Ova tema sadrži 80 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mamaMaia 7 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 81 ukupno)

Crna magija

• zoe
    Član
    zoe

Meni je neshvatljivo da postoje ljudi koji se bave takvim stvarima,jer sam odrasla i zivim jednim hriscanskim zivotom i verujem da dobro UVEK pobedi.Brine me ono sto se desava dok ne dodje do pobede.Da li ste imali kontakta sa tim?Sta mislite o svemu tome?Da li i koliko verujete u onu narodnu-ljudi su na sve spremni?

Maki
    Član
    Maki

I ja isto kao i ti nisam verovala u crnu magiju, verovala sam u crkvu išla u nju i još uvek idem nisam joj okrenula leđa i nikada neću, verovala sam da će dobro da pobedi zlo ali je crna magija jača od nje. Ja sam počela da verujem u nju kad sam srela jednu ciganku koja je mi je svašta ispričala o mom životu i moje porodice i našoj budućnosti, naravno da nisam odmah poverovala dok Marta još kao beba nije počela noću da se budi na svakih pola sata i da plaše bez ikakvog razloga, da odbija hranu, za lekare ona je bila zdrava, onda me je moja baba pozvala i rekla da je navukla neki strah i da odem kod nekoga da joj skine strah odnosno prebaje. I tako je sve to počelo ja odem kod te babe a baba meni kaže – Crno dete šta si čekala do sad vidiš da ti je dete pola živo-, prebaje ona njemu i sutra dan Marta pošne ponovo da spava normalno i da jede. Pa smo se ja i mm često bez ikakvih razloga svađali. I tako se to dešavalo svremena na vreme. Onda se setim šta mi je rekla ona ciganka i pronađem jednu ženu koja skida tu crnu magiju i koja mi je svašta ispričala i sve je na kraju bilo tačno.
    To su strašne stvari, svašta mi se dešavalo, dešava se i sada ali ja to na vreme osetim i odem kod te žene i stvari se srede. Ja nemam reči za takve stvari, strašno je tad se svađaš sa mužem bez ikakvog razloga i kad gledaš dete kako bez razloga plače a neznaš šta mu je i kad ima temperaturu do 40 i jedva diše a lekari ne mogu da pomogunu, i sad se naježim kad se setim toga. Hvala Bogu pa sam to uvidela na vreme i sprečila a ko zna šta je sve moglo da se desi. Ko nije imao dodira sa tim teško mu je da poveruje u to, znam kako sam i koliko je to odbijala i koliko mi je vremena trebalo da to prihvatim.

zoe
    Član
    zoe

Izzykaq,to su strasne stvari.Mogu samo da pretpostavim kroz kakav si haos prosla.Ja povremeno sumnjam da mi je neko nesto nabacio da se patim i mucim oko dece.Zapravo,sumnjam na moju svekrvu jer sam je jednom cula ,jos dok se mm i ja nismo vencali,da ce da ide negde da ucini nesto da mi se seme zatre.Dve bebe sam izgubila za dve godine,a lekari kazu da je i sa plodom i sa mnom sve u redu.Svakodnevno strepim za moje dete.Kako je luda,mozda je i tu uplela svoje prste.Onda upalim kandilo,odem u crkvu i pomolim se Bogu i za nju,ali strah je uvek negde u meni.

Maki
    Član
    Maki

Ma znam to, i meni tj nama moja svekrva to radi, u početku mm nije znao za to, krila sam od njega jer nisam znala kako da mu kažem, onda sam pukla i odvela ga kod te žene, videla sam da mu je bilo teško da poveruje ali jeste, ni on ne ide kod njegovih evo nekih 6 meseci nije ih ni čuo ni video. Ako možeš nađi nekoga ko „skida“ tu magiju pa odi i vidi, ako ti je to rekla onda sigurno to i radi, i meni je moja to rekla, i ja nisam mogla to da shvatim i da poverujem i ni sam ne znam kako sam otišla kod te žene, to se prosto neda ja znam da nešto nije u redu a nemogu da odem.

zoe
    Član
    zoe

Nemam pojma ko se bavim tim stvarima tj ko to skida.Ova mi je tema pomalo tabu,pa su mi zato svako misljenje i savet dobro dosli.

Maki
    Član
    Maki

Pa i meni je bila, ali kad se malo raspitaš i porazgovaraš sa ostalim ljudima videćeš da je se većina srela sa tim i da su išli kod nekoga, samo što ljudi izbegavaju o tome da pričaju i naravno svako krije svoje probleme.

