabolizam i uklanja orožnale celije.

Kad ste vec u kupatilu, dok sušite kosu ili se šminkate, možete da uradite i par vežbica. Za guzu: levom rukom se pridržavajte za nešto, a desnu nogu malo podignite sa strane, zadržite je u tom položaju, pa je ponovo spustite i tako po 12 puta za svaku nogu. Kružite kukovima i neka vam stopalo bude u liniji kolena. Za noge: stanite na levu nogu, savijte desnu i privlacite petu zadnjici (po 12 puta), a trudite se da ne pomerate kolena.

Zdravo i neslano
    Ako spadate u žene koje muku muce sa narandžinom korom, pod hitno promenite navike za stolom. Najvecu krivicu za celulit snose ženski hormoni – estrogeni. Zato muškarci ne pate od njega cak i ako imaju višak kilograma, dok žene, i kad su vitke, moraju neprestano da se bore sa njim. Da biste pobedili te ružne naslage, nemojte previše da sedite i nosite suviše tesnu odecu i previsoke štikle. Osim toga, obratite pažnju na to što jedete.

Najvažnije da ne preterujete s kalorijama i da ne solite jelo. Ako se ugojite, i naslage celulita ce se povecati. Osim toga, pijte najmanje litar i po vode dnevno, po mogucstvu negazirane i sa oligomineralima.

Na taj nacin cete pomoci organizmu da izbaci toksine i podstaci cete cirkulaciju. Izbegavajte zasladene vocne sokove.

So je najvažniji izvor natrijuma i ako preterujemo sa njenim unošenjem, otežacemo izbacivanje viška vode iz organizma.

Trudite se da što manje solite hranu (dozvoljeno je pet g dnevno) i izbegavajte namirnice sa visokim procentom soli – stari sir, mesne preradevine i slicno.

Izvor: Blic

Sanja N
    Član
    Sanja N

Imam celulit sasvim malo,jedva da se i primecuje.Ali imam problem sa strijama.Ne znam kako da se resim toga i postoji li uopste neko resenje.Posle porodjaja u julu mesecu su se pojavile kada se koza vratila u normalu i tada koga god da sam pitala niko nije znao da mi kaze postoji li nesto protiv strija,neka mast,bilo sta…S obzirom da je proslo skoro 8 meseci i strije su vec zastarele ne znam da li cu uopste uspeti da ih uklonom.Svi kazu da se sa strijama ne vredi boriti i da one ne mogu nestati.Nazalost i sama mislim da je tako i bas sam razocarana zbog toga.

Lanci
    Član
    Lanci

I ako jos kreme nisu savrsene postoje neke koje ipak malo pomazu… Kod nas u Francuskoj jedan institut je zavrsio trazenje i nasao je da ove sledece kreme imaju neke sastave koje pomazu da koza postane glatka. Ja sam koristili zadnju a trenutno prvu i muz mi kaze da mnogo manje celulita imam.

-Perfect Slim L’Oréal (13,50 €)
    -Chrono-Actif Elancyl (19 €)
    -Lift Minceur Clarins (34 €)
    -Bikini anticellulite Dior (36 €)
    – Linéance Amincissant Chauffant (12,50 €) (krema koja daje osjecaj da gori a postoji osjecaj leda)

Beca
    Član
    Beca

Nemam problema sa celulitom, hvala Bogu :bravo: Pijem najmanje 2l tecnosti u toku dana, trudim se da budem veoma aktivna i konzumiram dosta voca i povrca od kako znam za sebe.
    Bez obzira na to koristila sam Vischy anti-celulit i iprimetila da mi je koza malo zategnutija.Dobro je da postoje i preparati koji imaju efekta protiv tog zla 😡
    Hvala ti na savetu!

Lanci
    Član
    Lanci

Nema na cemu ako jos nesto upali javicu 🙂

sAnjica06
    Član
    sAnjica06

Lanchi koju bi preporučila da kupim Perfect Slim L’Oréal ili Linéance Amincissant Chauffant? Ja sad koristim novu Dove protiv celulita i ne izgleda mi da ima nekog efekta. Koristiću dok je ne potrošim, da znam da sam probala, ali bi posle uzela neku proverenu.
    Dosta sam aktivna, pijem dosta tečnosti, hranim se tu i tamo zdravo ali primećujem da u poslednjih godinu dana tj. od kada sam ostala u drugom stanju ima ga sve više 😥 😥 .

Irssa
    Član
    Irssa

Devojke, vec smo pisale na ovu temu, pogledajte
    http://forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=182&posts=22
    :caos: :caos: :caos:

sAnjica06
    Član
    sAnjica06

Znam da smo pisale ali me zanima koja je bolja krema od ovih što je preporučila Lanchi. Koja je po njoj dobra, pa već kada se mažem da se mackam sa onim što je bolje. :HAG:

Lanci
    Član
    Lanci

Ja koristim trenutno ovu od l’oréal-a i zadovljna sam, takodje sam zadovoljna sa kremama od linéance samo neznam da li ta postoji na balkanu (kazu da ova sto grije je super samo ja nisam mobla da podnesem taj osjecaj vrucine pa sam uzela ovu sto daje osjecaj hladnoce).

Izvinite sto sam napravila duplu temu al kad sam htjela da izbrisem nisam mogla 😕 😕

leptiric
    Član
    leptiric

ova tema vec postoji,na ovoj stranici
    a celulit.
    zato pre nego sto postavite novu temu proverite da li je vec ima.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 101 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.