Ova tema sadrži 106 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nakica 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 107 ukupno)

Citati koje volite

• nakica
    Član
    nakica

svidja mi se ovo od Radovica !

Praslin
    Član
    Praslin

A.G. Matos
    „Postati čovek je lepše nego postati kralj.“

Čapek
    „Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.“

Kineska poslovica
    „Ne obara se svako drvo prvim udarcem.“

Kao i Simona i ja obozavam Selimovica pa je glupo da sada izdvajam nesto. Jednom prilikom sam pokusala da podvucem sve recenice iz knjige Dervis i smrt koje mi se dopadaju i skontala sam da nema svrhe jer bih podvukla svaki red svake stranice. 🙂 Volim i Andrica , Duska Radovica, Miku Antica … I svaki dan procitam bar stih od poslednje dvojice i tako me njihove recenice ispune nekim osecanjem koje ne znam kako da nazovem…

I za kraj … 🙂 – „I’m selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can’t handle me at my worst, then you sure as hell don’t deserve me at my best.“ — Marilyn Monroe

nakica
    Član
    nakica

Praslin, neces verovati, ja sam imala svesku u koju sam upisivala Selimoviceve misli! Shvatila sam da cu unistiti knjigu u suprotnom! A zasto je glupo da izdvajas nesto, jer i Simona obozava Selimovica? Bas bih volela da se podsetim nekih stvari 🙂

njamiii
    Član
    njamiii

nakica – 21/7/2010 21:54

Zasto Vi, koji ste Ti, meni koji sam Vi, kazete Ti, kad’ ja koji sam Vi, Vama koji ste Ti, kazem Vi?

😆 😆 😆 Ovo smo se kao mali takmicili ko moze brze da izgovori. A i ovo – S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira tvoj obzir ne dolazi u obzir (danas cesto upuceno mm kada krene da me smara i izvoljeva).

Svako ima prava da se krece i da bude kreten.
    Ma, nevazno je sve to skupa… secanje je smesna lupa koja sitne stvari uvelicava….
    Znam da nista ne znam.
    Um je poput padobrana, funkcionira jedino ako je otvoren.

nakica
    Član
    nakica

Njamiii, sve su ti odlicne!

Praslin
    Član
    Praslin

Nakice , nije nista zbog Simone. 🙂 Samo sam konstatovala da ga obe volimo. 🙂 A glupo je da izdvajam jer prosto ne znam koju recenicu,koji pasus da odvojim kao omiljeni. 🙂 Nisam se lepo „odrazila“.

nakica
    Član
    nakica

uh, izvini, nisam te razumela, pa mi bas bi zao sto neces neki da citiras da se podsetim 🙂 Mada ih stvarno ima mnogo…u sustini, to su vise razmisljanja za koja bi nam trebalo pola sata pisanja…

Praslin
    Član
    Praslin

Bas tako Nakice! 🙂

srecna mama

E, ovo gore sto je Merilin rekla je oslikavanje njene licnosti, koja je nazalost bila itetakako labilna i i nestabilna.Dozvolivsi drugiam da upravljuju njenim zivotom, izgubila je sebe…No da ne idem u off topic, svo jos nekih citata:“Starim koliko moram, podmladjujem se koliko mogu“-Andric

„Ko se zeni na brzinu, taj se kaje natenane“
    „Ljudi prastaju sve osim iksrenosti“
    „Njateze je coveku u zivotu, kada ne ume da zivi“

To su samo neke…

nakica
    Član
    nakica

znam da ovde treba navesti citate, ali ne zamerite na par stihova…Kipling: Ako mozes da vidis unisteno delo svoga zivota, i bez ijedne reci da ga ponovo gradis,……ako mozes da budes jak, a da ipak ostanes nezan, da ne mrzis one koji tebe mrze, ….ako mozes da slusas kako tvoje reci izvrcu nevaljalci, da razdraze glupake i da cujes kako luda usta o tebi lazu, A DA SAM NE KAZES NI JEDNU LAZ…….Bices Covek, Sine moj!

