Ova tema sadrži 45 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  crna perla 6 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 46 ukupno)

Cena drzavnog vrtica

• gost mica
    Član
    gost mica

Da li smatrate da je cena drzavnog vrtica ok i njeno novo obracunavanje? Ja deci placam punu decu i jako me nervira to sto naprimer kada je isao na letovanje morali smo da placamo punu cenu letovanja,a vecina dece je imalo popust! Mislim da bi trebalo da se cene izjednace za sve da bude isto,jel ispada da neki placaju 500 dinara a neki 8000 dinara,u vecini slucaja punu cenu placaju deca zaposlenih roditelja u drzavnim institucijama!

ana011
    Član
    ana011

Ma nije toliki problem cena, nego sto, na zalost, popust ne dobijaju oni kojima je to zaista neophodno, vec oni koji su slagali o primanjima. Tako ti je u mnogim privatnim firmama masa njih prijavljena na minimalac, a u stvari prima daleko vise. Drzavne institucije, u principu prikazu pravu situaciju u izvestaju o plati. A cena, po meni, ne treba da bude uvek ista, jer u nasoj drzavi zaista ima porodica koje jako tesko zive, za njih je 8000 din mnogo vise nego za nekog ko radi u drzavnoj instituciji ili preduzecu, gde su plate koliko toliko pristojne i barem redovne.

gost mica
    Član
    gost mica

Mene jako nervira to u privatnim firmama jer moja sestra od strica je tamo knjigovodja i ona sama sebi pise platu koja joj odgovara,a znam da ima mnogo vecu i jos posle kuka kao joj je skupo 1000 dinara sto placa mesecno! A cula sam danas od komsinice njeni su iz Uzica da je tamo cena za svu decu ista 2800 dinara,a kada su dva deteta 3600 za oboje! I to isto nerazumem pa sto je Beograd bolji od drugih gradova,zar netreba da je svuda ista cena u Srbiji?

mrav
    Član
    mrav

Svake jeseni isti problem…Mislim da se to jos dugo nece resiti. Nas decak nije isao u vrtic ceo avgust, dobili smo popust od 3000 din (Inace placamo punu cenu). Osim toga, mislim da je cena visoka za ono sto (ne)pruzaju. Cast izuzetcima.

bozana
    Član
    bozana

mi vrtic tj predskolosko placamo oko 750 din,ja mislim
    al nema rucak samo dorucak,al da su preskupa jesu recimo da sam je upisala u produzeni boravak
    placala bih 1600 a imala bi rucak i uzinu a ionako ne rade nista od 12 do 2 nego cekaju roditelje,
    al ima one dece kojima je neophodan produzeni,mi nismo imali tu potrebe pa nam je stim i cena manja
    al da je puno po nekim gradovima puno je.

una
    Član
    una

Nama su jasle 4300 a predskolsko 3750,uzas!!!
    Ali oped je jeftinije od privatnog

Milica81
    Član
    Milica81

U Pg je cijena u drzavnim jaslicama 46eura, da ja znam svima je ista. U privatnim od 130eura.

ivaiva
    Član
    ivaiva

Kaj nas vo Skopeje, za jasli za Iva plakam 1800 den,toa e malku poveke od 20 evra, a vo privatnite gradinki e okilu 150 evra

dusica2006

Ja u Podgorici, za cerku placam 44 eura, od 7-17,00 časova, s tim sto moze da dodje i ranije, primaju djecu od 6 sati. Ova cijena je sad od septembra, inace je bila 36 eura.

dusica2006

Tek sad procitah da je neko pitao sta mislimo o cijeni vrtica.Dosadasnja cijena vrtica kao sto sam rekla bila je ok, donekle, ali sada 44 eura, stvarno mislim da je previse. Ugovor koji smo potpisivali ranije, placali smo 10 eura, a sad u septembru 17 eura. To je cijena za osiguranje djeteta i nastavna sredstva. Ne vidim nikakvo poboljsanje uslova boravka djece u vrticu sada u odnosu na ranije, a placam vise za ugovor i vrtic 15 eura. Svaki mjesec svom djetetu nosim toalet papir, vlazne maramice, sapun, papirne maramice. Stalno se nose papiri za crtanje, stare igracke koje djeca kod kuce vise „ne koriste“, to je prica uciteljica. Prosle godine grijanje je bilo na drva, medjutim na roditeljskom sastanku direktorica vrtica je molila da roditelji daju donacije da se kupe TA peci i klime za ucionice. Naravno dali smo svoju donaciju, medjutim, ucionica u kojoj je moje dijete ove godine, nema klimu :neznam: . Doslo mi je da poludim. I cekam prvi roditeljski sastanak da sve ovo i tamo iznesem. Cijena bi bila ok i normalno je da cu ja to za moje dijete platiti, ali bila bi opravdana da postoji bilo kakvo poboljsanje. I da, da napomene, da je meni svakog mjeseca isti. Ne znam sta reci stvarno za sve… Pozdrav

tina
    Član
    tina

Ja placam zajedno za obe moje klinkice kok 2.500 dinara.Ali znam da ako meni ili suprugu se poveca plata onda placamo vise.Inace mi smo u drzavnom vrticu u Zemunu.

Iva_A.A.A.

Ja placam za Anabelu od 14 casova do 19:30 4500 dinara to je cena od februara ove godine cini mi se a placali smo 2500 din,ima rucak,uzinu i veceru i posebno placamo druge aktivnosti kao sto je engeleski jezik….Kod nas u Sapcu cene privatnih vrtica(ima ih malo)krecu se oko 100 evra

gost mica
    Član
    gost mica

Ovu temu sam ja postavila,i posle godinu dana se nerviram zbog iste stvari. Mesecno za njih dvojcu platim skoro 12000 din u drzavnom vrticu,a u grupici ih ima po 50 ali stvarno,posto je kod nas u Kaludjerici katastrofa sto se tice mesta,a vaspitacice samo traze pare uveki im nesto treba da se kupi,imaju stalno predstave i to naravno uvek iste jel neko mora da uzme pare i za to. I svaki put kad odem po njih ja dozivim po neki stres. Prosto mi dodje da ih ispisem,a za privatni bas i nemam neke mogucnosti da bi ih upisala,ipak treba izdvojiti 400 eura.

mrav
    Član
    mrav

Dete nam ide u vrtic na Novom Beogradu i osim redovne uplate, placamo i nocnog cuvara. Da je to cuvar koji je tu preko dana, razumela bi, da vodi racuna ko se mota oko vrtica, ima raznih bolesnih ljudi…Ali mislim da predskolske ustanove treba da snose troskove nocnog obezbedjenja. Da li i ostali roditelji placaju cuvare ili je to samo kod nas praksa?

sandrag
    Član
    sandrag

Predlažem da pišemo cijene u EUR, pošto nas ima iz raznih krajeva.
    Evo, mi čekamo mjesto u državnom vrtiću. Tu je cijena 65 EUR.
    Sada kod tete koja čuva 5-6 djece plaćamo 100 EUR.
    Cijena nije razlog promjene. Jednostavno, mislimo da je vrijeme da Mišo ide u veću grupu djece svog uzrasta (trenutno su kod tete svi mlađi od njega, pa je on „glavni“ 😆 ).
    Ako nam ne bude išlo, kod tete se možemo vratiti.
    Inače, čula sam da i kod nas ima privatnih vrtića u kijima je cijena 150 EUR i više.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 46 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.