MissGak
    Član
    MissGak

Hmm.ako treba da odgovorim na pitanje da li verujem u to mogu samo reci da Ne bih volela da me to zadesi!E sada kako znati i kada nesrecu u zivotu pripisati crnoj magiji a kada sudbini???Uzasna tema u smislu da je teska i neobjasnjiva!!!
    Ja poznajem osobe koje su isle kod ljudi koji se bave skidanjem crne magije(moja sveki prva!)!Verujem da postoje urokljivi pogledi,osobe koje ti zele zlo,a dalje od toga se ne ususdjujem ni da pomisljam…Znam samo da mi je malo toga u zivotu islo glatko i kada bi krenulo tako desilo bi se nesto da to promeni!
    Znam da negde kod Novog Sada postoji covek koji se time bavi.Mogu saznati tacnu adresu ako vas zanima!Prosto u nekim situacijama covek i nema sta da izgubi!!!

zoe
    Član
    zoe

Slazem se sa tobom,Miss Gak-nekada covek nema sta da izgubi.I ja verujem da su mnoge stvari stvar sudbine i da ne treba sumnjati i preterivati.Mm mi je savetovao da pitam moju svekrvu da li se bavila time,ali meni je to nekako glupo,pogotovo sada kada ne verujem da cemo se skoro sresti.Mislim da ne mogu nista da izgubim ako porazgovaram sa nekim ko se razume u te stvari.A onda kazem sebi-ma,daj,to je totalno pogresno razmisljanje.Svako ima lepe i ruzne dozivljaje.Problem je sto ne mogu da ucutkam neki glasic koji stalno signalizira na to.

MissGak
    Član
    MissGak

Ma razumem te potpuno!Ponekad se prosto cini kako nema drugog odgovora.To da direktno pridjes svekrvi sa tim pitanjem nisam sigurna da bi bilo sta razreseno,jer sve i da jeste to u pitanju,da li mislis da bi ti rekla??Jos bi te mozda proglasila ludom-ko ce njoj znati,na osnovu onoga sto sam procitala o njoj nije joj za verovati…

malimiš
    Član
    malimiš

Ja u to prosto nemogu da verujem,mislim da svako sam sebi sudbinu kroji i da ništa nije bez razloga(svađa sa mužem,plač bebe…)iskreno to mi je bez uvrede čak i pomalo primitivno 😕 ja uvek gledam da nađem neko logično objašnjenje

MissGak
    Član
    MissGak

Ne znam sta bih rekla-mislim da svadja sa muzem i plac bebe i nisu razlozi zbog kojih ljudi pomisljaju na tako nesto!!!Problemi su uvek krupniji!

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

ne verujem u crnu magiju,u kakvom vremenu zivimo,sve na trku i brzinu, i ne zivimo kao sto se pre zivelo logicno je da imamo probleme u porodici ili zbog novca,ljubavi,i ko zna jos zbog cega,ne mogu da kazem ako sam krenula negde i pukla mi guma na autu da mi je neko nesto ucinio,kad guma ne bi pucala nikad mehanicari bi ostali bez posla,ne zelim svoj mozak da opterecujem takvim stvarima,crna macka mi presla put te ovo te ono,takva vrsta stresa mi nije potrebna iskreno 8)

MissGak
    Član
    MissGak

Ti si u pravu i isto kao i ja verovatno si srecna u svom zivotu pa ne pomisljas na takve stvari!Svi mali problemcici sa kojima se susrecemo su nam resivi,pa nam je lako da pricamo!A vec smo se slozili da nekim ljudima odredjene persone prosto zagorcavaju zivot,prave spletke,bas tako,saplicu ih i to na ocigled svih!Sta li tek onda rade iza ledja!
    Crna magija kao termin mozda i zvuci primitivno,ali je mozda samo grub naziv za sve ono o cemu pisu mnoge u nekim od tema na formu-znamo svi o cemu govorim.Zgrozavamo se nad delima nekih tamo „svekrva“ i cudimo se na sta su sve spremne,a one devojke(zene) koje se iz dana u dan susrecu sa tim problemima znaju kako je…
    Po meni ta crna magija nije nista drugo no spletkarenje!Verujemo u pozitivnu energiju,pa zasto se onda ne bi oslobodili negativne?Verujem da svi mi imamo „srecnu majicu“,“srecne mindjuse“ i nosicemo ih na ispite,intervjue za posao i sl. nesvesno zasto to radimo…
    Ja i dalje ne znam da li verujem ili ne…ali za neke stvari prosto ne postoji objasnjenje…

zoe
    Član
    zoe

Da,i ja ne znam da li verujem ili ne..Samo se tako nekako ponekad malo zapitam.Nisam fatalista i neko ko ce od malog problema da napravi haos,niti neko ko panici u svakoj prilici..Bez obzira na sve ruzno u zivotu,ja i dalje verujem da je to tako moralo da bude i da neko „odzgore“vidi sve.To sto smo mi u 21. veku ne menja stvari.Zla je bilo i bice ga uvek.

kalet
    Član
    kalet

Ne mogu da kazem da verujem, ali ne tvrdim ni suprotno. Desavale su mi se i ruzne stvari u zivotu, ali ih nikada nisam vezivala za crnu magiju. Na mogu da kazem da mi zvuci primitivno, jer ne razmisljam na taj nacin. Verujem da se nekim ljudima desavaju cudne stvari, prosto neobjasnjive i da nikako ne mogu da nadju uzrok svemu, ma koliko se trudili. Postoje razni nedobronamerni ljudi, zlobnici, ljudi koji zavide svemu i svakom,…ne znam sta da kazem.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 81 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.