nakica
    Član
    nakica

„Ja ne verujem u Boga, ja Ga vidim u prirodi“….“Pravda ponekada spava, ali nikada ne umire“…“Starac je covek koji je dovrsio svoj rucak i posmatra druge dok jedu“, Balzak

srecna mama

nakica – 31/7/2010 12:43 znam da ovde treba navesti citate, ali ne zamerite na par stihova…Kipling: Ako mozes da vidis unisteno delo svoga zivota, i bez ijedne reci da ga ponovo gradis,……ako mozes da budes jak, a da ipak ostanes nezan, da ne mrzis one koji tebe mrze, ….ako mozes da slusas kako tvoje reci izvrcu nevaljalci, da razdraze glupake i da cujes kako luda usta o tebi lazu, A DA SAM NE KAZES NI JEDNU LAZ…….Bices Covek, Sine moj!

Ovo sam davno procitala Nakice i jedan je od najlepsih stihova koje sam u zivotu procitala.

"mali dug stvara duznika, a veliki neprijatelja"

"Sto jedan lud kupi, to sto pametnih ne moze prodati"

"Detinjstvo je roditelj, covekove licnosti"

Novac ne cini srecu, ali sprecava mnoge nesrece"

"KO ucini dobro delo, neka cuti, neka prica onaj koga prima"

nakica
    Član
    nakica

Prelistah opet ovu temu i bas sam uzivala…bilo bi lepo kada bi malo ozivela…

nakica
    Član
    nakica

Naravno-Balasevic…(moze da se ubroji u citate) "Brojao sam ljude s’ krsta, pravila i izuzetke, posvud’ promasena vrsta, samo retki nadju-retke…" "Spusti svetla, oduzmi gas, smesnih stvari se bojimo Mislis da neko pita za nas, kao da ne postojimo Stavi misli u prazan hod, stresi zvezde k’o dudove I polako nasuci brod na te plisane sprudove I sanjaj…" "I ništa lakše nego sebe slagati i ništa lakše neg se nasmrt opiti i ništa teže nego zalud tragati od sto drugih nju sam probo sklopiti…" "Nema me više u tvojim molitvama, više me putem ne prate… A noc mi preti, ponoc i pusta tama, kad’ me se samo dohvate…" "Prave si boje dodala na taj portret zivota mog, talase plave ,nijansu lave, vrtloge zelenog…" "Nedostaje mi nasa ljubav, mila, bez nje se zivot kruni uzalud, nedostajes mi ti, kakva si bila, nedostajem mi ja, onako lud… Ja znam da vreme ne voli heroje, i da je svaki hram ukaljalo, al’ meni, eto, nista sem nas dvoje nije valjalo…" Au…bolje da otvorih posebnu temu-Djoletovi stihovi…

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

nakica – 5/11/2010 22:36

Naravno-Balasevic…(moze da se ubroji u citate) „Brojao sam ljude s’ krsta, pravila i izuzetke, posvud’ promasena vrsta, samo retki nadju-retke…“ „Spusti svetla, oduzmi gas, smesnih stvari se bojimo Mislis da neko pita za nas, kao da ne postojimo Stavi misli u prazan hod, stresi zvezde k’o dudove I polako nasuci brod na te plisane sprudove I sanjaj…“ „I ništa lakše nego sebe slagati i ništa lakše neg se nasmrt opiti i ništa teže nego zalud tragati od sto drugih nju sam probo sklopiti…“ „Nema me više u tvojim molitvama, više me putem ne prate… A noc mi preti, ponoc i pusta tama, kad’ me se samo dohvate…“ „Prave si boje dodala na taj portret zivota mog, talase plave ,nijansu lave, vrtloge zelenog…“ „Nedostaje mi nasa ljubav, mila, bez nje se zivot kruni uzalud, nedostajes mi ti, kakva si bila, nedostajem mi ja, onako lud… Ja znam da vreme ne voli heroje, i da je svaki hram ukaljalo, al’ meni, eto, nista sem nas dvoje nije valjalo…“ Au…bolje da otvorih posebnu temu-Djoletovi stihovi…

Nakice :klanjam: predivno!Samo ti pisi,a ja cu da citam i uzivam :-*

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 107 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.