Ova tema sadrži 106 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nakica 9 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 107 ukupno)

Citati koje volite

• Ella
    Član
    Ella

Koji su vasi najomiljeniji citati? Evo par mojih koji su mi bas omiljeni: :bravo:

1. Postajes ono cemu se suprostavljas.

2. Lepa je svaka zena, osim one koja misli da to nije, i one koja misli da jeste.

Ima ih jos dosta, ali ajde sad vi malo….

LjubicaZP
    Član
    LjubicaZP

* Jedan čovek onoliko ljudi vredi koliko ljudi istinski poznaje, tj. Koliko je tuđih duševnih drama svojom dušom preživeo.

* Bože, daj mi snage da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim.

Ovo su dvam mada na ovu temu bi imalo toliko toga da se kaže. Ella ideja ti je odlična.

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Ovo su neki koje volim:

“Sve srecne porodice lice jedna na drugu, svaka nesrecna porodica nesrecna je na svoj nacin.” (Tolstoj, pocetak Anje Karenjine)

“Sto ne boli, to nije zivot, sto ne prolazi to nije sreca.” (Andric)

Dopisacu jos kad se sjetim…

Ella
    Član
    Ella

Super da vam se dopada 😉 Ja licno obozavam citate!

Ej odlicni su ti vasi :bravo: :bravo: :bravo: , samo pisite!!!!

Meni je Jovan Ducic ZAKON… svidja mi se ono "sve sto ljubimo, stvorili smo sami" :love:

cipelica
    Član
    cipelica

Bravo za temu :bravo:
    Pred nekim svojim licnim problemima nikada nisam poklekla,jer uvek u sebi izgovorim taj citat od Julija Cezara
    „Veni,vidi,vici“iliti“ dodjoh,videh i pobedih.“

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Ja isto volim Ducica i imam onu njegovu „Blago cara Radovana“, tu svega ima.

Cipelice, a kako ti se svidja „Cogito ergo sum“ („Mislim, dakle postojim“) od Dekarta?

racic
    Član
    racic

"Oni koji znaju da govore, govore kratko"-Dostojevski

"Nije zlo ono sto ulazi u covekova usta, vec je zlo ono sto iz njih izlazi"-Koeljo

biki
    Član
    biki

Ovaj je definitivno moj omiljeni

„Reci mi s kim se družiš, pa ću ti reći tko si. Znam li čime se baviš, tad znam što možeš postati.

(Goethe)

„Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići.
    (W. Jennings Bryan)

Prva kategorija je uvijek – gospodar svog vremena, a druga – gospodar budućnosti. Prvi održavaju svijet i brojčano ga umnožavaju; drugi pokreću svijet i vode ga cilju. I jedni i drugi imaju potpuno ista prava na postojanje…
    (Fjodor M. Dostojevski – Zločin i kazna)“

E ovu priznajem da nisam uspela da zapamtim,ali mi se jako dopala pa sam je morala prepisati..
    „Ako je duša važnija od tijela (jer je po prirodi sposobnija da vodi), i ako sa za tijelo brinu umijeća i vještine kao što su liječništvo i tjelovježba (i njih smatramo znanjima i za neke ljude govorimo da su ih stekli), očigldno je da neka briga i neko umijeće postoji i za dušu i za duševne vrline, i sposoni smo ga steći, jer to možemo i s onim u čemu nam je neznanje veće i što je teže spoznati.
    (Aristotel)

Ella
    Član
    Ella

E ovu priznajem da nisam uspela da zapamtim,ali mi se jako dopala pa sam je morala prepisati..
    "Ako je duša važnija od tijela (jer je po prirodi sposobnija da vodi), i ako sa za tijelo brinu umijeća i vještine kao što su liječništvo i tjelovježba (i njih smatramo znanjima i za neke ljude govorimo da su ih stekli), očigldno je da neka briga i neko umijeće postoji i za dušu i za duševne vrline, i sposoni smo ga steći, jer to možemo i s onim u čemu nam je neznanje veće i što je teže spoznati.
    (Aristotel)

OVO JE EXTRA :bravo: :bravo: :bravo:

gorana
    Član
    gorana

“Iskustvo nas uverava da nijedan odnos,nijedno prijateljstvo,nijedno osecanje ne moze opstati ako u njega ne unesemo krv nase krvi,ljubav,zajednistvo,zrtve i borbu.Svako zna i iskusio je kako je lako zaljubiti se i kako je tesko i lepo iskreno voleti.
    Ljubav,kao i sve prave vrednosti,nemoze da se kupi.
    Kroz nase vene moze da prostruju zadovoljstvo,ali ne i ljubav.“ Hese

ruki
    Član
    ruki

“ Cudno je to kako je malo potrebno da budemo srecni,
    i jos cudnije kako nam bas to malo nedostaje „

gorana
    Član
    gorana

“Ne ponesi se mudroscu.Ni tudjom,jer nije tvoja.Ni svojom,jer cim si se poneo,znaci da je nemas mnogo“-Vladika Nikolaj Velimirovic

vesna972
    Član
    vesna972

„Ko hoce nesto da ucini nadje nacin,
    ko nece nesto da ucini nadje
    opravdanje!“
    Pikaso

ruki
    Član
    ruki

Ljubav ima dve pratilje: Dobrotu i Strpljivost
    Dante
    Da bi se sacuvala knjiga, potrebne su korice. Isto vazi i za zene. Muzevi
    koji shvataju ovu mudrost, ukoricavaju svoje zene u krzno.
    Parker

Aiko
    Član
    Aiko

vesna972 – 26/1/2008 23:54

„Ko hoce nesto da ucini nadje nacin,
    ko nece nesto da ucini nadje
    opravdanje!“
    Pikaso

Moja omiljena je bas ta.

Ima i jedna recenica koju je izrekao cuveni Mesa Selimovic. Izvinjavam se sto je psovka u pitanju, ali tako je u originalu, a glasi:“ Boj se ovna, boj se govna,a kad ces ziveti???“

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 107 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.